Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pozitivne misli prizivaju pozitivne događaje  (Pročitano 32386 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Kakve veze ima pozitivan stav, tj optimizam sa imanjem motiva i samouverenoscu?

U bunaru si, ivice su glatke, duboko je ko zna koliko, konopceta nema... sanse nema da izadjes ako neko ne naleti... tu ce optimizam da ti pomogne... kako?

Motivacioni filmovi i govori su dobra stvar za ljude koji su spremni da ih koriste samo kao zalet za nesto, nesto sto ce im popraviti raspolozenje...
Problem je sto vecina ljudi te filmove, govore, knjige, kasete, cdove dozivljava kao instant resenje svih njihovih problema... Otprilike, poslusao sam ovo, a sto mi se zivot nije promenio?

Inace, postoji tema sa najboljim lekcijama iz filma...
Jedna od lekcija je i ovaj govor...



Za mene licno, on vredi vise nego 90% motivacionih zezalica...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Molim Vas stisnite "Reset" dugme!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6120
ako ne sudimo sebi za svaku sitnicu i dopuštamo pravo na grešku, ako nam jedan minut neće uništiti 24 sata.
pa, skoro kao da me poznaješ Smiley

Kakve veze ima pozitivan stav, tj optimizam sa imanjem motiva i samouverenoscu?
U bunaru si, ivice su glatke, duboko je ko zna koliko, konopceta nema... sanse nema da izadjes ako neko ne naleti... tu ce optimizam da ti pomogne... kako?

Mislim da ipak ima veze, pesimista bi recimo u tom slučaju rekao :
- OK, izlaza nema, ne vredi ni pokušavati jer je logično da neću uspeti, šta mi ostaje kao alternativa? da čekam satima, danima... dok neko ne naiđe a kakve sam sreće niko ni neće naići, vode ima ali hrane ne znači nekih dve tri nedelje života i spora i bolna smrt pa što se onda odmah ne bi ubio i uštedeo 2-3 nedelje i izbegao sporo umiranje.
Optimista u startu ne bi sagledao odmah sve negativne stvari u sopstvenoj situaciji, izlaz mu ne bi bio toliko udaljen a i alternative tipa vikanje ne bi odbacio kao neefikasne, probao bi sve što bi mu palo na pamet bez obzira kolika je verovatnoća da data mera uspe...

U suštini i Paćinov govor je slična samo ispričana drugim rečima.
« Poslednja izmena: 05. Apr 2009, 15:20:18 od Izgubljeni slučaj »
IP sačuvana
social share
I kad si blizu i kad si daleko,
na tebe uvek misli neko.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Žena
Poruke 975
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Ja ne znam kakva mašina to u meni/ nama radi, ali radi super, jer loše misli brzo prođu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Ne bih se slozio oko toga sto si naveo a vezano je za optimistu i pesimistu...
To sto neko nece pokusati stvar koja deluje malo moguce, ne cini ga ni optimistom ni pesimistom, cini ga covekom koji lako odustaje.
A u celoj prici mislim da je mnogo bolje odmah sagledati sve negativne strane, sva najcrnja scenarija i onda pokusati nesto promeniti...

Kako rece jedan pametan covek, a mnogi se zbog toga zgrazavase...

"Faith moves mountains, but only knowledge moves them to the right place" ~ Joseph Goebbels
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


a i zapisi su reči...

Zodijak
Pol
Poruke 28485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Dobro... I, šta si nam ti rekao sad? Bićeš realan, makar i najcrnje realan, te ćeš ipak učiniti nešto?  Smile

nije li to opet pozitivan stav? 
IP sačuvana
social share
dok ne smislim nešto pametno, nema ništa Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Zasto izjednacavate to sto neko pokusava da se izvuce iz teske situacije sa time da on pozitivno gleda na svet...

Pa nisu ljudi koji se bore protiv teskih bolesti pozitivni samo zato sto nisu odlucili da se sklupcaju i uginu jer je strasna vest dosla...

