Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Porodila sestru, pa spasila komšijsku bebu  (Pročitano 2251 puta)
31. Jan 2011, 18:56:23
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Naš obrazovni sistem je, tvrde mnogi, takav da korisniku pruža svega i svačega naširoko, pa i mnogo toga što, kasnije se ispostavi,

ponosnom diplomcu nikada ne zatreba. Ipak, neverovatna igra sudbine, u kombinaciji sa širokom opštom kulturom, te majčinskim instinktom mlade Novosađanke Tijane Zvezdin (27), proizvela je ovog diplomiranog pedagoga, u babicu, i to dva puta u dve nedelje!
Tijana je pre manje od tri meseca postala majka devojčice Katarine. Lepo iskustvo će joj pomoći u onome što joj je sudbina spremala.
Njena, godinu dana mlađa sestra Tamara Šuljan, koja živi u Petrovaradinu, pozvala ju je telefonom 11. januara ujutru i saopštila da su joj krenuli porođajni bolovi, a da kod kuće nema nikog da je odveze u porodilište. Tijana je odjurila kod sestre, u pomoć je priskočio i Tijanin svekar gos’n Tika, te su uskoro svi zajedno bili u „golfu” na putu za Betaniju. Ali avaj, beba je krenula! S mukom se probijajući kroz prometne gradske ulice, stigli su do kapije porodilišta. Tijana je uspaničeno uletela unutra i vičući zatražila pomoć.
- Smirite se, odmah će neko izaći” rekla je sestra s prijavnice, a Tijana je potrčala do kola. Kada se približila, sve joj je bilo jasno.
- Moja sestra je sedela na suvozačkom mestu i videla sam da se izvija, da je beba krenula. Čula sam kako je viknula: „Gotovo, izlazi!”Otvorila sam vrata, raskomotila sestu i ubrzo se beba našla u mojim rukama. Okrenula sam je, da bi joj voda izašla iz usta -priča Tijana.
Tako se mala Vanja po dolasku na ovaj svet našla prvo u tetkinim rukama. A, priroda je čudo, jer je Tijana sve izvela vrlo mirno, hladne glave i stručno. Kako kaže, kada je muka naterala, panike i uzbuđenja je nestalo.
- Bili sam koncentrisana da pomognem sestri. Tek posle sam od svekra čula da se oko auta okupilo mnogo ljudi, te da smo na kraju svi zajedno od „publike” dobili veliki aplauz! Toga se stvarno ne sećam - priznaje Tijana.
No, ni sestra Tamara, po hrabrosti i pribranosti nije zaostajala za Tijanom. Samo što se porodila viknula je: „Slikaj me!” Tijana je to i uradila, a fotofrafije s mobilnog telefona, koje i mi objavljujemo, prosledila je svom zetu, uz čestitke za prinovu, treće dete, a prvu ćerku.
Posle nekoliko minuta od porođaja, izašla je lekarska ekipa, te je beba zbrinuta. Doktor se samo nasmejao i čestitao tetki - babici. A Vanja je sada zdravo dete, lepo napreduje i mnogi tvrde - ista je tetka!
Nije se čestito stišalo ovo uzbuđenje, a Tijana se čudnim spletom okolnosti opet našla u ulozi babice. U Petrovaradinu, gde od skora Tijana živi, 24. januara noću, Tijana se probudila i videla upaljeno svetlo i „gungulu” u komšijskom dvorištu, gde živi njena trudna imenjakinja.
- Znala sam da komšinica Tijana ima problematičnu trudnoći zbog negativnog RH faktora. Kada je njen suprug pokucao na naša vrata, moj muž i ja smo pomislili da treba porodilju da vozimo u bolnicu. No, saznali smo da se upravo porodila - kažeTijana.
Kada su otišli kod komšije zabrinuti roditelji su rekli da beba nije zaplakala! Poznato je kakve to posledice može da ima, ne daj bože, ali onda ponovo Tijana stupa na scenu. Uzima malu Željanu.
- Znala sam šta treba da radim: lupkala sam bebu po leđima, stavila sam joj prst u usta kako bi se uspostavio protok vazduha i spustila jezik da se ne udavi - priča Tijana. - I beba je nakratko zaplakala! Nastavila sam da ponavljam postupak i u međuvremenu sam nazvala patronažnu sestru, koja mi je davala uputstva. Beba se povremeno oglašavala plačem. Naravno, komšije su pozvale hitnu pomoć.
A hitna, kako joj samo ime u Srbiji kaže, došla je, tvrde oni koji su je zvali, tek nakon trećeg poziva, oko 40 minuta posle prvog zvanja. Zbrinuli su mali Željanu koja je sada u inkubatoru jer je prevremeno rođena, ali sasvim dobro, najviše zahvaljujući Tijani.
Tijana danas uživa u ulozi majke. Naravno, gleda u budućnost i kao mnogi iz njene generacije brine hoće li se zaposliti. Vaspitačica je, a silom prilika ispade i babica. Jedan lekar u šali joj je ponudio zaposlenje u Betaniji. Pa, ako neka porodilja prolazi kroz Patrovaradin i stignu je porođajne muke, neka samo upita gde stanuje Tijana Zvezdin.
dnevnik.rs

********************************************************************************

Da se pohvalim "mojom" Novosadjankom  Smile

IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Apple iPhone SE 2020
Svaka cast...  Smile

Ipak ima dobrih ljudi...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Zamisli ti nju....boze...a zamisli hitnu pomoc -40 minuta  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Svaka čast!
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia ispo iz modu
Свака част  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 3220
Svaka njoj cast, ali lekari koji dolaze par minuta posle porodjaja i hitna pomoc koja dolazi tek posle treceg poziva-jednostavno nemam komentar. Nekada su prosto i sekunde vazne......
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Svaka joj cast  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b11pre
mob
Nokia C5-00
Браво  Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9605
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Тијана, жена змај! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Sendo 
Svaka čast.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.