Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 01:23:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ponovo poternica za Mirom Marković  (Pročitano 988 puta)
18. Jul 2006, 17:27:18
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Ponovo poternica za Mirom Marković

BEOGRAD - Predsednik sudskog veća u krivičnom postupku koji se vodi protiv Mirjane Marković, supruge Slobodana Miloševića bivšeg predsednika SRJ, optužene za nezakonito posredovanje doneo je rešenje da se jemstvo u iznosu od 15.000 evra položenog u depozitu Okružnog suda u Beogradu, kao mere obezbeđenja prisustva Markovićeve na glavnom pretresu zakazanom za 23. mart , uplati kao vanredni prihod u korist pravosudnog budžeta Srbije, saopštio je Okružni sud u Beogradu.

Za Markovićevom se, takođe, raspisuje poternica na osnovu rešenja o određivanju pritvora od 17. aprila 2003. godine. U saopštenju se navodi, da je sud svoju odluku zasnovao na činjenicama da je okrivljenoj poznato da se protiv nje vodi krivični postupak, a da sud nije obavestila o promeni adrese i boravišta. Prema saznanjima MUP-a Srbije, supruga bivšeg predsednika SRJ, nalazi se van zemlje. U saopštenju Suda piše da je utvrđeno da je Markovićevoj bio poznat termin zakazanog suđenja, s obzirom na to da su se o njemu svi izjašnjavali.


Izvor: Glas Javnosti \ A. D
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Po­ter­ni­ca u pro­ce­du­ri
Sr. KRA­LjE­VIĆ, 18. jul 2006

MIR­JA­NA Mar­ko­vić, tek po okon­ča­nju de­se­to­dnev­ne pro­ce­du­re unu­tar Mi­ni­star­stva prav­de Sr­bi­je, po­no­vo će se vra­ti­ti na me­đu­na­rod­nu po­ter­ni­cu i za njom će tra­ga­ti 183 ze­mlje čla­ni­ce In­ter­po­la, uklju­ču­ju­ći i Ru­sku Fe­de­ra­ci­ju.
Re­še­nje za ras­pi­si­va­nje In­ter­po­lo­ve po­ter­ni­ce do­neo je pre­kju­če su­di­ja Okru­žnog su­da u Be­o­gra­du Si­ni­ša So­fre­no­vić. Pred ovim su­dom se pro­tiv udo­vi­ce biv­šeg pred­sed­ni­ka Sr­bi­je i SR Ju­go­sla­vi­je Slo­bo­da­na Mi­lo­še­vi­ća vo­di pro­ces zbog pod­stre­ki­va­nja jer je od Bra­ti­sla­ve Bu­be Mo­ri­ne tra­ži­la da iz fon­da Vla­de Sr­bi­je do­de­li stan da­di­lji nje­nog unu­ka Mar­ka.
Ka­ko su za "No­vo­sti" ob­ja­sni­li sa­go­vor­ni­ci iz srp­skog MUP po­sle raz­dru­ži­va­nja i pre­stan­ka dr­žav­ne za­jed­ni­ce Sr­bi­je i Cr­ne Go­re pro­me­nje­na je i pro­ce­du­ra za ras­pi­si­va­nje me­đu­na­rod­ne po­ter­ni­ce.
SA­GLA­SNOST
- NA pr­vom ste­pe­ni­ku, kao i za vre­me po­sto­ja­nja SCG, pro­ce­sni su­di­ja da­je na­log za ras­pi­si­va­nje po­ter­ni­ce - na­vo­de iz po­li­ci­je. - On­da se taj na­log slu­žbe­nom po­štom ša­lje Mi­ni­star­stvu prav­de Sr­bi­je. Za vre­me SCG na­log se slao i Mi­ni­star­stvu za ma­njin­ska pra­va dr­žav­ne za­jed­ni­ce ko­ji je do­no­sio ko­nač­nu od­lu­ku.
De­fi­ni­tiv­nu od­lu­ku o In­ter­po­lo­voj po­tra­zi za Mir­ja­nom Mar­ko­vić Mi­ni­star­stvo prav­de do­ne­će u naj­bo­ljem slu­ča­ju do kra­ja ne­de­lje. Tek po­što (i ako) iz Mi­ni­star­stva prav­de stig­ne sa­gla­snost za ras­pi­si­va­nje po­ter­ni­ce do­ku­men­ta­ci­ja se pro­sle­đu­je Di­rek­ci­ji po­li­ci­je.
- Tek ka­da ce­lo­kup­na do­ku­men­ta­ci­ja sa sa­gla­sno­šću i na­lo­zi­ma stig­ne, iz Di­rek­ci­je se da­lje pro­sle­đu­je be­o­grad­skoj kan­ce­la­ri­ji In­ter­po­la - pod­vla­če u MUP. - Iz na­še kan­ce­la­ri­je u cen­tra­lu In­ter­po­la u Li­o­nu se ša­lje mol­ba za ras­pi­si­va­njem po­ter­ni­ce. Ta­da i zva­nič­no In­ter­pol ras­pi­su­je po­tra­gu za Mi­rom Mar­ko­vić i sva­ka ze­mlja-čla­ni­ca ima oba­ve­zu da je uhap­si ako je pro­na­đu na svo­joj te­ri­to­ri­ji.
RU­SI ĆU­TE
PO­LI­CI­JA je do sa­da ima­la gor­ka is­ku­stva u sa­rad­nji sa kan­ce­la­ri­jom In­ter­po­la u Mo­skvi, gde je ži­ve­la Mi­ra Mar­ko­vić. Ru­skom In­ter­po­lu, dok je za udo­vi­com Slo­bo­da­na Mi­lo­še­vi­ća bi­la ras­pi­sa­na pr­va cr­ve­na po­ter­ni­ca, iz Sr­bi­je su sla­te mol­be za nje­no pro­na­la­že­nje.
Srp­ska po­li­ci­ja je ko­le­ga­ma u Mo­skvi sla­la adre­se, za ko­je su sum­nja­li da su skro­vi­šte Mi­re Mar­ko­vić. Na­rav­no, Ru­si su ne­volj­no pro­ve­ra­va­li ve­ći­nu adre­sa do­bi­je­nih iz Sr­bi­je. Pro­ve­re su ka­sni­le ne­de­lja­ma. Ra­di­lo se spo­ro.

