Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:24:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Potraga za petoro putnika  (Pročitano 21246 puta)
26. Jul 2006, 21:26:36
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Prijepolje -- Na putu Prijepolje-Bijelo Polje, u mestu Ramovića Luka, jutros se dogodila teška saobraćajna nesreća kada je džip sleteo u Lim.

Pretpostavlja se da je u vozilu bilo šest putnika, a samo je vozač Branko Tomašević iz Prijepolja uspeo da ispliva na obalu. Specijalizivana ekipa Žandarmerije stigla je na mesto nesreće i započela potragu za nestalima. Prema prijavama rodbine, traga se za Slavkom Obrenićem (33), Vladom Brašancem (25), Tijanom Jevtović (16), Vladimirom Ćirovićem (21) i Nebojšom Vasovićem (22).

Tomašević se nalazi u prijedorskoj bolnici. Teren je veoma nepristupačan jer je Lim i u ovom periodu dubok 7-8 metara.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Džip „mercedes“ sa vozačem i njegovim saputnicima survao se u Lim
U reci nestalo petoro putnika

PRIJEPOLJE - Petoro ljudi nastradalo je juče ujutru u vodama nabujalog Lima kada je džip "mercedes" kojim je upravljao Branko Tomašević (31) iz Prijepolja sa trideset metara visine sleteo u korito reke.

Tomašević je, neverovatnom srećom, preživeo prevrtanje vozila i nalazi se u bolnici u Prijepolju. Tela dvoje njegovih saputnika, Tijane Jevtović (16) i Slavka Obrenića(34), kasno po podne na obalu su izvukli pripadnici Žandarmerije MUP-a. Ostali putnici, Vladimir Ćirović (21),Vladimir Brašanac (25), i Nebojša Vasović(22), svi iz Prijepolja, još se vode kao nestali.

Do nesreće je došlo na mestu Ramovića Luka, na magistralnom putu Bijelo Polje - Prijepolje, kada je u oštroj krivini na izlasku iz naselja Gostun, Tomašević iz još nepoznatih razloga izgubio kontrolu nad vozilom, probio zaštitnu ogradu pokraj ceste i niz liticu se survao u korito Lima.

Istražni sudija Opštinskog suda u Prijepolju, Milan Vasiljević i čelnici lokalne policije, juče nisu mogli da saopšte više detalja o nesreći.

Rodbina i prijatelji putnika i meštana Gostuna, odmah nakon nesreće pojavili su se na obalama Lima.

- Vraćali su se iz Bijelog Polja, gde su otišli po Tijanu. Ona je prethodno zaspala u vozu i umesto u Prijepolju, iz voza je izašla tek na železničkoj stanici u Bijelom Polju. Oni su krenuli po nju. Usput su svratili u manastir Kumanica. Malo su se tamo zadržali, na tradicionalnom narodnu saboru. Sa sabora su otišli pravo u smrt - pričao je juče na obali Lima, prijatelj nastradalih.

U pokušaju da pronađu tela putnika, juče pre podne roneći, korito Lima pretraživalo je i desetak članova lokalnih planinarskih udruženja. Zbog brzaka, hladne i duboke vode i podvodnih stena, svi njihovi pokušaju ostali su uzaludni.

- Uspeli smo jedino da vidimo vozilo koje na dnu reke stoji prevrnuto na krov - kaže jedan spasilac.

Potragu sa nastradalima, juče po podne, započela je i ronilačka ekipa Žandarmerije MUP-a Srbije.



Izvor: Blic \ Ž. Dulanović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Stravična nesreća na magistralnom putu Bijelo Polje - Prijepolje, blizu Gostuna
Poginula četiri mladića i devojka
Tragedija se desila kada je juče ujutro džip "mercedes" u kome su se nalazili, sleteo u kanjon Lima. Poginuli su Vladimir Branjanac (25), Nebojša Obrenić (35), Marko Vasović (23), Vladimir Ćirović (20) i Tijana Jevtović (16)

PRIJEPOLJE - Petoro mladih Prijepoljaca poginulo je juče, oko 6.10, kada je džip "mercedes" u kome su se nalazili, sleteo u kanjon Lima, dubok više od 60 metara. Istražni sudija Milan Vasiljević rekao je agenciji Beta da su poginuli Vladimir Branjanac (25), Nebojša Obrenić (35), Marko Vasović (23), Vladimir Ćirović (20) i devojka Tijana Jevtović (16). Iz džipa je jedino uspeo da se spase i ispliva vozač Branko Tomašević iz Prijepolja koji je u šoku i u konfuznom stanju smešten na hirurško odeljenje užičke bolnice.

