Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Postupanje u talackim situacijama, situacijama otmice i pljacke.  (Pročitano 6724 puta)
02. Nov 2011, 13:23:33
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Koliko sam obavesten, u aviojonu pri otmici osnovno pravilo je saradnja sa kidnaperom.
Moze li neko ko je vise upucen u pravila postupanja pri ovakvim situacijama da napise nesto za nas obicne civile, gradjane?
Na ovu ideju sam dosao posto u medijima imamo velicanje dela "hrabrih" gradjana koji su ranjeni ili cak pre nekoliko dana izgubili zivot (jedan) i uveo policajce u bezizlaznu situaciju, da je patrola od njih dvojice nastradala (jedan pogino, drugi tesko ranjen).
Na zapadu od malih nogu uce procedure u skolicama, kod nas ni odrasli ne znaju sta da rade u kojoj situaciji.
Zato dajte detaljniji savet...
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
nema smrti bez sudnjega dana.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
zivot je nesto najbitnije. novac pogotovo velikih kompanija i firmi je osiguran. ne treba stradati zbog nekih tricarija i onemoguciti policiji da napravi zasedu.
ako policija radi svoj posao po mom misljenju mi gradjani ne mora da glumatamo brus lia.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Tu nema pravila. Juče sam bio svedok tuče u banci?? Prvo sam mislio da nisu pljačkaši, ali pošto su uredno nastavili da se lemaju par minuta, shvatio sam da su samo pošteni pomalo nervozni građani. Najveću grešku je napravio taj lik iz obezbeđenja, jer njihova tuča nije počela iznenada. Prvo su se raspravljali par minuta, pa minut žestoke svađe i na kraju peglanje. Uloga obezbeđenja je pre svega preventiva, taj čovek iz obezbeđenja nije učinio ništa osim što je u trenutku svađe na kratko prišao i dao svoje mišljenje ko je po redu a zatim se povukao na bezbednu distancu. Može se reći i da je gledao fajt kao klinac pubertetlija i nekako ih je na kraju razdvojio. A nije se radilo o nekim spremnim i opakim fajterima, već naprotiv, jedan je bio polupijani čovek između 50 i 60 godina, a drugi tromi debeli lik. Uslovi za rad u obezbeđenju moraju da budu mnogo rigorozniji, treba birati  kadar koji je odslužio vojni rok regularno(ne u civilu) ili bivše ugovorce iz vojske, eventualno bivše policajce, jer imaju rutinu u tim situacijama, za civile mora da postoji rigoroznije testiranje (psihofizički test) i mnogo bolja obuka(pri MuPu) sa sertifikatom koji se dobija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.106
Ako imas sanse onda krenes na njega ako nemas onda cutis i radis sta ti se kaze. Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
zivot je nesto najbitnije. novac pogotovo velikih kompanija i firmi je osiguran. ne treba stradati zbog nekih tricarija i onemoguciti policiji da napravi zasedu.
ako policija radi svoj posao po mom misljenju mi gradjani ne mora da glumatamo brus lia.


juce u "beogradskoj hronici" bio gost neki valjda iz policije. i nesrecnik rece da policija trazi zastitu.
kakav posao radi policija ? s vremena na vreme prebiju klince od 15-tak godina. eto pre neki dan bila emisija "exploziv". u emisiji neki covekoliki propadnik "saj"-a, prica kako je ubio starijeg coveka, koji je bio u rastrojstvu. valjda je imao "vijetnamski sindrom", jer je bio ratni veteran. i covekoliki sajovac kaze to mu je bio posao.
znaci, verujes da ce te policija zastititi ? oće al sutra.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
ako je pljacka, predajes sve sto imas uz "izvolite", bez obzira da li je u pitanju licna imovina ili roba kojom u tom trenutku ti raspolazes.. mislim to je logicno  Smile

Svaki drugi postupak je van pameti...

Prica mi drugar dok je radio u prodavnici mobilnih telefona, da su se dva puta tukli sa pljackasima ... eee bre zamisli to.. dosli da ti pljackaju radnju i ti se bijes sa njima, da ih u tome sprecis ... koji su to mozgovi... a sve zbog toga sto je politika firme da prodavci placaju svu ukradenu robu u njihovoj smeni.

Pa su tako imali nekoliko puta desavanje da otplacuju robu vrednu nekoliko hiljada evra u ratama im odbijao gazda od plate...

Pa znas li kad bih radila po tom sistemu? Ni za milion evra. To nije za ljude, nije ni za zivotinje. To je sistem za izivljavanje, pa neka gazde sami rade u svojim radnjama i sami se biju sa pljackasima..

STo se tice otmica i talackih situacija, verovatno vazi isto - radi sve sto ti se kaze.. jer realno, osim ako nisi Brus Vilis slabe su ti sanse da ces da okrenes situaciju u svoju korist.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.106
udri brus li utepa ih svi Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG Nexus 5
U talackim situacijama je najbolje biti smiren i raditi sta ti se kaze. Takodje i prilikom pljacke radnje, banke, kioska. Sva roba je osigurana, a ako se kurcis moze neko i da te ubije. Ali opet sve to zavisi od trenutne situacije, dal' je u pitanju jedan majmun sa motkom ili 22 djihad ratnika opasana sa eksplozivom. Policajac koji je pre neki dan poginuo nije bio u talackoj situaciji. Nesrecna okolnost ili losa procena.


Može se reći i da je gledao fajt kao klinac pubertetlija i nekako ih je na kraju razdvojio. A nije se radilo o nekim spremnim i opakim fajterima, već naprotiv, jedan je bio polupijani čovek između 50 i 60 godina, a drugi tromi debeli lik. Uslovi za rad u obezbeđenju moraju da budu mnogo rigorozniji, treba birati  kadar koji je odslužio vojni rok regularno(ne u civilu) ili bivše ugovorce iz vojske, eventualno bivše policajce, jer imaju rutinu u tim situacijama, za civile mora da postoji rigoroznije testiranje (psihofizički test) i mnogo bolja obuka(pri MuPu) sa sertifikatom koji se dobija.

Radnik obezbedjenja nije duzan da bije ili da sprecava vec zapocetu tucu. Nas zakon nije odredio precizno sta sme, a sta ne sme, pa im je najbolje da ostanu po strani. Jedino sta moze je da javi svojoj centrali sta se desava, a oni zovu policiju. Inace kadar koji se prima u obezbedjenje ima odsluzen vojni rok pod oruzjem. Firme za obezbedjenje primaju i penzionere, bivsa vojna lica i ostale civile ali kao sto napisah, zakon nije definisao sta mogu da rade. Nemaju status sluzbenog lica niti smeju da upotrebe oruzje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.52
mob
Nokia 
nikad nisam prisustvovala  takvoj situaciji,niti mi je neko pričao da je bio svjedok pljačke ili nečeg ozbiljnijeg,ali ovako laički-stvarno jeste najbolje sačuvati smirenost i ne prepirati se i istjerivati pravdu. braniti neku stvar,neku novčanu sumu golim životom-apsurdno je. pa ako je neko džukac da vas makar prekoro sjutra ili ne daj bože otpusti,tjera da otplatite...neka ide dodjavola.

sami profil pljačkaša,osoba koje generalno preko nasilja,prijetnji,ucjena dolaze do nečeg jeste takav da je čovjeku najbolje da se drži onog-budali uvijek reci da je u pravu,poštedi sebi sivu masu(u ovom slučaju,spasi život,izbjegni povrede i dodatne incidente)
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.