Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:38:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Portal 2  (Pročitano 16038 puta)
11. Apr 2011, 20:51:26
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 243
Zastava Roma
OS
MacOS X
Browser
Safari 5.0.4
mob
Nokia ne znam




Mislim da svi znaju sta je portal,i da je vecina igrala igricu do sada
Ako niste - obavezno je odigrajte
Igrica je u medjuvremenu stekla veliku slavu,ali je, nazalost bila previse kratka,i sada svi sa nestrpljenjem cekaju izlazak drugog dela (19 april za US, 21 za EU)
Takodje Portal 2 ce se moci igrati u 2 igraca,pri cemu igraci kontrolisu dva robota - Atlas i P-Body










Da zapocnemo diskusiju,ja jedva cekam da igrica izadje !
A koliko vidim teme nema...
Jos 10 dana  Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 11. Apr 2011, 20:52:10 od iKolja »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46912
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Cudio sam se prije par mijeseci da nema tema o ovoj igri. Ali nisam zelio da postavljam temu, jer sta rade toliki Portal fanovi? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Ja iskreno nisam uopšte htjeo da gledam nešto puno videa da se nespojlujem i pokvarim sebi užitak. Znam da će igra bit super i što manje vidim sada to bolje.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46912
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ja iskreno ni nisam toliko odusevljen originalom. Dobra igra ali zasto toliki hajp? Kapiram da je inovativno baratanje portalima, silom gravitacije, zakonima fizike... Ali to uopste nije toliko zabavno koliko se u igrackoj zajednici predstavlja i uvelicava. Ili se ja jos nisam naigrao dobrog shootera. Vjerovatno zato sto sam batalio sve te silne pucacine koje su se godinama pojavljivale. Pristajuci da odigram samo one najbolje. Pa mi tako sada ni nije potrebna hipik terapija zvana "portal", koliko kvalitetan shooter kao sto je recimo Kriza.
« Poslednja izmena: 12. Apr 2011, 02:03:17 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Мени је зезање са порталима поприлично забавно. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Citat
Kapiram da je inovativno baratanje portalima, silom gravitacije, zakonima fizike... Ali to uopste nije toliko zabavno koliko se u igrackoj zajednici predstavlja i uvelicava
Ono sto ljudi velicaju je humor, prica, glasovna gluma, neke sulude ideje koje samo Valve ume da sprovede u delo kako treba. Svi vec znamo da Source ima odlicnu fiziku i animaciju likova. Portal nije pucacina vec first person logicka igra, traje dovoljno koliko da te nikad ne smori a opet pruzi dovoljan izazov. Ti ako ne umes da uzivas u igrama koje nemaju tonu rokanja i ne loze masu grafikom a zapravo kriju ocajnu pricu onda normalno da ni neces moci da "razumes" poentu Portala. A imam osecaj da ga nisi ni igrao, samo pogledao gameplay iz nekoliko pocetnih chambera.

Elem, tema:
Izasao je strip koji povezuje prvu i drugu igru, moze da se procita na http://www.thinkwithportals.com/comic/
Odusevilo me je sto su i na papiru uspeli da prenesu Glados-ine pasivno-agresivne provale Smile

