Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:43:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Posni jelovnik  (Pročitano 78993 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
DAN TRIDESET ČETVRTI

Sarmica od kiselog kupusa sa pirinčem

Sastojci: Glavica kiselog kupusa, 2 šolje pirinča, 1 komad praziluka, 1 crni luk, so, biber, nana.
Priprema: Luk i praziluk iseckati i dobro izdinstati na ulju sa biberom, pa dodati pirinač. Kad se pirinač isprži, naliti šolju vrele vode da pirinač provri dva ključa. Pre skidanja sa šporeta dodati soli i kačišicu nane. Pripremljenim nadevom zavijati sarmice, složiti u posudu, naliti vodom i kuvati dok ne proključaju. Zatim preliti šoljicom ulja i zapeći u rerni.

Salata od karfiola

Sastojci: 1 glavica karfiola, ulje, so, sirće, šećer.
Priprema: Obariti karfiol, izvaditi ga, iskidati na cvetiće, a zatim preliti tečnošću od ulja, soli, sirćeta i malo šećera.

Smokve sa rumom

Sastojci: 1 kg zdravih smokava, 1/4 kg mlevenih oraha, 1/4 kg šećera, čaša ruma, cimet.
Priprema: U ključalu vodu spustiti smokve da nabubre. Izvaditi ih, ocediti i dobro prosušiti. U zasebnom sudu izmešati orahe, šećer i cimet. U staklenu činiju složiti red smokava i posuti ga šećerom i orasima. Ovako raditi sve dok ima materijala. Poslednji red dobro posuti orasima i šećerom. Kad je sve napravljeno preliti čašom ruma.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
DAN TRIDESET PETI

Mešana salata sa graškom

Sastojci: 1/2 kg krompira, 1/2 kg graška, 2-3 oljuštena krastavca, glavica crnog luka, so, biber, ulje i sirće.
Priprema: Krompir oprati, skuvati a zatim ga oljuštiti i iseći na kolutove. Grašak obariti u slanoj vodi ocediti ga i izmešati sa krompirom. Dodati iseckan krastavac i luk. Staviti so, biber, ulje i sirće i izmešati.

Lignje „ala Zorica"

Sastojci: 1 kg sitnih lignji, 1,5 kg luka, 5 glavica belog luka, ulje, veza peršuna, aleva paprika, biber, so.
Priprema: Lignje dobro oprati i očistiti. Crni luk iseći na kolutove, a beli luk sitno iseckati. U posudu staviti red crnog luka red lignji. Pobiberiti i posoliti. Posuti belim lukom i sitno seckanim peršunom. Naliti uljem da masa ogrezne. Staviti u rernu i peći oko 45 minuta. Pre služenja kutlačom izvaditi ulje koje se nalazi na površini.

Rezanci sa orasima

Sastojci: 1/2 kg rezanaca, 1/2 mlevenih oraha, 1/2 kg šećera.
Priprema: Rezance staviti u provrelu vodu. Kuvati ih sve dok se ne dignu na površinu. Ocediti i isprati mlakom vodom. Složiti rezance u činiju i posuti izmešanim šećerom.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
DAN TRIDESET ŠESTI

Posna salata od krompira

Sastojci: 1 kg krompira, 2 glavice crnog luka, 2 kisele jabuke, 3-4 sardine, so, biber, senf, ulje i sirće.
Priprema: Krompir skuvati a zatim ga oljuštiti. Ohlađenog ga iseći na kocke. Dodati sitno isečen luk, jabuke i sardine. Sve to izmešati pa dodati, biber, so, senf, ulje i sirće.

Štapići od prženog šarana

Sastojci: 1 kg očišćenog šarana, veza mirođije, projino brašno, ulje, so.
Priprema: Šarana iseći na tanke šnite. Svaku šnitu preseći po sredini. Projino brašno pomešati sa dosta soli i sitno seckanom mirođijom. Uvaljati svaku šnitu u brašno i pržiti na vrelom ulju.

Salata od zelenog paradajza

Zeleni paradajz se samelje na mašini za meso ili u mikseru i pomeša sa uljem i dosta istucanog belog luka.

