Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 19:32:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15 17 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Postoji li zlo?  (Pročitano 18518 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
Voleo bih kad bi ti bila u pravu. Bas bih voleo.
Ama ne ide to tako.
Negde procitah da zlo ima dve zelje: da mi ne verujemo da postoji i da (ako ukapiramo da ga ima) - samo o njemu mislimo.
Najbolji lek protiv samoce je - drustvo. Najbolji lek protiv gladi je - klopa. Najbolji lek protiv zla je - druziti se sa Dobrim.
Interesantno je da ono sto pises, je u potpunoj suprotnosti od tvog imena, ili ti samo
mislis, da mislis da nemas pojma.
Da li ti verujes da "zlo" moze da ima zelje ?
Ja znam da zlo ne postoji, posto sve sto osecam i vidim nije zlo, nego realnost. Bolje se osecam posto shavatam realnost kao razlog za druzenje, a ne da shvatam druzenje kao izgovor za borbu protiv "zla"
Pakao je nedostatak Ljubavi, kao sto je Hladnoca, nedostatak Toplote  Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Blago kuci koju zaobidjem :D

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5996
Zastava Tako blizu a tako daleko
mob
Nokia 6130
Moze to i tako da se kaze, ali stvarno mislim da zlo ne postoji, postoji samo bolest koja moze tako nesto izazvati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1743
Voleo bih kad bi ti bila u pravu. Bas bih voleo.
Ama ne ide to tako.
Negde procitah da zlo ima dve zelje: da mi ne verujemo da postoji i da (ako ukapiramo da ga ima) - samo o njemu mislimo.
Najbolji lek protiv samoce je - drustvo. Najbolji lek protiv gladi je - klopa. Najbolji lek protiv zla je - druziti se sa Dobrim.
Interesantno je da ono sto pises, je u potpunoj suprotnosti od tvog imena, ili ti samo
mislis, da mislis da nemas pojma.
Da li ti verujes da "zlo" moze da ima zelje ?
Ja znam da zlo ne postoji, posto sve sto osecam i vidim nije zlo, nego realnost. Bolje se osecam posto shavatam realnost kao razlog za druzenje, a ne da shvatam druzenje kao izgovor za borbu protiv "zla"
Pakao je nedostatak Ljubavi, kao sto je Hladnoca, nedostatak Toplote Smile
Prvo, izvini sto tek sada reagujem - juce ne primetih tvoje pisanije.
Drugo, moja koleginica je otvorila sve ovo na 'Bureku' i ja, kad sam hteo da se zakacim za ovu pricu, uspeo sam da upropastim sve! Naime, njeno ime je 'Nemam Pojma'  a sve drugo sto vidis - to je moje (npr. ona nije celava, ja jesam). Elem, nije se ona naljutila na smotanog mene, pa nemoj ni ti Smile!
Mada je ovo ime OK i za mene, jer sto iznosim je samo moje iskustvo.
Slazem se sa tobom da sve sto vidimo je realnost. A tu realnost mi ocenjujemo kao Dobru ili kao nesto suprotno - kao zlu. Naravno da nam cula u tome pomazu kao .... 'rukav' kroz koji u nas ulazi tzv. spoljni svet i u nama se 'brzinom svetlosti' formira misljenje (impresija). Ne mozemo pobeci od impresija, ali mozemo primetiti dal smo mi podoban 'sudija' koji procenjuje sta je dobro a sta zlo. Ja, npr. NISAM dobar sudija! Evo ti promer: odspavam popodne, probudim se i upalim TV. Moja mila zenica mi skuva kaficu a ja pomislim: "Vidi! Hoce da mi kaze 'dok si ti spavao ja sam rmbacila po kuci'!"
A zlo sam video svojim ocima, 'video' ocima prijatelja i citao o tome!
Video sam kako ljudi sa osmehom na licu govore i cine stetu drugima!
Prijatelj je video zlo koje NEDA devojci da cini dobro.
Citao sam kako prijatelj svoga Prijatelja izdaje bratskim poljubcem!
I naravno, TOTALNO si u pravu da je pakao nedostatak Ljubavi!
Valjda je i Raj prisustvo Ljubavi!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
Moze to i tako da se kaze, ali stvarno mislim da zlo ne postoji, postoji samo bolest koja moze tako nesto izazvati.
Srdnjak je dosao tiho, i usao u legendu, posto govori istinu  Smile  Smile
Jedino te tvoja skromnost sprecava da kazes " Ja znam " ( posto je naucno dokazano da mozak masovnog Ubice nije Zdrav ) umesto
" Ja mislim "   Smile
« Poslednja izmena: 28. Sep 2005, 22:44:18 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Blago kuci koju zaobidjem :D

