Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pravi razlozi finansijskih problema Srbije  (Pročitano 2260 puta)
11. Maj 2010, 10:17:19
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Verujem  da  ce  mnogi  na  ovom  forumu  biti  zapanjeni  zbog  ovog   napisanog  posta   ali   znam   da  sam  100 %   u  pravu   .   Razlog  zasto  nam  drzava  NE  funkcionise u  finansijskom  i ekonomskom  smislu  je   u  nama  samima  .   Srbi su lenji ,  nemarni , neodgovorni  ,  neozbiljni ,   a  izrazito  umisljeni ,    drski , sebicni , samozivi  ,  oholi   i  bezobziran  narod  koji  je  jos   i  alav  i  pohlepan  na  vlast  i  gramziv  na  novac  koji  dolazi  iz  struktura   vlasti .  Mnogi ljudi se bore  za polozaje  na vlasti zbog privilegija  i mogucnosti  uzimanja  novca  zarad  licne koristi  dok  interesi  drzave  kao i  drustva u  zajednici nisu  vazni  . Pogledajte  sadasnji  tj , trenutni  bilans  !  Srbija  ima  spoljni dug oko 30 milijardi  evra  (mozda i vise )  a  nista  od vaznosti  za  drustvo nije  uradjeno  !  Nemamo , puteve ,  autoputeve ,  nemamo  zeleznicu ,  nemamo ni jednu novu  elektranu na primer ,  cela  Srbija  vapi za novim i savremenim  bolnicama  i klinikama  a   nema ih  iako  se silan  novac  uzima  od  MMF -a  ,   evropskih banaka   itd  nikad se  ne iskoristi  na ono sto drzavljanima  Srbije  zaista  treba .  Zasto  nasi ljudi na  vlasti imaju  tu  neogranicenu  alavost na novac koji im je  kao vlastodrscima  pristupan ? Pogledajte  samo dnevnu stampu  , sve same  novcane  afere   od  mita  i korupcije  do onih  poznatih naslova tipa  :  "  Ojadio  drzavnu kasu zarad  sopstvene koristi "   !     "  Zaposlio  celu familiju  u ministarsto  "    itd ..   Kada  je rec o nasim ministarstvima  tu  se  sve  one  gore navedene osobine na pocetku teme  jasno vide  .  Sjedinjene drzave  imaju   4  -  5   resorna  ministarstva  dok mi  imamo   28 - 30   !!!!!!  zar nije ovo strasno  ?!Kako  da  poreski obveznici   sa  platama  od  150 - 200 Evra  izfinansiraju  tolike ministre  i sve njihove  privilegije  (  vozni park , soferi , kabineti  , silna sluzbena i  privatna  putovanja  , velike beneficije  itd)    Koliko ce  da  traje  vise  licna  korist i samovolja nad  osiromasenim i opljackanim narodom  ?   Ima  li kraja  mitu i korupciji , otimacini  kroz  razne  poreze kao sto je onaj  za  gorivo  !!!    Gorivo nam je skuplje nego u Svajcarskoj i  Americi zajedno !  Zar je voziti kola u Srbiji  luksuz  ?  Cak i da nije  postace  !!  Kao sto je to  letenje  avionom . Ono sto je  u Evropi  normalno  kod nas se racuna kao  "luksuz "   !?   Aerodromske  takse su nam  jedne od najvecih u Evropi i svetu  kada  sam  pre  2  godine procitao u jednim novinama  da  je plata  direktora  aerodroma  u Beogradu   11  000   evra  mesecno ?!  postalo mi je jasno  i gde zavrsava  novac od aerodromskih  i drugih taksi   !!!!    Neverovatno  !  a  ujedno i strasno   !  Neko  bi rekao  :  " Srbija  , brale  ! "  ali  mora li da  bude  bas ovako   ?    Zasto   na  primer  Slovenci  cuvaju  i  usavrsavaju  svoje  firme kao sto su  gorenje  ,  fructal   itd  a  mi  uzimamo  mita  i  zatvaramo  firme  a   radnike sutiramo bez  zarada  i socijalne  zastite na ulicu ?  Kada  drzava ima interes onda uzima novac od ljudi kroz abnormalno visoke dazbine i poreze  a kada treba da donira novac  za nesto  humano  onda je nema ?   Zasto je  republika  Srbija   dala  jedan milion dolara  odstete  u ime jednog  probisveta  koji  je  prebio  nekog  americkog  studenta  a  kada  treba da se  da  deci   na  Kosovu i  Metohiji   ili   nezaposlenim  porodiljama   onda  in nema  nigde  i sve se svodi na reklame , apele  udelite , dajte , posaljite sms   itd .  Sramota  !   Mi  smo  sramota  od  drzave  ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ispo iz modu
Открио си нам топлу воду.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Kakav narod takva i drzava. A ovaj se narod nece promeniti jos dugooo godina tako da imas 2 opcije:
1. navikni se na stanje stvari i ne razmisljaj o tome
2. da odes na neko drugo mesto gde ti mislis da ce ti biti bolje, lepse itd.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Одлично место да цитирам проф. Антонића.