Istražni sudija Vasiljević je kazao da je džip, koji se kretao ka Prijepolju, sleteo u kanjon kada je vozač pokušao da izbegne sudar za autobusom koji je dolazio iz surotnog smera i iz nepoznatih razloga prešao na drugu stranu.

Svi poginuli muškarci, kako se saznaje, radili su kao konobari u kafićima "Bombo" i "Bombonijera," čiji je vlasnik Branko Tomašević koji je upravljao džipom.

Teška tragedija snašla je juče ujutru Prijepolje. Grad je čitavog dana u tišini i bolu iščekivao vesti iz kanjona Lima, nadajući se da je još neko od petoro mladih preživeo tešku nesreću. Od ranih jutarnjih sati na mesto nesreće počeli su da dolaze rođaci poginulih, da idu uz kanjon i niz kanjon Lima u nadi da će svoje najmilije naći žive.
- Govorio sam sinu da ne ide u Kumanicu, ujede me zmija za srce - hodao je juče pored Lima Milivoj Ćirović iz Prijepolja, otac Vladimira koji je bio na spisku nestalih, kukajući iz glasa i gledajući u ambis.
      
POSLEDNJA VEST

Juče kasno popodne ronioci Žandarmerije iz Lima su izvukli tela tri osobe nastradale u nesreći. Zasad je potvrđeno da je reč o telima Tijane Jeftović i Slavka Obrenića. Po onome što se moglo saznati Lim je na tom mestu izuzetno brz i zamućen. Kasno sinoć u toku je bilo, kako je prenela Radiotelevizija Srbije, izvlačenje olupine automobila, a pretpostavlja se da su tela preostalih putnika u njoj ili ispod nje.      
   
   



Nesreća se dogodila na magistralnom putu Bijelo Polje - Prijepolje, blizu Gostuna, samo kilometar nizvodno od mesta na kome su pre dve i po godine poginuli bugarski đaci, njih dvanaestoro, kada je njihov autobus sleteo u Lim. Po onome što se o ovoj tragediji juče moglo da sazna mladi Prijepoljci su pred zoru viđeni ispod šatre, kod manastira Kumanica, gde se uoči letnjeg Aranđelovdana održava veliki vašar. Neki svedoci su juče pričali da su mladići pred zoru od muzičara tražili da im pevaju pesmu "Navali se Šar planina" i da je, tvrdili su juče očevici pevač plakao dok je pevao tu pesmu. Po neproverenim informacijama koje su juče ponavljali rođaci i prijatelji stradalih mladića oni su seli te noći u Tomaševićev džip i pre Kumanice otišli do Bijelog Polja da sa železničke stanice povezu Tijanu Jeftović, koja se po neproverenim pričama, vraćala vozom iz Novog Sada, pa je zaspala u vozu i umesto da siđe u Prijepolju sišla je na stanici u Bijelom Polju.

Iz Kumanice petoro Prijepoljaca seli su u džip "mercedes" i krenuli prema Prijepolju. Samo četiri kilometra dalje, posle oštre leve krivine, džip je produžio pravo, probio metalnu ogradu i sa visine od oko 30 metara sleteo u Lim.

Na lice mesta stigla je specijalna ekipa ronilaca Žandarmerije MUP-a Srbije koji su kasno popodne, iz Lima , sa dubine od devet metara počeli da vade tela stradalih.
Zoran Šaponjić

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
PETORO SE utopilo u Limu

"Mercedesov" džip u kome je bilo petoro mladih iz Prijepolja probio bankinu kod mesta Gostun i survao se u Lim. Vozač Branko Tomašević jedini preživeo jer je ispao kroz šiber

