Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 01:05:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prekid trudnoće pilulama  (Pročitano 24199 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
SonyEricsson k310i
Pricas o ubistvu i fizickoj smrti - veruj mi - ti ne znas znacenje reci ubistvo.

I cisto tehnicke ispravnosti radi - zivot pocinje radjanjem a ne zacecem - tu mislim da celokupan formiran zivot duhovni i fizicki.

Bijes bitku za zivot a ustvari vodis bitku protiv zivota i ne znajuci za to.
Dete je zivo u trentku abortusa.Evo slike u 7 nedelji.A imam i slike od zaceca.POgledaj prezentaciju u formu koji sam ti postavio.Gde vlada pita sta da radi.Tamo ima sve.Od momenta zaceca pa do abortusa.Ima i slike ubijene dece.Pa posle reci dali je ubistvoa.A imas slike i ovde.
http://www.splav.info/splav_abortus.htmldate=1162279004]
Pricas o ubistvu i fizickoj smrti - veruj mi - ti ne znas znacenje reci ubistvo.

I cisto tehnicke ispravnosti radi - zivot pocinje radjanjem a ne zacecem - tu mislim da celokupan formiran zivot duhovni i fizicki.

Bijes bitku za zivot a ustvari vodis bitku protiv zivota i ne znajuci za to.
Citat
Dete je zivo u trentku abortusa.Evo slike u 7 nedelji.A imam i slike od zaceca.POgledaj prezentaciju u formu koji sam ti postavio.Gde vlada pita sta da radi.Tamo ima sve.Od momenta zaceca pa do abortusa.Ima i slike ubijene dece.Pa posle reci dali je ubistvoa.A imas slike i ovde.
http://www.splav.info/splav_abortus.html

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

7nedelja.jpg
(38.67 KB, 300x485)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
Prekid trudnoce pilulama se ne radi u 7 nedelji, vec u roku od 72 sata od 'sumnjivog' seksualnog odnosa

tako da pricu o abortusu na stvite na temi o Abortusu  Smile

evo jos ponesto o pomenutim pilulama:
"O kakvim se pilulama zapravo radi? U pitanju je hormonski preparat koji će eventualno oplođenu jajnu ćeliju sprečiti da se implantira (neke striktnije grupe ljudi ovu pilulu smatraju vrstom abortusa). Dve pilule se uzimaju najkasnije 72 sata nakon polnog odnosa (posle toga, jednostavno neće imati željeni efekat, a i dalje će imati neželjena dejstva), a 12 sati kasnije uzima se druga doza, takođe dve tablete.

Kao što možete i da pretpostavite, to je pravi hormonski udar na organizam, pa su neželjene posledice brojne: mučnina, povraćanje, glavobolja, vrtoglavica, osetljivost dojki i, vrlo, vrlo često, poremećaj menstrualnog ciklusa. Zbog toga je ovaj metod sprečavanja trudnoće krajnje nepreporučljiv za čestu upotrebu - najviše jednom godišnje (po mogućnosti, razume se, nikad).

Dakle, dobro ste čuli: "pilula za dan posle" zaista postoji, ali nije baš dobra ideja koristiti je, osim u "slučaju krajnje nužde". Kao i obično, mnogo je efikasnije i prijatnije razmišljati na vreme i zaštititi se na pravi način."
« Poslednja izmena: 31. Okt 2006, 11:05:37 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
SonyEricsson k310i
Morning after пилуле су хормонске таблете које се користе најкасније 48 сати након сношаја (отуда и њихов назив). Ове пилуле углавном садрже велике дозе естрогена које мењају нормалан однос естрогена и прогестерона у зиду материце, онемогућавајући ембриону да се имплантира.
Контрацептивне пилуле делују и као средства за спречавање оплођења и као средства за рани вештачки абортус.
Дао сам овде обљашњење али нажалост нико то неће да чита.Немогу сад свуда да стављам.


12-24 часа након сношаја:
ФЕРТИЛИЗАЦИЈА тј. оплодња јајне ћелије и почетак новог људског живота се одиграва у јајоводу.


