Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:08:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Potonula juznokorejska korveta ...  (Pročitano 18842 puta)
27. Mar 2010, 07:22:59
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
 ... uzrok nepoznat ,sumnja se na torpedo ispaljen sa severno-korejske podmornice  Smile :



  A South Korean navy ship was sunk yesterday in what was feared to have been a torpedo attack by a North Korean submarine.

Several of the 104 crew were killed and others were missing last night.

The drama, close to the disputed sea border between the two Koreas, raised concern that growing tensions between them could escalate into conflict.


itd : http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1260975/BREAKING-NEWS-South-Korean-ship-100-board-sinking-torpedo-attack-North-Korea.html

drugi clanak dovodi u sumnju napad severa :

(Reuters) - A South Korean naval ship sank near the disputed maritime border with North Korea, killing some of the more than 100 crew on board, but officials played down suggestions that it may have been attacked by the North.

itd , ovde : http://www.reuters.com/article/idUSTRE62P30E20100326


-----------------------

 o karakteristikama samog broda :

http://www.globalsecurity.org/military/world/rok/pohang.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Pohang_class_corvette

http://www.defenseindustrydaily.com/FFX-Koreas-New-Frigates-05239/

http://www.deagel.com/Corvettes-and-Missile-Boats/Pohang_a001820001.aspx
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
LG Nexus 5
Cucemo svedoke. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Moжда до вечерас не буде ни једне Кореје, сад се сигурно атомке загревају. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
 mislim da rata nece biti ,jer juznokorejske vlasti pokusavaju da minimizuju incident.preziveli  mornari ce verovatno biti navedeni da isprichaju zvanichnu verziju  Smile . ipak me interesuje kako ce objasniti eksploziju i  poprilichnu rupchagu na trupu broda koja je izazvala potapanje .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 446
Zastava you are here
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
ipak me interesuje kako ce objasniti eksploziju i  poprilichnu rupchagu na trupu broda koja je izazvala potapanje .
Korozija  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia 7710
ipak me interesuje kako ce objasniti eksploziju i  poprilichnu rupchagu na trupu broda koja je izazvala potapanje .
Korozija  Smile
Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Citat
ipak me interesuje kako ce objasniti eksploziju i  poprilichnu rupchagu na trupu broda koja je izazvala potapanje .

Прогризли миши.  Smile
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3953
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Izgleda da ce sve biti brzo zaboravljeno.Kao nisu sigurni zbog cega je doslo do eksplozije na brodu. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Severnokorejskim vlastima je možda potreban rat kako bi se zadržali na vlasti zbog krize koja sve više stvara tenzije u zemlji, dok će Južna Koreja sve učiniti da rat izbegne, iako je mnogostruko jača oružana sila sa snažnim saveznicima. Isto tako južna Koreja ne želi da vidi krah vlasti na severu u ovom trenutku zbog toga što ne bi znali šta da rade sa 23 miliona gladnih ljudi koji bi nagrnuli ka jugu u potrazi za boljim životom.
U isto vreme na severu je u toku transfer vlasti sa oca na sina, pa je i to kritično, a upućeni tvrde da nije svojstveno za severnjake da generišu krizu u vreme transfera vlasti, tako da možda i jeste došlo do eksplozije BK broda koji je potonuo.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
a ppazite ovo  Smile :

Local residents' reports of hearing "loud artillery fire" sparked fears of a North Korean attack Friday night around 11 pm (1400 GMT), local media said.

"The loud firing sound lasted for about 15 minutes while I watched TV. In all my time on Baengnyeong island I have never heard such loud sounds of fire, and it was definitely different from what I have heard from usual drills," said one resident quoted by Yonhap.

But the Joint Chiefs of Staff explained the commotion as a South Korean naval vessel's fire on an unidentified object, later said to be a flock of birds, not a hostile ship.


http://www.earthtimes.org/articles/show/316025,tensions-high-after-south-korean-warships-sinking.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:08:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.