Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:21:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 44 45 47
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pozorišne premijere  (Pročitano 362227 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Andraš Urban režira u Srpskom narodnom pozorištu


Na ogromno zadovoljstvo Novosađana i ansambla Drame Srpskog narodnog pozorišta reditelj Andraš Urban režira u SNP-u i postavlja na scenu Čas anatomije po motivima proze Danila Kiša.

Nakon brojnih specijalnih nagrada i nagrada za najbolju režiju Andraš Urban odabrao je naslov Čas anatomije koji je osnov piščeve zaostavštine.

Tema je odnos stvaralaštva u društvu, odnosno u „čaršiji“, kako to reditelj kaže.

Prepoznatljiv Urbanov pečat začinjen je autentičnim songovima kompozitora Irene Popović.

Predstavu će izvoditi prvaci i dramski umetnici SNP-a: Radoje Čupić, Jugoslav Krajnov, Marija Medenica, Sanja Ristić Krajnov, Igor Pavlović, Višnja Obradović, Nenad Pećinar, Draginja Voganjac, Alisa Lacko i Milica Grujičić. U autorskom timu su: Željko Piškorić, scenograf, Marina Sremac, kostimograf i Nikola Končarević, asistent reditelja.

Premijera se očekuje za sam kraj februara na sceni „Pera Dobrinović“.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Београдско драмско позориште слави 70 година постојања


Визуелним спектаклом, изложбом фотографија и костима и премијером представе "Поморанџе за збогом", Београдско драмско позориште свечано обележава седам деценија постојања.

Театар је основан под именом Градско позориште, у другој половини 1947. године, а 1949. године преименован је у Београдско драмско позориште.

Прва премијера, "Младост отаца" Бориса Горбатова у режији Петра С. Петровића, изведена је 20. фебруара 1948. на сцени Народног позоришта, а чланови новооснованог ансамбла, међу којима 29 глумаца, после проба су ударнички учествовали у зидању новог здања.

Годину дана касније уселили су се у зграду на Крсту.

Током те прве сезоне, театар на самој периферији, повезан са градом једном тролејбуском линијом, извео је 78 представа које је погледало готово 50.000 гледалаца, наведено је на сајту БДП.

Позориште на Црвеном крсту ће за рођендан извести представу "Поморанџе за збогом", по роману Биљане Поповић, у драматизацији Андреја Шепетковског и у режији Ненада Гвозденовића.

"Поморанџе за збогом" прате живот три угледне српске свештеничке породице из Босанске Крајине кроз цео 20. век.

Играју Милорад Дамјановић, Даница Ристовски, Александра Ања Алач, Маја Ранђић, Слободан Ћустић, Лука Миљковић, Милош Петровић, Лазар Ђукић, Биљана Малетић, Владимир Пауновић, Милица Милша и деца Ђурђина Иванковић и Нађа Лукић.

Пре ове премијере на Сцени "Раде Марковић" биће уручена годишња признања куће.

За Дан позоришта од 19 сати уприличен је визуелни спектакл - 3Д мапирање фронта зграде БДП анимираним пројекцијама којима ћемо прошетати кроз последњих 70 година његовог постојања.

Получасовни визуелни спектакл за циљ има да јавност подсети на значај Београдског драмског позоришта и његовог стваралаштва кроз историју позоришне уметности у Београду и шире, а осмислио га је ауторски тим Лабораторије за визуелна истраживања "ФриедЛаб" који предводи Горан Балабан, уз техничку подршку компаније "Атомик".

Сећање на најзначајније ствараоце и представе БДП оживљено је кроз поставку изложбе фотографија у фоајеу и ходнику и костима у малом фоајеу. Изложба ће за публику бити отворена сваким даном од 19 сати.

Поводом јубилеја изашла је из штампе и монографија о Београдском драмском, под називом "Седамдесет сезона Позоришта на Црвеном крсту".

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Don Žuan, prvi put u JDP-u!


U Jugoslovenskom dramskom pozorištu prvi put je na repertoaru predstava „Don Žuan“, koju je po čuvenoj Molijerovoj drami režirao Gorčin Stojanović.

Premijera, za koju je istaknuto obaveštenje da se karte ne prodaju, najavljena je za nedelju 26. februar. Naredno izvođenje je već u utorak 28. februara u 20 časova na sceni “Ljuba Tadić”, a zatim i 1, 5, 28. i 31. marta.

