Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Predrasude o Srbiji jake i neobjašnjive  (Pročitano 585 puta)
01. Sep 2007, 11:36:43
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
OEBS vodio naše studente u Evropu
Predrasude o Srbiji jake i neobjašnjive
Autor: V. Nedeljković - A. Bakić | 31.08.2007 - 09:23

Bojana Barlovac i Jelena Ðelić oduševljene organizacijom posla u B-B-C i iznenađene neinformisanošću Holanđana

Kada sam ušla u zgradu Televizije Bi-Bi-Si u Londonu, ostala sam bez teksta. Vesti su se čule i u liftu... Novinari su odlično organizovani, odgovorni i posvećeni poslu. Sve funkcioniše besprekorno. U prvi mah ne možete da primetite ko je urednik jer svi deluju kao tim - priča Bojana Barlovac, studentkinja novinarstva iz Beograda koja je u letos bila na praksi u najpoznatijim medijskim kućama u Velikoj Britaniji.

Bojana kaže da je posle posete Velikoj Britaniji promenila pogled na bavljenje profesijom za koju se školovala. Ona i njene kolege sa beogradskog Fakulteta političkih nauka obišli su evropske redakcije zahvaljujući projektu „Unapređenje političkog novinarstva u Srbiji“, koji realizuju OEBS i holandska ambasada.
- Došla sam do kraja studija i bila sam dobar student. Radila sam u nekoliko redakcija, a da nisam mogla ni da zamislim da se novinarstvom može baviti na način na koji to rade u Bi-Bi-Siju. Interesantno je što nisam osetila da su novinari pod velikim stresom iako, čini mi se, rade mnogo više od naših. Glavni razlog je dobra organizovanost, posvećenost poslu i odlična podela zaduženja. Ne postoji taj prazan hod i kafenisanje, što je kod nas uobičajeno. Zna se kada je pauza za ručak, ali u restoranu je tako hladno kao da vas namerno podsećaju: „Brzo se vratite na posao“ - priča Bojana.
Studenti iz Srbije su na Gradskom univerzitetu u Londonu imali i trodnevni seminar o istraživačkom novinarstvu, gde ih je čekalo novo iznenađenje.
- Predavači su nam bili dobitnici Pulicerove nagrade za oblasti kojima se bave i eminentni novinari iz celog sveta. Svi su imali potpuno neposredan pristup. To je ono što nama najviše nedostaje i na fakultetu i u redakcijama. Ne postoji sujeta i jaz između profesora i studenata - priča Bojana.
Našim studentima su pomalo zasmetale stalne kontrole pri ulasku i izlasku iz zgrade Televizije Bi-Bi-Si.
- Mojim kolegama se nije svidela engleska rezervisanost i „hladnoća“ u ophođenju, ali meni je to u redu. Niko od naših domaćina nije se upuštao u razgovor o problemima koje ima naša zemlja, ali sam ipak stekla utisak da su dobro obavešteni o dešavanjima u Srbiji - kaže Bojana i dodaje da joj je sve bliža ideja da kada diplomira ode u London.
Jelena Đelić provela je mesec dana u Holandiji i nosi zanimljiva iskustva.
- Posetila sam Međunarodni sud u Hagu i redakciju najvećih regionalnih novina, čiji je tiraž oko 80.000 primeraka. Karakteristika svih novina u Holandiji je ekspanzija besplatnih izdanja i veb novinarstva, što za posledicu ima opadanje tiraža - kaže Jelena.
Studenti su posetili regionalnu televiziju i radio „L1“ u Mastrihtu i tu ih je čekalo veliko razočarenje.
- Ovde su nas pitali da li u Srbiji ima besplatnog interneta i da li nam je dozvoljeno da gledamo američke filmove... Ta neobaveštenost o našoj zemlji nas je razočarala. Pitala sam se da li uopšte znaju gde se Srbija nalazi - priča Jelena.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.