Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Poslanik DSS prošao kroz crveno, teško povređen pešak  (Pročitano 3736 puta)
05. Sep 2006, 09:56:03
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Dejan Mikavica izazvao tešku saobraćajnu nesreću kod Novog Sada

Poslanik DSS prošao kroz crveno, teško povređen pešak

Dejan Mikavica (42), profesor i republički poslanik DSS iz Novog Sada, izazvao je prekjuče saobraćajnu nesreću u kojoj je teško povređena njegova sugrađanka Jelena Jovanović (44). On je službenim „renoom“ proleteo kroz crveno svetlo na raskrsnici i udario u auto koji je naleteo na Jelenu.

Protiv Mikavice je podneta krivična prijava. Vozeći crveni „reno“ (NS 109-133), Mikavica je iz pravca Futoškog puta ka Novom naselju prošao kroz crveno svetlo na raskrsnici bulevara Jovana Dučića i Slobodana Jovanovića i udario u auto registarskih tablica NS 202 - 197 kojim je upravljao Lazar Mirosavljev (27) iz Veternika. Od siline udarca Mirosavljevov auto se odbio na trotoar i naleteo na Jovanovićevu, koja je stajala na pešačkom ostrvu, potvrdila je „Blicu“ opštinski istražni sudija Branka Perišić. Kako je ona objasnila, alko-testom kod Mikavice i Mirosavljeva nije utvrđeno prisustvo alkohola u krvi i obojica su prošla sa ogrebotinama. S druge strane, Jelena je usled siline udarca zadobila frakturu karlice, kontuziju glave i grudnog koša i trenutno se nalazi u šok sobi u Kliničkom centru Novi Sad.

Ljubomir Jovanović, Jelenin suprug, potvrdio je juče „Blicu“ da je Jelenino zdravstveno stanje stabilizovano, napominjući da je „pravo čudo što je ostala živa“. On je rekao da ga je Mikavica preksinoć zvao da se izvini, pravdajući se „da nije kriv za to“.

- Zvao me je i tvrdio da nije kriv, mada jeste kriv. To je i policija utvrdila. Jelena je imala sreću što je reagovala instiktivno i počela da beži sa pešačkog ostrva kada je videla da Mirosavljevovo vozilo leti ka njoj, kao iz katapulta. Auto je, bukvalno, prešao preko nje i morali su da je izlače ispod njega. Lekari su mi rekli da je sreća što je sačuvala glavu. U suprotnom, ne bi je više bilo - ispričao je Ljubomir Jovanović „Blicu“.

Direktor JP SPC „Vojvodina“ Miloje Jakovljević potvrdio je juče da je Mikavica vozio službeno vozilo „Spensa“, gde je zaposlen kao savetnik direktora. On je rekao da je Mikavica u nedelju imao putni nalog za upotrebu vozila, ali nije znao zbog kojih poslova mu je vozilo bilo neophodno.

- Naravno da je imao putni nalog. Ne znam koji su poslovi u pitanju... - izjavio je Jakovljević „Blicu“.

M. Maleš

    Bahatost političara ume skupo da košta


    Najpoznatiji slučaj u kojem je neki državni službenik ili funkcioner izazvao tešku nesreću je slučaj Stevana Bakalova, vozača nekadašnjeg srpskog ministra poljoprivrede Dragana Veselinova. On je 15. aprila 2003. u centru Beograda, vozeći ministra Veselinova, prošao na creno svetlo brzinom od 80 kilometara na sat i izazvao nesreću u kojoj je poginula Katarina Marić (31).

    Najskoriji je incident sa Aleksandrom Nikitovićem, šefom kabineta premijera Vojislava Koštunice. On je uhvaćen 10. jula u prebrzoj vožnji na Pančevačkom putu. Sutra ujutru Slobodana Jocića, komandira stanice „Sever“, čija je patrola zaustavila Nikitovića, zateklo je rešenje kojim se razrešava dužnosti. Nakon što je u medijima obelodanjen taj slučaj, Jocić je vraćen na funkciju, a Nikitović je potvrdio da je prekoračio brzinu i platio mandatnu kaznu od 3.000 dinara.

