Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:39:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Potreban pravi doktor za kompjuter...  (Pročitano 8928 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6630
Slotovi za memorijsku su naravno cisti, kao i ostali delovi maticne i svi slotovi ostali, to je prvo sto se radi kod servisiranja racunara. Ploca je bila uvek pod normalnim radom (bez overclock-a) vec punih 7 godina svaki dan. Ploca je Asus A7N8X - bez oznake deluxe sa n-force 2 chipsetom sto je u ono vreme kad je bila kuplljena bila skoro vrh ponude (samo model deluxe je bio bolji koji je imao raid, a tada mi nije ni trebao). Sto se tica vizuelnog izgleda ploce, cudnih mirisa, izgleda elektrolita i slicno, nista se ne primeti. BIOS je update poslednji izvrsen jos pre 4 godine, jer noviji ni ne postoji za tu plocu posto se ne proizvodi a nema ni tehnicke podrske kako za hardver tako i za softver. Takodje, memorija savrseno je radila u istom tom periodu i nema reci o tome da moze da bude nekompatibina. Znaci nista nije dirano na njoj poslednje 4 godine minimum. Da li neko zna onda za neki program da mi preporuci da maticnu plocu skeniram sa pouzdanim programom (naravno da radi u bios-u) koji bi mogao da detektuje ovu anomaliju koja mi se desava, a nevidljiva je za dosadasnje softwere kojima sam se sluzio ???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 457
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
BlackBerry 7100V
postoji hardware koji moze da ti uradi kompletnu dijagnostiku ploce to je asus pci kartica za dijagnostiku a tako nesto ces naci samo u asus ovlastenim servisima ( u srbiji to je pakom)
moj savet uzmi nov pc ako si u mogucnosti
IP sačuvana
social share
Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Nepoznat
Browser
Nokia7610 2.0
mob
SonyEricsson Xperia mini
Prvi put cujem da memorija ima bad sektore al' dobro... Inace ovako se moze nagadjati u nedogled.. Moze biti ploca,memorija,hard disk a mozda i nesto cetvrto....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
HTC Diamond
Jel to ova ploca!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Nokia 6630
Jeste, to je ta ploca koja me je sluzila bila svih ovih godina...A danas sam ceo dan proveo u ispitivanju ploce. Naime, skinuo sam je skroz i izvadio iz kucista i svaki detalj pazljivo pregledavao. I upravo sada dok ovo kuckam, mogu da kazem, ali ne i da tvrdim da sam uspeo da otklonim ovaj veliki problem koji sam imao (barem tako mislim). Otprilike 5 sati sam aktivno kroz lupu gledao svaki deo i svaki vod od doticne ploce i izgleda da sam pronasao gde je bila greska. Desilo se to da sam gledao bio ispod podnozija kucista od procesora (sasvim slucajno jer se taj 'kraj' ne vidi bas najbolje od postolja za procesor) i nasao sam neke male elemente koji su ispod plastike (oboda od procesora). Tamo sam nasao jedan deo, tacnije neki mali tranzistor velicine 0.5x 1 mm koji je bio u prasini skroz i vizuelno sam mogao da vidim da je bio goreo. Ali nije izgleda skroz pregoreo, nego se samo prasina koja je bila na njemu izgleda pocela zapaljivati polako. Posto me nista nije kostalo da probam, ispitao sam taj deo i video da je ok. Potom sam se bio bacio na posao i cisito sam pazljivo taj tranzistor sa 3 nozice i posto sam predpostaljao da bi mogao i dalje da se greje, uzeo sam malcice paste od procesora i namazao ga time. Potom sam makazama isekao neki mali deo aluminijumske trake od necega (neki deo od elektronike zaostatak) Smiley I pazljivo sam isekao i zakrivio da izgleda kao rebro od radijatora, to jest, cilj mi je bio da povecam hladjenjeto delu i na kraju ga zalepio za taj mali tranzistor. Sada trenutno kako stvari stoje su i vise nego neocekivane. Bio sam ponovo sklopio i testirao celu masinu i ovaj put je bilo sve bez i jedne greske i bez bad sectora u memoriji i bez plavog ekrana. Izgleda na kraju da sam ipak postao doktor za kompjuter Smile U svakom slucaju, hvala svima na savetima i nadam se da ce mi ovako stanje ostati i za ubuduce  Smile
« Poslednja izmena: 01. Jul 2008, 22:06:44 od dachawave »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Џукеле ће ме докусурити...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5780
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Alcatel OT 800 Tribe
Bravo, svaka cas'.  Smile
« Poslednja izmena: 01. Jul 2008, 22:14:42 od milton43 »
IP sačuvana
social share

Speed kills, drive 2cv and live forever.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
HTC Diamond
 Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:39:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.