Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:11:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pol Enka 18. aprila u Hali sportova  (Pročitano 4067 puta)
22. Jan 2008, 01:59:34
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Pol Enka 18. aprila u Hali sportova
ak |||| - 22.01.2008. - 22:02
Zbog ekskluzivnosti koncerta broj karata pušten u prodaju biće ograničen...
Beograd je jedini grad u regionu koji se našao na mapi evropske turneje pop veterana Pola Enke, koji 18. aprila stiže u Halu sportova sa svojim dvadesetočlanim pratećim orkestrom.

OGRANIČENO - Karte će biti puštene u prodaju 11. februara i to u strogo ograničenom broju, zbog ekskluzivnosti koju nosi beogradski koncert Pola Enke. Slavni muzičar dolazi u sklopu svoje evropske turneje, a, ukoliko i ima skeptičnih, najavljen je repertoar koji će obuhvatiti sve faze iz njegove petodecenijske karijere.
Tako će prema navodima organizatora iz agencije „Long Play” ovaj koncert biti interesantan starijoj publici koja se u Enkinim numerama prepoznala još sredinom prošlog veka, ali i mladima koji su slavnog muzičara upoznali preko njegovih poslednjih albuma s obradama velikih hitova popularne muzike.
Pol Enka je rekorder po broju hitova koji su se našli na vrhu „Bilbordovih” top lista, a osim velikog broja pesama koje je napisao za sebe, poznat je i po numerama koje je pisao za druge autore od kojih su svakako najpozantiji „My Way” (Frenk Sinatra), „She’s a lady” (Tom Džons)... U proteklih pet godina izdao je albume „Rock swings” i „My way” na kojima je predstavio sving aranžmane hitova sastava R.E.M, Nirvana, Duran Duran, Jon Bon Jovi... O ubedljivosti njegove interpretacije dovoljno govori platinasti tiraž ovih izdanja, što još jednom potvrđuje činjenicu da Enka i posle 50 godina uspeva da isprati moderne muzičke tendencije na visini zadatka.

Karijera Pola Enke u brojkama
17 godina imao je kada se prvi put njegov singl našao na vrhu „Bilbordove” top liste
50 godina duga karijera
do danas je snimio 120 albuma na različitim jezicima
u više od 10 miliona primeraka prodat je njegov hit singl „Diana”
više od 15 miliona prodatih albuma
više od 1.400.000 puta emitovana je njegova tema za „The Tonight Show”, što je čini jednom od najemitovanijih TV tema u istoriji američke televizije
900 pesama potpisao je kao autor

Izvor: 24sata
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Nine eleven, oh nine eleven

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1028
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola k1 razr
Na "Rock swings" sam svojevremeno odlepio kao i na Dianu.
Nadam se karta nije preskupa
IP sačuvana
social share

Remember kids, guns don't kill people. Dangerous minorities do
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Obožavam njegove pesme...  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1533
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 6630
deda je kralj...njegov cover album mi jedan od omiljen album ovog tipa..briljantno ostvarenje..
IP sačuvana
social share
* ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_,* ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
U prodaji karte za nastup Pola Enke Smile

Ulaznice za koncert Pola Enke, zakazan za 18.april 2008. godine u Hali sportova, u prodaji će se naći od četvrtka 6. marta

Zvezda savremene muzike Pol Enka nastupiće u pratnji dvadesetočlanog sving orkestra, a sa sobom dovodi i kompletnu tehničku ekipu. Pol Enka će u Beograd doputovati privatnim avionom, i to u pratnji supruge i sina.

Beograd je jedini grad u regionu koji će ugostiti šou Pola Enke i njegovih vrhunskih muzičara, a na programu su sve pesme koje su obeležile 50 godišnju karijeru kanadskog muzičara.

Karte za nastup Pola Enke mogu se kupiti na prodajnim mestima Bilet servisa, Tiket Servisa i Card servisa. Cena ulaznica kreće se od 2500 dinara za sedišta tribina do 5000 dinara za prve redove partera, a broj karata u prodaji biće ograničen.