    N. J.
    Da li će poslanika zaštiti imunitet?

    Još uvek nije jasno da li će Dejanu Mikavici automatski biti oduzet poslanički imunitet ili će o tome morati da se izjašnjava Skupština. Za krivično delo koje je počinio predviđena je zatvorska kazna od jedne do osam godina, a Ustav Srbije predviđa da imunitet poslaniku bude automatski oduzet za krivično delo za koje je propisana kazna zatvora u trajanju dužem od pet godina. Za propisane kazne zatvora kraće od pet godina zakon nalaže da se poslanici izjašnjavaju da li njihovom kolegi treba ukinuti zaštitu od krivičnog gonjenja.

    Mikavica: Nedopustivi pritisak na sud


    Dejan Mikavica je juče demantovao tvrdnje da je odgovoran za udes na Novom naselju, tvrdeći da mu je „neobjektivnim i netačnim informisanjem nanesena uvreda kao učesniku saobraćajne nesreće“. Kako je istakao u saopštenju za javnost, on najdublje i najiskrenije saoseća sa bolom i brigom porodice Jovanović i veruje u uspešan oporavak Jelene Jovanović.

    - Neobjektivnim i netačnim izveštavanjem se vrši nedopustiv pritisak na sudske organe i prejudicira ishod sudskog postupka. Karakterističan primer neistine je tvrdnja da sam vozio Bulevarom Jovana Dučića iz pravca Detelinare ka Novom naselju. Istina je da je iz tog pravca kolima marke „reno tvingo“ vozio Lazar Mirosavljev iz Veternika - naveo je Mikavica.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
Policija podigla krivičnu prijavu protiv poslanika DSS zbog udesa

Mikavica sakuplja svedoke preko oglasa



Dok se Jelena Jovanović (44) polako oporavlja od udesa koji je izazvao Dejan Mikavica, poslanik DSS u Skupštini Srbije, u Novom Sadu se vodi rat za svedoke koji bi trebalo da „presude“ ko je glavni krivac za saobraćajnu nesreću. Iako je još istražni sudija na licu mesta utvrdio da je auto Mikavice na raskrsnici udario u drugi automobil koji je pokosio Jelenu, narodni poslanik tvrdi da nije kriv i optužuje medije da vode hajku protiv njega. Čak je najavio da će putem oglasa u novinama potražiti svedoke koji bi mogli da posvedoče u njegovu korist.

Mikavičin advokat Arsenije Z. Katanić izjavio je juče da njegov klijent nije prošao kroz crveno svetlo.

- Kao prvo, Dejan Mikavica nije prošao kroz crveno, kako su ga unapred osudili. On je prošao kroz zeleno svetlo i udario u auto Mirosavljevića koji je, verovatno, izgubivši kontrolu nad vozilom udario u ženu. Kao drugo, položaj vozila koji je zatekla policija na uviđaju biće jedan od naših glavnih dokaza - rekao je advokat Katanić i napomenuo da je Mikavica posle udesa odmah izašao iz auta i pomagao unesrećenoj ženi.

Jelenin suprug Ljubomir Jovanović rekao je za „Blic“ da je Jelena bila besna kada je čula da Mikavica negira svoju krivicu i potvrdila da je on odgovoran za udes.

Na pitanje novinara „Blica“ kako može da bude sigurna s obzirom na to da je od udara maltene završila ispod automobila, Ljubomir je objasnio da ona ni u jednom trenutku nije izgubila svest i da je znala šta se dešava oko nje. Takođe, kako je on objasnio, Jelena je videla kada je Mikavičin auto udario drugo vozilo koje je poletelo ka njoj.

- Jedva su me jutros pustili kod nje, i to samo na par minuta, jer ima neverovatno jake bolove. Ne može da ustane iz kreveta i jedino može da pokreće glavu i pomalo ruke. Sina i mene teši to što joj se smanjuje krvarenje. Pošto joj je u udesu probušena bešika, nosi katetar. Međutim, jako je nervozna jer tvrdi da je Mikavica za to kriv - kaže za „Blic“ Jovanović.