Onda - Potato ARG (alternate reality game) - 1. aprila je 13 indie igara dobilo cudne (najblaze receno) apdejte, sa gomilom skrivenog materijala poput kripticnih poruka, slika, hijeroglifa i zagonetki. Stvar je otisla toliko daleko da desifrovanjem nekih od njih mozete naci koordinate stvarnih lokacija(sa novim tragovima), a da sve bude ludje provlaci se i pricica preko Twitter naloga fiktivnih (mozda?) ljudi. Ko voli teorije zavere odusevice se ovim Smiley
http://valvearg.com/wiki/Valve_ARG_Wiki
« Poslednja izmena: 12. Apr 2011, 10:50:22 od Bokac »
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46912
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Skinuo sam Portal kada je bio besplatan na steamu i odigrao ga. Uglavnom se sve sastoji iz zadataka tipa: postavi kocku na prekidac da bi otvorio vrata, iskoristi gravitaciono ubrzanje da bi preletio prepreku. Prebaci kuglu iz jedne ravni u drugu, da bi pritisla prekidac... itd. itd. Portal je u stvari clasican puzzle. Jeste to sve lijepo ukockano, zacinjeno, ispeglano, ofarbano, oprano... I na kraju izgleda kao onaj cake na kraju igre. Odlicna je to igra, ali nista tu brate nema sto ca da me baci u nesvijest.
« Poslednja izmena: 12. Apr 2011, 11:20:08 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 243
Zastava Roma
OS
MacOS X
Browser
Safari 5.0.4
mob
Nokia ne znam
Portal je u stvari clasican puzzle.
U potpunosti tacno
Portal je logicka mozgalica
Odlicna je to igra, ali nista tu brate nema sto ca da me baci u nesvijest.
E pa jbg,sta da ti kazem.
Ne znam da li si igrao Braid.
Procitaj sta je Jonathan Blow (napravio Braid) rekao o modernim i MMO igricama http://www.pcgamer.com/2011/02/15/jonathan-blow-interview-social-game-designers-goal-is-to-degrade-the-players-quality-of-life/
Bas interesantan tekst,i lepo opisuje igracku scenu danas, slicna je dosta muzici... Najpopularnije su MMO igrice koje nemaju neku poentu,sem da uzmu pare, stalno se ista stvar vrti u krug,i nemas kraj, nikad nisi zadovoljan, i ne mozes da kazes da si presao igru. Za razliku od toga sto dobru knjigu mozes da zavrsis,ili film da odgledas - ovakvu igru neces moci... Za razliku od Braid-a , Portala, i raznih drugih indie i manje popularnih igrica - koje mozes da zavrsis,i imas neki osecaj zadovoljstva da si to zavrsio. Te igre imaju neku pricu... Za razliku od UT,Quake,a da ne spominjem WoW i slicne...
Ove igre su ono sto bi igrice trebale da budu - logicke zagonetke, a ne makljanje i ubijanje nekih coveculjaka i kojekakve gluposti,ali zato imamo grafiku ko stvaran zivot pa se prodajemo ko alva...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Ja iskreno ni nisam toliko odusevljen originalom. Dobra igra ali zasto toliki hajp? Kapiram da je inovativno baratanje portalima, silom gravitacije, zakonima fizike... Ali to uopste nije toliko zabavno koliko se u igrackoj zajednici predstavlja i uvelicava. Ili se ja jos nisam naigrao dobrog shootera. Vjerovatno zato sto sam batalio sve te silne pucacine koje su se godinama pojavljivale. Pristajuci da odigram samo one najbolje. Pa mi tako sada ni nije potrebna hipik terapija zvana "portal", koliko kvalitetan shooter kao sto je recimo Kriza.

Jesi zapravo obraćao pažnju na išta što ti Glados priča u portalu. To je tako super, kvazi sarkastični humor. Zapravo to je i prvo što me privuklo - način na koji priča, pa sve do njenih "gličeva" - ta AI ima više ličnosti nego prosječan lik iz igrica u zadnjih 5 godina.

Drugo, sitni detalji koji su ubacili - glasovi tureta, srce na Companion Cube-u, the cake is a lie! - sve daje igri određen šarm koji ti, ako ništa drugo, bace barem lagan osmjeh na lice.

I treće, Logični elementi su stvarno dobro odrađeni - igra nikad nije monotona i ne iskorištava svoje kratko vreme na dosadnost. Konstantno se ubacuju novi elementi.  Zagonetke nisu megateške, već dovoljne samo malo da te na početku natjeraju na isplaniraš sebi putanju i onda kreneš u akciju.

Portal je igra sa srcem i mislim da je zato svi vole.

A i pjesma na krajuuuuuuuuu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46912
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ne znam da li si igrao Braid.


Braid mi je najbolji puzzle koji sam odigrao ikad. Odusevila me igra. Daleko mi se vise dopao od Portala.  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:38:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.