Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: После Младића, нови услов, ратна одштета Фолксдојчерим  (Pročitano 19537 puta)
Zvezda u usponu


Идемо даље, идемо дуже, идемо шире...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1512
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
LG 
Citat
Када је Тома протеривао усташе, сети се.

Ево, покушавам али не иде...

Citat
Нисам ни сумњао да их желиш.  Smile

Вредни, радни, способни људи. Добар део њих се играо надчовека, ти су са разлогом протерани. Али, су са њима дебљи крај извукли и невини, а њиховим одласком и читав овај крај. Руку на срце читава инфраструктура било ког северног насеља почива на инфраструктурним решењима управо Немаца.

Citat
Договор је постигнут између држава које више не постоје, зато Србија може да затражи одштету, јер какве везе има што су Немци градили фабрике по Словенији.
Нас не занима колико су платили другима, него колико дугују нама, нема више Југославије.
И ја бих волео да буде селективног повратка имовине, али не да Е.У.

Знаш шта ми није јасно, зашто се увек они који појма немају о одређеној области на исту обавезно позивају, погрешно користећи термине, које су негде чули. Ето ти сад покушаваш да се покажеш као правни зналац. И не иде ти.

Какве то везе има што СФРЈ више не постоји, побогу? Јеси ли ти свестан колико то што пишеш везе нема? Србија је једна од њених правних наследница. Сукцесора. Према томе, споразуми, повластице, али и дугови дате државе прелазе на постојеће земље - Србију, Хрватску, Словенију, БиХ, БЈР Македонију и Црну Гору. Тако да споразум Тита и немачких канцелара, још како стоји. Имовина фолксдојчера је највећим делом урачуната у ратну одштету и то преправке нема. А то што се Аустрија куробеца, нема везе. Нема суда пред којим би прошла њихова тужба, баш као што им нико не верује како су само "жртва Хилерове агресије", иако су неки од највећих крвника у Вермахту били управо аустријски генерали, иако је аншлус у Бечу дочекан цвећем, иако је и сам Адолф био - Аустријанац.

Проблем денационализације, морамо решити онако како је то учињено и у Чешкој или Мађарској, пошто је и сама национализација у свим комунистичким државама тих година вршена по истом систему.
IP sačuvana
social share
Παντα ρει και ουδεν μενει
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Samsung 
Ако Немци без проблема признају шта су овде и широм Европе радили, не видим због чега ми морамо изигравати безгрешне људе.

То је радила комунистичка власт, која је исто тако поступала према многим Србима. Не губимо ништа ако кажемо истину, а она гласи да су неке ствари рађене наводно у наше име.

Комунисти су након рата направили многе злочине, а један од тих је и убиство, протеривање и депортација Немаца у совјетске логоре.

Ти људи имају права да се бар спомену у историјским уџбеницима. Имају права да долазе обићи гробља погинулих. Мора се скинути нека та одговорност са целе заједнице.

Ту држава треба да се покаже.
« Poslednja izmena: 25. Jul 2009, 16:47:58 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Qtek 小米
Citat
Ево, покушавам али не иде...
Зато што си тада још драо гаће и јео ...

Citat
Вредни, радни, способни људи. Добар део њих се играо надчовека, ти су са разлогом протерани. Али, су са њима дебљи крај извукли и невини, а њиховим одласком и читав овај крај. Руку на срце читава инфраструктура било ког северног насеља почива на инфраструктурним решењима управо Немаца.
Кан да би се обрадовао да дођу ?  Smile

Citat
Знаш шта ми није јасно, зашто се увек они који појма немају о одређеној области на исту обавезно позивају, погрешно користећи термине, које су негде чули. Ето ти сад покушаваш да се покажеш као правни зналац. И не иде ти.

Какве то везе има што СФРЈ више не постоји, побогу? Јеси ли ти свестан колико то што пишеш везе нема? Србија је једна од њених правних наследница. Сукцесора. Према томе, споразуми, повластице, али и дугови дате државе прелазе на постојеће земље - Србију, Хрватску, Словенију, БиХ, БЈР Македонију и Црну Гору. Тако да споразум Тита и немачких канцелара, још како стоји. Имовина фолксдојчера је највећим делом урачуната у ратну одштету и то преправке нема. А то што се Аустрија куробеца, нема везе. Нема суда пред којим би прошла њихова тужба, баш као што им нико не верује како су само "жртва Хилерове агресије", иако су неки од највећих крвника у Вермахту били управо аустријски генерали, иако је аншлус у Бечу дочекан цвећем, иако је и сам Адолф био - Аустријанац.