PRIJEPOLJE - Petoro mladih ljudi poginulo je na putu Bijelo Polje - Prijepolje kod mesta Gostun kada je njihov džip sleteo u Lim! Tragedija se dogodila juče oko 6 sati kada je džip "mercedes" probio bankinu pored magistrale, sunovratio se u provaliju i potonuo u reku čija je dubina sedam metara! Poginuli su Prijepoljci Vladimir Brašanac (25), Slavko Obrenić (35), Nebojša Vasović (23), Vladimir Ćirović (20) i maloletna T. J. (16). Teške povrede zadobio je vozač džipa Branko Mane Tomašević (31), koji je smešten na Hirurško odeljenje prijepoljske bolnice. Do zaključenja ovog izdanja Pressa ronilačke ekipe izvukle su tela troje poginulih putnika.
Do nesreće je došlo kada su se mimoilazili džip, za čijim se upravljačem nalazio Tomašević, i autobus koji je dolazio iz pravca Brodareva.
- Na ovom delu magistrale nalazi se ispupčenje od stena. Zato vozači kamiona i autobusa prelaze na suprotnu traku. Pretpostavlja se da je Tomašević pokušavao da izbegne autobus i da je zbog toga izgubio kontrolu nad vozilom i završio u provaliji koja je duboka 60 metara - kaže jedan od meštana Gostuna.
Kada je sleteo u reku, džip je odmah potonuo, a vozač je pod pritiskom ispao kroz otvoreni šiber.
- Tomašević je krenuo uz strminu do magistrale, ali je onako teško povređen ponovo pao u reku. Nekako je isplivao i uspeo da dođe do magistrale, gde je zatražio pomoć. Ubrzo je stigla policija, ali je potraga bila bezuspešna. Morala je da se čeka ronilačka specijalna služba MUP-a Srbije, a Tomašević je prevezen u prijepoljsku bolnicu - priča jedan od očevidaca nesreće.
Dok su ronioci tragali za telima, na magistralu su došli poznanici i rodbina stradalih. Prijepolje je zavijeno u crno jer je Lim odneo pet mladih života.
- Tragedija se dogodila samo nekoliko kilometara od mesta gde je pre tri godine stradalo 12 đaka iz Bugarske koji su se vraćali sa ekskurzije iz Dubrovnika. U blizini je i velika srpska svetinja Kumanica. Neki tvrde da su se petorica mladića nalazila na narodnom crkvenom saboru koji kod ovog manastira traje već dva dana. Oni su onda krenuli prema Bijelom Polju, gde su sa železničke stanice preuzeli T. J. (16), koja se vraćala iz Novog Sada i zaspala u vozu. Promašila je stanicu u Prijepolju na kojoj je trebalo da izađe, pa su je zato mladići i uzeli kako bi se svi zajedno vratili kućama - kaže jedan od poznanika stradalih mladića.
(P. V.)

Ostao sam bez sina jedinca!

Na mesto nesreće stigao je uplakan Milivoje Ćirović, otac jednog od stradalih mladića.
- Ne mogu da verujem šta mi se dogodilo. Izgubio sam sina jedinca. Govorio sam mu da ne ide, ali me nije poslušao. Zmija me, evo, za srce ujede - pričao je očajni Ćirović.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Lim od­neo pet ži­vo­ta
D. GA­GRI­ČIĆ, 26. jul 2006

