Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Policija pretukla goste kladionice  (Pročitano 17071 puta)
08. Jul 2010, 01:55:56
Svedok stvaranja istorije


Don't fuck with me!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24298
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Nokia E71
ŠESTORO GOSTIJU KLADIONICE U ZEMUNU OPTUŽUJU MUP
Policija nas tukla bez razloga VIDEO

Marko Lovrić    | 07. 07. 2010. - 00:02h | Foto: D. Milenković    | Komentara: 277
Beograd - Četvorica mladića i dve devojke, koje je kao goste kladionice „Monako“ u zemunskom naselju Galenika pretukla patrola policije u noći između subote i nedelje, tvrde da su napadnuti bez ikakvog razloga, kao i da brutalnost dvojice policajaca potvrđuje video zapis sigurnosnih kamera lokala.


Tvrdnje gostiju o policijskoj brutalnosti potvrđuje i video zapis sigurnosnih kamera kladionice koji su novinari „Blica“ juče pregledali. Na snimku se vidi kako policajci udaraju Oliveru Ćatić, Petra Ćatića, Nemanju Stefanovića (27) i šamaraju i vuku za kosu drugu devojku, Bojanu Jovanovsku (21). Niko od njih nije se branio.
- Policajac me je šest puta ošamario. Usna mi je pocepana sa unutrašnje strane, a kosa počupana. Nisam ga ni uvredila, a kamoli podigla ruku na njega. Sve se desilo bez ikakvog razloga - kaže Bojana Jovanovska.

Beogradska policija tvrdi da je patrola pozvana da interveniše, da će protiv četvorice mladića biti podnete krivične prijave zbog napada na policajce, i da će biti ispitano da li su pripadnici patrole prekoračili ovlašćenja. Dvojica teže povređenih, Petar Ćatić i njegov kum Miodrag Pejčić, od te noći su na bolničkom lečenju u Kliničkom centru. Četvoro lakše povređenih gostiju, koji su juče bili u „Monaku“, tvrde da su pre upada policije „mirno sedeli u kladionici“.

- Pili smo piće kada su oko ponoći dvojica raspojasanih policajaca bez šapki uletela u kladionicu. Vređajući nas, žustro su nam tražili legitimacije. Pitali smo ih zašto se tako ponašaju, na šta su odgovorili dodatnim uvredama. Moj suprug, američki državljanin, pokušao je da pozove ambasadu, nakon čega ga je policajac gurnuo niz stepenice - priča Olivera Ćatić (31), supruga teže povređenog Petra.

Prema njenim rečima, dvojica policajaca tada su bez ikakvog povoda pozvali pojačanje. U trenutku kada su se začule sirene i zableštala rotacija, dobila je prvi udarac.

- Videla sam i da tuku mog supruga. Pokušala sam da pozovem američku ambasadu, ali su mi silom prekinuli vezu. Odveli su me na parking vukući me za kosu, a jedan policajac mi je rekao: „Ako pogledaš levo ili desno, sahraniću te“. Mog supruga je policajac, između ostalog, desetak minuta čizmom gazio po ruci - nastavlja priču Olivera.

Ona kaže da je kao pojačanje došlo još dvadesetak policajaca, a da se uskoro pojavila i ekipa Hitne pomoći. Olivera Ćatić tvrdi i da je jedan policajac čak sprečavao lekare da njenom suprugu pruže pomoć.

- Petar je sedeo u njihovom patrolnom „pežou“ i vikao da ne može da diše. Tek kada su doktori zatražili da se vrata automobila otvore, policajci su to učinili, ali istog trenutka je jedan od njih mog supruga tako snažno udario pesnicom da je izgubio svest - kaže Olivera.

Nemanja Stefanović juče je u „Monaku“ sedeo sa slomljenom rukom, podlivom iznad levog oka i razderanim kolenom. I on tvrdi da po li cija nije imala povod da ih pretuče.

- Pokušao sam da smirim situaciju kada su dvojica policajaca počela da nas vređaju i da nam prete. Objašnjavao sam da im pojačanje nije potrebno jer se ništa nije desilo. Kada su počeli da tuku, hteo sam da pomognem drugaru kog su oborili, pa su tukli i mene. Pobegao sam, ali su me sustigli, vezali mi ruke i tukli - priča Nemanja.