Krokante milano

Sastojci: 1/2 kg oljuštenih i zapečenih badema, 1/2 kg šećera, malo rastopljene čokolade.
Priprema: Šećer rastopiti u malo vode, kuvati dok ne požuti. Dodati badem i čokoladu i umešati na umerenoj vatri dok šećerna pena potpuno ne pokrije badem i masa se ne zgusne. Masu izliti na pouljenu ploču i kad se ohladi seći na štangle.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Dan TRIDESET SEDMI

Pašteta od celera
astojci: glavica celera, 1/8 l ulja, malo struganog luka, so, biber
Priprema: Glavicu celera očistiti od lišća, dobro oprati i očistiti od spoljne kože. Skuvati ga u slanoj vodi dok bude mekan, a zatim ga ispasirati. U pasiran celer dodati ulje, strugan luk, so, biber i dobro promešati. Okolo ukrasiti kriškama limuna i kolutovima cvekle. Seći na štangle nožem prethodno umočenim u toplu vodu.

Rizoto od lignji
Sastojci: 1 kg očišćenih lignji, 2 dl ulja, 1/2 kg pirinča, 2 glavice crnog luka, peršun, 2 češnja belog luka, malo sirćeta, so
Priprema: Lignje iseći na komadiće, oprati ih i ocediti. U jednu šerpu staviti ulje, crni luk, peršun, beli luk i to propržiti. Kada je sve uprženo dodati jedan litar vode, sirćeta i soli. Kada se sve dobro prokuva dodati lignje i kada one postanu mekane dodati još vruće vode. U isti sud sa lignjama staviti pirinač, sve promešati i staviti u rernu dok pirinač ne omekša.

Kitnikes
Sastojci: 1 kg dunja, 800 gr šećera, čaša soka od kupina ili malina, malo kore od limuna, cimeta, nekoliko karanfilića, orasi i bademi po želji.
Priprema: Dunje oljuštiti, očistiti od semena i iseći na manje komade. Kuvati u malo vode dok ne omekšaju. Ocediti od vode i propasirati. 800 gr šećera i čašu soka od kupina kuvati dok šećer ne postane lepljiv. Dodati pripremljene dunje, kašiku izrendane kore od limuna, malo cimeta i nekoliko karanfilića. Po želji doati orahe i bademe. Sipati u nakvašene ukrasne posude ili pleh. Sutradan izvaditi, prosušiti ih na vazduhu i posuti prah šećerom. Čuvati u kartonskoj kutiji.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Dan TRIDESET OSMI

Riblja salata
Sastojci: 2 sardine, 2 glavice crnog luka, 3 čena belog luka, 4 supene kašike senfa, 8 supenih kašika ajvara, 8 maslinki, veza peršuna
Priprema: Sardine izvaditi iz konzerve i dobro izgnječiti. Dodati u njih rendani crni i beli luk. Sve dobro iznječiti. Staviti senf i ajvar i drvenom varjačom ili mikserom dobro umutiti. Ukrasiti peršunom i polovinama maslinki iz kojih su izvađene koštice.

Punjeni šampinjoni
Sastojci: 1/2 kg krupnih šampinjona, 2 praziluka, kutija sardina, listići nane, ulje i so
Priprema: Otkinuti štapiće od šampinjona i sitno iseckati. U tiganju na ulju propržiti sitno seckan praziluk, štapiće od šampinjona sa dodatkom bibera. Sardine izvaditi i napraviti kašastu masu sa uprženim prazilukom. Dodati izmrvljenu nanu i onda puniti šampinjone. Sve staviti u rernu, u pouljenu posudu, na tihu vatru oko 20 minuta.

Kruške
Sastojci: 300 gr mlevenih smokava, 4 šolje mlevenih oraha, 200 gr šećera u prahu i sok od 1 pomorandže.
Priprema: Od svih sastojaka napraviti glatku masu, praviti kolačiće u obliku kruške i sušiti na vazduhu.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Posna trpeza
U restoranu "Kovač" predstavljena "Kreativna posna kuhinja" čiji je cilj davanje ideja domaćicama kako da njihova jela dobiju nov ukus

Za pravoslavne vernike sledećeg četvrtka počinje božićni post, koji će trajati četrdeset dana. Iako mnogi posnu trpezu doživljavaju kao jednoličnu i bezukusnu, istina je da ona može da bude veoma raznovrsna i puna različitih ukusa.
Restorani i pekare su, kako bi izašli u susret vernicima, u svoju ponudu već uvrstili posnu hranu. U restoranu "Kovač" tim povodom predstavljena je "Kreativna posna kuhinja", čiji je cilj davanje ideja domaćicama kako da njihova jela dobiju nov i nesvakidašnji ukus.
Aleksandar Ristić, šef kuhinje restorana "Kovač", objašnjava da je posna hrana najlakša za pripremanje i pruža veliku mogućnost za kombinovanje povrća i začina sa ribom.
- Pripremanje posne hrane je veoma jednostavno zato što nema velike termičke obrade. Riba se blago kuva, blanšira ili griluje. Povrće je najbolje u svežem stanju ili blago obrađano. Ja volim da spremam hranu koja najviše liči na italijansku, odnosno ima dosta začina poput origana, bosiljka i šafrana. Posna jela koja pripremam dobijaju specifičan ukus zahvaljujući "kotanji" začinima - objašnjava za Press Ristić.
Šef kuhinje u "Kovaču" otkrio je za Press kako se pripremaju neki od posnih specijaliteta.