Barokna priča zasnovana je na legendarnom liku zavodnika Don Žuana, koji izaziva celi svet, i onostrano. Raskošna saga prati avanture gospodina hulje i njegovog ništa manje zanimljivog vernog saputnika Zganarela (lik je Molijer pisao za sebe i rado ga igrao), koje su ovog puta poverene glumcima Vojinu Ćetkoviću i Sergeju Trifunoviću.

Uz izvrstan ansambl Jugoslovenskog dramskog pozorišta, nastupaju i dve umetnice izrazite individualnosti – Sonja Vukićević, baletska umetnica i koreograf i sopran Katarina Jovanović, jedan od najlepših i najekspresivnijih glasova evropske scene.

Predstava traje nešto manje od dva sata, bez pauza u pet činova.

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Premijera predstave "Jami distrikt" u petak u Firchie Think Tank Studiju


Predstava "Jami distrikt" u režiji Kokana Mladenovića biće premijerno izvedena u petak, 24. marta u Firchie Think Tank Studiju.

 U pitanju je dokumentarna predstava o najstarijoj naciji na svetu "Jami distrikt", u režiji Kokana Mladenovića.
 
U predstavi glume Isidora Simijonović, Jelena Graovac i Nina Nešković, tekst je napisala Milena Bogavac, dok je za originalnu muziku bio zadužen Marko Grubić. U predstavi sviraju Džemal al Kisvani i Marko Grubić iz benda "Vroom".

 Predstava problematizuje pitanja nacije i nacionalnih država u hi-tech svetu 21. veka. Nacije proizvode ratove i ratovi proizvode nacije. Ko je prvi počeo? Dokazaće se! Nacija koja dokaže da je evoluirala direktno od majmuna, dobija nagradnu vožnju u luna-parku istorije. Polazeći od činjenice da je nacija konstrukt i pojam izmišljen u 19. veku, ova predstava postavlja pitanje: kako je devetnaestovekovnom izumu pošlo za rukom da izgleda kao da bio tu od uvek? Da li su nam u eri Interneta, veštačke inteligencije i savremene medicine, još uvek potrebne stare “dobre” nacije? Šta će smeniti nacije i nacionalne države? I ko je gori: nacije ili korporacije? Do kraja 21. veka, očekuje se da će većinu intelektualnih i fizičkih poslova obavljati roboti. Da li će roboti imati nacionalnu svest? Da li će biti robo-rodoljubi i robo-patriote? Da li će ideja nacije završiti na smetlištu istorije, ili će tamo završiti oni koji u nju veruju? Da li ćemo u 22. vek ući u cipelama iz 19. veka, i da li nas žuljuju te razgažene cipele koje odavno nisu lepe? Nisu lepe, ali da li su udobne?...
 
Predstava će početi u 20 časova.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
U subotu dve predstave za najmlađe posetioce "Novosadskog proleća"


Najmlađi posetioci manifestacije "Novosadsko proleće" na Spensu, u subotu, 25. marta moći će da uživaju u dve predstave: "Čudotvorni izvor" i "Olga veličanstvena".

 Radio 021 vas poziva na tradicionalno druženje na Novosadskom proleću. Obe predstave će biti izvedene u amfiteatru na Spensu.
 
Predstava "Čudotvorni izvor" počeće u 11:30 časova.
 
Glavni likovi ove putujuće predstavice su dečak Jodi i devojčica Jodita. Predstavica "Čudotvoran izvor" je adaptirana priča o Ledenoj kraljici, koja govori o dečaku Jodiju kojem je Ledena kraljica srce pretvorila u led i zarobila ga u svom ledenom zamku. Njegova sestra Jodita kreće u neizvesnu avanturu ne bi li pronašla svog brata i vratila ga kući. Uz pomoć čudotvornog napitka Jodi koji je ponela od svoje bake i ljubavi, Jodita uspeva da odledi srce svog brata i vrati mu izgubljeno pamćenje. Predstavicu izvode glumice novosadskog Pozorišta mladih Vera Ostojić – Hrćan i Jelena Galović.
 
Predstava "Olga veličanstvena", u izvođenju Kreativnog studija "Čarolija", počeće u 12:30 časova.

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Predstava "Čelične magnolije" u ponedeljak u Novosadskom pozorištu


Predstava "Čelične magnolije" u režiji Katje Pegan, biće izvedena u ponedeljak, 27. marta u Novosadskom pozorištu.



U pitanju je gostujuća predstava pozorišta Gedališe Koper.

