Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Postupanje u talackim situacijama, situacijama otmice i pljacke.  (Pročitano 6720 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Citat
Firme za obezbedjenje primaju i penzionere, bivsa vojna lica i ostale civile ali kao sto napisah, zakon nije definisao sta mogu da rade. Nemaju status sluzbenog lica niti smeju da upotrebe oruzje.
Propisano je. I veruj mi, jedno vreme sam bio u obezbedjenju pod RTS-om, imali smo veca ovlascenja nego policajac na ulici.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Radnik obezbedjenja nije duzan da bije ili da sprecava vec zapocetu tucu. Nas zakon nije odredio precizno sta sme, a sta ne sme, pa im je najbolje da ostanu po strani. Jedino sta moze je da javi svojoj centrali sta se desava, a oni zovu policiju. Inace kadar koji se prima u obezbedjenje ima odsluzen vojni rok pod oruzjem. Firme za obezbedjenje primaju i penzionere, bivsa vojna lica i ostale civile ali kao sto napisah, zakon nije definisao sta mogu da rade. Nemaju status sluzbenog lica niti smeju da upotrebe oruzje.
Citirao si drugi deo, u prvom delu lepo piše da su se svađali skoro 5 minuta a on nije preduzeo ništa. Već sam rekao da je glavna uloga obezbeđenja preventiva. Što se tiče zvanja centrale i policije to mogu da urade i drugi radnici banke. Posao obezbeđenja je da reaguje u tim situacijama posebno kada nema vatrenog oružja kao što je bilo u navedenom slučaju, inače ne bi ni nosili oružje niti bi bili obezbeđenje nego posmatrači enterijera banke.
« Poslednja izmena: 03. Nov 2011, 11:21:38 od mkocovic79 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Koliko sam obavesten, u aviojonu pri otmici osnovno pravilo je saradnja sa kidnaperom.
Moze li neko ko je vise upucen u pravila postupanja pri ovakvim situacijama da napise nesto za nas obicne civile, gradjane?


Šta ti preostaje nego da se pokoriš krimosu. Sem ako nisi specijalno obučen za takve situacije, a to svakako nisu obični ljudi.
« Poslednja izmena: 03. Nov 2011, 14:08:31 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Šta treba da uradi ultra atraktivna devojka u avionu, ukoliko terorista traži od nje da ga oralno zadovolji, preteći obaranjem letelice?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.106
Pa ga zadovolji oralno Smile I da mu pritom odgrize kitu Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Ok, inventivan odgovor, naravno da treba sarađivati ali sve ima svoje granice i zavisi dokle su ljudi spremni da idu sa svojim dostojanstvom zarad čuvanja života. Zamislite situaciju da nastrani čamuga terorista ukrade avion i zahteva da drnda vašu voljenu osobu a potom i vas, da li bi mu se suprotstavili ili bi ga ispoštovali i tako sačuvali svoj život? To je kao onaj vic Džibudžada, hoćeš smrt ili džibudžadu pitaju neki pripadnici afričkog plemena? I ovi pre su govorili džibudžadu a ovi su ih onda drndali redom. Na kraju čovek koji je ostao kada je vido o čemu se radi kaže ja ću smrt, misleći bolje da umre kao čovek. Na to će crnje, idemo džibudžada do smrti...
Ono što hoću da kažem je da promovisanjem priče sarađujte sa njima i izdu*ajte im po potrebi, ti zlotvori se stavljaju u povlašćeni položaj i olakšava im se posao. Uvek je bilo dobrih i loših ljudi, ljudi koji veruju u nešto, koji su spremni na poduhvat, heroja. U poslednje vreme kada neko napravi podvig ili pokuša da napravi podvig, ljudi mu se smeju i govore da je budala. Norveška je kao neki savremeni Eldorado, pa je ipak tamo napravljen najveći pokolj od rata u bivšoj SFRJ. Da je neko bio dovoljno pribran i neispranog mozga sa pričom ne suprotstavljajte se, budite ovce i čekajte klanje, možda bi bilo spašeno desetine života.
« Poslednja izmena: 03. Nov 2011, 16:02:42 od mkocovic79 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.106
mob
LG Nexus 5
Citat
Firme za obezbedjenje primaju i penzionere, bivsa vojna lica i ostale civile ali kao sto napisah, zakon nije definisao sta mogu da rade. Nemaju status sluzbenog lica niti smeju da upotrebe oruzje.
Propisano je. I veruj mi, jedno vreme sam bio u obezbedjenju pod RTS-om, imali smo veca ovlascenja nego policajac na ulici.