Gratinirano povrće

Sastojci za 3 porcije:
250 g brokolija
250 g karfiola
3 dl posne pavlake
malo "kotanji" belog luka u prahu
peršun
1/2 kesice "kotanji" vlašca
Način pripreme: Sastojci se umute i blanširaju (srednje kuvano). Naliti vodom i vratiti u rernu 10 minuta na 180 C.

Salata od pasulja

Sastojci za 2 porcije:
150 g crnog mariniranog pasulja
50 g mariniranog kukuruza
čili paprika, maslinovo ulje,
vitaminsko sirće, paradajz po ukusu
nekoliko listova zelene salate
limun
Način pripreme: Kukuruz iseći na sitne komade i pomešati sa ostalim sastojcima. Začine dodavati po ukusu. Na tanjir staviti listove zelene salate i preko njih pripremljenu salatu od pasulja. Ukrasiti kriškama limuna.

Rižoto od šafrana

Sastojci za 2 osobe:
2 dl belog vina
150 g pirinča
glavica crnog luka
kesica "kotanji" šafrana
so, vlašac
maslinovo ulje
150 g bukovače
150 g šampinjona
Način pripreme: Šafran ostaviti malo u mlakoj vodi da bi pustio boju. Tvrdo skuvati pirinač i pomešati ga sa lukom koji je prethodno propržen na maslinovom ulju. Naliti vinom i dodati so i vlašac. Pečurke se peku i slažu kao podloga.

Pita sa višnjama


Sastojci za 4 osobe:
500 g kora bez jaja
500 g višanja
500 g šećer
2 vanilin šećera
50 g prezli
Način pripreme: Svi sastojci osim kora se pomešaju. Masu posuti po korama i saviti. Peći 40 minuta na 160 C.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Paprike punjene krompirom

10 paprika,
500 g krompira,
2 glavice crnog luka,
1 kašičica aleve paprike,
1 kašičica nane,
1 dl ulja,
biber,
so.

Paprike očistiti od drškica i semenki. Opran krompir obariti u ljusci.

Prodinstati na ulju iseckan crni luk dodati kuvani krompir isečen na kockice, pa kratko prodinstati. Pred kraj dinstanja dodati alevu papriku i začiniti po ukusu.

Nadevom od krompira puniti izdubljene paprike. Poređati u posudu. Otvore zatvoriti tankim kolutovima krompira.

Nakon toga, naliti vodom i poprskati uljem pa staviti u zagrejanu pećnicu na 220 stepeni i peći.

zalogaj.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Posna sarma sa prazilukom

20 listova kiselog kupusa,
3 struka praziluka,
200 g šargarepe,
100 g pirinča,
50 g oraha,
1 kašika aleve paprike,
suvi začin,
biber,
so.

Pirinač oprati, skuvati i ocediti.

Praziluk očistiti, oprati i sitno iseckati. Iseckan praziluk prodinstati na vodi. Dodati očišćenu, opranu i narendanu šargarepu, suvi začin, so, biber, pirinač, alevu papiku i sitno iseckane orahe.

Smesu dobro izmešati i stavljati na list kupusa, pa uviti male sarme. Poređati u zemljanu posudu (staviti na hladnu ringlu) i kuvati na tihoj vatri oko 60 minuta.

zalogaj.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Pasulj sa svežim paprikama

1 kg pasulja,
500 g roga - crvenih svežih paprika,
mlevena začinska paprika,
3 glavice crnog luka,
ulje,
so.

Pasulj staviti da se kuva i nasuti malo ulja. Posoliti i krčkati bez mešanja da se da se pasulj ne bi raspao.

Dok se to kuva cele paprike zapeći, pa odstraniti kožicu i semenke.

U tiganj nasuti ulje i iseckani luk pa lagano pržiti; Kada se uprži dodati malo mlevene paprike. To je gotova zaprška.

Kada je i pasulj skuvan sipati u tiganj red pasulja, pa zapršku i red paprika, pa tako sve dok se ne potroši. Na kraju, malo zapeći u rerni.

zalogaj.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:43:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.