Osim četvorice mladića, kako saznaje „Blic“, policija će podneti prijavu i protiv jedne od devojaka jer se javila na službeni telefon policajca iz patrole u momentu kada ga je pozvao šef smene. Policijski sindikat juče je saopštio da je patrola policije intervenisala da zaštiti javni red i mir.

„Pogrešno se interpretira da su policajci napali mirne goste kafića, već je incident izazvala grupa mladića koja je napala i pretukla policajca, posle čega su tek naše kolege intervenisale“, navode u saopštenju.

S druge strane, svi pretučeni kažu da će podneti tužbu protiv policije.
- Morali smo da se obratimo medijima iz straha da po licija ne zataška situaciju i ne okrivi nas za to što se desilo. Imamo video zapis i tužićemo policiju - kaže Olivera Ćatić.
 
 
MUP: Ispitujemo slučaj
Biće ispitana uloga policajaca u ovom incidentu. Ukoliko se pokaže da su prekoračili službena ovlašćenja, protiv njih će biti pokrenut disciplinski postupak, kaže za „Blic“ Slobodan Vukolić, načelnik Uprave policije PU za grad Beograd.
- Policija nema razloga da zataškava slučaj, niti da štiti svoje pripadnike ukoliko se pokaže da su krivi za bilo šta, zato je u istragu celog slučaja uključeno tužilaštvo, koje i vodi slučaj - navodi Vukolić.
On tvrdi i da je patrola u kladionicu „Monako“ ušla na poziv jednog od gostiju lokala.
- Policajci su od mladića, koji su bili unutra, tražili lične karte, ali su mladići počeli da ih vređaju, da bi zatim jedan nasrnuo na vođu patrole. Izbila je tuča u kojoj su povređena i dvojica policajaca - kaže Vukolić i navodi da će zbog toga protiv četvorice mladića, koji su bili gosti lokala, biti podneta krivična prijava zbog napada na službeno lice.
T.M.S.
 
Primljeni u bolnicu
Šestoro gostiju kladionice primljeno je u bolnicu, jedan od njih, koji je inače strani državljanin, i dalje je na grudnoj hirurgiji Kliničkog centra.
- Jedan od njih koji je primljen imao je krvavi ispljuvak, a drugi je imao vazduh u grudnom košu - rekao je direktor Klinike za grudnu hirurgiju KCS Radoslav Jaković.


Izvor: Blic



IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ispo iz modu
Нека знају сви шта радите ви...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
е ови су гори од Ђуре ... Ђура бар опрости људима што их је тукао, а ови су још поднели и пријаве против ових кладионичара
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


MAC MAC

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2249
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.99
mob
SonyEricsson w200i
Strasno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


za sve se navija partizan se voli

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2632
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
HTC najskuplji
тако нам и треба, хтели смо демократију..

било где у европи да се деси овако нешто пола полиције би било смењено
IP sačuvana
social share
ОТАЏБИНО МОЈА бранићу те пушком... кад останем без муниције ... бранићу те бајонетом ... кад ми сломе бајонет... бранићу те рукама... кад ми сломе руке... бранићу те зубима... када ми сломе зубе и смртно ране... пашћу им на пут... да им и мртав сметам!!! KOСОВО ЈЕ СРЦЕ СРБИЈЕ !!!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 2970
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.99
Strashno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


za sve se navija partizan se voli

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2632
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
HTC najskuplji
не не ..није страшно.. они су њих тукли за њихово добро... само они то још не знају Smile Smile
IP sačuvana
social share
ОТАЏБИНО МОЈА бранићу те пушком... кад останем без муниције ... бранићу те бајонетом ... кад ми сломе бајонет... бранићу те рукама... кад ми сломе руке... бранићу те зубима... када ми сломе зубе и смртно ране... пашћу им на пут... да им и мртав сметам!!! KOСОВО ЈЕ СРЦЕ СРБИЈЕ !!!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2411
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
ispod znacke srca nema...
IP sačuvana
social share
Roses are red. Violets are blue. I have a gun. Get in the car.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
народ не ваља Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
Posle kazu da su se promenili od 90-tih na ovamo  Smile Smile . Moze da se kaze je policija postala jos gora od tada 
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.