Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Policija u kući našla mrtvu šestogodišnju devojčicu  (Pročitano 11463 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
HTC One
A tako znaci, nije medicina?  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Opet greshish, ali nisi ti kriva shto ne znash. Nije tako jednostavno, mora da se poznaje istorija i sociologija da bi se shvatilo, ali objasnicu ti najjednostavnije shto mogu.

Moram da priznam da dalje nisam citala Smiley

Istorija je stara kurva. Smiley

I istoriju pisu pobednici... zar ne... Nema tu objektivnosti...

Citat
Zakljuchak je da ce se oni smenjivati i raditi shta god zele dok su na vlasti dok skupshtina od 250 poslanika bude sluzila tome da njihove partijske kolege primaju platu 4 godine a nemoraju u skupshtini ni da sede da bi bio izglasan neki zakon. Da, tako je, proveri ako mi ne verujesh.

Chemu sada sve ovo? Nije shto ljudi neshto ne zele pa ne mogu da promene, vec nemaju nikakvu moc i sredstvo da to uchine osim da se uzme oruzije u ruke. Zato shto je sistem takav da je truo i treba ga menjati iz korena ali ja pre svega mislim da ta kritichna masa o kojoj ti prichash ne da ne postoji nego se ni izdaleka ne nazire. Ko ce da ratuje za za promenu i za zdravije drushtvo. Pederi koji paradiraju ulicama, huligani koji ih biju, delikventi koji se drogiraju?

Tako da, veruj mi, ne biramo mi nikoga, to za biranje je velika iluzija. Vec su politichari nashli sistem kojim se oni samo malo permutuju gore na vlasti a narod nesvestan glasa. Glasao, ne glasao isto mu se hvata, nema nikakvu moc.


Krajnje defetisticki stav, ali nisi ti kriv.

Izbori jesu najbolji nacin, samo sto ljudi vole da peru ruke od istog.





« Poslednja izmena: 02. Feb 2012, 12:13:08 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
Ja sam studirao istoriju.
А да ли си је завршио?

Шалу на страну, потпуно си у праву на тему непостојања система одговорности. Јер демократија није безвлашће, да не кажем анархија. Али то је општа прича. Конкретно, немогуће је да нико не види да дете лагано копни и на крају скапа од глади. Подједнака одговорност као на мајци лежи и на непосредној дететовој околини. Овде је питање колико треба кривити социјалне раднике, јер ипак нису свевидеће телепате. Иако умеју да буду инертна говеда. Али то је друга прича.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Apple iPhone SE 2020
Hajde.. ovako...

Kakve veze politicko uredjenje ima sa onim bazicnim odnosima izmedju ljudi... porodica.. prijatelji... komsije... zajednica...

Meni sve ovo izgleda ovako - Drzava je kriva sto smo mi postali samoziva djubrad.

I zato sam rekla da je uvek najlakse kriviti politicare.

Nisam znala da je potrebna dozvolja drzave i politicara ako nekome kupis kiflu. 

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
može država da bude ne znam ti kakva...ljudski šljam opstaje u svim uređenjima i na svim meridijanima.

efikasnog lijeka protiv njih...nema.

pa, eto...i ta istorija na koju se neki pozivaju govori tome u prilog.

moglo bi se maljem u glavu ili javnim lomačama...ali, hajmo da smo koliko- toliko civilizovani i da se '' zavaravamo'' da smo evoluirali...je l'...tome generalno težimo.

socijalne službe i socijalni radnici generalno...e pa, činjenica da nam je to malo...'' a čime se to oni bave?''...birokratske ćate...piskarala...ali dobro.

ja sam nepopravljivi optimista...ne očekujem ja ni promjene ni magiju na ovim prostorima, pogotovo da se desi preko noći.

ruku na srce...budimo realni...do skora su ovdje bila, a i sada su u tragovima, ugrožena i elementarna prava na život...