Kako najavljuje, porodica Jovanović će podneti krivične prijave protiv onog koga sud proglasi krivim. U Kliničkom centru Novi Sad su nam juče rekli da Jelena ima prelom karlice i da se nalazi u šok-sobi, ali da je van životne opasnosti i da je komunikativna.

Novosadska policija je juče potvrdila da je protiv Mikavice podignuta krivična prijava, ali nije izdala saopštenje šta se zapravo desilo ni 72 sata nakon udesa, uprkos brojnim insistiranjima medija da policija razjasni šta se desilo na raskrsnici bulevara Jovana Dučića i Slobodana Jovanovića.

Prema rečima portparola SUP-a Stevana Krstića, novosadska policija ne praktikuje da izdaje saopštenja ako u saobraćajnoj nesreći nema poginulih.

- Ovo je interesantno za vas u medijima jer je političar umešan, ali mi imamo 139 saobraćanih nesreća nedeljno i ova se ni po čemu ne izdvaja od ostalih - objasnio je Krstić.

Zorislava Sikimić, advokat Lazara Mirosavljevića (27), vozača automobila koji je udario Mikavica i koji je naleteo na Jelenu koja je stajala na pešačkom ostrvu, tvrdi da postoji više svedoka koji mogu da potvrde da je poslanik DSS prošao na crveno svetlo. Kako je ona objasnila, Mikavičino negiranje krivice direktno okrivljuje Mirosavljeva za izazivanje udesa „zbog čega može da snosi posledice na sudu“.

Sikimićeva je istakla da će „neki broj očevidaca“ potvrditi na sudu da je Mikavica prošao na crveno. Međutim, kako je izjavila, plaši se da „će neki svedoci podleći pritiscima odbrane i DSS, kao jedne od vladajućih stranaka u Novom Sadu, da promene svoj iskaz“.

- Mikavica daje izjave kojima direktno okrivljuje Mirosavljeva. Treba da zna da zbog lažnog okrivljavanja može da snosi posledice na sudu jer je za to takođe predviđena krivična prijava - kaže za „Blic“ Zorislava Sikimić.

Kako nezvanično saznajemo, glavni svedok Mirosavljeva, čije ime Sikimićeva nije želela da otkrije, potvrdiće da je u svom automobilu stajao na raskrsnici preko puta Mikavice kada je sa „reno talijom“ prošišao kroz crveno i udario u Mirosavljevovog „reno tvinga“. Svedok je rekao i to da je Mikavica, nakon saobraćajnog udesa, izašao iz vozila, ali da nije pomagao u dizanju automobila ispod kojeg je bila Jelena Jovanović, nego je pričao mobilnim telefonom. Nedugo zatim na mesto udesa došlo je „dosta ljudi sa ‘Spensa’ i iz DSS“. Mikavica je, inače, izazvao saobraćajnu nesreću vozeći službeni auto. On radi kao savetnik direktora „Spensa“.

Na pitanje gde je Mikavica sa službenim autom išao u nedeljno jutro, advokat Katanić je naveo da je „imao važan sastanak u Beogradu na koji, nažalost, nije stigao“. Po Kataniću, odbrana je pozvala sve očevice da se jave i pomognu u rasvetljavanju događaja putem oglasa u novinama „Građanski list“ i „Dnevnik“.

M. Maleš

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
INTERVJU: Dejan Mikavica, poslanik DSS

NISAM KRIV ZA SAOBRAĆAJKU!

Nisam ja prošao kroz crveno, već Lazar Mirosavljev. On je vozio "tvingo" koji je pregazio Jelenu Jovanović! Posle udesa, dizao sa auto da izvučemo tu ženu, a sad mene optužuju?! Ovo nije normalno!

Poslanik DSS-a Dejan Mikavica...