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5996
Zastava Tako blizu a tako daleko
mob
Nokia 6130
E sad sam se postideo........ Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
Prvo, izvini sto tek sada reagujem - juce ne primetih tvoje pisanije.
Drugo, moja koleginica je otvorila sve ovo na 'Bureku' i ja, kad sam hteo da se zakacim za ovu pricu, uspeo sam da upropastim sve! Naime, njeno ime je 'Nemam Pojma' a sve drugo sto vidis - to je moje (npr. ona nije celava, ja jesam). Elem, nije se ona naljutila na smotanog mene, pa nemoj ni ti Smile!
Mada je ovo ime OK i za mene, jer sto iznosim je samo moje iskustvo.
Slazem se sa tobom da sve sto vidimo je realnost. A tu realnost mi ocenjujemo kao Dobru ili kao nesto suprotno - kao zlu. Naravno da nam cula u tome pomazu kao .... 'rukav' kroz koji u nas ulazi tzv. spoljni svet i u nama se 'brzinom svetlosti' formira misljenje (impresija). Ne mozemo pobeci od impresija, ali mozemo primetiti dal smo mi podoban 'sudija' koji procenjuje sta je dobro a sta zlo. Ja, npr. NISAM dobar sudija! Evo ti promer: odspavam popodne, probudim se i upalim TV. Moja mila zenica mi skuva kaficu a ja pomislim: "Vidi! Hoce da mi kaze 'dok si ti spavao ja sam rmbacila po kuci'!"
A zlo sam video svojim ocima, 'video' ocima prijatelja i citao o tome!
Video sam kako ljudi sa osmehom na licu govore i cine stetu drugima!
Prijatelj je video zlo koje NEDA devojci da cini dobro.
Citao sam kako prijatelj svoga Prijatelja izdaje bratskim poljubcem!
I naravno, TOTALNO si u pravu da je pakao nedostatak Ljubavi!
Valjda je i Raj prisustvo Ljubavi!
Nema ljutnje rodjo uopste, svako ima pravo na misljenje, ja sam samo reagovao da bih
pokusao da objasnim ono sto je par momaka ovde navelo.
Tema je Zlo, a Zlo je Bilijski termin, bas kao Dobro,Greh, Bog, Djavo, Raj , Pakao itd.
Sve su to samo metafore, Covekov Duh je centar univerzuma, posto je Bog - Covek.
Kada kazem da je sve dobro, nemislim da se radujem gubitku svih ljudi koji su umrli, to je samo prirodan proces, koji je ostatak covecanstva doveo do ovih dana.
Kada bi taj " Kraj " trebao da se desi.
Sve to sto se desava sada, i sto ti i mnogi drugi vide kao zlo, je opisano kao znaci zadnjih dana, kada ce zivot postati ispunjen mrznjom i nasiljem ( od verbalnog do ubistava ), period covecanstva, koji kao ni jedan drugi, nije mogao da se izbegne.
Po biblijskom opisu, prvi par je morao da padne u greh, da bih mogao da se "umnozava",
posto vecni ljudi ne mogu da imaju decu, nemaju " Vreme "  Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Blago kuci koju zaobidjem :D

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5996
Zastava Tako blizu a tako daleko
mob
Nokia 6130
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1743
Tema je Zlo, a Zlo je Bilijski termin, bas kao Dobro,Greh, Bog, Djavo, Raj , Pakao itd.
Sve su to samo metafore, Covekov Duh je centar univerzuma, posto je Bog - Covek.
Kada kazem da je sve dobro, nemislim da se radujem gubitku svih ljudi koji su umrli, to je samo prirodan proces, koji je ostatak covecanstva doveo do ovih dana.
Kada bi taj " Kraj " trebao da se desi.
Sve to sto se desava sada, i sto ti i mnogi drugi vide kao zlo, je opisano kao znaci zadnjih dana, kada ce zivot postati ispunjen mrznjom i nasiljem ( od verbalnog do ubistava ), period covecanstva, koji kao ni jedan drugi, nije mogao da se izbegne.
Po biblijskom opisu, prvi par je morao da padne u greh, da bih mogao da se "umnozava",
posto vecni ljudi ne mogu da imaju decu, nemaju " Vreme " Smile
Ma ja se bojim da mrznja i nasilje nisu znaci poslednjih dana, vec predposlednjih. Mislim da ce letargija, flegmatizam, bas-me-brigastvo i slicni vidovi jedne te iste posledice da 'necu da Bog bude u epicentru mog interesovanja, niti cu se menjati u skladu sa Njegovom Voljom', da ce to biti nesto jos gore nego ovo do sada. Ne znam zasto ovako mislim, veruj mi. Vise nekako osecam da za Boga cak i smrt (ili ono sto joj prethodi, npr. bolest, mucenje...) nisu ono najgore sto moze da se desi. Pogledaj sta je Hristos dozvolio da se desi Njegovoj prvo-vekovnoj Crkvi! A tokom te 300 godisnje otvorene lovne sezone na Hriscane, Duh Sveti je umnozavao Crkvu do fantasticnih proporcija!
Priznajem da sam zbunjen jos u vezi necega, kad pricamo o zlu: s'jedne strane vidim da se Hristos odnosio prema demonima ... sta da ti kazem, samarao ih je samo tako! Cak im nije Gospod davao ni da govore ISTINU o Njemu!!! Sa druge strane, kada citam kako su slicnu praksu imali i sveti Apostoli i njihovi ucenici ('u Ime Isusa Hrista - mars odavde'), i to mi zvuci realno i prihvatljivo. Ali sa trece strane kada pocnem da citam o egzorcizmu kako ga rade katolici - nekako mi to 'smrdi'! Lako bi mi bilo da 'bacim kamen' na katolike, ali ne mislim da sam pozvan da sudim. Kako li se prema toj svakodnevnoj opciji (prisustvo onih cije ni ime necu da spomenem, a koje je Gospod i Svojom Senkom isterivao iz ljudi!) odnosi nasa, Pravoslavna Crkva? JEr, za mene bi bilo logicno, sobzirom da nasa crkva (mi) nastavljamo apostolsku praksu, da ih isteruje, ali na koji nacin i ko to radi?
Znas sta?! Koji god Episkop/Jeromonah/svestenik.... u bilo kom manastiru/crkvi...., samo nek se ljud oslobadjaju, bre! Da Bog da!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


