Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 12:54:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 15 16 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Postoji li zlo?  (Pročitano 18512 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520

Ma ja se bojim da mrznja i nasilje nisu znaci poslednjih dana, vec predposlednjih. Mislim da ce letargija, flegmatizam, bas-me-brigastvo i slicni vidovi jedne te iste posledice da 'necu da Bog bude u epicentru mog interesovanja, niti cu se menjati u skladu sa Njegovom Voljom', da ce to biti nesto jos gore nego ovo do sada. Ne znam zasto ovako mislim, veruj mi. Vise nekako osecam da za Boga cak i smrt (ili ono sto joj prethodi, npr. bolest, mucenje...) nisu ono najgore sto moze da se desi. Pogledaj sta je Hristos dozvolio da se desi Njegovoj prvo-vekovnoj Crkvi! A tokom te 300 godisnje otvorene lovne sezone na Hriscane, Duh Sveti je umnozavao Crkvu do fantasticnih proporcija!
Priznajem da sam zbunjen jos u vezi necega, kad pricamo o zlu: s'jedne strane vidim da se Hristos odnosio prema demonima ... sta da ti kazem, samarao ih je samo tako! Cak im nije Gospod davao ni da govore ISTINU o Njemu!!! Sa druge strane, kada citam kako su slicnu praksu imali i sveti Apostoli i njihovi ucenici ('u Ime Isusa Hrista - mars odavde'), i to mi zvuci realno i prihvatljivo. Ali sa trece strane kada pocnem da citam o egzorcizmu kako ga rade katolici - nekako mi to 'smrdi'! Lako bi mi bilo da 'bacim kamen' na katolike, ali ne mislim da sam pozvan da sudim. Kako li se prema toj svakodnevnoj opciji (prisustvo onih cije ni ime necu da spomenem, a koje je Gospod i Svojom Senkom isterivao iz ljudi!) odnosi nasa, Pravoslavna Crkva? JEr, za mene bi bilo logicno, sobzirom da nasa crkva (mi) nastavljamo apostolsku praksu, da ih isteruje, ali na koji nacin i ko to radi?
Znas sta?! Koji god Episkop/Jeromonah/svestenik.... u bilo kom manastiru/crkvi...., samo nek se ljud oslobadjaju, bre! Da Bog da!
Isus nije rekao Apostolima idite i organizujte Crkvu, on je rekao idite i prenesite celom svetu moju rec, Istinu. A ljudi su zloupotrebljavajuci tu cinjenicu stvorili Instituciju.Katolici su bili Prvi mi se Prikljucismo da bi se u trecem veku odvojili zbog nesuglasice oko Kalendara." Bozija Crkva " je termin koji predstavlja one koji ce ziveti vecno sa Bogom
na zemlji, a ne Religiozna Organizacija.
Isus je lepo rekao da kad se On bude Vratio, ( pod drugim imenom naravno ) prvo sto ce da uradi je da " Srusi " sve Crkve, do te mere, da nece " kamen na kamenu" ostati.
To "Rusenje" je metafora, ne Fizicko rusenje, nego da ce dokazati da su sve religije Laz, ukljucujuci Pravoslavnu.
To kao i sve druge znake i parabole mozes sam da provalis u Luki 21
I kao sto rekoh, Petar ima zadatak da okupi tu " ekipu ",( Matija 16:17,18,19) i tu Lezi istina, da su Srbi Boziji narod, ali u to ne bih sada ulazio.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
.....jos malo.... Smile
Da nemas datum kojim slucajem ?  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


forever and ever

Zodijak
Pol
Poruke 15



Nemam  Smile  verovatno znas da prema bibliji niko to ne zna osim samoga Boga....

 Smile
« Poslednja izmena: 01. Okt 2005, 23:59:13 od Immortal_girl »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Blago kuci koju zaobidjem :D

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5996
Zastava Tako blizu a tako daleko
mob
Nokia 6130
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520



Nemam Smile  verovatno znas da prema bibliji niko to ne zna osim samoga Boga....