BEOGRAD - Poslanik DSS-a Dejan Mikavica tvrdi u intervjuu za Press da nije skrivio saobraćajnu nesreću u centru Novog Sada, u kojoj je teško povređena Jelena Jovanović. Podsetimo, mediji su, pozivajući se na policijski zapisnik, objavili da je Mikavica pre tri dana, upravljajući vozilom "reno tvingo", velikom brzinom prošao kroz crveno i naleteo na automobil Lazara Mirosavljeva, koji se od siline udara odbio i na pešačkom ostrvu pregazio Jelenu Jovanović.
Mikavica se, međutim, u intervjuu Pressu kune da nije kriv za ovu saobraćajku i da kroz crveno nije prošao on, već Lazar Mirosavljev.
- Činjenica je da je 3. septembra u pola devet ujutro Lazar Mirosavljev, koji je vozio velikom brzinom, udario u moj automobil. Činjenica je i da je on vozio "reno tvingo", a ja "reno taliju", iako u novinama stoji obratno. Dakle, moj auto je, od siline udara, otišao u stranu i ostao nasred raskrsnice, a Mirosavljev je "tvingom" produžio i, ne mogavši da se zaustavi, na pešačkom ostrvu zgazio Jelenu.
Čekajte, Vi tvrdite da je Mirosavljev udario i Vaš auto i Jelenu Jovanović!
- Apsolutno! Tako je bilo. Mogu da se zakunem u sve na svetu da je bilo baš tako.
Kako onda mediji tvrde da ste Vi naleteli na vozilo Mirosavljeva, a potom se ono od siline udara odbilo i udarilo Jelenu Jovanović?
- Pa, to je sve čista laž! Ljudi moji, pa ja sam podizao njegov automobil posle nesreće i pomogao sam da se podigne povređena Jelena Jovanović. Ja sam dizao taj "reno tvingo", ali on ga je vozio i on je prošao kroz crveno. Sa mnom su bila dva čoveka, koji su se tu zatekli. I oni su sa mnom pomagali Jeleni i podizali vozilo Mirosavljeva.
Novinari se pozivaju na policijski zapisnik, u kome je udes opisan sasvim drugačije...
- Mislim da je tu glavni problem. Jer, 20 minuta posle nesreće došla je policija. Dvojica ljudi prilaze policajcu, predstavljaju se kao prijatelji Lazara Mirosavljeva i daju iskaz. I na osnovu njihovih iskaza pravi se cela kampanja.
Čekajte, a gde su Vaši "svedoci"? Gde su ljudi s kojima ste pomagali Jovanovićevoj?
- Ne mogu da ih nađem. Objavio sam i oglas u novinama, ali zasad ih nema.
Pa, valjda ti ljudi gledaju TV i čitaju novine. Kako se ne javljaju?
- Ne znam. Očekujem da se jave. Ovo je nepodnošljivo. Nisam kriv, a mediji se iživljavaju na meni i mojoj porodici. Moje desetogodišnje dete ne ide u školu, jer posle članka u "Kuriru" niko neće da govori sa njim. U tom članku "Manijak za volanom" udareno je i na moje dete. Katastrofa! Nemam reči.
Kako da vam verujemo? Imate li neki konkretan dokaz za svoje tvrdnje?
- Znam da zvuči čudno i kontradiktorno. Ne znam, ali očigledno je da neko radi stvari iznutra, neko čije motive ja ne mogu da dokučim... Ne tražim ja da mi neko veruje ili ne veruje, samo očekujem da pobedi pravda! I pozivam svedoke tog sudara da se jave i ispričaju pravu istinu!
GORAN ĐOGIĆ

Jelenin muž "promenio ploču"

Ljubomir Jovanović, muž povređene Jelene, takođe tvrdi da ste Vi krivi!
- Kad sam razgovarao s njim, to mi nije rekao.
On tvrdi i da ste Vi njega pozvali i pravdali mu se!
- Jesam ga pozvao i rekao mu da sam spreman da pružim svaku pomoć.
A šta je on odgovorio?
- Zahvalio mi se i na tome što sam njegovoj ženi ukazao pomoć na licu mesta, i rekao da je zadovoljan što je Jelena ostala živa.
Tada Vas nije optuživao, niti je bio oštar?
- Ne, naprotiv. Kažem vam da mi se zahvalio. A zašto je posle promenio ton, e to ne znam...

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Plašim se da Mikavica od mene ne napravi krivca

Lazar Mirosavljev (27), u čiji auto je udario Dejan Mikavica, poslanik DSS u Skupštini Srbije, potvrdio je juče za „Blic“ da je stranački funkcioner izazvao sudar i ispričao kako je došlo do nesreće.

