Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Новогодишње резолуције наших предводника  (Pročitano 115 puta)
08. Jan 2014, 23:58:41
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Рецепти за боље сутра

Почетак приступних преговора са ЕУ могао би бити идеалан тренутак за „мењање себе“ на које позива Александар Вучић. Како би могле изгледати новогодишње резолуције предводника у том процесу

Тешко да се данас неко сећа оног 8. октобра 2000, када је, у функцији председника тадашње Савезне Републике Југославије, Војислав Коштуница гостовао на самиту Европске уније у Бијарицу. А баш тамо и баш тада је СРЈ, краткотрајни остатак некадашње Југославије у који је Србија тада била упакована, ушао у Партнерство за промене. И баш тиме започео је пут ка срећнијој европској будућности, на чију последњу деоницу стижемо 21. јануара.

Још теже би било препричати све оне фазе, кораке и уцене из дугог пута до добијања статуса кандидата за чланство у Унији, али не под именом под којим је цела процедура започета. Компликовану процедуру сачињену од правила, испита и услова европске бирократе почеле су израдом студије изводљивости за СРЈ. Наставиле усвајањем принципа „двоструког колосека“ који је важио за краткотрајну, такође покојну, државну заједницу Србије и Црне Горе, да би, након осамостаљења Србије отцепљењем Црне Горе, две нове старе државе самостално стигле до последње фазе – почетка приступних преговора.

Занимљивија од целог тог историјата могла би бити парадоксална чињеница да се на дугом путовању ка Европи први предводник, Коштуница, преобратио у највећег евроскептика. Још је парадоксалније садашње стање у коме је, после неколико година „демократске бриге“ о евроинтеграцијским пословима, „штафета“ доспела у руке некадашњих хероја са црне листе лица са забраном уласка у ЕУ. Додуше, преобраћених у контрасмеру од Коштунице.

Затворио се још један круг – после неколико година расплињавања на више адреса, већинска подршка грађана поново је, као некад ка Коштуници, усмерена ка једној личности – Александру Вучићу.
Преговори, дакле, могу да почну, а могао би да почне процес  „промене свести“ за коју се поменути истакнути преобраћеник, веберовац и заговорник европских вредности упорно залаже. „Морамо добро да разумемо да морамо себе да мењамо и да кључни циљ мора да буде модернизација“, тврди Вучић у већини својих иступа, осим кад му се учини да би претећи говор зачињен најавама хапшења и смена, био кориснији од мотивационог.

Мењати себе није лако, нарочито онима који о себи имају много високо мишљење. Зато би могло бити корисно послужити се „новогодишњом резолуцијом“, једним од типичних средстава за унапређење сопствене маленкости, коришћеног на Западу са којим покушавамо да се уподобимо. Уз тај писани документ, неку врсту „обрачуна“ са досадашњим учинком и прецизним списком циљева за предстојећи период, али и метода за њихово достизање, показало се, лични напредак може бити чак и мерљив. Зато постоје и темељна упутства за писање тог обећања самом себи, у којима се саветује да се циљеви постављају за различите области живота (професионалну, емоционалну, породичну, интелектуалну, финансије, здравље, друштвени живот...). Препоручује се и да се, за сваку област посебно, утврди постојеће стање, поставе циљеви, изаберу стратегије деловања и начини мерења постигнућа.
Искреност се подразумева, што у српском политичком случају задатак чини тежим, а прогнозу о „првим мачићима који се у воду бацају“ извеснијом. Истраживали смо како би неки од тих „мачића“ могли изгледати - пре него што се удаве у бујици великих обећања о мењању Србије.




