Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:42:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: pomoc oko drajvera  (Pročitano 6548 puta)
25. Nov 2008, 20:41:02
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 189
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
posto sam nov u ovome a i skoro sam uzeo nov komp oni su mi intalirali starije drajvere
e sad ja sam zeleo da instaliram 8.11 ali nisam upucen sa redosledom radnje
skinuo sam ih ali sta dalje
jasno mi je da treba da deinstaliram stare ali ja ne znam kako citam tu po forumu sta i kako ali mi nije bas najjasnije
pa bih zamolio nekog ukratko da mi objasni najlaksi nacin da obrisem stare drajvere i instaliram nove
ili dali mogu samo da instaliram nove 8.11 bez da deinstaliram stare
P.S. u pitanju je gigabajtova 4850 grafa
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 223
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Diamond
Ne trebas nista deinstalirati samo pokreni setup i next......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Start/Control Panel/Add or Remove programs pa klikni na ATI - Software Uninstall Utility, a zatim i na dugme Change/Remove i prati uputstvo na ekranu. Tako ces deinstalirati stare drajvere. Posle restarta sistema instaliraj nove tako sto ces dva puta kliknuti na fajl koji si skinuo sa neta i pratiti uputstva carobnjaka.

@swichi_md: Evo sta kazu na ATI-evom sajtu: "To update your software, you first need to remove the existing ATI software that is present on your system." A, evo i linka ka celom uputstvu za instalaciju drajvera: http://ati.supportcenteronline.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=20870 . Pri dnu strane klikni na "Radeon".
« Poslednja izmena: 26. Nov 2008, 10:03:22 od Harmon26 »
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 223
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Diamond
Pa naravno da pisu da bi zaobisli svaku mogucu kompliikaciju. Medjutim ja nikad nisam vidio da neko na taj nacin instalira nove drajvere. Novi jenostavno sami uklone stare ukoliko see naravno radi o originalnim ATI drajverima. Inace to sto si ti napisao ne uklanja drajvere vec ATI softver. ako zelis da uklonis drajvere to se tadi u Divice Manageru gdje naravno mozes da izvrsis i update novih i rollback starih drajvera.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Pa naravno da pisu da bi zaobisli svaku mogucu kompliikaciju. Medjutim ja nikad nisam vidio da neko na taj nacin instalira nove drajvere. Novi jenostavno sami uklone stare ukoliko see naravno radi o originalnim ATI drajverima. Inace to sto si ti napisao ne uklanja drajvere vec ATI softver. ako zelis da uklonis drajvere to se tadi u Divice Manageru gdje naravno mozes da izvrsis i update novih i rollback starih drajvera.
A sto ne bi zaobisao svaku mogucu komplikaciju ako mozes? To sto nisi video da neko tako instalira drajvere ne znaci da je to neispravno. A sta su drajveri ako ne softver. Da si pokrenuo uninstall rutinu video bi koje ti opcije nudi, nemoj da pricas napamet. Device Manager je losija opcija jer uklanja samo drajvere ne i ostatak softvera. Da imas malo vise iskustva znao bi kakvo sranje moze da napravi instaliranje drajvera jedan preko drugog.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 223
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Diamond
Molim te necemo o iskustvu, ali moram ti reci da ni Bog nece drajvere ukloniti na onaj tvoj prvi nacin, to uklanja samo ATI- softver koji sluzi za podesavanja rezolucija , AA, boja itd, Naravno da su drajveri softver ali ne onaj koji si ti deinstalirao, taj se nalazi u Program Files, a drajveri Windows folderu. Vjeruj mi ima razlike, a cist primjer ako ne vjerujes, ti uradi deinstalaciju kao sto si naveo i onda restartuj racunar i pokreni neku igru i gle cuda drajveri su jos tu. lol
Ajd probaj molim te pa javi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
To nisu ATI-jevi vec Win default drajveri. Skida i drajvere pomocu toga.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 223
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Diamond
ha ha ha, pa win default drajveri ne mogu pokrenuti ni Solitaire a da ne pricam o nekoj ozbiljnoj igri. De ti provjeri koja verzija ostane nakon sto uklonis utility softver i Control Centar,(mislim da se tako zove). Da pojasnim, onaj CD sto dobijes uz graficku sadrzi:

1) Drajvere, koji su neophodni za pravilan rad uredjaja, koji su zanemarljive velicine
2) Utility softver koji sluzi za razna podesavanja grafike i koji zauzima ostatak CD, i sto je najbitnije- NIJE neophodan za pravilan rad uredjaja

Fora je u tome sto kad se pokrene instalacije tog softvera on prekopira i drajvere istovremeno, tako da TI mislis da su to sve drajveri.
Kada se tek spoki neki hardver na PC, win ga prepozna i trazi disk sa drajverima, u tom slucaju win samo prekopira drajvere iako na disku bude i softver. Dakle rajver je jedno a pomocni soft drugo.
Nadam se da je jasno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
LG Nexus 5
Ne trebas nista deinstalirati samo pokreni setup i next......


Naravno da treba da deinstalira stare, pa da instalira nove. Bez obzira da li ce ukloniti sve stare drajvere obicnim klikom na "uninstall", tako ce mu svako, iole ozbiljan preporuciti. Dosta primera je bilo bas ovde na pc klinici kako su se kod odredjenih clanova javljali problemi nakon "gazenja" starijih drivera novijim, pogotovo za graficku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 223
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Diamond
Citat
Naravno da treba da deinstalira stare, pa da instalira nove. Bez obzira da li ce ukloniti sve stare drajvere obicnim klikom na "uninstall", tako ce mu svako, iole ozbiljan preporuciti. Dosta primera je bilo bas ovde na pc klinici kako su se kod odredjenih clanova javljali problemi nakon "gazenja" starijih drivera novijim, pogotovo za graficku.
Citat

Slazem se, nema sta da izgubi samo smanji mogucnost problema, mejutim drajveri se ne deinstaliraju na nacin na koji je to objasnio Harmon26 vec kako sam gore naveo. to je samo softwer.

Zelim samo da napomenem sto se mogucih problema tice oni nastaju vrlo rijetko, a glavni uzrok je sto se koriste neki da kazem "tune up drajveri" koji ne uklanjaju u potpunosti predhodne. Kada je rijec o originalnim drajverima, tada se vrsi samo update i nikada ne dolazi do problema. Da ne nastavljamo raspravu: ipak ti njih deinstaliraj....ne skodi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:42:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.