U mojoj firmi, portiri, odnosno obezbedjenje jedino sta smeju da rade je da prijave svojoj bazi bilo kakvo uznemiravanje drugih lica i da se javljaju na svakih sat vremena sa izvestajem. Imaju oruzje koje ne smeju da upotrebljavaju.

Jedan drug mi radi u pratnji novca, drugi u rajfajzen banci. Obojica imaju manje vise slicna ovlascenja, ne smeju da upotrebljavaju oruzje. Obojici je jasno receno da ukoliko dodje do situacije da ih napadnu naoruzana lica, maksimalno saradjuju.

Ne znam kakva je situacija u gradskom vodovodu i EDB-u na primer. Ne znam da li oni imaju svoje obezbedjenje ili  taj posao obavljaju privatne firme za njih, mada mislim da je ovo prvo. Oni imaju slicna ovlascenja kao straza u vojsci.

Sem toga, kao sto sam napisao, jos nisam procitao ili cuo bilo kakvu pricu u Srbiji gde je radnik obezbedjenja ubio neke pljackase banke.

Šta treba da uradi ultra atraktivna devojka u avionu, ukoliko terorista traži od nje da ga oralno zadovolji, preteći obaranjem letelice?


Verujem da se ovde prica o realnim stvarima iz realnog zivota. Ne znam nijedan slucaj gde je neki terorista, crnac sa 30 cm palamarom, planirao mesecima unazad otmicu aviona samo da bi drndao prelepu hostesu pred 100 preplasenih putnika. To je toliko neozbiljno da cak ni ameri jos nisu napravili takav film. Jednostavnije mu je da siluje po parku. Osoba koja planira neki teroristicki akt, to radi zarad nekakvih ubedjenja i ideala, a ne zbog seksualne potrebe.

Da se ne ponavljam ko pokvarena ploca:

U talackim situacijama je najbolje biti smiren i raditi sta ti se kaze. Ali opet sve to zavisi od trenutne situacije, dal' je u pitanju jedan majmun sa motkom ili 22 djihad ratnika opasana sa eksplozivom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
Ja radim u obezbedjenju i sve zavisi od poslodavca i sta procedura nalaze.  Kod mene je ako pocnu da napadaju, treba da ih pustim, mada ja ne pratim propise.  Da razmislim, da dobijem po pic;; ili da dobijem kazneni karton. Kazneni karton naravno  Smile

Ako pripadas privatnim kompanijama obezbedjenja tipa kao Blackwater, imas pravo da radis sta zelis, jer takva preduzeca ne podlezu nikakvom zakonu
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
ne znam
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.106
mob
LG Nexus 5
Ja radim u obezbedjenju i sve zavisi od poslodavca i sta procedura nalaze.  Kod mene je ako pocnu da napadaju, treba da ih pustim, mada ja ne pratim propise.  Da razmislim, da dobijem po pic;; ili da dobijem kazneni karton. Kazneni karton naravno  Smile

Ako pripadas privatnim kompanijama obezbedjenja tipa kao Blackwater, imas pravo da radis sta zelis, jer takva preduzeca ne podlezu nikakvom zakonu

Ti govoris o Blackwater-u, organizaciji koja radi poslove gde normalna vojska, pa ni specijalci ne bi isli. U Iraku I Avganistanu im je dnevnica 600 dolara. Ja pricam o domacim privatnim firmama tipa "Securitas", "Maximus" i slicnima gde im je mesecna plata oko 200 eura, gde pola radnika mozes bukvalno da spakujes na patosu sa dva samara.
« Poslednja izmena: 04. Nov 2011, 17:07:54 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.