Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prekršaje pravimo gde god mrdnemo  (Pročitano 2182 puta)
26. Nov 2012, 15:10:19
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Prekršaje pravimo gde god mrdnemo

E. R. | 26. novembar 2012. 07:39    | Komentara: 6
Od jutra do mraka građanin Srbije mora da pazi da se ne ogreši o propise. Dugačak spisak greha koji iz džepa potencijalno izvlače značajne sume

U SVAKI trenutak života prosečnog žitelja Srbije umešan je neki zakon. Gotovo da ne može ni da trepne a da ne prekrši neki paragraf i to od ranog jutra, kada krene na posao, dok se u prevozu “raduje” novom danu, pa čak i kad se još “srećniji” vraća kući.

Tek što se probudi građanin Srbije, pogotovo ako živi u bučnom gradu, “odgovori” mu istom merom. Da bi i on što brže otvorio oči, pusti muziku i to glasno. I - sudari se sa Zakonom o javnom redu i miru. Prekršaj: puštanje glasne muzike u stanu. Kazna: između 10.000 i 15.000 dinara.

Gleda na sat, i vidi da kasni na posao. Međutim, na brzinu izvodi u šetnju svog ljubimca staford-terijera. Niti mu stavlja korpu na njušku, niti mu vezuje povodac. Još jedan prekršaj, komunalni, i još 10.000 do 15.000 dinara kazne.

- Ulazi u auto i zaboravlja ličnu kartu kod kuće, čime krši Zakon o ličnoj karti - ukazuje Milan Marinović, predsednik Prekršajnog suda u Beogradu. - Kreće, ali zaboravlja da veže pojas. Pošto kasni na posao, na raskrsnici prolazi kroz crveno svetlo semafora. Kolege sa posla ga zovu na mobilni, on se javlja i, pravi još jedan prekršaj. Naravno, parkira na mestu gde to nije dozvoljeno.

Pretpostavimo da radi u nekom državnom organu. Ionako ljut što je zakasnio i zaradio usput nekoliko kazni, prezrivo baca zahtev za informacije od javnog značaja, koji mu je neko spustio na radni sto, a koji je potpisalo neko udruženje građana. I - opet kazna.

Pošto se još odvikava od pušenja, pali jednu na brzaka, ali mu inspekcija “kuca na vrata”.

Radni dan se nekako završava. Da bi prodisao, naš građanin odlazi na utakmicu. Uprkos kontroli na ulazu u stadion, uspeva da prošvercuje čokanjče sa rakijicom i ostaje kraći za još nekoliko hiljada dinara. Nekim čudom, dobija opkladu za svoj tim, ali svakako nedovoljno za sve ono što mora da plati državi.

Vraća se kući. Policija ga naravno, zaustavlja iza prve krivine i tera da - duva. Alkometar pokazuje da je prešao granicu. Policajac mu traži saobraćajnu dozvolu, ona istekla pre dve nedelje.

Napokon stiže kući. Na vratima ga čeka koverta. I u njoj slika njegovog automobila kako se kreće u žutoj traci. Još jedan prekršaj. Iz dnevne sobe čuju se graja i smeh ženine familije koja je stigla iz Makedonije. I koju je on zaboravio da prijavi u policiji. Još nekoliko hiljada dinara kazne.

- Kada se sve sabere, ovaj građanin je prekršio bar 10 propisa. Teško je reći koliko bi novca morao da plati, s obzirom na to da su kazne izražene u rasponima, ali treba imati u vidu i da bi kazne mogle da budu i zatvorske - objašnjava Milan Marinović.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Samsung GT-S7580
 Smile Smile

Ја стварно не видим у чему је проблем, прописи су прописи. Није толико тешко везати се и понети личну карту са собом.  Smile
 

IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Potpuno se slažem sa Lazom. Svi propisu u tekstu su na svom mestu.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.10
Citat
Tek što se probudi građanin Srbije, pogotovo ako živi u bučnom gradu, “odgovori” mu istom merom. Da bi i on što brže otvorio oči, pusti muziku i to glasno. I - sudari se sa Zakonom o javnom redu i miru. Prekršaj: puštanje glasne muzike u stanu. Kazna: između 10.000 i 15.000 dinara.
Osim ako nisu povecavali nesto mnogo u medjuvremenu, ovo je netacno. Platio pre neku godinu(castio za rodjendan, pustio malo muzike a komsija prijavio iako sam uredno isao od jednog do drugog da kazem da ce biti muzike  Smile ) i ispalo 1000 dinara.

Inace, sto kaze Laza, ne vidim u cemu je problem. Uznemiravao je javni red i mir, vodio psa bez povodca, zaboravio licnu, pricao mobilnim prilikom voznje, parkirao se pogresno, oglusio se od kazne, pusio cigarete na mestu gde to nije dozvoljeno, svercovao alkohol na stadion, vozio u pijanom stanju i jos presao preko zute trake. I treba da plati basnaslovno visoku sumu sa toliko prekrsaja...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Upravo tako, dobro je da nisu dodali i da je sipao gorivo neplativši nakon čega se zakucao u neki auto pijan i onda da bi se otreznio ušmrko belo i navatao kurvu da mu popravi raspoloženje, koju je u naletu strasti zadavio. E da, uz neizostavno gaženje milicionera na utakmici. Eto zbog kakvih sitnica uznemiravaju čoveka, strašno.
« Poslednja izmena: 27. Nov 2012, 13:06:34 od mkocovic79 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
одавно не прочитах глупљи текст
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
i navatao kurvu da mu popravi raspoloženje
To kod nas nije zločin.  Smile
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
akcenat je na delu rečenice koji sledi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.91
Ja vec par godina unazad(sigurno 6-7godina)svaki dan slusam glasnu muziku(doduse zivim u kuci)Znaci retko kada ne slusam glasnu muziku,pre se desavalo da izbacim zvucnik na prozor dok pikam fudbal,ili dok rostiljam...  Smile
Izgleda da moj komsiluk voli muziku koju ja pustam Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Ja sam isto nekada slušao glasnu muziku u kolima(kada sam imao 19,20 godina) i otvarao prozor, u fazonu, hej čujte ovo, kakvo zezanje(u pitanju je techno muzika). Sada mi je to sve smešno, čak mi bude i iritantno kada neko otvori prozore da bi slučajni prolaznici čuli njegovu muziku. Čovek valjda sluša muziku zbog sebe a ne da bi drugi čuli šta on sluša. U ostalom, postoje i slušalice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: aje pravimo Prekr god

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.