Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:36:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Preporuka i savet, potreban :)  (Pročitano 585 puta)
22. Dec 2006, 14:41:00
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Koliko para?  400, max 450 sa PDV
Da li kupujete i monitor, zvucnike, stampac? NE
Da li biste zadrzali nesto od prethodne konfiguracije? NE

Da li postoji neki proizvodjac koji posebno preferirate sto se tice procesora i grafickih kartica? NE
Imate li gde da kupite masinu ili zelite da vam nekog preporucimo? NE

Koja je prevashodna namena masine koju kupujete?

Nisam mogao verovati da ću poslednjih dana imati toliko problema pri izboru nove konfiguracije, pogotovo što su mi računari struka (doduše, pre svega softver Smile ). Jedini razlog što ovog trenutka uzimam novu konfiguraraciju (umesto mog dobrog starog pentiuma III na 800Mhz   Smile) je potreba za prebacivanjem porodičnih snimaka sa digitalne kamere na računar, jednostavna obrada (dodavanje napr. nekih natpisa, jednostavna montaža i sl.) i snimanje istih na DVD.
Računar mi je potreban i za neke osnovne stvari, tipa internet, mp3 i DIVX (tv out se podrazumeva). Neću ga koristiti za igrice, em što i nisam neki ljubitelj (sem napr. FIFA i sl.) em što sigurno neću imati vremena za njih za neko duže vreme (sa mojim petomesečnim sinom Smile  sigurno se neću igrati igrica na PC) tako da mi ne treba neka najnovija zver od mašine (koja će mi za 3,4 godine, kada mi stvarno bude bila potrebna neka mašina za igre predstavljati antikvitet).
Dakle, da pojednostavim i navedem neke konkretne primere:
- potreban mi je procesor koji je dovoljno jak za funkcije koje sam prethodno naveo
- kvalitetna i pouzdana matična ploča
(ne znam da li su ove sa integrisanom grafikom dovoljne, i da li uopšte imaju TV out ?)
- HD od 160 GB
- memorija, bilo bi idealno da mi se uklopi u "budžet" neka od 1 GB RAM (ili 2x512MB)
- grafička, neka jednostavna (sa TV out) na kojoj bih napr. bez problema mogao da igram igrice sa početka 2005 godine 
- firewire kartica (ne znam kakva je situacija sa firewire integrisanim na matičnu ?)
- DVD rezac

i sve ostalo što staje u kućište (zajedno sa kućištem  Smile)...
monitor mi nije potreban

Kada sam sa sličnom pričom obišao par većih prodavnica računara, prodavci su uglavnom pokušavali da mi "uvale" najnovije dual core procesore ali stvarno bih se nervirao da nabavim tako dobar računar a da njegova snaga i potencijal ostanu ne iskorišćeni...
najvažnije, spreman sam da izdvojim za taj računar oko 400,450 EUR sa PDV-om

hvala unapred svakom ko će mi uputiti neki koristan savet i pomoći da rešim dilemu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4293
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
HTC Desire
U vezi kofiguracije treba pitas u top temi "Koji racunar / graficku / monitor... da kupim? Saveti za kupovinu!", a ne da otvoris novu temu. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Samsung SGH-E630
Sve ti je rečeno

[lock]
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:36:08
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.