Томислав Николић

1. Критикују говоре, спрдају се... Обавезно наћи новог писца (кад би хтео Добрица, бар неке важније...питати га!). Станислава би онда могла да се посвети докторату. Орден за Станиславу. И за Добрицу. (Испаде баш лаф, не љути се што га сменисмо `93?! За њега треба наћи неки повелики орден. Или установити нови, Томин орден? То иде у посебну тему, да изгледа озбиљније.)
2. Томин орден: одмерити аргументе за и против. Обавити консултације до краја јануара, па да може да се распише тендер за графичко решење (можда неки лампек, па около шљиве и на врху један фини крст?)
3. Бајкерски прслук - одличан (јесте могао бити мало дужи, да покрије крста, али није ово ни Сибир, ни нека друга хладна губернијица). Одликовати Хирурга, треба нам подстицај за будућу сарадњу.
4. Слика са Бараком, пун погодак! Орден за Барака (можда пошаље каубојски шешир, заузврат?). Орден за Мркића, лепо је објаснио оно о трочасовном ћаскању са Бараком! Nice to meet you... How do you do? Штета што Драгица није била, Мишел је баш била елегантна, лепо би испале заједно. На следећи парастос има да иде!
5. Орден за Чачане (мало већи за Вељу).
6. А да одликујем и Вучића, да испаднем великодушан после јануарске чистке? Консултовати се са Оливером.
7. Наћи замену за Драгичине чајеве, не стиже да их скупља. Сибирска аронија? Женшен гинсенг? Питати Кркобабића за савет. Орден Крки.





Чедомир Јовановић


1. Није важно да ли је 5,01 или 6 посто, важно је да лови мишеве. И, што би рекао Малколм Икс, „ја сам за истину, свеједно ко је говори. Ја сам за правду, свеједно ко је за њу или против ње“.
2. Карстен пирамиде (4884 метра)
3. Винсон (4897)
4. Елбрус (5642)
5. Килиманџаро (5895)
6. Монт Мекинли (6194)
7. Монт Еверест (8850)
8. Испитати шансе на тржишту за нову палету производа (сегмент „брашно са додацима“)





Ивица Дачић


Је л’ неко мисли да сам ја блесав, па да правим план на папиру?!
Је л’ ја изгледам као да сам од јуче?!




Александар Вучић

1. Унапредити медијске наступе – упоредити гледаност гостовања у коме је камера снимала из левог профила, из десног профила и из анфаса, па у складу са резултатима послати упутство власницима и уредницима медија. Рок – Богојављење.
2. Учити арапски – почетни и средњи ниво до лета. Паралелно са вишим нивоом арапског, почети са учењем кинеског.
3. Неопходна је нова идеја водиља. Изучити мисао Ли Куан Јуа. Опција за ужи избор:  “Демократија и људска права су вредне идеје, али морамо схватити да је прави циљ добра владавина“. За коначну одлуку неопходно бар пет алтернатива. Можда десет? Рок – пролеће, осим ако одустанем од избора, онда фебруар.
4. Израдити прецизан акциони план борбе против корупције, импровизације су неприхватљиве. Оквирно – до пролећа два тајкуна, један политичар, пожељно из коалиције (можда и нужно, с обзиром на дефицит расположивих демократа). У сваком следећем кварталу по један из сопствених редова.
5. Дефинисати новог непријатеља, квалитетног. Етнички критеријум неприхватљив. Може социјално--економски. Рок – пролеће.
6. Прецизан акциони план промоције нових инвеститора, по кварталима, уз вођење рачуна о расподели географског порекла, да буде готов до половине јануара. До марта бар две промоције (за сваки случај, видети са Мохамедом да остави неки термин за долазак у Београд, ако буде неопходно )
7. Недостатак опозиције постаје озбиљан проблем за развој демократских процеса у Србији. Размотрити опције за стварање опозиционе странке. Узети у обзир чињеницу да се Борис Тадић хвали да је утицао на формирање СНС.
8. Не заборавити мерење притиска после 25. јануара – ако резултат буде добар, хитно направити акциони план за будуће проветравање окружења. Са здрављем се није шалити.





Драган Ђилас


Света матеро инжењерска, опрости, ово је само привремено и силом прилика. Теби се враћам, чим изучим ову чудну литературу што нађох на интернету:
О умећу ратовања, Николо Макијавели
Умеће ратовања, Сун Цу
Политички списи, Макс Вебер
Уметност победе, Грегори Р. Копли
Адижес о политици, Исак Калдерон
Владалац, Николо Макијавели
Уметност победе, Грегори Р. Копли
Политика и визија, Шелдон Волин
Будућност моћи, Џозеф Нај
Политика и моћ, Вукашин Павловић
Незаустављив, Ник Вујичић
Спознајте своју судбину, Робин С. Шарма
Које је боје ваш падобран, Ричард Н. Болс
Све је добро, Лујза Хеј
ДА! 50 тајни убеђивања, Др Ноа Џ. Колдстајн, Стив Џ. Мартин и др Роберт Б. Чалдини



Вера Дидановић

НИН


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.137 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.