forever and ever

Zodijak
Pol
Poruke 15
Naravno da postoji zlo,ali Bog nije uzrocnik zla...Zna se da je Bog ljubav, olicenje ljubavi....
A Satana je uzrok sveg zla.... i ljudi koji ga slede su zli....i Bog ce u buducnosti ukloniti sve zlo , prema Otkrivenju.....Satana je pali andjeo, zloupotrebivsi slobodnu volju suprotstavio se Bogu ....i od tada pokusava da odvrati ljude od Boga na razne nacine, zavodeci ih .....a oni koji ne veruju u njegovo postojanje ili njegovo dejstvo...pogresno pripisuju Bogu nesto sto on to ne moze biti......
Bog nece dozvoliti da doveka zlo postoji.....unistice ga........jos malo.... Smile
« Poslednja izmena: 03. Nov 2005, 10:25:18 od Immortal_girl »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
Naravno da postoji zlo,ali Bog nije uzrocnik zla...Zna se da je Bog ljubav, olicenje ljubavi....
A Satana je uzrok sveg zla.... i ljudi koji ga slede su zli....i Bog ce u buducnosti ukloniti sve zlo , prema Otkrivenju.....Satana je pali andjeo, zloupotrebivsi slobodnu volju siprotstavio se Bogu ....i od tada pokusava da odvrati ljude od Boga na razne nacine, zavodeci ih .....a oni koji ne veruju u njegovo postojanje ili njegovo dejstvo...pogresno pripisuju Bogu nesto sto on to ne moze biti......
Bog nece dozvoliti da doveka zlo postoji.....unistice ga........jos malo.... Smile

Sve Zlo koje se desava je deo Stvarnosti, sto je dimenzija u kojoj taj tvoj "Djavo", nema
nikakvog Udela, sem da te ubedi da Ima.
To " jos malo " se vec desilo, jos malo pa cemo svi Mi to Osetiti u Stvarnosti.
Ako krenes od Istine da je Bog sve ( a ne Djavo, koji je do sada bio upravnik Zemaljskog
Misljenja, i niceg drugog sem Misljenja), Onda ces shvatiti da si Ti ( iako si Zena) Bog, u
smislu da je on Tvoj Zivot, tvoja Dusa, sto je nesto sto Djavo nikad nije imao mogucnost da dotakne, ili unisti.On je imao autoritet da stvori tvoje misljenje o njemu, ali ti ces uskoro shvatiti ta je to samo Laz.
Najprostije objasnjenje metafore da je on nas "Otac" je da je on Krv i Meso, a Bog je
Dusa i sveti Duh. Po krvnoj liniji mi nasledjujemo Inteligenciju i nase Osobine, koje nas cine Jedinstvenim. Dusa je ista za sve - Zivot
A Duh, ako govoris Istinu je sveti, ako govoris Lazi - tvoj duh nije od Boga.
Svaka rec koja je izasla iz Usta Isusa Hrista je bila Istina. Isus Hrist je bio Bog u krvi i mesu
Isusa Hrista.
On je to veoma lepo objasnio u John 14 ( Jovan, Cetrnaesto poglavlje )           
                                 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15 17 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 19:32:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.