Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pomoc oko seminarskog WTF???  (Pročitano 1085 puta)
21. Feb 2006, 15:32:50
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
prije svega da vas sve pozdravim  Smile

imam zadatak iz web dizajna da umjesto ispita predam seminarski, tj da uradim stranicu sadrzaja po volji. sve bi to bilo lijepo da ja znam ISTA o web dizajnu, i da sam ikad radio sa necim jacim od front page-a  Smile prvo sto me to ne zanima, drugo sto nemam smisla ni za crtanje, ni dizajniranje, ni ista sto ima bilo kakvih dodirnih tacaka..

nego.. ono grube upute koje je profesor dao ja uopste ne razumijem. treba da uradim nesto u PHP-u. sto je php, pojma nemam. znam da je vecina forumskih modela radjena u php-u, a sto je on, i koje programe ja treba da koristim, veze blage nemam! takodje, trebalo bi da na sajtu postoji neka baza podataka iz koje ce u zavisnosti od necega, da se izvuce automatski neki graficku prikaz.

zamolio bih vas da mi kazete koje programe da koristim, i na sto bi to trebalo da lici. jos kad bi mi mogli rec kako se ta baza uklapa u ostalu pricu, bilo bi super. a jos kad bi imao nedje da koristim s neta neke template (jer ja ako krenem da crtam, bice svasta)...  Smile

ostavljam vam sebe u milost i nemilost  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
po ovim sajtovima se pretezno nalaze tutorijali sa razno raznim funkcijama u PHP-u, a nidje se ne spominju porgrami sa kojima se radi..

1. mogu li ja jednim programom da radim i da se to odma prevodi u PHP? ako mogu, sto da koristim?
2. sto se tice baze, vidim da mi treba instaliran mySQL! kako ja na cd da ponesem rad?

takodje vidim da se ovaj PHP koristi za sve moguce..  Smile wtf? necu da programiram vec da napravim Hebenu web stranicu!
« Poslednja izmena: 21. Feb 2006, 17:00:20 od vibes »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Citat
1. mogu li ja jednim programom da radim i da se to odma prevodi u PHP? ako mogu, sto da koristim?
Naravno da ne. Php ako znas mozes pisati u bilo kom txt editoru, od notepada pa na dalje.
Citat
2. sto se tice baze, vidim da mi treba instaliran mySQL! kako ja na cd da ponesem rad?
Tesko.. jesam svojevremeno budzio server na flash drive, ali takvu egzibiciju ne bih bespotrebno ponavljao.

Ako ne znas - nauci.
Ako neces da ucis - probaj sa gotovim resenjima.
Ako to nije dovoljno batali taj seminarski.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
prvo, moram ti se zahvalit za ovo, ali..

kakvu ulogu u svemu ovome igra flash? jedan prijatelj kao "pravi" svoju stranicu u flashu? ovo pitam jer se sjecam kad sam radio sa front page-om da je on sam prevodio sve sto ja recimo uradim/nacrtam u html?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Uzmes lepo pa procitas sta je sta pa ces videti kako html moze da se prevodi iz vizuelnog u code a zasto php ne moze. I sta je flash, za sta se i kako koristi.
Takva pitanja su jednostavno preobimna da bih ja ili bilo ko drugi pisao odgovor, a ako vec imas to da radis, red je da ipak i sam nesto nadjes, google je covekov najbolji prijatelj.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
php je serverski skript jezik (za razliku od javascripta koji je klijentski), sto znaci da se php strana prevodi(kompajlira, parsira) na serveru. Da bi na svom racunaru mogao da radis sa php-om, treba da dignes server i da imas instaliran php parser, mozes ga skinuti na www.php.com ili tako nesto
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.