Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:15:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Preminuo Nikola Kavaja!  (Pročitano 19826 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Pod poganim Titom, ex-Yu je od agrarne zemlje nepismenih seljaka postala industrijska zemlja...
Sta vise... cak smo imali i spoljnotrgovinski suficit... dva puta...  Smile
Нико то не спори то што си навела, него постоји и она друга страна Титославије где су комунисти од "Ослобођења" под Озном и Удбом терорисали србске родољубе, антикомунисте. Побијено је на десетине хиљада људи само зато што су Срби родољуби, одузимана имовима народу и цркви. Што се мене тиче Тита стављам у исту раван са Антом Павелићем.

Ja lepo kazem... zalite se komsijama... oni su vas drukali... nije to mogla sama OZNA...
E, sad... sto su svi doziveli kolektivnu amneziju i pricaju kako su i pod Titom slavili slavu i srpsku novu godinu... recimo da je to pranje biografije...
Ne kazem da nije bilo takvih koji su se drzali nacije i vere (znam ih licno), ali nije moguce da su to bili svi...
Da jesu, Tito ne bi vladao skoro 40 godina...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
A da se vratimo temi spameri?

Nikola Kavaja je rođen u Peći 1932. godine. Potiče iz crnogorske porodice koja je prezime Kavaja uzela u čast svoga pretka koji je u dvoboju ubio Bega od Kavaje. Zato ovu porodicu nikako ne treba povezivati sa albanskim fisom Kavaja. Naprotiv ova porodica je u Metohiji bila čuvena po svom srpstvu. Nikola iako vrlo mlad proveo je pola II SR u logorima u Albaniji odakle je izbavljen kapitulacijom Italije uspeo da se domogne Centralne Srbije.

Posle rata uspešno je završio Vojnu vazduhoplovnu školu u Pančevu ali kad je saznao da su mu braća uhapšena i upućena na Goli Otok postao je član tajne grupe koja je za cilj imala ubistvo Josipa Broza. Čak je na kasarni u Pančevu napisao parolu Smrt Josipu Brozu  i Komunističkoj Partiji Jugoslavije i nie otkriven. U sledećoj akciji sabotirao je tank za gorivo na aerodromu u Subotici posle čega je pokušao da prebegne u Austriju. Uhapšen je i osuđen na 18 godina vojnog zatvora, ali je pobegao iz zatvora posle 4,5 godine, uspeo da se domogne Austrije i stupi u službu CIA protiv Jugoslavije i SSSR sa posebnim zadatkom kontrašpiunaže. Jedno vreme bio je pratilac Petra II Karađorđevića tokom njegovog boravka u SAD (narodski rečeno rep).

Nakon Petriove smrti kao član SOPO vrši više terorističkih napada na ambasade i konzulate Jugoslavije u SAD i Kanadi i pokušava više puta da stvori priliku za atentat na Broza. Uhapšen je zajedno sa Stojiljkom Kajevićem ali uspeva da plati kauciju, a onda otima avion na liniji  Njujork-Čikago i zahtevao oslobađanje Kajevića. Onda je pustio putnike a posada, njegov advokat i on su se uputili u Irsku raćunajući da nema ekstradicionog sporazuma Irske i SAD, međutim Irska ga je ipak izručila. Mit je da je on želeo da udari avionom u zgradu CK tokom partijskog kongresa i tako ubije Broza. On nikad osim deklarativno nije učinio ništa u tom pogledu. Ipak može se smatrati rodonačelnikom ideje koju je u delo sprovela Al Kaida.

U SAD osuđen je na 50 godina robije, pušten je uslovno 1997. ali je prebegao u Jugoslaviju. Bio je hapšen tokom Sablje.
« Poslednja izmena: 11. Nov 2008, 19:16:38 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
sudeci po biografiji....obican kriminalac...i to jos neuspesan....putuj igumane......
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Impossible is nothing

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 880
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia N95
Anea:

-300.000 Ubijenih Srba
-Stvaranje nacije od naseg korpusa
-Brisanje istorije

Titova Jugoslavija je sustigla razvoj Kraljevske Jugoslavije tek 1959. godine.
A sto se tice seljaka, izvini molim te, svako od njih je imao svoje posede, onda dodje neka seljachina i to nacionalizuje.