ali isto tako...kao pojedinci...možemo mi mnogo, i u obavezi smo, da uradimo.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Nokia 6220
Citat
Kakve veze politicko uredjenje ima sa onim bazicnim odnosima izmedju ljudi... porodica.. prijatelji... komsije... zajednica...
U dobro uredjenoj drzavi, komsija bi mogao da prijavi nadleznim institucijama da se niko ne stara o detetu. Na papiru moze svasta da pise, ali ljudi znaju da nase institucije ne sluze obicnim ljudima, znaju da sudovi ne sluze obicnim ljudima, da ti za najobicnije stvari treba mnogo vremena, novca, advokat itd, i zato drze distancu od svega sto ima veze sa drzavom, okrenu glavu i prave se da ne vide ovakve stvari. Moj otac je jednu devojcicu smestio u hraniteljsku porodicu i znam kroz sta je sve proso od strane socijalnog u smislu da su birokratska sranja mnogo vaznija od deteta. Na kraju je uspeo, jer se majka(bioloska) te devojcice slozila, medjutim, da je ona rekla ne, ko zna sta bi danas bilo sa tom devojcicom.
Ipak, slazem se da je vecina ljudi obicna stoka, koja samo zna da soli pamet, a nema muda nista da preduzme.
« Poslednja izmena: 02. Feb 2012, 13:00:42 od Ilija Nis »
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
U dobro uredjenoj drzavi, komsija bi mogao da prijavi nadleznim institucijama da se niko ne stara o detetu.

   Sta znaci dobro uredjena drzava? Nice je rekao odprilike ovako: Sto je drzava bolje organizaovanija, to ce ljudi biti tupaviji, ovo je, sto se mene tice donekle tacno, jer niti smo mi pametni, niti su Finci glupi. Ali, mislim da je poenta recenice jasna. Ljudi treba da razbiju tu mitsku potrebu za "uredjenom" drzavom i idealnim "liderom" (alfa muzijakom). Tako nesto ne postoji.
   Dobro, komsija prijavi, "institucije" dodju i "rese" problem tako sto rebnu nesavesne roditelje.

   Ali, da li to resava problem na velikom planu? Kako smo dosli u situaciju da deca/ljudi u svetu, 2012. godine umiru od gladi, zanemarivanja, zlostavljanja? Ako kojim slucajem prezive, sutra ce nastaviti taj isti lanac. Ne mora da znaci da ce sva zanemarivana, zlostavljana deca biti to isto kasnije, ali su svi zlostavljaci i kriminalci trpeli neki vid drustvenog zlostavljanja, da li u porodici, da li izvan nje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Nokia 6220
Citat
Sta znaci dobro uredjena drzava?

Znaci da odes u socijalnu sluzbu, prijavis slucaj i nastavis sa svojim zivotom, bez da radis posao za koji su oni placeni.
 
Citat
  Ali, da li to resava problem na velikom planu? Kako smo dosli u situaciju da deca/ljudi u svetu, 2012. godine umiru od gladi, zanemarivanja, zlostavljanja?
Ne mogu ja da resavam probleme po Africi. Normalno je da umiru od gladi. Ako ja mogu da proizvedem/nabavim hranu za tri osobe, a imam cetiri deteta, normalno je da ce neko da bude gladan.  Ali, ako postoje ljudi koji su placeni da resavaju konkretan problem ovde, onda ne vidim zasto problem ne bi bio resen.
« Poslednja izmena: 02. Feb 2012, 13:47:35 od Ilija Nis »
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
Ne mogu ja da resavam probleme po Africi.

Nije to samo u Africi. Tamo je najizrazenije. Ono sto ljudi treba da shvate, ako teze civilizovanosti je da ne postoje tvoji/moji problemi. Postoje problemi coveka. Ako ne tezimo civilizaciji, onda ovo ne treba da nas zanima, kao i do sada, treba da verujemo da je vrhunac mudrosti Univerzuma placati drzavi nesto sto se zove porez, use i u svoje kljuse....

Citat
Normalno je da umiru od gladi.
 
    Sala? Ok, znam da ces sad da kazes "zivot je surov, kurva, prirodna selekcija tralalala" i ostale nametnute i naucene fraze kojima se kupuje zlocin. Ali to jednostavno, nije istina, mogu i da obrazlozim .....
    Daleko je to od "normalnog". Stvar je u tome sto se glad stvara vestacki, jer problemi stvaraju profit. Sto manje problema, to je profit manji. Takodje, problem umiranja od gladi se moze vrlo lako resiti, jer je cinjenica da se hrana baca u potrosackim drustvima (koja tako funkcionisu, kupis i ono sto ti uopste ne treba).

    Ono sto jeste normalno je da ne mozes hraniti 5 stomaka ako imas hrane za 2 i tu mora doci do problema. Medjutim, hrane ima u izobilju, ali ljudi umiru od gladi! Sta je zakljucak?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Nokia 6220
Ne salim se, ne vadim se na surovost zivota nego na matematiku. Ako ja, ili neka ti bude, drustvo, civilizacija, moze da mi obezbedi hranu za tri deteta, a ja napravim cetiri, jedno ce da bude gladno. Ako ja na isti nacin vaspitavam decu, pa ono troje koje prezive imaju po tri deteta, koliko je sad ukupno hrane potrebno, i ko ce to da obezbedi ?
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.