Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pop biznismen ostao bez parohije  (Pročitano 2731 puta)
18. Jan 2006, 01:28:29
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Pop biznismen ostao bez parohije
Zbog žalbi parohijana, na privatne poslove i nedolično ponašanje, svešteniku Simaniću oduzeta parohija, a Crkveni sud će se tek izjasniti

ŠABAC - Sveštenik Bogdan Simanić ostao je privremeno bez parohije. Tako je odlučio vladika šabačko-valjevski Lavrentije, koji se na ovakav čin odlučio zbog toga što je, kako kaže, nespojivo da se jedan sveštenik bavi biznisom. Za sada je kazna na snazi do daljneg, a o sudbini sveštenika Bogdana odlučiće Crkveni sud. Ako sud oceni ponašanje sveštenika nedoličnim, preti mu i oduzimanje mantije.

Otac Bogdan: Molim se bogu

Sveštenik Bogdan nije želeo da objašnjava navode iz pritužbi građana.
- Imam loše iskustvo sa vama novinarima. Molim se bogu svakodnevno za sve one koji su me oklevetali - kaže sveštenik.
U eparhiji kažu da im nije zvanično stigao nikakav dopis niti žalba vernika na ponašanje sveštenika.

Simanić je Šapčanima poznat kao vešt biznismen koji se bavi izgradnjom stanova. Kolege sveštenici različito gledaju na njegovu snalažljivost. Dok jedni kažu da i pop mora od nečega da živi, drugi zameraju što je njegovo ponašanje postalo razmetljivo. Sveštenik Bogdan vozi jedan od najskupljih auta u gradu - "audi" kabriolet, dvosed, koji voli da parkira ispred porte na trotoaru.

- Ovakav auto video sam samo u filmovima o Džemsu Bondu. Odakle mu samo pare - pita se jedan od Šapčana koji je video sveštenika u njemu.

- Nedavno smo išli da skupljamo novac za pomoć crkvi od svojih parohijana. Vernici su dali koliko su mogli, ali je bilo i ljutitih koji su nam pomenuli sveštenika Bogdana i rekli da smo svi građevinska mafija - kaže jedan od sveštenika. Oko 100 parohijana prikupilo je potpise u kojima zameraju mnogo toga svešteniku.

- Kada je umro moj otac Dragoljub, obavestio sam sveštenika Bogdana dan ranije o sahrani. Trebalo je da dođe u 14 časova. Rodbina, komšije i prijatelji došli su da isprate mog oca, ali popa nema. Prošlo je pola sata, pa sat. Okrenuo sam mobilni da vidim zašto kasni i kada će doći, ali se niko nije javljao. Sav očajan pokušao sam da dobijem druge sveštenike da dođu i isprate mog oca uz obred koji je zaslužio kao uzoran vernik. Međutim, nisu mogli da dođu. Tek oko 18 časova po podne na groblje je stigao sveštenik iz sela Maove i sahranili smo ga. Iz dvorišta smo ga izneli, kao da sam nešto ukrao, bez obreda i dostojanstva kakav je zaslužio - priča Branimir Krstić. Kaže da je sveštenik svoje nenajavljeno odsustvo pravdao bolešću svoje majke.

Mnogi parohijani kao razlog da više ne žele da primaju sveštenika navode njegovo nedolično ponašanje.
- Prvi put sam sveštenika videla na sahrani svekrve. Počeo je da ispod oka gleda moju zaovu koja je bila skrhana od bola zbog gubitka majke. Kasnije je počeo i meni da se udvara i da dolazi kući i kada treba i ne treba. Hvatao me za ruku, grlio i jedva sam objasnila mužu da treba da ga izbacimo - kaže I. G.
M. Eraković

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Radim po zakonu a nekome to smeta
Sveštenik Bogdan, kojem je vladika Lavrentije privremeno oduzeo parohiju zbog bavljenja biznisom, demantuje optužbe da se ogrešio o vernike
ŠABAC - Nisam ništa loše uradio svojim vernicima u čije sam kuće odlazio da svetim vodicu za slave, da ih krštavam i venčavam - kaže sveštenik Bogdan Simanić, kojem je vladika šabačko-valjevski Lavrentije privremeno oduzeo parohiju zbog bavljenja biznisom. Sveštenik Simanić započeo je poslove u Šapcu preko privatne firme "Ugao", koja je registrovana na njegovu suprugu Suzanu. Izgradio je više zgrada na atraktivnim lokacijama u gradu, a osim toga bavi se i proizvodnjom PVC stolarije.

Kako kaže, nameravao je da se bavi i uvozom kože, ali je to odložio "za bolja vremena". Hteo je da kupi i jednu benzinsku pumpu, ali je bilo i drugih zainteresovanih koji su konkurisali na licitaciji koju je prodavao sud. Sveštenik Bogdan sumnja da je nekome sa strane zasmetao njegov uspeh i da je zato usledila hajka na njega. Na licitaciji za kupovinu pumpe pojavio se i Živojin Vuletić, advokat i član Opštinskog veća, koji je takođe i jedan od investitora nekih zgrada u gradu.

- Kaznu vladike sam prihvatio sa svim posledicama koje ona nosi, ali ne mogu da ćutim na klevete koje su iznete u javnosti, jer nisu tačne. Bavim se privatnim poslom i to ne krijem, jer radim javno i po zakonu-kaže Simanić. Oko 100 parohijana potpisali su peticiju i zahtevali da im vladika dodeli drugog sveštenika. Ta peticija, tvrdi vladika Lavrentije, nije stigla do njega. Ovih dana, međutim, prikuplja se peticija u kojoj vernici traže da im vladika vrati Bogdana! Radovan Šobić kaže da će prikupiti oko 300 potpisa da im se Bogdan vrati.

- Naš pop ni od koga nije tražio novac. Skupljao je priloge za siromašne. Nije slučajno što naše sveštenike napadaju, jer nekome smetaju - kaže Radovan Šobić.
   
      

Još dva popa pod "kaznom"

Vladika Lavrentije uslovio je i sveštenika Tomu Lukića, koji se takođe bavi izgradnjom stanova, da se odluči između biznisa i svešteničkog poziva, kojem je takođe privremeno oduzeo parohiju. Sveštenik Vojislav Petrović, koji je pre nekoliko meseci u porodičnom stambenom objektu koji deli sa bratom otvorio kafić, moraće da ga zatvori ukoliko želi da i dalje nosi mantiju.


Snaja me osramotila!

- Bilo me je sramota kada sam na televiziji prepoznao snahu Gordanu Brajić, kako laže i optužuje Bogdana da ju je navodno uznemiravao i da joj se udvarao. Ona živi sa mojim sinom u drugoj kući u istom dvorištu i njima sveštenik nikada nije dolazio jer ne primaju popa. Gordana je Jehovin svedok i proklinjem dan kada ju je moj sin upoznao. Odrasla je u popravnom domu, a moji unuci iz prvog braka žive s majkom. Pop Bogdan nikada nije došao bez poziva u moju kuću za Đurđevdan i Uskrs. Išao sam kod vladike Lavrentija i kroz suze sam mu ispričao istinu o svešteniku - kaže Svetozar Panić.
   
   
M. Eraković

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.