Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:19:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pomagajte  (Pročitano 4807 puta)
16. Okt 2007, 02:09:02
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Jedna osoba koju mnogo volim ima jedan veliki problem.  Sad mi recite kako da postupam sa njom da to prevaziđe.  Radi se o jednoj curi.  Kao prvo ne može je niko ubijedi ti da ide kod doktora.  Ona ima sledeći problem : Često je povučena i bedači se - ne može niko da je oraspoloži.  Inače ona je preslatka cura, ima sve u životu šta joj treba i niko je ne pravi problem u životu.  Takođe ima problem da sve mora da bude kako ona zamišlja ( stolica na određenom mjestu. . . ).  Kad ide ne smije da stane na određenu ispukotinu na asfaltu.  Ljudi šta da radim da ovo divno stvorenje vratim u život!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Kul fraza na latinskom! :)

Zodijak
Pol
Poruke 10007
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
Pa... ocigledno je da pati od neke vrste depresije ili ima neki opsesivno-kompulsivni poremećaj.
Ne znam koliko godina ima. Porazgovaraj sa njenim roditeljima. Nadji neko strucno lice koje ce ti
verovatno dati bolji savet na koji nacin da je privolite da potrazi strucnu pomoc.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia N82
provodi sto vise vremene sa njom, stekni njeno poverenje, a onda je ubedi da je bolje da stolica stoji na nekom drugom mestu, pa na trecem itd. bolje da se stolica seta,  pa zasto ima noge ?
imaj razumevanja i pazi da i ti ne zalutas .
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Dve stvari mogu da učine njeni roditelji za nju. Prvo da pozovu psihilatra u kućnu posetu gde ona neće imati osećaj ugroženosti i gde će se taj prvi kontakt i uspostavljanje poverenja desiti spontano.  Drugo da joj pomognu da posle prvog kontakta nastavi sa tretmanom i razgovorima sa psihijatrom.

Ti možeš da joj pružiš podršku i ljubav, ko što reče galebra da neprijatne kompulzivne ispade pretvoriš u šalu. (Kompulzivnost je taj osećaj da neki prednet mora da bude baš na jednom određenom mestu ili smak sveta, da ne sme da se stane na pukotinu ka pločniku i slično. To je oboljenje koje može da se drži pod kontrolom aki ako izmakne može da odplovi u teže oblike.)

Ako je to devojče u pubertetu 13-15 godina stanje će se popraviti do nekle i samo od sebe. Možeš i da porazgovaraš sa školskim psihologom u poverenju, objasniš sve manifestacije i zamoliš da psiholog razgovara sa njom i njenim roditeljima o problemu i rešenju. Ja ti ne savetujem da direktno ti njoj ili njenim roditeljima sugerišeš pružanje stručne pomoći, nego neka to uradi psiholog.

Vodi računa da svojom pažnjom i podrškom ne odeš u drugu krajnost pa da postanješ njena žrtva, izgubiš druge prijatelje koji možda nemaju toliko saosećanja i izbrgavaju "nadrndanog smora", ili da se njeno ne raspoloženje preseli u tvoj život.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vidim, pošto ste pitali za godine.  Ona ima 20 godina.  Išla je ona na tretmane kod više doktora, i uvijek je bila tvrdoglava i na kraju govorila nema meni pomoći.  Ja sam pokušavao da je natjeram ali nema šanse, njeni roditelji još manje.  Mislio sam da ja nešto uradim kako bi joj bilo bolje.  Samo ne znam šta?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
To su tzv. prisline misli koje je teraju da seta odredjenom stranom trotoara, da broji sijalice javne rasvete, ili da stolica bude tacno na odredjenom mestu, i u principu kod nje problem nije preterano izrazen, cak mogu reci da se granici sa perfekcionizmom. Kada sve to predje odredjenu granicu, kada npr. pozeli da joj ponavljas nekoliko puta neku rec, da peres ruke 20 puta na dan,  ili da svaki dan tacno u 02:02 zvonis na njena vrata trebalo bi se daleko ozbiljnije posvetiti problemu...
Laicki receno, ukoliko ne stavi stolicu na odredjeno mesto, podsvesni nagoni i sumanute ideje nadjacavaju njenu volju i sposobnost logicke percepcije, te ona veruje da ce se desiti nesto negativno, tipa smrt drage osobe, saobracajna nesreca, ili nesto slicno, uglavnom po pravilu da ce se ispuniti najstrasniji strahovi.
Kompulzivni poremecaj je dakle, neuroza, i mada smo svi mi pomalo neuroticni, najbolje bi bilo da nadjes nacin da pomognes drugarici tako sto ces je uputiti psihijatru.

P.S. Pametni u principu priznaju svoju bolest, i potraze pomoc, a glupi to nikada ne urade, i dozvole sebi da problem ekskalira. To je razlika.

IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Sve bih ucinila za moje sence:)

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 37
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Mislim da je tu jedino resenje psiholog ili neki doktor koji je odredjen za takvu vrstu problema.Ne verujem da ti ili njeni roditelji nekom racionalnom pricom mozete da dodjete do resenja jer ona jednostavno ne razmislja na takav nacin.Za opsesivno kompulsivne poremecaje postoji terapija i nekako morate da joj dokazete da joj je to potrebno ako vec sama nije svesna.Ono sto ti mozes da uradis je da joj budes podrska da ne prolazi kroz sve to sama.Pozdrav!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Šta kažete da upišem psihologiju. Ona studira psihologiju i kaže da će jedino ona moći pomoći sebi. Inače uradio bih bilo šta za tu usobu!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Šta kažete da upišem psihologiju. Ona studira psihologiju i kaže da će jedino ona moći pomoći sebi. Inače uradio bih bilo šta za tu usobu!!!

Ne, onda ćeš se pretvoriti u dosadnu igračku od koje nema odmora. Upiši ono što ti voliš i osim nje imaj potpunu paletu svog ličnog života koji ne smeš zanemariti zbog nje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
Pa vrlo malo je verovatno da moze da pomogne sebi, jer kao sto rekoh prisilne misli nadjacavaju poriv za normalnim ponasanjem, tako da moze da bude i dr.sci.med al' ako boluje od tog poremecaja potrebna joj je strucna pomoc.
Ono sto mozes da uradis, jeste da joj u pice stavish zoloft + rivotril i vidish kako ce da reaguje  Smile Naravno, shalim se.
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:19:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.