Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 15 16 18 19 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Popularna psihologija: Šta muzički ukus govori o našoj ličnosti  (Pročitano 15882 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Osma
Malo manje sujete i nece biti problema Smile Saznaj sta hoces, a sta neces.

Tuzno je to sto se devojcice pronalaze u takvim i slicnim pesmama... Smile
Pa nisu one krive. Pazi, glupo je ocekivati da deca u tim godinama sede kuci i uche, slusaju mamu i tatu Smile Smile Traze idole, a cim trazis idola u tim godinama to moze biti mach sa dve ostrice. Sto se textova tice, slicni su sa nekim svetskim zvezdama, medjutim one to rade sa vise stila  Smile zato i prolazi. Jel znas recimo da u Americi postoji udruzenje boraca protiv MTV-a?  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11247
Zastava Zvezdara
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 3.0.2
mob
SonyEricsson c702 + 2gb
Osma
Malo manje sujete i nece biti problema Smile Saznaj sta hoces, a sta neces.

Tuzno je to sto se devojcice pronalaze u takvim i slicnim pesmama... Smile
Pa nisu one krive. Pazi, glupo je ocekivati da deca u tim godinama sede kuci i uche, slusaju mamu i tatu Smile Smile Traze idole, a cim trazis idola u tim godinama to moze biti mach sa dve ostrice. Sto se textova tice, slicni su sa nekim svetskim zvezdama, medjutim one to rade sa vise stila  Smile zato i prolazi. Jel znas recimo da u Americi postoji udruzenje boraca protiv MTV-a?  Smile Smile Smile

MTV je sra*ce od kanal koje deci servira najobicniji tres kao "rocka"  Daj bre, dovedu tri brata pedera i puste ih da pevaju neke boys pesmice i to je rok samo zato sto imaju jedan rif  Smile

VH-1 je mnogo bolji, al s'obzirom da ga poseduje mtv, pocece a i vec je poceo da ima sve slabiji i slabiji muzicki program  Smile

edit: da ne bude da grupa nije rock ako je cine pederi,  Freddy Mercury je bio peder, pa je njihova muzika bla odlicna Smile
« Poslednja izmena: 27. Sep 2008, 09:51:26 od wolfnstain »
IP sačuvana
social share
Everybody dies. That's just the way it is. The life clock ticks at the same speed for all of us. And we all know, that one day, that clock will stop. And when it does, we'll only have time to say: Oh fuck.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
Posto vec volite da prica te o tome, poslusajte coveka koji je analizu folk hitova digao na jedan visi nivo: http://pesme.wordpress.com/ Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11247
Zastava Zvezdara
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 3.0.2
mob
SonyEricsson c702 + 2gb
Posto vec volite da prica te o tome, poslusajte coveka koji je analizu folk hitova digao na jedan visi nivo: http://pesme.wordpress.com/ Smiley
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Everybody dies. That's just the way it is. The life clock ticks at the same speed for all of us. And we all know, that one day, that clock will stop. And when it does, we'll only have time to say: Oh fuck.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


I Express My Uniqueness

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 11691
Zastava Lost Heaven
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia N70

 Pa nisu one krive. Pazi, glupo je ocekivati da deca u tim godinama sede kuci i uche

Nije glupo... Smile

I ovde ne pricamo o vaspitanju,ucenju i slusanju roditelja,vec o razlictim muzickim ukusima...

U stvari,imanju ili nemanju istog...  Smile
IP sačuvana
social share




Euphoric Vibes Episodes
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.2
Posto vec volite da prica te o tome, poslusajte coveka koji je analizu folk hitova digao na jedan visi nivo: http://pesme.wordpress.com/ Smiley
Eheeej, hvala za reklamu! Imas jednu besplatnu analizu od mene, narucuj tamo.  A ako ce neko da cita bilo sta sa ovog bloga prvo neka procita:

Pravci u ex-yu folk poeziji (http://pesme.wordpress.com/pravci-u-ex-yu-folk-poeziji/)
i
Turbofolk for dummies (http://pesme.wordpress.com/2008/09/25/najava-knjige-turbofolk-for-dummies-vodic-za-neupucene/)

da bi sve ostalo lakse svario.

corrected
« Poslednja izmena: 27. Sep 2008, 12:42:52 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11247
Zastava Zvezdara
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 3.0.2
mob
SonyEricsson c702 + 2gb
Citat: SerbianFighter link=topic=384267.    msg6040461#msg6040461 date=1222503492
Posto vec volite da prica te o tome, poslusajte coveka koji je analizu folk hitova digao na jedan visi nivo: hxxp:|| pesme.    wordpress.    com/ :)
Eheeej, hvala za reklamu! Imas jednu besplatnu analizu od mene, narucuj tamo.  A ako ce neko da cita bilo sta sa ovog bloga prvo neka procita:

Pravci u ex-yu folk poeziji ( http://pesme.wordpress.com/pravci-u-ex-yu-folk-poeziji/ )
i
Turbofolk for dummies ( http://pesme.wordpress.com/2008/09/25/najava-knjige-turbofolk-for-dummies-vodic-za-neupucene/ )

da bi sve ostalo lakse svario.


ispravljen url  Smile
« Poslednja izmena: 27. Sep 2008, 12:37:37 od wolfnstain »
IP sačuvana
social share
Everybody dies. That's just the way it is. The life clock ticks at the same speed for all of us. And we all know, that one day, that clock will stop. And when it does, we'll only have time to say: Oh fuck.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
treba mi neki smajli koji nestrpljivo ischekuje 

ne treba ti , osecam tvoje nestrpljenje  i bez  njega  Smile Smile

kazes   da svakoga pogadja  pesma u kojoj se prepozna , koja odgovara tvom emotivnom intelektu i senzibilitetu , koja ti se obraca jezikom
koji prepoznajes ?  hmmm,  evo ti recimo primer - pesma od  te iste seke aleksic , a zove se'' poslednji let '', verovatno  vecina antinarodnjaka
nije nikada cula za  tu pesmu jer u startu odbacuje i mogucnost da joj se svidi , a pesma ide  ovako ;


ne mogu tebi ja da ljubav naredim , da tvome oku vratim izgubljeni sjaj,
ne mogu da ti srce ceznjom zarobim - a htela bih .
ne mogu ja u tvoje snove nezvana, na druge da se ljutim sto te nemam ja ,
ne mogu da ti budem vaznija od svih - a htela  bih .

sareni leptiru mog sivila , ne idu ni nevini sa krivima ,
sta  cu i ja medju zivima ...
to sto me ne volis , to je tvoje pravo a  moja sudbina ,
ceo zivot pogresne sam ljubila , sto bi izuzetak bio ti ,
to sto me ne volis , zauvek je srusilo moj svet,
sada letim poslednji svoj let ........sklopljenim krilima .
 

sada ja pitam - da li ima  neka zenska osoba ,a  da  se ne prepoznaje u ovim stihovima , bez obzira sto je  peva  narodna pevacica ?
da li  neko  moze    , a da ne oseti  bol  ove zene ?
kakav  je to  senzibilitet  koji ne prepoznaje  ovu emociju ?







   
« Poslednja izmena: 28. Sep 2008, 18:38:56 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Da se ubacim  Smile

Ti si u principu potvrdila ono sto je arle rekao; vecina zena ce se pronaci u toj konkretnoj pjesmi jer je vecina zena prosla kroz tu situaciju 'volim te/ne volis me', znaci ljudi se zaista pronalaze u pjesmama koje slusaju. Sad, druga je stvar to sto je neko zakleti antinarodnjak, antimetalac, antiroker stagod, pa odbija da slusa bilo sta van svog dometa iako bi mu se mozda 'poslednji let' svidio i iako ta pjesma mozda salje iste emocije kao i neka rock pjesma koja se doticnoj personi dopada. Razlika je samo u zanru.
Medjutim, iskljucivim ljudima ces tesko sta dokazati i pokazati Smiley

Recimo, ja sam se prije par godina otkidala na 'tako mlada', drage nam tanje savic, tekst me pogadjao iz prostog razloga sto sam tad raskinula s momkom, a ja shrvana tuzna i neshvacena od sviju ( kako to vec ide ), sam se savrseno pronasla u toj pjesmi. Mogla je pjevati i Ceca sto se mene tice, bilo je nebitno u potpunosti.Tad mi je odgovarala, poslije vise nije, kao ni bilo sta drugo sto je tanjica otpjevala.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
LG 4X HD
Generacijo, ja  ne vidim samo kako ovaj  tvoj primer obara moju tezu  Smile Ja nisam rekao da  svaka narodnjachka pesma ima tekstove koji se obracaju samo ljudima sumnjivog morala i nisam rekao da ne postoji narodnjachka pesma u kojoj svako ne moze da se prepozna.Samo sam rekao da ne moze da te pogodi pesma u kojoj se ne prepoznajesh.I to sve vazi i za ovu pesmu koja (diskutabilno) moze da pogodi svaku zenu.Medjutim,pesmu ne chini samo tekst (meni su lichno ovakve  samosaziljive tuzbalice jadne ) vec i muzichka podloga,kompletan aranzman  i sam izvodjach naravno.

P.s. kad chujem u nekoj pesmi kako se neko poziva na svoju nesrecnu sudbinu u ljubavi prikaki mi se odma'  Smile ali to je samo lichni stav. 

Evo sad videh da se i Ces slozila da je tvoj primer u skaladu sa mojom tvrdnjom  Smile

« Poslednja izmena: 28. Sep 2008, 19:42:20 od arlekin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 15 16 18 19 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.