Smrt Komuni, do fronta slobode Srpstva!
IP sačuvana
social share
С вером у Бога, за Краља и Отаџбину! Живела Краљевина Србија!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Qtek 小米
Зар сте заборавили када је у максовизији причао да је убио Че Гевару и лично му одсекао руке, док га је овај молио за живот.
То је један патолошки лажов....био.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Apple iPhone SE 2020
Anea:

-300.000 Ubijenih Srba
-Stvaranje nacije od naseg korpusa
-Brisanje istorije

Titova Jugoslavija je sustigla razvoj Kraljevske Jugoslavije tek 1959. godine.
A sto se tice seljaka, izvini molim te, svako od njih je imao svoje posede, onda dodje neka seljachina i to nacionalizuje.

Smrt Komuni, do fronta slobode Srpstva!

Heh... ja ti kazem da kakvi su Srbi bili prema Srbima, Tito i hrvatsko-slovenacka bratija su bili jos i dobri... a ti ne moras da mi verujes... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


My job is my family. It's fuckin' job, Sonny boy!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6409
Zastava Kada saznam, javicu...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
HTC Touch
A da se vratimo temi spameri?
Spamer sam, tim se dicim  Smile


sudeci po biografiji....obican kriminalac...i to jos neuspesan....putuj igumane......

Mislim da si malo pomesao loncice... Da, kriminalac, ali ne, nije obican... Pogledaj mu pocetak biografije i samo ce ti se reci: bio je u logoru u Albaniji, bracu mu poslali na Goli otok.
Nisam preziveo te muke (hvala Bogu) ali znam coveka koji jeste. Vratio se peske iz logora kuci... Haos.
I da, drugog coveka (nisam ga licno upoznao, ali verujem pricama...) su poslali na Goli otok. On se nikad nije vratio ziv. Neki jesu, pa znam price.
Da ne bi bilo: evo ga, prica rekla - kazala: prvi covek je bio moj deda (vratio se peske iz logora preko cele Albanije i pola Srbije), drugi covek je moj teca (ubili ga na Golom otoku).
IP sačuvana
social share
- 420 miles to Chicago, full tank of gas, half box of cigarettes, it's night and we are wearing sunglasses.
- Let's go!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Apple iPhone SE 2020
Sve je to lepo... ali ima i ovaj deo...

Citat
stupi u službu CIA protiv Jugoslavije i SSSR sa posebnim zadatkom kontrašpiunaže.
I po cemu se on razlikuje od ustaskih terorista koji su postavili bombu u bioskopu 20. oktobar?
Obe te strane su se borile za slobodu, zar ne?
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


My job is my family. It's fuckin' job, Sonny boy!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6409
Zastava Kada saznam, javicu...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
HTC Touch
Sve je to lepo... ali ima i ovaj deo...

Citat
stupi u službu CIA protiv Jugoslavije i SSSR sa posebnim zadatkom kontrašpiunaže.
I po cemu se on razlikuje od ustaskih terorista koji su postavili bombu u bioskopu 20. oktobar?
Obe te strane su se borile za slobodu, zar ne?


Anea, duso moja, pogledaj pocetak biografije  Smile
Mislim da ako te neko vise puta lupi po glavi - neces mu ostati duzan? Stani, bio u logoru, zavrsio Pilotsku skolu a oni mu bacili brata na Goli otok...
Sada, da su mu brata osudili zbog npr. pljacke - rekao bi kriminalac. Medjutim, znamo za sta je bio Goli otok, zar ne? Ili treba da otvorimo novu temu na forumu?
 Smile
IP sačuvana
social share
- 420 miles to Chicago, full tank of gas, half box of cigarettes, it's night and we are wearing sunglasses.
- Let's go!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Apple iPhone SE 2020
sergio, nemoj da me vuces za jezik... taman sam odlucila da vise ne sirim porodicnu historiju po forumu Smiley))
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:15:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.