To je isto kao kad bi kao pozitivce gledali sve one koji sednu kazu sebi "bice sve ok" i ne mrdnu prstom da to zaista i bude tako...

Neko ce pokusati ili nece pokusati...
Kakve to veze ima sa time da li je objektivno u velikom problemu...
Ne odustaju oni koji su negativni, nego oni koji nece da se bore...
Takvih ima i medju pozitivnima i medju negativnima...
Kao i onih drugih, koji ce se boriti do poslednjeg trenutka...

Hope for the best, prepare for the worst.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


a i zapisi su reči...

Zodijak
Pol
Poruke 28485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
zato što jeste tako, ni u kom pogledu nisi pozitivac ako odustaješ od dalje borbe....

ljudi koji se bore protiv teške bolesti, jesu pozitivci, ljudi koji prihvate tešku bolest jesu pozitivci jer ta bolest nije ono što ih je ubilo niti sprečilo da dalje gledaju na svet svojim očima. Jesu pozitivni. Imalo, nemalo izlaza, dok god ima te nade koja ih vodi da se bore ili suočavaju, oni jesu pozitivni.... Dakle, tako je... svako ko neće ili nema makar volju ili želju da se bori, negativan je i nikako drugačije....
IP sačuvana
social share
dok ne smislim nešto pametno, nema ništa Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
"Bice u redu" - nece resiti problem.

"Nece biti u redu" - nece napraviti problem gde ga nema.

To su samo dva ugla gledanja na problem koji postoji.

Ljudi ne odustaju od borbe zato sto imaju prvi ili drugi ugao, odustaju jer ne zele, ne mogu, ne umeju...

Nadati se da ce stvari biti bolje ne znaci ama bas nista, ako se na tome ne radi...
Ocekivati da ce biti gore, ne znaci automatski ne nadati se da ce sve biti ok...
Ne znaci odustati od pokusaja da se nesto promeni...
Samo znaci ocekivati da ce nesto lose da se desi...

Ako je to realno za ocekivati, ja problem ne vidim...
Vidim problem, ako je neko nerealan... ali tu vidim isti problem i ako mu je sve crno i ako mu je sve ruzicasto.
U obe varijante je slep.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Neko je jednom rekao: kakve su vam misli, takav vam je zivot.
Ovo je izgleda uvek tacno, dok je obrnuti slucaj (kakav vam je zivot, takve su vam misli) vezan sa konkretnom licnoscu pojedinca. Postoje ljudi koji zive u krajnjoj bedi, a opet su uvek raspolozeni, srecni, nasmejani. Medjutim, to je sve stvar potreba, neko je zadovoljan onime sto ima, makar to bilo i skoro nista, u bilo kom smislu, materijalnom i duhovnom, dok postoji puno bogatasa koji su bez obzira na to koliko imaju i sa koliko prijatelja bili okruzeni, uvek nesrecni i uvek im jos nesto nedostaje za srecu.
Pozitivan ili negativan stav prema svetu i zivotu je osobina koja se stice uticajem i ucenjem iz okruzenja i vrlo se tesko menja jer se tokom dugog perioda utvrdjuje kao obrazac ponasanja licnosti.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Molim Vas stisnite "Reset" dugme!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6120
U svakom od prethodna 4 posta pronašao sam delić sebe, hm!!!

Pozitivan ili negativan stav prema svetu i zivotu je osobina koja se stice uticajem i ucenjem iz okruzenja i vrlo se tesko menja jer se tokom dugog perioda utvrdjuje kao obrazac ponasanja licnosti.

Ne bih se u potpunosti složio s ovim, evo recimo ja sam do pre nekih 4-5 godina bio sasvim ok tip a onda sam upao u bunar. Promene se dešavaju, pitanje je samo kada će ko shvatiti da su mu potrebne promene odnosno zašto su one opravdane.
 
IP sačuvana
social share
I kad si blizu i kad si daleko,
na tebe uvek misli neko.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.