GO­STUN - Sa ma­gi­stral­nog pu­ta Bi­je­lo Po­lje - Pri­je­po­lje, u ka­njo­nu Li­ma, ne­pun ki­lo­me­tar od mo­te­la "Luks", niz str­mi­nu je u ta­la­se Li­ma sle­teo džip "mer­ce­des", u ko­me je bi­lo še­sto­ro Pri­je­po­lja­ca - pet mla­di­ća i jed­na de­voj­ka, a spa­sao se sa­mo vo­zač. Ima­li su od 16 do 32 go­di­ne.
Na hi­rur­škom ode­lje­nju pri­je­polj­ske bol­ni­ce od po­vre­da se opo­ra­vlja Bran­ko To­ma­še­vić, vo­zač dži­pa, vla­snik ka­fi­ća "Bom­bo" i "Bom­bo­nje­ra" u Pri­je­po­lju. Le­ka­ri ka­žu da mu je zdrav­stve­no sta­nje sta­bil­no.
Ne­sre­ća se do­go­di­la ju­če oko šest ča­so­va iz­ju­tra. Džip je iza kri­vi­ne i ogle­da­la po­ru­šio če­tr­de­se­tak me­ta­ra me­tal­ne ogra­de i sle­teo niz str­mi­nu od 60 me­ta­ra. Pa­tro­la po­li­ci­je, ko­ja se vra­ća­la iz Ku­ma­ni­ce, vi­de­la je sle­ta­nje i, ka­ko se sa­zna­je, po­mo­gla po­vre­đe­nom vo­za­ču, is­pa­lom iz vo­zi­la.
Ju­če oko 13 ča­so­va dva čam­ca raf­ting klu­ba "Lim" iz Lu­či­ca, po­ku­ša­va­la su uz po­moć tro­ji­ce ro­ni­la­ca - ama­te­ra da stig­nu do uto­plje­ni­ka. Rod­bi­na i pri­ja­te­lji na­stra­da­lih na oba­li Li­ma če­ka­li su ro­ni­o­ce iz Be­o­gra­da.
- Vo­zi­lo le­ži na kro­vu, iz­me­đu dve ste­ne, na oko tri i po me­tra od oba­le i dva me­tra pod vo­dom. Dvo­je put­ni­ka je na zad­njem se­di­štu - re­kli su za "No­vo­sti" ro­ni­o­ci Igor Di­vac iz Lu­či­ca i Ga­ro Ka­je­vić iz Bi­je­log Po­lja. - Vo­da je hlad­na i sla­ba je vi­dlji­vost i zbog ki­še ko­ja je pa­da­la pret­hod­nog da­na, a ja­ke su stru­je.
Po­li­cij­ska sta­ni­ca u Pri­je­po­lju ju­če je no­vi­na­ri­ma oko 15 sa­ti na­ja­vi­la sa­op­šte­nje i iz­ja­vu is­tra­žnog su­di­je, ali je to iz­o­sta­lo.
Na­stra­da­li su, ka­ko se sa­zna­je, ne­što pre če­ti­ri sa­ta po­šli za Bi­je­lo Po­lje. Mla­di­ći su ra­di­li kao ko­no­ba­ri u ugo­sti­telj­skim objek­ti­ma "Bom­bo" i "Ce­pe­lin", na le­voj oba­li Li­ma, i "Bom­bo­nje­re" u cen­tru gra­da. Objek­ti za­tvo­re­ni, a ne­ve­ri­ca na sva­kom ko­ra­ku ju­če u Pri­je­po­lju.
Ne­sre­ća se do­go­di­la na oko ki­lo­me­tar i po niz­vod­no od me­sta gde je pre dve go­di­ne sle­teo auto­bus sa bu­gar­skim đa­ci­ma i 12 ih se uto­pi­lo.

ZA­SPA­LA U VO­ZU
- VRA­ĆA­LI su se iz Bi­je­log Po­lja. Išli su ta­mo da uzmu jed­nu de­voj­ku, ko­ju je san pre­va­rio, pa ni­je iza­šla iz vo­za na sta­ni­ci u Pri­je­po­lju - re­kao je Mir­ko Obre­nić.
Uto­pi­li su se, pre­ma po­da­ci­ma rod­bi­ne, Slav­ko Obre­nić (32), Vla­di­mir Ći­ro­vić (21), Vla­di­mir Bra­ša­nac (25), Ne­boj­ša Va­si­lje­vić (22) i Ti­ja­na Jef­to­vić (16). Ro­ni­o­ci Žan­dar­me­ri­je iz­vu­kli su te­la Slav­ka Obre­ni­ća i Ti­ja­ne Jef­to­vić. Jed­no te­lo je u olu­pi­ni.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Pronađena tri tela
Prijepolje -- Specijalizovane jedinice Žandarmerije su kasno sinoć kod Gostuna izvukli tela troje nastradalih putnika u saobraćajnoj nesreći.


U mercedesovom "džipu" u koritu Lima pronađena su tela Tijane Jeftović (16), Vladimira Ćirovića (21) i Slavka Obranića (33). U olupini smrskanog mercedosovog vozila nisu pronađena tela Nebojše Vasovića (23) i Vladimira Brašanca (25) za kojima je nastavljena potraga nizvodno od mesta teške saobraćajne nesreće. Svi nastradali putnici su iz Prijepolja.