Pol Enka ušao je pedesetih godina XX veka u svet muzike gromoglasno, globalnim hitom čija slava ni nakon pola veka nije potamnela - pesmom Diana. Ovaj hit singl prodat je u celom svetu u preko 10 miliona primeraka (jedini singl prodavaniji od ovog bio je White Christmas). Vrhunski izvođač i autor Pol Enka poseduje rekordan broj hitova koji su se našli na vrhu Bilbordovih top lista.

Osim velikog broja pesama koje je napisao za sebe Pol Enka je u svojoj dugoj karijeri često pisao i hitove za druge autore od kojih su svakako najpozantiji "My Way" (Frenk Sinatra), "She's a lady" (Tom Džons) a pisao je i za Barbaru Strejsend, Badija Holija, Semija Dejvisa Džuniora i mnoge mnoge druge.

U proteklih pet godina Pol Enka izdao je dva albuma na kojima se nalaze sving obrade najvećih hitova novije popularne muzike, hitovi sastava "R.E.M", "Nirvana", "Duran Duran", "Jon Bon Jovi", "Spandau Ballet", "Van Halen", "Eric Clapton"...). Originalna ideja i superiorni sving aranžmani kao i ubedljivost Enkine interpretacije omogućili su Pol Enki da kao feniks ponovo zavlada modernom muzikom: albumi "Rock swings" i "My way" spadaju u vrh svetske muzičke produkcije i njihov platinasti tiraž nije iznenađenje.

B92
« Poslednja izmena: 07. Mar 2008, 15:47:04 od Makišon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone 3Gs
Pol Enka: Srpski jezik za domaći zadatak

Kanadski pevač Pol Enka, poznat po svetskim klasicima "Diana" i "My Way", održaće prvi put koncert u Srbiji 18. aprila u beogradskoj Hali sportova.

"Nikad ranije nisam bio pozvan da pevam ovde, tako da sam bio vrlo radoznao kad sam dobio ponudu od agencije "Long plej". Radujem se poseti Beogradu, rekao je Enka (67) agenciji Beta u telefonskom intervjuu iz Los Anđelesa.

Nedavni neredi u Beogradu i paljenje ambasade SAD zbog podrške samoproglašenoj nezavisnosti Kosova za trenutak su muzičara skoro naveli da ne dolazi u Srbiju.

"Ja sam Kanađanin, a kanadska ambasada nije bila oštećena" našalio se Enka, dodajući da je u međuvremenu stekao utisak da je situacija u Srbiji prilično stabilna.

"Mislim da meni lično kao muzičaru ne preti opasnost, osim ako bi se našao na progrešnom mestu u pogrešno vreme", smatra Enka.

Pevač priznaje da zna ponešto o Balkanu ali malo o Srbiji srpskoj kulturi i muzici, uz konstataciju: "Verovatno nisam sreo dovoljno Srba u životu".

"Geografski znam položaj i istoriju vašeg dela sveta, ali o Srbiji ću uraditi domaći zadatak. Razgovarao sam sa nekim ljudima iz Srbije da naučim neke reči srpskog, kako bi koncert dobio malo lokalnog kolorita. I to mi je domaći zadatak", najavljuje pevač.

Rođen u porodici iseljenika iz Libana u frankofonom delu Kanade, 15-godišnji Enka je komponujući pesme uspeo da privuče pažnju američkih izdavača. Njegov hit "Diana" o ljubavi prema bivšoj bejbisiterki iz 1957. godine jedan je od najprodavanijih singlova svih vremena.

Posle hitova poput "Lonely Boy", "Put Your Head on My Shoulder" i "Puppy Love", Enki pevačka karijera zapada u krizu 1960-ih godina sa dolaskom The Beatles.

On je Beti priznao da prekretnicom smatra kraj šezdesetih, kada je napisao stihove na obradu šansone "Comme d'habitude" i napravio hit Frenka Sinatre "My way".

