Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:52:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prazan hod Meseca  (Pročitano 6724 puta)
25. Nov 2006, 18:56:52
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Šta je "prazan hod meseca" ?

prazan hod meseca se događa svaka 2-3 dana i traje od nekoliko minuta do nekoliko časova, ali nekad i skoro 2 dana. Započinje kada mesec napravi poslednji glavni aspekt u pojedinom znaku i traje dok ne uđe u novi znak.

za vreme praznog hoda meseca više grešimo, te poznavanje ovih perioda može da nam pomogne da izbegnemo pogrešne odluke i ulaganje energije bez postizanja cilja.


saveti za vreme praznog hoda meseca


šta ne treba činiti u vremenu praznog hoda meseca

izbegavajte da bilo šta započinjete.

izbegavajte da se bavite važnim stvarima kao što su: razgovor za posao ili u vezi posla, kupovina kuće, stana ili automobila, venčavanje, započinjanje veze, organizovanje značajnih sastanaka, potpisivanje ugovora.

ne planirajte ništa, ne odlučujte ništa, ne angažujte se, ne kupujte ništa.

ne tražite od drugih savete koji su vam zaista potrebni.

nešto treba da se popravi ? Sačekajte da se završi vreme praznog hoda meseca. U suprotnom će skoro uvek ta stvar morati da se ponovo popravlja.

izbegavajte komunikacije koje su vam izuzetno važne. Sačekajte sa pisanjem pisma, e-mailom, slanjem faksa ili telefonskim pozivom. Komunikacija će biti ili prekinuta, ili odložena ili iskrivljena.

šta možete činiti


ovo je vreme za osvežavanje, za pauziranje, za povezivanje sa osećanjima i svojom intuitivnom prirodom, za duhovna interesovanja.

razmišljajte i razmatrajte stvari (ali ne donosite odluke! ).

podmlađujte svoj duh, opustite se, odmorite se, leškarite na kauču, prošetajte se, idite na pecanje, iziđite neobavezno sa prijateljima, činite ono što će vam biti odmor od grozničavog rada.

na poslu i u kući bavite se rutinskim stvarima.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Svi bi mi bolje kada bi mogli...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 132
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne uplaćujte kladionicu...provjereno!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Ja sam rođena sa praznim hodom mjeseca. Ima tko kakvo mišljenje o tome?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Periodi kada Mesec ima nepovoljan astrološki uticaj

Mesec ima ogroman uticaj na čovekov organizam u celini. Jer Mesečeve sile koje neprekidno podižu i spuštaju nezamislive količine vode u morima i okeanima naše planete, utiču i na sve žive organizme. Sve u živim organizmima, delovi ćelija, tkiva i organi, sadrži vodu i nalaze se u tečnosti. Odatle je sasvim jasno da kretanje Meseca, njegov trenutni položaj u večnom lutanju kroz Zodijak, ima snažan uticaj na čovekovo biće. Taj uticaj se manifestuje kroz naše raspoloženje, emocije, snove, podsvest i psihu u celini.

Upravo zato, u astrologiji, Mesec vlada mnogim važnim oblastima našeg života. Nabrojaćemo samo neke: duša, promenljivost, nežnost, bolesti koje se periodično javljaju, period pre rođenja, oči, lice, grudi, ženski reproduktivni organi, majka, supruga, kuća, domovina, narod, javnost, publika, itd... Pri svom kretanju kroz Zodijak, a jedna cela putanja traje oko 28 dana, Mesec boravi u svakom znaku nešto više od dva dana.

Pri tome on sa ostalim planetama dolazi u različite položaje ( aspekte ) i kombinuje svoj uticaj sa njihovim, utičući na još složeniji način na naš svakodnevni život. Neki od tih aspekata deluju povoljno i stimulativno, dok su drugi neharmonični i deluju ometajuće. Najnegativniji uticaj Mesec ispoljava u periodu kada iz jednog znaka Zodijaka prelazi u drugi.

