Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Preskočio osnovnu i srednju školu, diplomirao s 11 godina  (Pročitano 2716 puta)
08. Jun 2009, 11:15:43
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 973
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Preskočio osnovnu i srednju školu, diplomirao s 11 godina

Moshe Kai Cavalin, 11-godišnji dječak, diplomirao je u petak na koledžu u Kaliforniji s odličnim prosjekom i tako postao jedan od najmlađih osoba s diplomom u ruci. 'Ponosan sam, ali ne previše ponosan, jer ponos je neprijatelj učenja', rekao je dječak u intervjuu.

Moshe Kai Cavalin najmlađi je diplomant na svom koledžu. Na pitanje nije li mu bilo dosadno slušati predavanja dok su se njegovi vršnjaci igrali, Calvin je rekao kako mu to uopće nije bilo dosadno, umjesto toga bilo mu je veoma zabavno, prenosi news.xinhuanet. Na koledž se upisao s osam godina, a profesori su se prema njemu ponašali kao prema djetetu. Ali kasnije su shvatili da je on dio razreda, da je i on student te da se prilično dobro slaže sa svojim 18-godišnjim i starijim kolegama. 11-godišnjak ima svoju vlastitu internetsku stranicu www. moshekai.com, a napisat će i knjigu kako bi odao svoje tajne o tome kako je diplomirao sa samo 11 godina, a da nije ni upisao niti osnovnu niti srednju školu.

'Želim biti znanstvenik kao Albert Einstein. Prijavit ću se na Stanford. Također sam se prijavio za stipendije kako bih bio financijski osiguran dok se školujem', rekao je Calvalin. Njegova majka Sandy Chien porijeklom je iz Tajvana, a otac mu je Brazilac. Majka kaže da je dječak već s dvije godine pokazivao poseban talent za učenje. Brzo je učio i volio je gledati TV te čitati dječje knjige. 'Pokušala sam sina upisati u osnovnu školu, ali sam shvatila da je učio prebrzo i često nije imao što raditi u razredu. Pa sam ga odlučila školovati kod kuće', rekla je Chien. Sposobnost brzog učenja ubrzo mu je postala prepreka, pa se na koledž prijavljivao dva puta. Prvi su ga puta odbili jer je imao premalo godina, ali nakon druge prijave, uz položen prijamni ispit, dječak je pronašao svoje mjesto u predavaonici.

'Moj sin voli matematiku i znanost. Također voli svirati klavir. Uzori su mu Albert Einstein i Bruce Lee. Mnogo vremena provodi sa svojim vršnjacima, ali dobre odnose imao i s kolegama koji su i deset godina stariji od njega', ispričala je njegova majka te dodala kako mali genije doktorat planira imati već s 19 godina.


Izvor: http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/preskocio-osnovnu-i-srednju-skolu-diplomirao-s-11-godina.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Samo retki nađu retke.

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 514
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone 6s
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Love to be loved.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 229
Zastava za kompom......
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson k550i
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6260 Slide
Mislim svaka njemu cast, ali jel on normalan? Smile
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 973
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Mislim svaka njemu cast, ali jel on normalan? Smile

Lud je onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 167
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Samsung 
Čekaj, kako? Treba da ima neke poene iz srednje, da polaze SAT da bi se upisao,postoji neka procedura, nemože to sad pametan mali ajde na koledž
IP sačuvana
social share
Kada sam obavestio roditelje koliko mi treba za nov kompjuter rekli su mi : "Sine što se lepo nedrogiraš, ko sva druga deca! "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1154
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Sensation
U Americi sve mozhe... Zar nisi gledao filmove?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Nista nije vecno!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 85
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Benq EF81
Mora da mu je keva imala ljubavnika Chuk Norisa  Smile
Za malog bi rekao "Svakak cast!"
Inace tako i treba a ne da gubimo godine i vreme slusajuci ono sto nas nezanima i ono sto nece nikada u zivotu koristiti aj nek neko dokaze suprotno!!!Decko je primer toga!
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft: Slika prelazi dozvoljenu velicinu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 3220
Citat
'Moj sin voli matematiku i znanost. Također voli svirati klavir. Uzori su mu Albert Einstein i Bruce Lee. Mnogo vremena provodi sa svojim vršnjacima, ali dobre odnose imao i s kolegama koji su i deset godina stariji od njega'

Kad ovo dete, od silinih obaveza, stigne da se igra sa vrsnjacima??  Smile

Previse kontradiktornosti u jednoj recenici.
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
 Smile a ni osnovna nije obavezna? ili se i to polaze kod njih  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.