 Smile


Apsolutno si u pravu !!  Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1736
Isus nije rekao Apostolima idite i organizujte Crkvu, on je rekao idite i prenesite celom svetu moju rec, Istinu. A ljudi su zloupotrebljavajuci tu cinjenicu stvorili Instituciju.Katolici su bili Prvi mi se Prikljucismo da bi se u trecem veku odvojili zbog nesuglasice oko Kalendara." Bozija Crkva " je termin koji predstavlja one koji ce ziveti vecno sa Bogom
na zemlji, a ne Religiozna Organizacija.
Isus je lepo rekao da kad se On bude Vratio, ( pod drugim imenom naravno ) prvo sto ce da uradi je da " Srusi " sve Crkve, do te mere, da nece " kamen na kamenu" ostati.
To "Rusenje" je metafora, ne Fizicko rusenje, nego da ce dokazati da su sve religije Laz, ukljucujuci Pravoslavnu.
To kao i sve druge znake i parabole mozes sam da provalis u Luki 21
I kao sto rekoh, Petar ima zadatak da okupi tu " ekipu ",( Matija 16:17,18,19) i tu Lezi istina, da su Srbi Boziji narod, ali u to ne bih sada ulazio.
Gospod Isus je ustanovio (zapoceo) Crkvu i cak ni "vrata adova je nece razvaliti". Crkva je rodjena kada je Duh Sveti sisao na sv. Apostole i ucenike (Sveto Pismo Novog Zaveta, Dela Apostolska, poglavlje jal prvo, jal drugo).
Gospod Isus NIJE ustanovio religiju (ta rec se ni ne pominje u Svetim Pismima ni na Liturgiji). On je ustanovio Carstvo Bozije (po jevandjelisti Luki) ili Kraljevstvo Nebesko (po jevandjelisti i apostolu Mateji).
S'obzirom da sv. Apostol Petar NIJE sam po sebi ukapirao ko je Gospod Hrist (ti si naveo ovo Novo Zavetno mesto u jev. po sv. Mateji, a korsno je pogledati i sv. jev. po Jovanu 20:22 i dalje sta vec sledi) vec je Apostolu Petru to Otac nas otkrio - ne bazira se Crkva Bozija na apostolima vec na Bogu Jedinome.
Naravno da 'medju psenicom ima i kukolja', samo cu se najiskrenije Bogu moliti da je ne budem taj, vec po blagodati Njegovoj - korisno i hranljivo zrno.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
Isus nije rekao Apostolima idite i organizujte Crkvu, on je rekao idite i prenesite celom svetu moju rec, Istinu. A ljudi su zloupotrebljavajuci tu cinjenicu stvorili Instituciju.Katolici su bili Prvi mi se Prikljucismo da bi se u trecem veku odvojili zbog nesuglasice oko Kalendara." Bozija Crkva " je termin koji predstavlja one koji ce ziveti vecno sa Bogom
na zemlji, a ne Religiozna Organizacija.
Isus je lepo rekao da kad se On bude Vratio, ( pod drugim imenom naravno ) prvo sto ce da uradi je da " Srusi " sve Crkve, do te mere, da nece " kamen na kamenu" ostati.
To "Rusenje" je metafora, ne Fizicko rusenje, nego da ce dokazati da su sve religije Laz, ukljucujuci Pravoslavnu.
To kao i sve druge znake i parabole mozes sam da provalis u Luki 21
I kao sto rekoh, Petar ima zadatak da okupi tu " ekipu ",( Matija 16:17,18,19) i tu Lezi istina, da su Srbi Boziji narod, ali u to ne bih sada ulazio.
Gospod Isus je ustanovio (zapoceo) Crkvu i cak ni "vrata adova je nece razvaliti". Crkva je rodjena kada je Duh Sveti sisao na sv. Apostole i ucenike (Sveto Pismo Novog Zaveta, Dela Apostolska, poglavlje jal prvo, jal drugo).
Mnogo mi je lakse da komuniciram sa tobom, posto smo skorpije  Smile
Sve sto ti ja govorim o tome kako osecam* ono sto je proreceno u Svetom pismu je bazirano na mom logicnom razmisljanju, pri pokusaju da sve sto zakljucim mora da se