Još preciznije, period između poslednjeg aspekta sa nekom planetom u jednom znaku do ulaska Meseca u naredni znak, ispoljava se kao najnegativniji uticaj Meseca. Taj period se u astrologiji naziva prazan hod Meseca ili Mesec izvan kursa, a ponekad i period negativnog Meseca. Dužina tog perioda varira od nekoliko sekundi do preko 24 sata. Najčešće ipak traje nekoliko sati i ponavlja se svakih dva - tri dana. Tada nije dobro započinjati nikakve važnije i dugoročnije poslove, a pogotovo ne one koje su značajni za ceo život.

Venčanje, raskid stare ili započinjanje nove sentimentalne veze, pokretanje privatnih poslova, prodaja i kupovina nekretnina, automobila i drugih skupih stvari, itd. Svi ti poslovi i krupne odluke koje donesemo u periodu praznog hoda Meseca, imaju velike šanse da budu manje uspešni ili pogrešne. Zato astrolozi savetuju, strpite se nekoliko sati da se završi prazan hod Meseca, pa onda krenite u pravcu koji ste odabrali.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Tabela praznog hoda Meseca za Decembar 2006.

Početak negativnog uticaja Kraj negativnog uticaja

1.decembar 19:41                           2.decembar 02:27
4.decembar 01:33                           4.decembar 04:06
6.decembar 00:13                           6.decembar 07:02
7.decembar 02:14                           8.decembar 12:53
10.decembar 21:36                        10.decembar 22:32
13.decembar 03:32                        13.decembar 11:01
15.decembar 16:33                        15.decembar 23:43
18.decembar 00:32                        18.decembar 10:11
20.decembar 15:01                        20.decembar 17:39
21.decembar 17:05                        22.decembar 22:49
24.decembar 21:10                        25.decembar 02:44
27.decembar 04:06                        27.decembar 06:05
29.decembar 03:55                        29.decembar 09:09
31.decembar 03:38                        31.decembar 12:17

« Poslednja izmena: 07. Dec 2006, 13:32:29 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Periodi kada Mesec ima nepovoljan astrološki uticaj

Još preciznije, period između poslednjeg aspekta sa nekom planetom u jednom znaku do ulaska Meseca u naredni znak, ispoljava se kao najnegativniji uticaj Meseca. Taj period se u astrologiji naziva prazan hod Meseca ili Mesec izvan kursa, a ponekad i period negativnog Meseca. Dužina tog perioda varira od nekoliko sekundi do preko 24 sata. Najčešće ipak traje nekoliko sati i ponavlja se svakih dva - tri dana. Tada nije dobro započinjati nikakve važnije i dugoročnije poslove, a pogotovo ne one koje su značajni za ceo život.


Mene su učili da je upravo vrijeme između  zadnjeg dobrog aspekta (ako je dobar) , prije nego mjesec uđe u prazni hod,  i aspekta prije tog zadnjeg, dobro vrijeme za započinjanje nečeg novog, a opet u skladu s prirodom planeta u aspektu.
???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Svi bi mi bolje kada bi mogli...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 132
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Malo si ovo konfuzno napisala, ali skontah nekako i to ima logike...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Malo si ovo konfuzno napisala, ali skontah nekako i to ima logike...

Znam da sam konfuzna... Smile Smile Smile
Znam koje je to razdoblje, no ne znam to pametno i razumljivo izgovoriti.  Pogledamo kad mjesec ide u prazan hod, zatim koji aspekt je prethodio tome i da li je dobar ( konjunkcija, trigon ili sekstil). Zatim još jeden aspekt prije tog dobrog. Vrijeme između predzadnjeg i zadnjeg aspekta prije praznog hoda, ako je taj zadnji bio dobar, je dobro vrijeme za nove aktivnosti i startove. Jasnije sad?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Svi bi mi bolje kada bi mogli...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 132
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja to zbog drugih učesnika, jeste jasnije... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Ima li netko savjet, kako izračunati koje je dobro vrijeme za novi početak nekog posla u životu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:52:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.