Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 01:17:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Predjela...  (Pročitano 14159 puta)
22. Feb 2003, 12:54:20
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Uzeti krupne, debele (ne pljosnate) krompire, lepe žute, svakom po 1. Dobro ih oprati jer ce se jesti u ljusci pa obrisati. U pleh staviti šaku morske soli na sredinu i rasporediti da bude sloj debljine 3-4mm, pa na to staviti krompire. Tako peci u zagrejanoj rerni (nisu rekli na koliko, valjda 200 C) 20-25min, to su rekli ali meni zvuci neverovatno, malo je, osim ako ga pre toga nisu do pola skuvali, ali su se ponašali kao da nisu. Uostalom probajte viljuškom.

Kad je gotovo izdubite pažljivo sredinu, pa od te mase napravite krompir pire. Izgnjecite krompir, dodajte malo putera, sitno seckanog luka drobnjaka (nešto kao mladi pa tanak, stavite šta imate samo ne preterujte), pola veze peršunovog lista, sitno seckanog i malo milerama (može i kisela pavlaka). Dobro izmešati pa posoliti i pobiberiti. Dobije se lepa žuto zelena masa.

Sa strane proprziti seckane kobasice u jednom tiganju, a u drugom luk zastakliti pa dodati sitno seckan paradajz i propržiti, neka ostane socno. Zaciniti oba fila pa ih sjediniti i izmešati.

Izdubljene krompire iznutra namazati slojem pirea, pa napuniti filom, onako blago brdovito i na kraju opet namazati slojem pirea. Sad posuti po malo prezli odozgo i staviti nekoliko ljuspica putera, pa zapeci u vrucoj rerni 2-3min samo da se uhvati korica.

Bas zanimljivo. Bilo bi lepo uneti malo dramaturgije u ovo jelo. Pripremiti sve unapred, ali više raznih filova i više raznih zacina, od ljutih do slatkih i egzoticnih, sve poredjati po stolu pa neka gosti sami napune svoje krompire cime žele. Pustite mašti na volju, pecurke, šumkica, belo meso, mleveno, paprike, sirevi, kajmak, pavlaka ... I svakakvi zacini.

Ah da, nije loša ideja da se pored krompira proprže veliki šampinjoni

(bez drške) pa da puni šta ko voli. Možda cak ukljuciti i patlidžane, paradajze, paprike i luk cak, prethodno skuvane ili sveže, kako koga!

Prijatno Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
JA SAM GLADNA!!!

Sanjice ces da budes sef kuhinje u mom restoranu?!  :wink:
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
hehe svi mi kazu da sam pogresila profesiju...da sam trebala biti kuvarica... Smiley

Obozavam da kuvam i pravim kolace... ali radim to zato sto volim,neznam dali bi mogla bas non stop time da se bavim...  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
NJAMI NJAMI  Smile
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 733
hm i ja sam gladan
IP sačuvana
social share
Ja biti veoma pismen?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 357
Ja bas i nisam gladan, dopada mi se predjelo, ali ja sam ostvario stavio post da vidim kako izgelda moj avatar  Smiley  hehe mali zli  Smile
IP sačuvana
social share
:cheesy:  :cheesy:  :cheesy:  :cheesy:
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 733
U vecaj ga!
bice bolje!
IP sačuvana
social share
Ja biti veoma pismen?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Punjena jaja

Sastojci

6 jaja
150g majoneza
250g šunke u komadu
nekoliko kiselih krastavčića

Priprema

Tvrdo skuvajte jaja, oljuštite ih i presecite na pola. Pažljivo izvadite žumanca, tako da belanca ostanu u jednom komadu.

Izmrvite žumanca, pa im dodajte malo po malo majoneza, mešajući viljuškom. Mikser vam nije potreban, jer ne želimo da masa bude potpuno umućena.

Iseckajte šunku na kockice, kao za rusku salatu. Zato je i potrebna šunka u komadu - u prodavnici seku meso suviše tanko i ne mogu se dobiti nikakve kockice. Iseckajte krastavčiće kao za rusku salatu - oni su potrebni da daju malo kiseline.

Pomešajte šunku i krastavčiće sa žumancetom i majonezom i zatim dodajte majoneza po želji - dok ne budete zadovoljni gustinom smeše. Podelite masu na 12 i napunite jaja.Odgore pospite crvenom slatkom paprikom,radi dekoracije!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
imam i ja sličan recept, samo je malo odokativan

4jaja
1 pakovanje sardina
kašičica senfa i malo više majoneza
pavlaka
peršun- može i sušeni

dakle, skuvati jaja i preseći ih na pola
izvaditi žumanca i polako viljuškom sjediniti sa sardinama i kaš. senfa
(možete dodati i malo zgnječenog luka)
napuniti polutke belanca tom masom
poredjati u činiju i preliti umućenom (ručno) pavlakom sa majonezom i odozgo posuti peršunom
Idealno je za goste, brzo se sprema
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Probajte za predjelo malo krastavaca ili maslina, no još je bolje, a i zdravije, pojesti jabuku ili koje drugo voće. Samo ne lubenicu ili bananu.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 01:17:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.059 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.