Проблем денационализације, морамо решити онако како је то учињено и у Чешкој или Мађарској, пошто је и сама национализација у свим комунистичким државама тих година вршена по истом систему.
Ја нисам правник, а ти јеси захваљујући англицизмима које убацујеш често, јел да ?
Па требало би да се споразум ''Тито и Вили Брант'' и даље поштује (без обзира што нисмо наплатили пуну цену), али ко ти гарантује. Е.У. која држи Шешеља 6 година у притвору ? Е.У. која нам је све ово и запржила, а учесник је свих последњих ратова против нас.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Samsung 
Само кад се сетим, колико си разочаран био кад су иселили ону смрдљиву багру из Белвила, а сад пениш јер би шачица преосталих Немаца овде (око 4 000) могла затражити своју имовину назад. Smile

И да осим вама, комунистима запакованим у некакву националну опцију и ЛДП-овцама, ником другом не би сметало, да се тим људима који су остали овде компензује оно што им је отето, па и да се потомци протераних можда врате једног дана, што је ипак мало вероватно (немогуће).

Лепо рече човек горе, да је у питању радан, вредан, способан и цивилизован народ. Нормалан човек не би имао ништа против да му такви буду комшије.
« Poslednja izmena: 25. Jul 2009, 17:59:51 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Идемо даље, идемо дуже, идемо шире...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1512
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
LG 
Citat
Зато што си тада још драо гаће и јео ...

Ово није одговор. Када је и кога Тома протеривао?

 
Citat
Кан да би се обрадовао да дођу ?

Канда се пише заједно. Стари бачки термин.
Мени је искрено жао што су невини и одлазили. Али не разумеш ти то. Овдашњи српски мештани никада нису јахали попове и рушили цркве, комунистички комесари су били ретки и често довођени са стране.
Били смо свесни свог идентитета, иконе су биле увек на централном месту у кућама и са тим истим Немцима никада проблема нисмо имали. Ми у Бачкој чак ни за време 2. рата, пошто су овај крај окупирали Хортијеви фашисти, што је озлоједило чак и културбундовце. Нису ретки случајеви да су немачке и мађарске комшије спасавале угледне Србе од њилашког бајонета те крваве 1941. године.
Слично се могло видети и 1945. године само са контра стране. Нажалост недовољно.

Ја се и данас мађарским комшијама обраћам на њиховом матерњем језику, онолико колико знам чисто за добро јутро. И они то цене. Не може се десити да ми не честитају Васкрс или Божић, да ми не дођу на крсну славу. Или ја њима на имендан. У мом присуству увек, чак и међусобно говоре на српском. Наравно, не сви.
Старији лалоши и данас перфект диване и швапски и маџарски и русински. Али код нас Чанкова лига нема чак ни огранак. Smile Ниједан, од овдашње феле није бежао од мобилизације. Ниједан никада неће ни помислити да је "Косово изгубљено", јер зна одакле му је аскурђел дојахао.

Citat
Ја нисам правник, а ти јеси захваљујући англицизмима које убацујеш често, јел да ?

Ја још увек нисам правник, али ћу бити. И о томе не сведочим ја, него оцене у мом индексу. Правници далеко чешће користе латинске, него ли енглеске изразе, али како би ти то могао знати?  Smile

Citat
Па требало би да се споразум ''Тито и Вили Брант'' и даље поштује (без обзира што нисмо наплатили пуну цену), али ко ти гарантује. Е.У. која држи Шешеља 6 година у притвору ? Е.У. која нам је све ово и запржила, а учесник је свих последњих ратова против нас.

Наплатили смо пуну цену и наравно да ће се поштовати. Тако то фунционише у цивилизованом свету.
Шешеља не држи ЕУ, него Хаг - чији је оснивач УН, између осталих и Русија.
ЕУ није никада била у рату са нама, него НАТО. А свака четврта држава Уније није у пакту.
IP sačuvana
social share
Παντα ρει και ουδεν μενει
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Qtek 小米
Ја сам увек тврдио да ви еУропејци сте већи расисти и од Б.Ф-а.

За ЉДП силно грешиш, они први подржавају реституцију, односно у нашем случају репарацију ... чак и не признају српско писмо.
Е ове веће странке еУро блока морају да пазе, тачније морају да нађу начин да преваре своје бирачко тело.

Опасно би било да су Немци остали на северу Србије, јер Мађари какви год да су немају тако јака леђа.
Е сад што су вредни, какве користи када би отцепили север Србије.

Citat
Наплатили смо пуну цену и наравно да ће се поштовати. Тако то фунционише у цивилизованом свету.
Шешеља не држи ЕУ, него Хаг - чији је оснивач УН, између осталих и Русија.
ЕУ није никада била у рату са нама, него НАТО. А свака четврта држава Уније није у пакту.