slozi u savrsenu Sliku ( kao one Puzzle slagalice, znaci svaki taj zakljucak mora perfektno da se uklopi sa vec uklopljenim delom Istine )
Istina je da se duhovno stanje covecanstva, ponavlja u identicnim
ciklusima.Covek je stvoren, "dobio je vecan zivot" i naredjenje
da se ne usudi da razmislja o tome sta je dobro, a sta je zlo.
Sto je nesto, sto je moralo da se desi, da bi se ispunila Istina o planu
po kojem ce covek i zena da se " umnoze " i popune planetu.
Jedina mogucnost za umnozavanje je gubitak vecnosti. Neznam vec sam koliko puta sam vec napomenuo da je nemoguce za krv i meso,
koje je vecno, i samim tim nemoze da stari, da se reprodukuje.
U vecnosti nema vremena ( sekund , minut, sat , devet meseci  itd. )
Kada je Isus Simonu promenio ime u Petar, to nije bila Sala, nego
prorocanstvo o buducnosti u kojoj ce Petar da Okupi takozvanu
Boziju nevestu ili Crkvu, sa kojom ce Sin boziji ( koji takodje,
bas kao Simon, ovog puta nemoze biti Isus iz Nazareta, nego neko drugi ) ziveti vecno. Neverovatno je duboka istina u kojoj je Bog
rekao da ce jedan covek ( Petar ) imati zadatak da okupi one
koji su upisani u " Knjigu Zivota ".
Taj Simon i ostali Apostoli su samo Verovali da je Isus Bog.
To potvrdjuje Istinu, da kada su Oni posle sedam nedelja od  Isusove smrti, verovali da je Sveti Duh " sleteo " na njih. Dokaz da to nije bio Sveti Duh, je Simonova Izjava, da su apostoli proreceni u Joelovom
Prorocanstvu ( Dela Apostolska 2 :15,16 ), sto nije Tacno, posto je to
Prorocanstvo o Ovim danima u kojim mi zivimo, a ne pre 2000 god.
Sveti Duh je Istina, a ne Verovanje, Simon je verovao, nije govorio Istinu.
Citat: nemam pojma
Gospod Isus NIJE ustanovio religiju (ta rec se ni ne pominje u Svetim Pismima ni na Liturgiji). On je ustanovio Carstvo Bozije (po jevandjelisti Luki) ili Kraljevstvo Nebesko (po jevandjelisti i apostolu Mateji).
Zasto navodis "nije" velikim slovima, kao da pokusavas da kazes da sam ja rekao da je Bog ustanovio Religiju, ja sam rekao da ce je Ukinuti, svojim Drugim Dolaskom.
Citat: nemam pojma
S'obzirom da sv. Apostol Petar NIJE sam po sebi ukapirao ko je Gospod Hrist (ti si naveo ovo Novo Zavetno mesto u jev. po sv. Mateji, a korsno je pogledati i sv. jev. po Jovanu 20:22 i dalje sta vec sledi) vec je Apostolu Petru to Otac nas otkrio - ne bazira se Crkva Bozija na apostolima vec na Bogu Jedinome.
Naravno da 'medju psenicom ima i kukolja', samo cu se najiskrenije Bogu moliti da je ne budem taj, vec po blagodati Njegovoj - korisno i hranljivo zrno.
Jovanu 20:22 prethodi 21 u kojem Isus potvrdjuje da ce Apostoli,
 ( koje je On izabrao, i nisu imali Izbor ) u njegovo ime, proneti rec o njemu, zato su Jevandjelja istina o Zivom Bogu.
Ne bi trebalo da se brines da li si hranljivo zrno ili ne, posto je Njegova blagodat tebi odavno zapecacena. Tako da samo trebas da se nadas,
a ne da Brines. Tvoja molitva ne menja Apsolutno nista, Ti si to sto jesi
nemozes biti ono sto nisi.
On je Izricito i nedvosmisleno govorio o zadnjim danima u kojim ce
Petar ( ne Simon ) imati Kljuceve Nebeskog (Bozijeg) Kraljevstva.
Nisam siguran koja je Sekta izmislila " Svetog Petra ", posto se
On jos nije cuo. Simon, sin Jonahov je Jevrejin kome je Isus rekao
da ce se ponovo Pojaviti, danas, kao Petar, sto ce u Stvari biti
Bog, posto je Bog Stena (metaforicki) koja ce Vladati Zemljom.
Po Danijelovom Prorocanstvu.