"Bio sam sa Frenkom na večeri, i priznao mi je da je umoran i da želi da se povuče. Otišao sam kući, i kasno noću počeo da kucam na mašini. Pet sati kasnije, pesma je bila gotova, i odmah mu se dopala", priseća se Enka.

On je još jednom "ponovo izmislio" sebe, obradivši aktuelne rok hitove u džez maniru na albumu "Rock swings" (2005).

"Znao sam da su kritičari presudni - ako kod njih prođem, neću ispasti smešan. Kritika je bila blagonaklona, i osetio sam se kao da sam ponovo počeo da pišem" kaže Enka.

Povodom pet decenija karijere usledilo je prošle godine slično izdanje "Classic Songs, My Way" na kome je Enka obradio pesme Duran Duran, Džoni Mičel ili benda The Killers, a otpevao "My Way" u duetu sa grupom Jon Bon Jovi.

Enka svake godine sa svojim 20-članim rokenrol i sving orkestrom iz Los Anđelesa ide na turneje po svetu.

"Poslednjih pola veka sam na turnejama, muzika i nastupi su strast koja me čini vitalnim. Uživam u tome", ističe Enka.

Trenutno radi na autobiografiji koja treba da se pojavi do kraja ove godine, i kako kaže, zabavno mu je da piše o svojim počecima, druženju sa Sinatrom i njegovom Rat Pack ekipom, i mnogim stvarima za koje javnost nije ni svesna.

"U narednih par meseci počeću i novi album. Ne znam da li sam koncept 'Rock Swings' iscrpio do kraja, ali mislim da će moj sledeći album biti autorski. Mislim da sam ponovo spreman za to", najavljuje Enka.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
ipak cu da sacekam nile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
I dalje sam veliki šarmer


Legendarni kanadski pevač, kompozitor i glumac Pol Enka nastupiće 18. aprila u beogradskoj Hali sportova gde će domaćoj publici, u okviru svoje evropske turneje, predstaviti albume „Rock Swings“ i „Classic Songs, My Way“, na kojima se nalaze obrade rok hitova 80-ih i 90-ih u sving maniru. U ekskluzivnom intervjuu za „Blic“ popularni pevač priča o tome šta zna o Beogradu zašto je odabrao da se na scenu vrati baš ovakvim muzičkim obradama...

Da li ste do sada imali prilike da posetite Srbiju i Beograd?
- Ne, nisam nikada bio pozvan (smeh). Tokom svoje karijere nisam puno nastupao po Evropi, tako da se moj tim i ja unapred informišemo o svakoj zemlji u kojoj nastupamo pre nego što dođemo, kako bismo stekli neku opštu sliku. Znam da je pre nekoliko nedelja naš nastup u vašoj zemlji bio doveden u pitanje zbog nemira, ali ja sam Kanađanin tako da ni u jednom trenutku nisam osetio da ćemo ili ja ili bilo ko iz mog benda biti ugroženi zbog političke nestabilnosti. Nisam čovek koji ima nekih predrasuda i nikoga ne osuđujem, ja sam muzičar i dolazim zbog muzike.

Kakav ste repertoar spremili za publiku u Beogradu?
- Činjenica da nisam ranije nastupao kod vas čini situaciju složenijom, ali istovremeno pruža i više mogućnosti u izboru muzike koju ćemo bend i ja izvoditi. Iza sebe imam 50 godina stvaranja muzike i problem šta da izaberem za dva sata programa, ali sigurno će biti klasika kao što su „My Way“, „Diana“, „Put Your Head on My Shoulder“...

Kako ste se odlučili da obradite hitove „Nirvane“, „Bon Džovija“, „Van Helena“...? Da li je tačno da su vam kćerke pomogle?
- Moje kćerke su tu bile neka vrsta muzičkog odbora, jer su preslušavale ono što sam ja već odabrao. Izabrao sam one pesme za koje sam smatrao da ću moći najprirodnije da ih iznesem. Do ove ideje sam došao sa svojim producentima kada smo uvideli da na muzičkom tržištu postoji prilika za sving album i ja sam predložio da to uradimo na nov način.