Policija, roniocil, rodbina i prijatelji dvojice mladića koji se i dalje službeno vode kao nestali praktično bez prekida tragaju za Nebojšom Vasovićem i Vladimirom Brašancem.

Pronađene žrtve teške saobraćajne nesreće biće sutra sahranjene, a petak, 28. jul, proglašen je u Prijepolju za dan žalosti. Ovo je jedna od najtežih saobraćajnih nesreća na ovom delu magistralnog puta, a svi postradali su rođeni u Prijepolju, gde je i većina njih stalno boravila. Od šest putnika, koliko ih se u momentu nesreće nalazilo u džipu, preživeo je jedino Branko Tomašević, koji se nalazi na hirurškom odeljenju prijepoljske bolnice. Njegovo zdravstveno stanje je stabilno.

Istražni sudija Opštinskog suda iz Prijepolja, Milan Vasiljević, ni danas nije mogao ništa da kaže o uzrocima tragedije osim da istraga i dalje traje. Na osnovu prikupljenih dokaza, protiv vozača džipa, Branka Tomaševića, prijepoljska policija podneće krivičnu prijavu.

Inače, mesto nesreće se nalazi samo nekoliko stotina metara dalje od mesta gde je pre dve godine nastradalo 12 bugarskih đaka.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
 IDENTIFIKOVANE TRI ŽRTVE NESREĆE KOD GOSTUNA

U Prijepolju su saopštena imena troje od petoro poginulih u jučerašnjoj saobraćajnoj nesreći u Gostunu na deonici magistralnog puta Bijelo polje-Prijepolje. Još se traga za dva tela u reci Lim.

Kako je potvdrio istražni sudija Milan Vasiljević život su izgubili Tijana Jeftović [16], Vladimir Ćirović [21] I Slavko Obrenić [34] svi iz Prijepolja.

Interventne spasilačke ekipe nastavljaju pretragu Lima za preostala dva tela.

Dan žalosti u Prijepolju - 28. jul

Predsednik opštine Prijepolje Nedžad Turković proglasio je 28. jul za Dan žalosti u Prijepolju, zbog teške saobraćajne nesreće u Gostunu, na magistralnom putu Bijelo Polje-Prijepolje, u kojoj su juče život izgubila četiri mladića i jedna devojka. Zbog toga su u Prijepolju odložene sve kulturno-sportske i turističke manifestacije, zakazane za predstojeći vikend. Predsednik opštine doneo je i odluku da se porodicama tragično stradalih Prijepoljaca isplati jednokratna pomoć od po 30.000 dinara iz opštinskog budžeta.


Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
SMRT U KANJONU LIMA
Nebojša Obrenić (35), Vladimir Ćirović (20), Vladimir Branjanac (25), Tijana Jevtović (16) i Marko Vasović (23), džipom
se survali u Lim, jedini preživeo vozač Branko Tomašević

PRIJEPOLJE - Petoro mladih Prijepoljaca poginulo je juče ujutro, oko 6.10 sati, kada je "Mercedesov" džip u kome su se nalazili sleteo u reku Lim. U stravičnoj nesreći poginuli su Nebojša Obrenić (35), Vladimir Ćirović (20), Vladimir Branjanac (25), Tijana Jevtović (16) i Marko Vasović (23).

Nesreća se dogodila na magistralnom putu Bijelo Polje - Prijepolje, blizu Gostuna, samo kilometar nizvodno od mesta na kome je pre dve i po godine poginulo dvanaest bugarskih đaka, kada je njihov autobus sleteo u Lim.
Iz smrskanog džipa uspeo je da se spase samo vozač Branko Tomašević iz Prijepolja, koji se domogao obale, i koji je, u teškom stanju, prebačen u prijepoljsku bolnicu.

Kako saznajemo, četvorica poginulih mladića radila su kao konobari u kafićima "Bombo" i "Bombonjera", čiji je vlasnik Branko Tomašević, koji je upravljao džipom smrti.

Na mestu tragedije, na kome su se okupili rođaci stradalih, juče se čulo da su mladi Prijepoljci pred zoru viđeni ispod šatora kod manastira Kumanica, gde se uoči letnjeg Aranđelovdana održava veliki vašar.

Neki od svedoka juče su pričali da su nekoliko sati pre tragedije, pred zoru, nesrećni mladići tražili muzičarima da im pevaju pesmu "Navali se Šar planina". Pevač je, tvrde očevici, plakao dok im je pevao tu pesmu, kao da je imao predosećaj da ih njom ispraća u smrt.