- Инхибиција овулације: Естроген и гестагени спречавају развијање јајних ћелија у јајницима. Међутим, с обзиром да високе дозе полних хормона имају озбиљне нежељене ефекте, контрацептивне пилуле садрже ниске дозе ових хормона. Око 15% жена које користе ове пилуле имају повремене овулације, те самим тим МОГУ да затрудне. Тада на сцену ступа други ефекат ових пилула.
Повећање количине цервикалног секрета: Већа количина овог секрета онемогућава сперматозоидима да уђу у материцу и даље у јајоводе.
Инхибиција имплантације: Хормони ремете нормалан циклус материчне слузокоже. Ако ембрион преживи претходна два ефекта контрацептивних пилула, њу или њега чека иста судбина као у случају спирале или “јутро после” пилуле: умреће јер неће бити у стању да се имплантира. Ово се може прочитати на кутији или у упутству за коришћење ових пилула.
Успоравање кретања ембриона: Контрацептивне пилуле успоравају кретање ембриона дуж јајовода, услед чега долази до његове смрти.

5.-12.  дан
За ово време ембрион путује дуж јајовода и на крају се усађује у зид материце. Овај тренутак се означава као ИМПЛАНТАЦИЈА или НИДАЦИЈА ембриона.


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Untitled-4.gif
(93.03 KB, 477x542)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung S7220
"Zato novi lek koji se pojavio - Mifegyne" - koliko li kosta...  Smile
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10766
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Pilulama "za dan posle" se ne izvrsava abortus!!! Nema potrebe da se toliko prica o abortusu, postoje druge teme.
Evo sta pise u knizi iz farmakologije:
"Primenom ove tablete se moze spreciti jedan broj abortusa kod devojaka i zena koje su eventualno zatrudnele pod raznim okolnistima: posle silovanja, ako su neredovno koristile standardna kontraceptivna sredstva, ako nisu koristile nikakve kontraceptive...
Efikasnost zastite je vrlo visoka oko 97%, sa samo 2-3% neuspeha.
Nezeljena dejstva-Visoka doza estrogena izaziva muku ko 50% i povracanje kod 25% zena. Ostale tegobe su : glavobolja, vrtoglavica, osetljivost dojki i nepravilnost menstruacije. Ako zena povraca posle prve 2 tablete, onda treba da uzme antiemetik, pa 2 tablete kao zamenu za one prve koje nisu iskoriscene.


Morning after пилуле су хормонске таблете које се користе најкасније 48 сати након сношаја (отуда и њихов назив). Ове пилуле углавном садрже велике дозе естрогена које мењају нормалан однос естрогена и прогестерона у зиду материце, онемогућавајући ембриону да се имплантира.
Контрацептивне пилуле делују и као средства за спречавање оплођења и као средства за рани вештачки абортус.
Дао сам овде обљашњење али нажалост нико то неће да чита.Немогу сад свуда да стављам.

Ko je hteo, procitao je. Ne moras svugde da postavljas iste stvari, smorio si... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

357 kume, 357...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 1503
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.5
koliko ja znam dokazale su se kao efikasne i posle odredjenog vremena ne bi trebalo da bude problema sa pobacijem ili sl. sansa je mala, samo sto postoje tablete koje su bolje i treba ih koristiti dan, dva posle moguce trudnoce. da li je prekid trudnoce posle nekoliko meseci ubistvo, o tome su bila podeljan misljenja samo sto nisam upucen u to. sem toga, moji roditelji su trebali da imaju jos jedno, trece, dete a sestra trebala da umre od slepog creva zbog lekara jer je bila u klinickoj smrti, komentar na to mojoj kevi koja je radila u komunistickoj firmi je bio - sta ce ti dva deteta kad ti je muz zavrsio fakultet. kada sam im iskljucio glavni server u firmi tako sto sam kucao komande i glupirao se sa engleskim onda su se smeskali. barem ne mogu svoju majku da krivim za to.
IP sačuvana
social share
Be sociable - have a Pepsi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
SonyEricsson k310i
Ви очигледно читате само оно што вама одговара.А на темама о абортусу није пиано 6 месеци.Једну су закључали чим сам ја поставио одговор.Значи тема о а
бартусу нема.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

357 kume, 357...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 1503
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.5
sta meni sad ovo treba da znaci, da ti citam sa usana?
IP sačuvana
social share
Be sociable - have a Pepsi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
SonyEricsson k310i
yourtoiletpaper
Jeli ovo meni upuceno.Nesto nalik nepravda pa to ti je.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 01:05:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.266 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.