Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:27:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pomoc oko sajta  (Pročitano 42344 puta)
28. Jan 2017, 14:44:28
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
Pozdrav, posto se support TMD hostinga ne bavi developer delom moram da pokusam na ovaj nacin da dodjem do informacije.
Uzeo sam hosting od TMDa na godinu dana, instalirao WordPress i promenio ono najosnovnije sto sam znao a to su slike i video sam za par textova. Naime, sajt mi nije toliko bitan sto se tice izgleda,slika i texta i koliko strana ima nego mi je potrebna jedna ili max dve strane od kojih bi na prvoj strani bilo 3 dugmeta sa padajucim listama ili 3 dugmeta sa searchom koji je povezan sa nekom bazom gde bih smestio to sto zelim. Kako da odradim to sve, kako da namestim tu bazu podataka i povezem je sa dugmetom na sajtu , kako da stavim dugmad na sajtu Smiley

Svaka pomoc je dobrodosla, prvi sajt koji radim i voleo bih ukoliko je moguce sam da odradim to sve.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
mob
LG Nexus 4
Pozdrav Smiley

za početak, vidim da imaš ideju šta ti treba kao krajnji cilj iako to nisi lepo objasnio, ali da si mnogo daleko od toga da do cilja stigneš, samostalno. Ukoliko ti je to važno i treba da služi nekom biznisu, obaveno kontaktiraj nekog da ti to uradi. Ukoliko vežbaš, učiš, na dobrom si mestu. Forum već dugo nije živ, ali imaš ogromnu bazu sadržaja koji će ti pokazati takoreći sve što ti treba, ili koristi neki od novijih servisa za učenje, code academy, plural sight, uvek je tu w3schools i slično.

Wordpress sam po sebi je baziran na PHP-u i koristi MySql bazu podataka, tako da to što želiš skladišitit možeš skladištiti tu, nešto drugo već ne bi imalo smisla, odnosno wordpress ti onda ne bi bio potreban. Takođe, ako hoćeš da se igraš, bez krajnjeg rezultata za korisnike, instaliraj redom pluginove koji u opisu kažu da rade to što ti treba.

Potraži na google-u sa "wordpress plugin filter data", "wordpress advanced search" i slično, pa ćeš nailaziti na pluginove, ili razne probleme koje su drugi već rešili.

Srećno Smiley
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
Upravo to Fman, sve je tu medjutim moje isksutvo sa kodiranjem a uopste i sa sajtovima je 0, tacnije ovo je prvi put. Pokusavam da dodjem do resenja sam, posto znam da ima tu turtoriala brdo sto na ytube sto na samom google. Pokusacu sve to sto si napisao, licno je za mene ne za firmu ali bih zeleo da radi biznis kada odradim to sto zelim. Sajt nece biti preobiman stranama, planiram dve tri max strane ispunjene sa informacijama a najvazniji mi je taj search bar kao za job searcb koji ce imati filtere i sve to povezano na mysql databazu koju sam video cPanel ima instalira i myPHPadmin. Samo treba malo da izucim to. Kolika je inace cena da mi to odradi neko malo brze i da li bih ja nakon toga mogao sam da dopunjavam database sa informacijama?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 58
mob
Alcatel 
A sto nisi probao da nadjes mozda ima neki plugin za wordpress sa takvom funkcijom. Ili da se raspitas na wordpress-ovom forumu. Tamo ce ti ljudi mnogo lakse i brze pomoci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:27:10
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: oko Pomoc sajta

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.