"Čelične Magnolije" Roberta Harlinga su melodrama o životu nekoliko žena u malom mestu na jugu Amerike. Njihove radosti, nadanja i ljubavi, zagonentne prošlosti, životni promašaji... dobijaju smisao u salonu lepote jedne od njih. Na istom mestu tuguju se tuge, razmršuju tračevi, traži nada za bolesti... Taj salon zapravo je njihov hram u kojem je sve moguće uz dobru frizuru i kafu… Predstava je rađena u koprodukciji SNG Gorica a u njoj igraju: Nataša Tič Ralijan, Maja Nemec, Helena Peršuh, Anja Drnovšek, Mojca Partljič i Lara Jankovič.

Predstava će početi u 19 časova.

Pojedinačna ulaznica je 400 dinara, 300 dinara su ulaznice za grupe (grupu čini najmanje pet gledalaca), penzionere, đake i studente.



IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Mladenovićev “Alan Ford” na sceni Bitef teatra


Izvođenje predstave “Alan Ford – Povratak otpisanih” Predraga Lucića, po motivima stripa “Alan Ford”, a u režiji Kokana Mladenovića zakazano je za 30. i 31. mart u Bitef teatru.

Predrag Lucić, jedan od kreatora satiričnog lista ”Feral Tribune” iz Splita (ugašen 2008.) napisao je potpuno novu epizodu “Alan Forda” pod nazivom “Povratak otpisanih”, a koja je temeljena na današnjem trenutku svetske scene.

Reditelj Kokan Mladenović ističe da su svi iz kompletne družine TNT, na koje su čitaoci stripa navikli, lepo i vešto upleteni u priču predstave, a upravo njihova satirična crta je bila u središtu zanimanja svih autora i glumaca koji su radili na predstavi.

Poznate likove Alana Forda, Sir Olivera, Grunfa, Boba Roka, Broja Jedan, Jeremije, Superhika i mnogih drugih tumače: Mirsad Tuka, Armin Omerović, Anđela Kosić, Davor Golubović, Elma Juković, Rok Matek, Igor Štamulak, Aleš Valič i Gorazd Žilave.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Predstava "Ljubav" 31. marta u Pozorištu mladih


Predstava "Ljubav" biće izvedena u petak, 31. marta u Pozorištu mladih.

"Ljubav" je komedija o ljubavi, braku, prijateljstvu, životu, idealima i njihovim suprotnostima. U vremenu bahate površnosti, gluve brzine, relativizuje se ljubav zbog straha od patnje i gubitka. Da li je to život?"

Predstava se preporučuje publici starijoj od 16 godina. Autor predstave je Mjurej Šizgal, a reditelj Nemanja Petronje.

Igraju Marina Cinkocki, Saša Stojković i Nebojša Savić.

Predstava će početi u 20 časova.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
Ne znam sta je sve Zoran ovde kacio

Od premijera ove sezone:

Hipnoza jedne ljubavi - preporuka

Pasivno pusenje - preporuka

Detroit - ok, dobri mladi glumci

Don Zuan - e to sam se sad vratila i ne znam sta bih rekla, saratnik kaze dobra, ja i drugarica smo nedefinisane  Smile U svakom slucaju, dobar Vojin Cetkovic  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Почело друго "Позоришно пролеће" у Шапцу


У Шапцу је почело друго "Позоришно пролеће", међународни фестивал који отвара представа Звездара театра "Хипноза једне љубави" Душана Ковачевића.

Прво "Позоришно пролеће" прошле године, по оцени стручне јавности, проглашено је за најбољи фестивал у земљи.

Дијагноза је лепа, али обавезује да се очува, рекао је Душан Ковачевић, идејни творац смотре најбољих представа, који је у Шапцу, као што каже, научио да пише, али на томе није стао.

"Култура је заправо идентитет једног народа, тако да је моја порука Шапчанима да чувају оно што имају за генерације које долазе", поручује Ковачевић.

Осим Ковачевићеве бајковите мелодрамске гротеске "Хипноза једне љубави", шабачка публика видеће још шест представа – београдског и сомборског народног позоришта, Југословенског драмског позоришта, Српског народног и позоришта домаћина.

Ове године међународни жири доделиће укупно осам награда. У пратећем делу је 15 програма укључујући и промоцију новог броја часописа "КОД 21".

Одужујући се највећој глумици 20. века која је живела и радила у Шапцу, добротом Милана Шарца, у фоајеу шабачког театра откривена је биста Мире Ступице.

"Oна се уписала у васиону, обележила је своје време на један блистав начин", наглашава редитељ Јагош Марковић.

Током фестивалских дана, галерију позоришта у Шапцу красиће изложба радова сценографа Миодрага Табачког.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 44 45 47
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:21:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.