- To jutro sam išao po majstora. Na raskrsnici je bilo zeleno svetlo i vozio sam dozvoljenom brzinom od oko 55 kilometara na sat kad sam iznenada, na metar od sebe, video crveni „reno“ koji je udario u levi stub na vratima mojih kola. Od tog udarca sam lupio glavom u levi prozor i srušio na desno sedište. Vazdušni jastuci su se odmah naduvali i osetio sam da je vozilo poskočilo od udarca u bankinu. Nekako sam uspeo da sednem i pritisnem nogom kočnicu, ali tada je već bilo kasno. Izašao sam iz kola i šokirao se prizorom: Ispod mojih kola virile su samo ženine noge. Čuo sam njene jauke i počeo da se tresem. Neko je rekao da treba da je izvlačimo ispod auta, ali smo odlučili da ga podignemo sa nje, kako je ne bismo povredili - ispričao je juče „Blicu“ Mirosavljev.

Sada, kako je rekao „Blicu“, živi u strahu da bi on mogao biti proglašen krivim.

- Normalno je da se plašim jer je Mikavica izjavio da je prošao kroz zeleno svetlo. Samim tim ispada da sam ja prošao kroz crveno i da sam kriv za ono što se desilo, a to nije tačno. Nije to mala stvar. Posebno što je on uticajan političar, a ja sam običan čovek iz skromne porodice - kaže Lazar. Njegova sestra Tanja Tornjanski kaže da cela porodica prolazi kroz psihičku torturu, brinući za zdravlje povređene Jelene Jovanović, ali i za Lazara koji bi mogao „da bude druga žrtva ovog udesa“.

- Kada je Lazar došao kući nakon udesa, lice mu je bilo crno. Pošto je zbog stresa u osmom razredu operisao srce, plašimo se da se i njegovo zdravlje ne pogorša - kaže Tanja.

Glavni svedok Lazara Mirosavljevića, koji je želeo da ostane anoniman, potvrdio je za „Blic“ da se nalazio preko puta Mikavičinog automobila kada se desila nesreća i da je za obojicu bilo crveno na semaforu.

- Stajao sam na raskrsnici preko puta crvenog „renoa talije“ koji je ‘ladno prošao kroz crveno i udario u narandžasti „reno tvingo“. Video sam kad je „tvingo“ od udarca dobio ubrzanje i udario u ženu koja je stajala na pešačkom ostrvu. Sve se odvijalo svetlosnom brzinom. Odmah sam izašao iz auta i zajedno sa još nekoliko ljudi podigao automobil ispod kojeg je ležala. Stavio sam joj moj duks ispod noge, a jedna žena joj je stavljala nešto pod glavu - navodi naš sagovornik. On tvrdi da je nekoliko očevidaca davalo izjavu policiji, kada im je Mikavica u prolazu dobacio da će odgovarati za lažno svedočenje.

Iako su prekjuče u novosadskoj policiji rekli da je protiv Mikavice podneta krivična prijava, juče je saopšteno da se još čeka tehnički pregled vozila. Kako je za „Blic“ objasnio portparol novosadskog SUP-a Stevan Krstić, policija još nije podnela krivičnu prijavu protiv Mikavice, ali da to „suštinski ne menja stvari jer će prijava biti podneta najkasnije u ponedeljak, kada se izvrši tehnički pregled vozila.

U izjavi za agenciju Beta, Krstić je rekao da će policija podneti prijavu samo protiv Mikavice, a ne i protiv bilo kog drugog učesnika u nesreći.

Dežurni istražni sudija Branka Perišić, koja je ovlastila policiju da uradi uviđaj i najpre izjavila da je Mikavica prošao kroz crveno svetlo, juče je ocenila da je suviše rano govoriti o nečijoj krivici „pošto najpre moraju da se ispitaju sve okolnosti pod kojim se nesreća dogodila“.

Mikavica je prekjuče optužio medije da su ga uvredili „netačnim i neobjektivnim izveštavanjem“ .