Po neproverenim informacijama koje su ponavljali rođaci i prijatelji stradalih, petorica mladića sela su te noći u Tomaševićev džip i pre Kumanice otišli do Bijelog Polja da sa železničke stanice povezu Tijanu Jeftović, koja se vraćala vozom iz Novog Sada. Devojka je, čulo se juče, zaspala u vozu i, umesto da izađe na stanici u Prijepolju, izašla je na stanici u Bijelom Polju. Posle toga su krenuli prema Prijepolju. Samo četiri kilometara dalje, posle oštre leve krivine, džip je produžio pravo, probio metalnu ogradu i sa visine od oko 30 metara sleteo u Lim.

KUKNJAVA NAD AMBISOM

Vest o pogibiji svojih sugrađana kao grom iz vedra neba pogodila je meštane Prijepolja. Grad je celog jučerašnjeg dana u tišini i bolu iščekivao vesti iz kanjona Lima, nadajući se da je još neko od petoro mladih preživeo tešku nesreću. Od ranih jutarnjih sati na mesto nesreće počeli su da dolaze rođaci poginulih. Nervozno su se spuštali kanjonom reke nadajući se da su njihovi najmiliji ipak preživeli.
- Govorio sam sinu da ne ide u Kumanicu, ujede me zmija za srce - šetao je juče pored Lima Milivoj Ćirović iz Prijepolja, otac Vladimira, koji je bio na spisku nestalih, kukajući iz glasa i gledajući u ambis.

IZVUČENA DVA TELA

Juče oko 16.30 sati ronioci Žandarmerije MUP Srbije iz Lima su izvukli tela Tijane Jeftović i Slavka Obrenića. Oni su u Limu, koji je na tom mestu izuzetno brz i zamućen, u smrskanom džipu videli telo još jednog poginulog, ali nisu uspeli da ga izvuku iz zgužvanog lima. O tome šta je sa preostala dva tela, juče, do zaključenja ovog izdanja, nije bilo nikakvih informacija. Inače, ni istražni sudija ni tužilac nisu juče do kasno po podne dali nikakve zvanične informacije o ovoj nesreći, pa su jedini izvori informacija na licu mesta bili rođaci i prijatelji stradalih.
Vozač

POKUŠAO DA SE UBIJE?

Nezvanično se juče moglo čuti i da je vozač džipa Branko Tomašević, pre prebacivanja u bolnicu, oteo pištolj jednom policajcu i pokušao da iz njega ispali sebi metak u slepoočnicu. Policajci nisu hteli da govore o ovom incidentu.


Izvor: Kurir / Zoran ŠaponjiĆ
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Tu­ga du­blja od ka­njo­na
Dra­go­ljub Ga­gri­čić, 27. jul 2006