NE­MA JE
KA­DA se ras­pi­še po­tra­ga za Mi­rom Mar­ko­vić, pr­vi ko­rak Be­o­gra­da bi­će da po­no­vo za­tra­ži po­moć od Mo­skve, jer je ta­mo bi­la po­sled­nja po­zna­ta adre­sa ne­ka­da­šnjeg pred­sed­ni­ka Di­rek­ci­je JUL. Ali, da li će i ta­da bi­ti uobi­ča­je­ni ru­ski od­go­vor. "Na toj adre­si ne­ma ta­kve oso­be".


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
PONOVO POTERNICA ZA MIROM!
Jemstvo od 15.000 evra koje je položila Mirjana Marković ostaje u budžetu suda

BEOGRAD - Sudsko veće Okružnog suda u Beogradu odlučilo je da izda nalog za ponovno raspisivanje poternice za Mirjanom Marković. Doneto je i rešenje da se jemstvo od 15.000 evra koje su položili njeni advokati uplati u pravosudni budžet. U saopštenju se navodi da je sud svoju odluku zasnovao na činjenici da je Markovićevoj bilo poznato da se protiv nje vodi krivični postupak, a da o promeni adrese i mestu boravka nije obavestila Okružni sud.

Takođe, njeni branioci su znali za kada je suđenje zakazano i trebalo je da je obaveste, pošto su položili jemstvo da Markovićeva može slobodno da dođe u zemlju. Stoga se nikako ne može prihvatiti primedba Vrhovnog suda Srbije da Miloševićeva udovica nije bila uredno pozvana na glavni pretres.

Mira Marković je optužena za protivzakonito posredovanje u postupku nezakonite dodele stanova iz Fonda Vlade Srbije, kada je stan dobila dadilja njenog unuka. Protiv Mirjane Marković podignuta je optužnica za nezakonito posredovanje u postupku ilegalne dodele stanova iz Fonda Vlade Srbije.

Ona je napustila Srbiju u februaru 2003, a 17. aprila iste godine za njom je raspisana poternica, određen pritvor i raspisana Interpolova poternica. Poternica je prvi put povučena 31. maja 2005, uz garancije njenog advokata da će se ona pojaviti na suđenju, a drugi put 15. marta ove godine, kada je sahranjivan njen suprug Slobodan Milošević. Međutim, ona i pored ukidanja poternice nije došla na sahranu.


Izvor: Kurir / (I. C.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Nista od toga. Spekulise se da ce uskoro dobiti i Rusko drzavljanstvo. Nasa majcica Rusija....
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Znas li ti Danice, sta je to Vinca?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1971
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mira vestica westic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 01:23:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.