Da li, inače, slušate ovu vrstu muzike?
- Cenim muzikalnost svakog muzičkog pravca, i repa i hip-hopa, ali da li mi se to sviđa, pa i ne baš, ne moram biti fan takve muzike da bih je poštovao. Izabrao sam one pesme koje poštujem i veliko mi je bilo zadovoljstvo što su mi se javljali originalni autori tih numera da mi kažu da im se moje obrade dopadaju.

Kakvu muziku slušate privatno, kada želite da se opustite?
- To uglavnom zavisi od mog trenutnog raspoloženja, eto sada mi prija Enio Morikone, volim Eltona Džona, Bilija Džoela, to je muzika koja mi je bliska, ali isto tako volim da slušam i kantri muziku jer ona predstavlja iskrenu i čistu muziku. Dopada mi se Šanja Tvejn, ima trenutaka kada slušam džez, ali bez vokala, a nekada i Ališu Kiz.

Na sceni ste već pedeset godina, odakle crpite energiju?
- Kao dečak sam umirao od straha dok sam bio na sceni i nisam imao nikakvu kontrolu nad svojim telom, pritom sam bio i pionir te muzike sa samo 17 godina. Tada su decu posmatrali na drugačiji način nego danas. Tokom godina sam naučio kako da se brinem o svom telu, a to radim i sada - vodim zdrav život.

Sećate li se kako je bilo kada ste sa samo 17 godina krenuli na velike turneje sa Holijem?
- To je bio osećaj koji vas potpuno obuzme, sve vam je novo. Rokenrol nije postojao u to vreme i nismo živeli u društvu čiju svest kreiraju mediji, i svi smo bili velika porodica.

Da li vas je slava koju ste stekli kao jako mladi promenila?
- Nije bilo lako, ali mi je mnogo značilo porodično obrazovanje, a i muzička industrija je tada bila mnogo manja, sve je bilo drugačije.

Za vas važi priča da ste veliki šarmer.
- Pa to nije samo priča, ja sam i dalje šarmer. (smeh) Znate, lakše je biti otvoren i fin prema ljudima i oni to osete. Volim žene i pišem o njima.

Bogata karijera
Pol Enka se proslavio 1957. hitom „Diana“. Na poslednjem albumu obradio je na sasvim nov način himnu grupe „Nirvana“, „Smells Like Teen Spirit“, numeru „Jump“ grupe „Van Helen“, zatim „Wonderwall“ grupe „Oasis“... Enka je šezdesetih sa Badijem Holijem napravio i čuvenu muzičku temu za tada kultni šou Džonija Karsona. Jedan je od prvih muzičara koji su nastupali u najvećim kazinima Las Vegasa, pojavio se i jednoj epizodi „Simpsonovih“, ostvario je uloge i u dvadesetak filmova, a za nekoliko desetina holivudskih hitova uradio je muziku.
 



Izvor:Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone 3Gs
Predsednički apartman za Pola Enku

Popularni kanadski pevač Pol Enka (67), koji će 18. aprila nastupiti u Hali sportova, u Srbiju dolazi privatnim avionom, a tokom boravka u Beogradu biće smešten u predsedničkom apartmanu (čija je površina 250 metara kvadratnih) hotela „Hajat“. Za Enku je osoblje hotela naručilo specijalnu posteljinu iz Amerike, a poznatom pevaču će 24 sata dnevno na raspolaganju biti luksuzna limuzina, prevodilac i obezbeđenje...