PRI­JE­PO­LjE - Re­ka su­za dru­gi dan te­če Lim­skom do­li­nom. Ni vre­li­na ne su­ši li­ca. Rod­bi­na i pri­ja­te­lji opla­ku­ju pet mla­dih ži­vo­ta, pre­ki­nu­tih u tre­nu.
Tra­ge­di­ja kod Go­stu­na, ka­da je sa ma­gi­stra­le džip sle­teo sa še­sto­ro put­ni­ka u Lim, u cr­no je za­vi­la Pri­je­po­lje. Rod­bi­na u cr­ni­ni, ro­di­te­lji i naj­bli­ži cr­nji od ze­mlje. U kru­gu od ne­ko­li­ko sto­ti­na me­ta­ra, od Pod­va­ro­ši, Sa­rač po­to­ka do Li­ma, u cen­tru gra­da, ko­lo­ne lju­di, ne­mi, u su­za­ma, do­la­ze u ku­će tu­ge.
Da­nas će grad is­pra­ti­ti tro­je su­gra­đa­na na več­ni po­či­nak. Ti­ja­na Jev­to­vić (16) i Slav­ko Obre­nić (34) bi­će sa­hra­nje­ni na Rav­na­ma, a Vla­di­mir Ći­ro­vić (21) u pod­za­lar­skom se­lu Do­nja Ko­sa­ti­ca. Za dvo­je nji­ho­vih dru­go­va i sa­put­ni­ka iz dži­pa PV 219-96, na oba­la­ma Li­ma tra­ga­ju kom­ši­je, pri­ja­te­lji, spla­va­ri.
- De­da, ja sam pri­spa­la. Če­kam da do­đe Va­ske po me­ne. Ne bri­ni, ov­de sam sa po­li­caj­ci­ma - po­ru­ka je ko­ju je Ti­ja­na Jev­to­vić u 4,34 ča­so­va u sre­du iz Bi­je­log Po­lja po­sla­la de­di Slav­ku Div­cu u Pri­je­po­lje.
Uja­ci Mar­ko i De­jan Di­vac, u gr­ču i su­za­ma, pri­ča­ju da se Ti­ja­na bar­skim vo­zom vra­ća­la iz No­vog Sa­da, gde se pret­hod­nog da­na upi­sa­la u dru­gi raz­red me­di­cin­ske ško­le i pri­ja­vi­la me­sto bo­ra­vi­šta. Žu­ri­la je da u sre­du obe­le­ži go­di­nu da­na po­znan­stva sa mom­kom Vas­ke­tom, a baš tog ju­tra na­šli su se u za­gr­lja­ju ta­la­sa Li­ma.
- Ko mi uze an­đe­la, mi­ju mladst, ima li prav­de i Bo­ga, ot­ki­da se iz sr­ca maj­ke Su­za­ne, ko­ja je vo­di­la hor Mi­le­šev­ske epa­r­hi­je, u kom je pe­va­la Ti­ja­na.
- Ni­kad je ni­sam sreo bez osme­ha. Bi­la je ve­se­la, ljup­ka - ka­zu­je na ula­zu u vi­še­sprat­ni­cu kom­ši­ja Gra­di­mir Sto­ja­ko­vić.
U ne­do­vr­še­noj ku­ći u Sa­rač po­to­ku ja­u­ci maj­ke Mi­ce, Bi­lja­ne i Mi­lja­ne, se­sta­ra Vla­di­mi­ra Ći­ro­vi­ća (21), stu­den­ta Vi­še gra­đe­vin­ske ško­le u Uži­cu. Otac Mi­li­vo­je ska­me­njen od bo­la, za­gle­dan u ogra­du na te­ra­si. Te­še ga naj­bo­lji dru­go­vi nje­go­vog si­na Bran­ko Ko­ko­vić, Ran­ko Zin­do­vić i Mi­la­din Ze­jak.
- Se­deo je Vla­di­mir če­sto ov­de sa dru­go­vi­ma, a ja stal­no bri­nuo da ne pad­ne ne­ko sa te­ra­se, po­žu­rim da je ogra­dim. A u ne­sre­ći, u ukle­tom ka­njo­nu, pa­de sa to­li­ke vi­si­ne. Voj­sku od­lo­žio zbog ško­le...
- Spre­ma­li smo se da na mo­re kre­ne­mo oko 1. av­gu­sta. Da­nas je tre­ba­lo da sla­vim ro­đen­dan, a ja is­pra­ćam naj­dra­žeg dru­ga od pr­vog raz­re­da ško­le - te­ško iz­u­sti Bran­ko.
U sta­nu Obre­ni­ća, kraj Li­ma, Slav­ka opla­ku­ju otac Jo­van, brat Mir­ko, si­nov­ci Pe­tar i Ste­fan, ro­đa­ci, pri­ja­te­lji.... I stre­pe za Jo­va­no­vo sr­ce, ho­će li iz­dr­ža­ti po­što mu je ura­đen baj-pas.
- E, moj si­ne, vi­še te maj­ka ne­će ču­ti. Da li ću te na­ći i vi­de­ti - od­zva­nja po­dru­mom kraj Li­ma glas Ra­de, maj­ke Ne­boj­še Va­so­vi­ća (22), Vas­ke­ta, od­boj­ka­ša FAP-Liv­ni­ce, za­po­sle­nog u "Ce­pe­li­nu", ko­ga još kri­ju vi­ro­vi Li­ma.
U ku­ći Bra­ša­na­ca, na Ko­lo­vra­tu, oče­ku­ju ve­sti kom­ši­je i rod­bi­ne sa Li­ma. I na­da da će na­ći si­na Vla­di­mi­ra (25).
- Vla­de, ra­no mo­ja - po­na­vlja maj­ka Mi­li­ca i su­za­ma za­li­va voj­nič­ku sli­ku, ko­ju je stal­no no­si­la u nov­ča­ni­ku.