...Уопште, не смејем се више идентитетском инжењерингу. Научио сам да то ради. Гледам како исти механизам негативних и позитивних стереотипа и овде меље. „У Србији је забележен један веома редак психолошки феномен“, зачуђено примећује једна професорка психологије – „негативни аутостереотипи“. То је оно када људи своју сопствену групу виде као „глупу“, „заосталу“, „примитивну“, „идиотску“... Обично етничке групе имају позитивне стереотипе о себи, а негативне о другима. Врло ретко се дешава да се негативни стереотипи развију према својој сопственој групи. За то је потребно више страшних, трауматичних искустава, за то је потребно „утувљавање понављањем“. Тада многи желе да напусте групу. Негативни аутостереотип је јасан знак кризе идентитета и неизбежни увод у његову промену. Постаје се неко други. Постаје се – „евро-Србин“.

„Србин сам и не подносим ћирилицу! Хоћу латиницу! Осећам се угроженим од државе Србије“, пише један посетилац сајта Б92. Добродошао. „Грађанско друштво (јесте овде) далека будућност, а Срби су ксенофобичан, затуцан и примитиван народ“, пише друга посетитељка. Добродошла. „Можда моја мала национална свест још није устала са ноше, али осећам да и то мало г... националног поноса који понекад осетим невероватно смрди“, пише један Б92 „блогер“. Добродошао. Европа баш чека на све вас који „не подносите ћирилицу“, мислите за неки народ да је „затуцан и примитиван“, а за сваки национални понос верујете да „невероватно смрди“.

Што се мене тиче – па макар никад не ушао у Европу – држаћу се мишљења да Срби нису ништа паметнији, али нити ишта глупљи од других народа; нећу Србију сматрати најбољом земљом на свету, али ни „црном рупом из које треба отићи“; нећу се заносити идејама о „најстаријем писму“, али ни избегавати да пишем истим словима која су користили и мој отац, и деда, и прадеда. И знаћу тачно шта ћу да урадим ако ме на улазу у цркву сачека неки нови, непознати свештеник који ће да ми каже: „Приђи, Антонићу, стигла је и теби слобода“.
« Poslednja izmena: 20. Maj 2010, 01:53:33 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung Galaxy IIs
Одлично место да цитирам проф. Антонића.


...Уопште, не смејем се више идентитетском инжењерингу. Научио сам да то ради. Гледам како исти механизам негативних и позитивних стереотипа и овде меље. „У Србији је забележен један веома редак психолошки феномен“, зачуђено примећује једна професорка психологије – „негативни аутостереотипи“. То је оно када људи своју сопствену групу виде као „глупу“, „заосталу“, „примитивну“, „идиотску“... Обично етничке групе имају позитивне стереотипе о себи, а негативне о другима. Врло ретко се дешава да се негативни стереотипи развију према својој сопственој групи. За то је потребно више страшних, трауматичних искустава, за то је потребно „утувљавање понављањем“. Тада многи желе да напусте групу. Негативни аутостереотип је јасан знак кризе идентитета и неизбежни увод у његову промену. Постаје се неко други. Постаје се – „евро-Србин“.