Pol Enka, koji je evropsku turneju započeo 2. aprila koncertom u Majncu, pre Beograda nastupiće u Malagi, a u Srbiju dolazi na dan koncerta privatnim avionom. Sa Enkom, koji ove godine proslavlja 50 godina bavljenja muzikom, stiže i njegova supruga Ana Jeger, a zanimljivo je da će do koncerta Enka i njegov sving orkestar koji broji čak 20 muzičara sve vreme biti u Hali sportova, gde će im biti servirani ručak i večera.
U svom rajderu (listi zahteva) popularni pevač je od organizatora beogradskog koncerta tražio da u bekstejdžu bude instaliran kućni bioskop sa satelitskom TV, a posebno je naglašeno da muzičari nikako ne mogu da žive bez svog omiljenog kanala ESPN, najpoznatijeg američkog sportskog kanala.
Tokom boravka u Beogradu Pol Enka će biti smešten u predsedničkom apartmanu u hotelu „Hajat“, a u prostranom apartmanu čija je površina 250 metara kvadratnih, Enki će na raspolaganju biti i koncertni klavir. Na njegovo insistiranje, osoblje hotela je samo za Enku naručilo specijalnu (brendiranu) posteljinu iz Amerike.
Takođe, Enki će 24 časa dnevno na raspolaganju biti luksuzni „mercedes“ S klase, obezbeđenje i prevodilac, a osim nekoliko vrsta skupih francuskih vina, Enka nije imao posebnih zahteva kada su hrana i piće u pitanju.
Inače, Pol Enka će prvi put u svojoj bogatoj karijeri nastupiti u Beogradu, a kako je nedavno najavio u intervjuu za „Blic“, tokom dvosatnog koncerta će pevati svoje najveće hitove.
Karte za koncert Pola Enke koštaju 2.500, 3.000, 4.000 i 5.000 dinara (VIP) i mogu se kupiti na prodajnim mestima „Eventima“, „Tiketlajna“, „Tiket servisa“ i „Kard servisa“.

Pedeset godina uspešne karijere
Pol Enka se proslavio 1957. hitom „Diana“. Na poslednjem albumu obradio je na sasvim nov način himnu grupe „Nirvana“, numeru „Smells Like Teen Spirit“, pesmu „Jump“ grupe „Van Helen“, veliki hit „Wonderwall“ grupe „Oasis“... Enka je šezdesetih sa Badijem Holijem napravio i čuvenu muzičku temu za tada kultni šou Džonija Karsona. Jedan je od prvih muzičara koji su nastupali u najvećim kazinima Las Vegasa, pojavio se i u jednoj epizodi „Simpsonovih“, ostvario je uloge i u dvadesetak filmova, a za nekoliko desetina holivudskih hitova uradio je muziku.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Pol Enka: Nirvana i Soundgarden za Beograđane
Ponedeljak, 14. april 2008. 14:01     


Kanadski pevač Pol Enka nastupiće 18. aprila u Srbiji prvi put u višedecenijskoj karijeri, koju je odskoro "osvežio" obradama pesama alternativnih rok bendova poput Nirvane, Soundgardena i The Killersa.

"Najveća mi je briga da dobro odaberem materijal. Dovodim veliki sving orkestar i treba da odaberem pesme sa albuma 'Rock Swings'. Treba da napravim balans između tih i mojih starih pesama", prenosi "Blic".

Enka je snimio 120 albuma na različitim jezicima, prodao ih u više od 15 miliona primeraka, a njegova tema za emisiju "The Tonight Show" puštena je više od 1,4 miliona puta - što je svrstava medju najemitovanije istoriji američke televizije.

Imao je tri američka hita broj jedan; napisao je 900 pesama, medju njima i planetarne hitove koje su izvodili drugi pevači - "My Way" je postala klasik za Frenka Sinatru, "She's A Lady" za Toma Džonsa, "It Doesn't Matter Anymore" za Badija Holija i "Puppy Love" za Donija Ozmonda.

Medju izvodjačima njegovih kompozicija bili su i Elvis Prisli, Barbara Strejsend, Linda Ronštat i Robi Vilijams.

Sa sobom će u Beograd "poneti sveće, knjige, muziku i ženu svog života", kako bi se osećao kao kod kuće.

Ulaznice za beogradski koncert kostaju od 2500, 3000, 4000, 4500 i 5000 dinara i mogu se kupiti na prodajnim mestima Bilet servisa, Tiket servisa, Tiketlajna, Evetima i Card servisa.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:11:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.