DAN ŽA­LO­STI
IS­TRA­ŽNI su­di­ja Op­štin­skog su­da u Pri­je­po­lju Mi­lan Va­si­lje­vić ju­če je sa­op­štio sa­mo da su iz­va­đe­na tri te­la, iz­be­ga­va­ju­ći raz­go­vor sa no­vi­na­ri­ma.
Op­štin­sko ve­će Pri­je­po­lja pro­gla­si­lo je pe­tak za dan ža­lo­sti. U Do­mu kul­tu­re ot­ka­za­ne su sve pri­red­be, kao i smo­tra iz­vor­nog stva­ra­la­štva u So­pot­ni­ci.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
После трагедије у Гостуну код Бијелог Поља
Три жртве извучене из Лима
Рониоци и даље трагају за телима два младића нестала у вировима


БИЈЕЛО ПОЉЕ – После трагедије која се догодила у Гостуну, на путу између Бијелог Поља и Пријепоља, кад је са магистрале у Лим слетео џип „мерцедес” пун путника, Пријепоље оплакује петоро младих суграђана. У три пријепољска дома родбина се припрема за сахрану два младића и једне девојке, а несрећни родитељи и родбина из још две куће ишчекују вести о трагању за телима њихових најмилијих.

Прекјуче, после трочасовне акције, из таласа Лима, са дубине веће од десет метара, извађен је смрскани џип и у њему беживотно тело двадесетједногодишњег Владимира Ћировића. Само сат раније, рониоци Жандармерије Србије из вирова плаховите реке из аутомобила су извукли беживотна тела Славка Обренића (34) и Тијане Јефтовић (16).

Родбина и пријатељи Владимира Брашанца (25) и Небојше Васовића (21) узалуд већ два дана обилазе реку, спуштајући се низ стрмине, претражујући вирове и брзаке. Резултата није било, тела још нису пронађена.

Јуче није било званичних података о здравственом стању возача Бранка Томашевића из Пријепоља који је управљао „џипом” и који је једини успео да се ишчупа из таласа Лима. Полиција и лекари овдашње болнице нису дозвољавали новинарима да дођу до њега. Незванично сазнајемо да је његово здравствено стање за сада стабилно.

Своју мезимицу, шеснаестогодишњу Тијану Јефтовић, у центру Пријепоља оплакивали су отац, мајка, баба, деда и комшије. Несрећна девојчица је дан пре трагедије била код оца Микана у Новом Саду, где је уписала други разред средње медицинске школе. На повратку кући заспала је у возу и пробудила се на улазу у Бијело Поље. Позвала је Небојшу Васовића да дође по њу, а он је кренуо са друговима на пут без повратка.

У насељу Коловрат отац и мајка покојног Владимира Брашанца – Милојица и Милица, скрхани од бола нису још свесни да су остали без свог сина. Кажу, завршио је за аутомеханичара, одслужио војску и тражио посао. У насељу на улазу у Пријепоље комшије причају да таквог момка није било у крају.

Владимир Ћировић, студент друге године Више грађевинске школе у Ужицу, радио је као конобар у Пријепољу како би зарадио неки динар за студирање и одлазак на море. Није стигао ни војску да одслужи, а његов отац Миливоје, сломљен и уништен, није смогао снаге ни реч да изусти.

Иначе, у општини Пријепоље, 28. јул је проглашен за дан жалости. На гробљу у Равнама биће сахрањени Тијана Јефтовић и Славко Обренић, а Владимир Ћировић на гробљу у Доњој Косатици.

-----------------------------------------------------------

Нови детаљи после истраге

Истражни судија Општинског суда у Пријепољу Милан Васиљевић саопштио је новинарима да је џип у којем се налазило шесторо Пријепољаца извучен из Лима и да је пронађено троје настрадалих, и то тела Славка Обренића, Тијане Јефтовић и Владимира Ћировића. Истрага ће показати нове детаље, истакао је судија Васиљевић.


Izvor: Politika / М. Нововић
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:24:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.