U međuvremenu, advokat Mikavice objavio je oglas u kojem se pozivaju svi očevici da pomognu pri rasvetljavanju slučaja. Arsenije Z. Katanić nije hteo da otkrije da li se i koliko očevidaca javilo njegovoj kancelariji, tvrdeći da time želi da zaštiti odbranu koja i dalje tvrdi da je Mikavica prošao kroz zeleno, a ne kroz crveno svetlo.

Jelena Jovanović, koja je udesu zadobila prelom karlice, ostaće, kako saznjemo od njenog supruga, još nekoliko dana u šok-sobi jer ima jake bolove i ne može da se kreće, ali je komunikativna i seća se udesa u kojem je teško povređena. Jelenin suprug Ljubomir ponovio je juče da je Jelena uverena u to da je Mikavica odgovoran za saobraćajnu nesreću. On kaže da mu je Jelena u bolnici ispričala da se seća da je imala zeleno svetlo, baš kao i Mirosavljev koji je vozio paralelno sa njom, kada je u njegov auto uleteo Mikavica sa „reno talijom“. Od tog udarca auto Mirosavljeva se odbio od bankine i pokosio Jelenu sa pešačkog ostrva.

- Jelena tvrdi da je na semaforu bilo zeleno svetlo kada je prelazila pešački prelaz, a pošto se auto u koji je udario Mikavica kretao paralelno sa njom, nije joj bilo teško da zaključi da je kroz crveno prošao onaj ko je dolazio sa strane (bočno). A to je bio Mikavica - objašnjava Ljubomir.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Посланички имунитет - није крив. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
G17 plus: Mikavica da podnese ostavku

Novosadski odbor G17 plus zatražio je juče od funkcionera DSS Dejana Mikavice da podnese ostavku na sve javne funkcije zbog izazivanja saobraćajne nesreće u Novom Sadu.

Portparol novosadskog odbora G17 plus Aleksandar Radonjić rekao je na konferenciji za novinare da je slučaj Dejana Mikavice etičko pitanje i da se „običan građanin mora zaštititi od stavljanja u neravnopravnu poziciju u odnosu na političara“.

„U svim evropskim zemljama praksa je da političari zbog takvih incidenata podnose ostavku na javne funkcije. Ukoliko hoćemo u Evropu, taj primer moramo slediti“, rekao je Radonjić.

Jelena Jovanović (44), koja je u udesu koji je izazvao Dejan Mikavica zadobila prelom karlice, još uvek se nalazi u šok-sobi.

Direktor Kliničkog centra u Novom Sadu Dragomir Damjanov potvrdio nam je juče da se njeno stanje popravlja i da će uskoro sa Intenzivne nege biti prebačena na Odeljenje za ortopediju. Jelenin suprug Ljubomir kaže da se ona još uvek žali na veoma jake bolove, da je nervozna i pod stresom. Međutim, kako kaže, juče je prvi put posle saobraćajne nesreće pomerila nogu, što je ohrabrilo i porodicu i lekare.

- Kada je juče pomerila nogu, prvi put smo malo odahnuli jer je to bio znak da joj kičma nije oštećena, a to je najvažnije. Stalno ponavlja da je za dlaku izbegla sigurnu smrt - ispričao nam je Ljubomir Jovanović. On je i juče ponovio našem listu da Jelena smatra da je Mikavica odgovoran za udes.

Portparol novosadske policije Stevan Krstić izjavio je da će policija podneti krivičnu prijavu protiv Dejana Mikavice najkasnije u ponedeljak, kada se izvrši tehnički pregled vozila. Krivična prijava će biti podneta zbog sumnje da je počinio teško delo protiv bezbednosti saobraćaja.

M. M.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Krivična prijava protiv poslanika DSS
Policija štiti Mikavicu

NOVI SAD - Novosadska policija je podnela krivičnu prijavu protiv Dejana Mikavice, poslanika DSS, za teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja, ali, iako je reč o prolasku kroz crveno svetlo i sudaru u kojem je teško povređena jedna žena, policija ga tereti za nehat, a ne umišljaj. To znači da mu je zaprećena manja kazna, a čak postoji mogućnost - i samo novčana.

Reč je o članu 297. stav 3. u vezi sa članom 289. stav 3. Krivičnog zakonika Republike Srbije, saznaje „Blic“.

