Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:35:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Povijesno/istorijsko pravo  (Pročitano 11342 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
Laslo i sam znash da danas teritorija ne vredi puno..bar ne kod pametnih i mudrih.,.trziste je ono sto je bitno..ako si osvojio trziste ..sta tje ti teritorija...mislim da je to taj glavni prelaz i u samoj istoriji nema vishe velikih ratova ..poneki sitni mali..gradjanski ...za teritorije..medju nekim drzavicama ili neke intervencije velikih..i to opet ili zbog trzista tj zbog sirovina..mozda ..ako bi bio neki izuzetno vazan strateski polozaj kao npr da se ponovi situacija sa Kubom..ili da recimo Gibraltar recimo neko pokusha da stavi pod svoje..inace...to su samo josh neke zaostavstine iz proslosti na koje dana moderan svet ekonomski nastrojen ni ne gleda....znaci...ako ostvarim osvajanje trzista ..da ne kazemo monopol na njemu....ja sam pobedio..kakva crna teritorija..pa tu ide i citava administracija ..bla bla...to je stvar 19 veka...
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Slažem se s DJin-djIC-em da danas Europu a i svijet više ne muče teritorijalna pitanja, nego neka druga. Kad govorimo o teritorijima izvan države, svakom narodu je važno da njegovoj manjini u određenoj državi bude dobro, tj. da ima nekakva prava, i taj se narod pomaže iz svoje domovine. A ako koja manjina je ugrožena to se rješava ne drugim mjestima, a ne krene se u osvajanje teritorija. Sve ovo pokazuje da svijet poštiva granice koje su ustanovljene a svaki prekršaj se negdje drugdje rješava.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Hm, svet ubija granice, ali u poslednje vreme kad je to u pitanju ne bira sredstva. Nisam siguran koliko je to dobro.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Kako su Djiki i Koni rekli, nova Europa briše sve granice, kao i novi način postizanja ekonomskog probitka.

Ali što s onim, doduše često malim, ali uvijek glasnim lobijima koji potiču na osvajanja istovremeno ih opravdavajući povijesnim/istorijskim pravom?

Nemojte mi sad samo reći da su radikali kod vas dobili izbore isključivo na krizi u zemlji i zasićenošću masa dosadašnjim strankama i političarima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 27
Citat: Laslo
Kako su Djiki i Koni rekli, nova Europa briše sve granice, kao i novi način postizanja ekonomskog probitka.

Ali što s onim, doduše često malim, ali uvijek glasnim lobijima koji potiču na osvajanja istovremeno ih opravdavajući povijesnim/istorijskim pravom?

Nemojte mi sad samo reći da su radikali kod vas dobili izbore isključivo na krizi u zemlji i zasićenošću masa dosadašnjim strankama i političarima.


Ево ја могу и смем да кажем, јер живим у Београду и веома добро поѕнајем ситуацију, радикали су добили на изборима, јер су за њих гласали људи са празним новчаницима и људи који су остали без посла. Једини је тај разлог оволиког броја њихових гласова...
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 113
Licno mislim da je to istorijsko pravo na teritoriju isto kao ostali povodi za rat, i sukobe, pravi razlozi su sasvim drugaciji........
A mislim da je teritorija pod suverenitetom drzave, pa da zato postoje politicke borbe za promenu vlasnika, da ne nabrajamo primere, svaka cast za prezentaciju o Pruskoj, ali danas je drugacije stanje, pa nekada su velikodrzavni projekti bili legalan casus belli danas to i nije toliko bitno, kapital ne zna za granicu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Doticemo se balkanskih tema... Mislim da kad je ovo podrucje u pitanju, ne mogu se koristiti isti arsini kao kada se govori o Pruskoj...
Moram da se slozim sa nekim prethodnicima koji su konstatovali vecu vaznost ekonomskog momenta (tj trzista) od teritorije... Medjutim, ekonomska situacija u Srbiji, pa i na Balkanu je balgo receno uzasna. E, kada se dodje to takve situacije, kada narod jedva sastavlja kraj sa krajem, kada sve firme propadaju, kada je drzava prezaduzena, vrednost valute pada, tada se stvara tlo za "ekstremne" ideje. Setimo se samo Vajmarske Nemacke. Zemlja koju je posle rata dokusurila Velika Depresija i isplata reparacija...
Sada, medjunarodni odnosi su u nekoj meri izmenjeni u odnosu na to kakvi su bili pre 100 i vise godina. Evropa se sve vise integrise, i granice gube na znacaju. Cini mi se da istorijsko pravo sve vise gubi na znacaju, tako da svaka vojna akcija koja za cilj ima promene granica po tom osnovu je u startu osudjena na neuspeh (osim ako nema jako zaledje u medjunarodnim institucijama).
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Sve nase akcije po tom pitanju imaju jaku zaledjinu u najvisim pravnim organima evrope, stacioniranim uglavnom na tlu holandije Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 40
Istorisko pravo postoji,to je nesumnjivo,kako neko moze da unisti nekom narodu sve sto je stvarao godinama.
A sa Evropom je najveca katastrofa za pomenutu,to je vestacka tvorevina u koju se ubacuju svi,nesto nalik na SAD,ali ovde su drugacije istoriske prilike,ekonomske sve je drugacije.To je smrt za Evropu sta mislite zasto ekstremna desnica svuda sve vise glasova dobija,pa nemozete naterati Engleza da voli Nemca.Ovo funkcionise dok ima ekonomskog interesa a sta mislite kad svet udje u ekonomsku krizu,sta ce se desiti,katastrofa nesagledivih razmera,a kriza ce kad tad naici.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Mislis da je zajednica nastala iz ekonomskog interesa svih losa stvar? Zasto bi bila? Ne zivi se od teritorija... sta ce ti krvlju zalivena lepa velika srpska drzava u kojoj zivi taman toliko ljudi da se svi skupe u jednom centru sile i vlasti sa par stotina hiljada stanovnika... ostali su ili pokopani ili pobegli u neku malu, jadnu i nistavnu zemlju u kojoj se zivi do jaja.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:35:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.