„Србин сам и не подносим ћирилицу! Хоћу латиницу! Осећам се угроженим од државе Србије“, пише један посетилац сајта Б92. Добродошао. „Грађанско друштво (јесте овде) далека будућност, а Срби су ксенофобичан, затуцан и примитиван народ“, пише друга посетитељка. Добродошла. „Можда моја мала национална свест још није устала са ноше, али осећам да и то мало г... националног поноса који понекад осетим невероватно смрди“, пише један Б92 „блогер“. Добродошао. Европа баш чека на све вас који „не подносите ћирилицу“, мислите за неки народ да је „затуцан и примитиван“, а за сваки национални понос верујете да „невероватно смрди“.

Што се мене тиче – па макар никад не ушао у Европу – држаћу се мишљења да Срби нису ништа паметнији, али нити ишта глупљи од других народа; нећу Србију сматрати најбољом земљом на свету, али ни „црном рупом из које треба отићи“; нећу се заносити идејама о „најстаријем писму“, али ни избегавати да пишем истим словима која су користили и мој отац, и деда, и прадеда. И знаћу тачно шта ћу да урадим ако ме на улазу у цркву сачека неки нови, непознати свештеник који ће да ми каже: „Приђи, Антонићу, стигла је и теби слобода“.

Aha, uterivanje ćirilice će baš da pomogne... to je rešenje.
« Poslednja izmena: 20. Maj 2010, 10:31:39 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
evo, ja sam zapanjen  Smile


pa sine, samo ti izađi na sledeće izbore, zaokruži ponovo "DS", pa se i dalje isčuđavaja što smo u k...
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Izumrli su Rimljani, Asteci, Maje... možda će i Srbi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Открио си нам топлу воду.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Одлично место да цитирам проф. Антонића.


...Уопште, не смејем се више идентитетском инжењерингу. Научио сам да то ради. Гледам како исти механизам негативних и позитивних стереотипа и овде меље. „У Србији је забележен један веома редак психолошки феномен“, зачуђено примећује једна професорка психологије – „негативни аутостереотипи“. То је оно када људи своју сопствену групу виде као „глупу“, „заосталу“, „примитивну“, „идиотску“... Обично етничке групе имају позитивне стереотипе о себи, а негативне о другима. Врло ретко се дешава да се негативни стереотипи развију према својој сопственој групи. За то је потребно више страшних, трауматичних искустава, за то је потребно „утувљавање понављањем“. Тада многи желе да напусте групу. Негативни аутостереотип је јасан знак кризе идентитета и неизбежни увод у његову промену. Постаје се неко други. Постаје се – „евро-Србин“.

„Србин сам и не подносим ћирилицу! Хоћу латиницу! Осећам се угроженим од државе Србије“, пише један посетилац сајта Б92. Добродошао. „Грађанско друштво (јесте овде) далека будућност, а Срби су ксенофобичан, затуцан и примитиван народ“, пише друга посетитељка. Добродошла. „Можда моја мала национална свест још није устала са ноше, али осећам да и то мало г... националног поноса који понекад осетим невероватно смрди“, пише један Б92 „блогер“. Добродошао. Европа баш чека на све вас који „не подносите ћирилицу“, мислите за неки народ да је „затуцан и примитиван“, а за сваки национални понос верујете да „невероватно смрди“.

Што се мене тиче – па макар никад не ушао у Европу – држаћу се мишљења да Срби нису ништа паметнији, али нити ишта глупљи од других народа; нећу Србију сматрати најбољом земљом на свету, али ни „црном рупом из које треба отићи“; нећу се заносити идејама о „најстаријем писму“, али ни избегавати да пишем истим словима која су користили и мој отац, и деда, и прадеда. И знаћу тачно шта ћу да урадим ако ме на улазу у цркву сачека неки нови, непознати свештеник који ће да ми каже: „Приђи, Антонићу, стигла је и теби слобода“.

Aha, uterivanje ćirilice će baš da pomogne... to je rešenje.

а где ти видиш утеривање ћирилице у том цитату? Smile

тешке комплексе имаш...баш тешке... Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ispo iz modu
Изгледа му много утерују па свуда види утеривање.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.