- Ovakvo kvalifikovanje krivičnog dela jeste poklon ili ustupak vinovniku nezgode protiv koga je podneta krivična prijava - tumači beogradski advokat Ivan Bajazit.

Ukoliko je činjenično stanje takvo, navodi on, da je u reč o prolazu kroz crveno svetlo, onda se to u ovoj fazi ne može oceniti kao nehat, već isključivo kao umišljaj. Prolaz kroz crveno svetlo karakteriše se kao bezobzirna vožnja.

- Razlika je u tome što je za nehat, kako je i podneta krivična prijava, predviđena kazna zatvora do četiri godine ili uslovna na osam godina, a moguća je i novčana kazna. Za krivično delo kada je u pitanju umišljaj zaprećena je kazna od jedne do osam godina, a nije predviđena ni uslovna ni novčana - pojašnjava Bajazit.

Mikavica se tereti da je 3. septembra ove godine prošao kroz crveno svetlo na raskrsnici Bulevara Slobodana Jovanovića i Jovana Dučića i udario u vozilo Lazara Mirosavljeva, koje se odbilo o trotoar i „pokosilo“ Jelenu Jovanović (44) sa pešačkog ostrva.

To je nakon nesreće izjavila dežurni istražni sudija Branka Perišić.

U policijskom zapisniku, do kojeg je došao „Blic“, ističe se da je vanrednim tehničkim pregledom utvrđeno da su uređaji za zaustavljanje na vozilu Dejana Mikavice (službenom), ali i na vozilu Lazara Mirosavljeva, u koje je Mikavica udario, bila u neispravnom stanju.

Krivična prijava protiv Mikavice je, kako nam je potvrđeno, u petak stigla u Opštinsko javno tužilaštvo.

M. Maleš - N. Erac

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Posle saobraćajnog udesa u Novom Sadu
Protiv Mikavice još nema istrage

NOVI SAD - Lazar Mirosavljev, u čije vozilo je 3. septembra udario automobilom poslanik DSS-a Dejan Mikavica, najavio je da će uskoro povesti parnicu protiv DDOR „Novi Sad“, u kojem je bio osiguran auto koji je vozio Mikavica.

Mikavica je atomobilom, po svemu sudeći, prošao kroz crveno svetlo, udario u Mirosavljevljevov auto koji je od jakog udarca zatim naleteo na Jelenu Jovanović i teško je povredio.

Pravni zastupnik Mirosavljeva Zorislava Sikimić navela je da će naknadu tražiti zbog materijalne i nematerijalne štete koju je pretrpeo njen klijent.

Policija je protiv Mikavice podnela krivičnu prijavu zbog sumnje da je počinio teško delo protiv bezbednosti saobraćaja. Kako saznajemo, Opštinsko javno tužilaštvo još nije reagovalo na ovu prijavu.

- Čim se Jelena Jovanović oporavi, odmah ćemo pokrenuti postupak za naknadu štete. Pored materijalne štete, Lazaru je povređen vrat, a pretrpeo je i ogroman šok koji mu kao srčanom bolesniku može ozbiljno da naruši zdravlje - kaže Sikimićeva.

Jovanovićeva je u međuvremenu izašla iz bolnice i nalazi se na kućnom lečenju. Kako nam je rekao njen suprug Ljubomir, preporučeno joj je još nekoliko meseci mirovanja.

Dejan Mikavica je, inače, u udesu slupao službeno vozilo „reno talija“, vlasništvo „Spensa“, gde je zaposlen kao savetnik direktora. Direktor „Spensa“ Miloje Jakovljević tvrdi da je Mikavica tog nedeljnog jutra imao putni nalog za vožnju do Beograda gde je imao „neki poslovni sastanak“. Nakon udesa, kako kaže, ima na raspolaganju vozača i jedan od sedam automobila koje poseduje vozni park „Spensa“. Jakovljević navodi da Mikavica, u zavisnosti od toga koji je vozač slobodan, nakon udesa koristi „škodu super“, „deavu leganca“, „jaguar S“ ili „zastavu“.

M. Maleš

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.125 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.