                    Pozdrav !!

                                             Petar aka YuPiter
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1736
Meni je interesantno i dragao da vidim kako Dobri Bog transformise ljude, stavljajuci u njih od Duha Svoga i samim tim 'cisteci' ih od zla i zloga.
Vidim kako je transformisao ribara Simona 'Jonica' u Petra 'Apostolovica' i to tako i toliko da se ovaj kasnije, kada pise pisma drugim hriscanima - tako i potpisuje. Vidim na njegovom primeru (primeru sv. Petra) da ta karakterna transformacija ima momentalnih segmenata (kao neko krstenje) i opetovanih (kao neko miropomazanje).
Dobro je to. Jer znam da ima nade da i mene, karakter mi moj, On - Duh Sveti, nastavi da oblikuje u 'Hristolikovica', do "pune mere Hristovoga rasta".

Dugo, suvise dugo nisam verovao da Bog hoce i tako da radi (mada sam kapirao da moze); da isteruje zlo iz ljudi i da ih menja na bolje. I to 'za zivota', sto ce rece SADA. A onda sam naisao na devojku, Skandinavku, cerku jako pobozne zene i oca, koja je do svoje 17-18 godine bila mongoloid (i sada ima takvu glavu), a onda je jednog jutra ustala u pocela da komunicira sa svojom majkom tako da ju je ova odmah odvela kod lekara (jednog, pa drugog, pa...) i - sta da kazem. Sok je totalan da neciji intelekt skoci sa ~ 70 na 110! I sada ta ex-mongoloidkinja (jel se tako to kaze?) koristi svoje slobodne trenutke, kada ne radi, da govori ljudima sta joj je Bog uradio.
Boleo me je da priznam svoju gresku u verovanju do tog trenutka. Ali - ako je! Bolje da boli i da se menjam, nego da ne boli i da NECU da dozvolim promene mene.
Dugo mi je trebalo da se promenim iz 'ne vernog Tome, u verujuceg Tomu.

E, da; nisam skorpija. To sam ja nesto pogresio kada sam se checkirao na Burek. A i ne verujem u astorlogiju. U Astronomiju - da.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
-Nije zlo,cedo moje,cuti i znati tudju pesmu.Zlo je zaboraviti i ne znati svoju.Tesko onome ko svoju pesmu ne peva.
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nije tacno da je zlo odsustvo dobra ili boga kada je on sve prisutan.bog nije stvorio zlo kao svoj pandam vec je zlo povezano sa necim drugim a to je slobodna volja.sotona kao olicenje zla nije oduvek bo takav.bio je visoko rangirani andjeo sa zadatkom da pomaze prvim ljudima.vremenom je postao ljubomoran na naklonost koju je bog imao prema njima i njuhovu prema bogu tako daje pokusao da njuhovo obozavanje od boga preusmeri na sebe.nije uspeo i zato je dobio ime otac lazi.zanaci sotona je svesno izabrao svoj put.zato je i kaznjen a ocekuje ga i unistenje.cak i tada zlo nece nestati jer dok je slobodne volje bice i zla.zato je u vrtu postojalo drvo spoznanja dobra i zla.zlo kao pojam nikako ne treba povezivati sa djavolom,jer svaka akcija izaziva reakciju.sve sto je u suprotnosti sa bozijim zakonom je zlo.iskljucivo ili je tako jer sa bozijeg gledista stvari su ili crne ili bele.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 15 16 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 12:54:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.