хахахахаха
Citat
Ово није одговор. Када је и кога Тома протеривао?
Питај учитељ'цу.  Smile

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Идемо даље, идемо дуже, идемо шире...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1512
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
LG 
Citat
Опасно би било да су Немци остали на северу Србије, јер Мађари какви год да су немају тако јака леђа.
Е сад што су вредни, какве користи када би отцепили север Србије.

Теби стварно није добро. Отцепили би - како? Чак и у предратној Војводини Срби су појединачно били најбројнији. И припајали би... чему? Знаш ли ти ди је Немачка? Нису Немци ирационални, далеко им је лакше функционисати у већој, озбиљнијој и организованијој Југославији или Србији, него ли у савезу са свима против Срба у некаквом Вајђашагу. Они су тражили остварење својих права и интереса, већу моћ на доношење одлука, никада их сепаратизам није интересовао. И Немци не заборављају своје савезнике, сећају се они колико је Срба по Бачкој, Банату, Срему и Барањи изгинуло у одбрани КиК круне, а од Лајошевих револуционара, средином 19. века. Зато и није било злочина над Србима за време 1. рата у Војводини.

Књигу у шаке, па читај како су и колико српски политичари пирили немачким странкама. А будеш ли се још мало удубљивао у материју видећеш, како су исти ти Немци били далеко лојалнија мањина него ли и једна друга.

Citat
хахахахаха


Смешно ти било или не - тако је.


 
Citat
Питај учитељ'цу.

Тако сам и мислио. Радикалске оптужбе, без аргумената.


« Poslednja izmena: 25. Jul 2009, 17:59:12 od Ramms+ein »
IP sačuvana
social share
Παντα ρει και ουδεν μενει
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Samsung 
Ја сам увек тврдио да ви еУропејци сте већи расисти и од Б.Ф-а.

За ЉДП силно грешиш, они први подржавају реституцију, односно у нашем случају репарацију ... чак и не признају српско писмо.
Е ове веће странке еУро блока морају да пазе, тачније морају да нађу начин да преваре своје бирачко тело.

Опасно би било да су Немци остали на северу Србије, јер Мађари какви год да су немају тако јака леђа.
Е сад што су вредни, какве користи када би отцепили север Србије.

Колик ти ништа не знаш, осим понављања истих глупости и страначких догми. Smile

Нисам ја ни ЕУропејац, а ни расиста, али сам додуше свестан неких чињеница. Теби су Цигани ближи, мени Немци. Гласају за радикале, смрде, не раде ништа. Довољно да их презирем, а с друге стране то је теби најближа замена за харлемску багру.

Одговорно друштво, одговорни појединци или криминал на све стране, дрога, беспосличарење? Је ли расизам рећи искрено, шта је ту боље? Зајеби ти мене политичке коректности и прича како обојени никад не добију прилику. Smile

Што се отцепљења тиче, не буди смешан. Немци овде нису никад правили проблеме. И они који су ратовали од 1941-44 су у огромној већини били присилно мобилисани.
« Poslednja izmena: 25. Jul 2009, 18:31:32 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Sors aspera monstrat amicum

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3520
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Samsung Galaxy II
uh,kad krene masa od 4000 nemaca da protestuje i pravi guzve u nemanjinoj  Smile
bogami ima ih i ovde sest komada,moracemo da obratimo posebnu paznju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 795
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Ја сам увек тврдио да ви еУропејци сте већи расисти и од Б.Ф-а.


Ne precenjuj ih , niti su europejci , niti su rasisti . U sustini radi se o izvornim i nepatvorenim kretenima  .  Smile

Ne klasifikuj ih , jednostavno ne obacaj paznju na njih , njihova sveta duznost je da infantilizuju i kretenizuju javnu svest u Srbiji  na bilo kom mestu  , racunajuci i forume sa 10 ucesnika .  Smile . Bdw. jedino se na ovom eminentnom mestu takve pojave ne mogu uociti . Bravo !  Smile . Ovde , recimo , neces naici na promociju nasilja u ime demokratije i slobode , niti na diskriminaciju inspirisanu partijskom mislju .  Smile Smile. Ni slucajno neces naleteti na moderne komesare demokratije (  Smile.

Kad predsednik Evropskog pokreta u Srbiji obelezava 2000 i neke godisnjicu AVNOJA , onda znaj da smo mi kojima je srpski interes preci od interesa Evrpe ( ma sta se pod tim podrazumevalo ) tipicne  komunjare , za razliku od njih   Smile . Ne nasedaj na  njihove cobanske fazone , idemo da navijamo za SPC i SANU .

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.058 sec za 14 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.