Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:22:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 877 878 880
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Predlozi za gledanje  (Pročitano 1504838 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Vanishing Point (1971)





https://www.youtube.com/watch?v=vVXIK1xCRpY

  Ne, nisam pogrešio. Autor spota je dao omaž ovom starom, dobrom i zaboravljenom kultnom filmu. Hvala mu na tome.

  Glavni junak Kovalski je klasičan američki antiheroj. Bivši pandur, povratnik iz Vijetnama, reli vozač i još ponešto. Poslednji u nizu zanimanja je dostava kola a sam film prati njegov poslednji posao. Kupio je spid i nije se zakucao u zid već je sebi priuštio trku svog života. Dakle jurnjava uz povremena zaustavljanja da bi se izbegla potera. Ljudi koji je sretao na putu su priča za sebe.

  Masa ljudi u Americi slobodu doživljava kroz film Goli u sedlu. Greše, Kovalski je dao mnogo bolju definiciju.

  Umalo da zaboravim, K.Satler, autor Sinova anarhije je pozajmio kraj filma.

  Drago mi je što sam reprizirao film koji mi je ulepšao dan.

 
  U svakom slučaju preporuka.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro


dobar film...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
The Interview (1998)




  Nekoliko godina unazad tražim prevod za ovaj film i dočekah najzad i taj dan.

  Panduri provaljuju i hapse osumnjičenog za krađu atomobila. Radnja filma prati ispitivanje (intervju) osumnjičenog koji je nešto više od sitnog kriminalca.

  Da ne davim mnogo, ovo bih mogao u jednoj rečenici opisati kao australijski odgovor na film Dežurni krivci. Ovo je doduše osiromašena verzija jer nema akcije poput one na brodu ali to ne umanjuje vrednost. Dežurni krivci su imali jednog ali vrednog glumca (Spejsi) dok su ovde čak dvojica od kojih ne znam ko je bolji. Inspektor ili optuženi koji je preveslao sistem pitanje je sad.

  U svakom slučaju preporuka za film koji je od početka do kraja odlično zamišljen i realizovan.



IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34612
Zastava
mob
LG Frizider
Ajde neku zajebanu trilercinu mi zveknite ovde, u poslednjih 2-3 godine Smile

Al ne previse zajebanu tipa Primer i to Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Az ötödik pecsét (1976)




  Peti pečat je ekranizacija istoimenog romana F.Šante koji sam svojevremeno pročitao. Proteklo je mnogo vode od tada i ponešto sam zaboravio iako je roman bio i ostao zanimljiv i više nego dobar.

  U centru pažnje su četiri drugara koja se uveče sastaju u krčmi gde uz čašicu razgovora češljaju razne teme. Ratno je stanje, hortijevci i vazdušne uzbune prekidaju povremeno njihovo kardeljanje koje nimalo nije naivno. Časovničar Đurica je ispričao izmišljenu priču o vladaru i njegovom robu i ta priča je ovo društvance zaintrigrirala. Stalno društvo i slučajni gost su se našli u dilemi koja ih je pratila skoro do samog kraja.

  U svakom slučaju, film je pravo malo remek delo koje zbog teme tera na razmišljanje. Umalo da zaboravim da pored podaničkog mentaliteta spomenem i pandursku psihologiju kojom se vlada masama.

  Preporuka za ljubitelje dobre drame i goste i učednike burek bioskopa.

  Na kraju da se zahvalim prevodiocu Gači na prevodu za još jedan film koji je svima prošao ispod radara.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Happiness





  Reprizirao sam ovo malo remek delo sa velikim uživanjem. Film Sreća, sreća, radost je samo za odabranu publiku koja voli bizarni i neobični humor i isto takve filmove. U Sreći ima svega skoro svega osim sreće, kanibalizma i incesta. Za ovo poslednje nisam siguran ako se uume u obzir šta i kako tata pedofil radi sa drugarima svoga sina koji je tek ušao u pubertet.

  Film ne počinje baš sjajno, naprotiv, počinje kao klasična ljigvština. Zaljubljeni golupčići večeraju u restoranu, na stolu šampanjac i prsten koji je golub spremio golubici. To su one toliko puta viđene scene kada ispod monitora treba podmenuti lavor za skupljanje ljige i onaj koji to preživi i vidi preokret kojim se ovo završava može bez bojazni da nastavi dalje. A dalje sledi priča o starom bračnom paru i njihove tri ćerke koje se razlikuju po svemu jedna od druge. Žive odvojeno i povremeneo posećuju roditelje na zajedničkom ručku. One imaju svoj život, poznanike i partnere koji su razlog njihovoj sreći.

  Umalo da zaboravim psihijaztra kojim se naglo popeo na mojoj leszvici filmskih manijaka i psihopata.

  Sve u svemiu preporuka.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 877 878 880
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:22:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.