Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 05. Maj 2024, 04:01:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pokret za Gradjansku Neposlusnost  (Pročitano 9526 puta)
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Alcatel 
I opet - kakve sve ovo veze ima sa gradjanskom neposlusnoscu?

Ovakvih tema sa opstim naglabanjima ima koliko hocete. Molim pokretaca teme da pojasni sta je uopste zeleo da kaze. Niti se govori o neko Pokretu iz naslova, niti ima reci o gradjanskoj neposlusnosti.
Ne razumem zasto stalno potenciras to,zar treba da se nekome crta sta sam time hteo reci?Zar treba otvoreno da pozovem ljude i kazem EJ NEMODA PLACATE TV PRETPLATU ili NEMOJTE DA PALITE FAROVE NA AUTOMOBILIMA ili sta vec?Ja nisam pokretac promena niti vodja neke bune,jednostavno sam napisao ono sto mi smeta i stavio to na forum,a ukoliko ima volje i istomisljenika GRADJANSKA NEPOSLUSNOST ce poceti da se polako javlja i proizilazi iz svega ovoga.
Druga bitna stvar.Jos na pocetku si me optuzio da sam pljunuo na ovaj forum time sto sam napisao ZA PROMENU JEDNA OZBILJNA TEMA,ne znam jesi li primetio da si ti jedini kome to smeta i da niko drugi nije zeleo ni da se osvrne na to sto si napisao.Mozda je to zato sto su drugi shvatili ozbiljnost.Ne kazem ja da je ovo sto sam napisao vaznije od zemljotresa ili smrti milke planinc ili svih onih drugih ozbiljnih tema koje se ovde nalaze,vec kazem da se ozbiljnost moje teme ogleda u tome sto za razliku od ovih drugih  pomocu ove mozda nesto moze da se pokrene i promeni na bolje,milka je umrla p aje umrla,nijedna rec ovde napisana to nece promeniti,zemljotres je bio pa je bio,odneo zrtve i naneo stetu,nijedna tvoja ili moja rec nece vratiti mrtve,ali ko zna,ako se nesto od ovoga sto sam napisao a sto kako meni tako i mnogima ovde ne dopada,shvati OZBILJNO mozda bar neku od ovih sitnica koje iritiraju uspemo nekad da promenimo
Ja bih molio, ako može da se nacrta. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 6230
Кршење закона има везе и са преступништвом. Грађанска непослушност може бити и не извршавања грађанских дужности и обавеза.

Ne, zato sto obaveza nije izborna, zato se i zove obaveza. Glasanje se naziva gradjanskom duznoscu ne bi li dobilo na tezini, u moralnom smislu, ali nije obaveza regulisana bilo kojim slovom zakona.
Vidi, bojkot neizlazenjem je jedno a bojkot precrtavanjem listica je drugo.
Dakle to je jedino oruzje koje ja imam, a da ne budem nasilan. da izrazi, svoje nezadovoljstvo.
I to ima svako od nas koji je punoletan. Da se ne varamo. Rulja je svuda pokvarena, do srzi. Ne samo u Srbiji.
Vidis neko pominje 'ustanak'. Padanje glava, svileni carsavi, nove patike ili sta kome a neki Boga mi i 'spomenicu', pa ga posle rani.
Ovaj sistem, je feudalan sa sve naprednom tehnikom koja postoji.
Glasas za partiju, partija odredjuje komesare i komesari jebu majku.
U stvari sto ja kazem: njima mesaju najbolje zenske dok mi mesamo za njih betonjerke.
Problem je sto je taj sistem usao u svaku poru ovog drustva. Jos veci problem je sto se ne skidaju.
Isti mu je qrac dal je vikao: ustashe, koljite sos zardjalu kasiku ili kaze: cemo gi u jeuropu, majke vam ga blesave, ne znate vi sta je to. On je TOP lista.
Dakle druga gradjanska neposlusnot je neplacanje medija. Kada udaris na RTS bude jebeno.
Jer sistem funkcionise tako, da ovi drugi picopevci, kao B92, Pink ili sta ja znam, ne mogu da sistemske vesti pustaju bez aminovanja drzavne TV.
Nivine su postale kurton od informacija, pogledaj Blic, Press itd. Ne mozes ni dupe da brises sa tim vestima, jer ces otrovati svoju cenjenu bulju.
Dakle prvi korak je menjanje izbornog sitema. Oni su svi na vlasti. Nema tu opozicije.
I Toma i Velja i Voja imaju svoj tal u feudima opstina.
Ovaj sistem glasanja dovodi na celu svih struktura, najgore sto moze da postoji u Srpskom narodu.
Dakle izborni sistem da znam ko je moj izabranik, kome on odgovara i tako do vrha da mogu da pokrecem kao jedinka problem. On ce se pojaviti kod mene, kod drugog itd itd i postace akutan.
Druga stavka je opoziv politicara. Tu mogucnost moram da imam.
Hocemo ljude koji ce razgovarati na temu: sta nam valja ciniti da izadjemo iz g*na.
Konkretne diskusije a ne palamudenje, jer sef stranke tako kaze. Ova g*na koji su sefovi stranaka su postali nedodirljivi.
Svi od reda.
Akcija mora da pocne na internetu, recimo jedan forum kao sto je Burek bi mogao da bude pogodan, pa se nadovezu drugi forumi.
Sve se posle nadoveze. I bogacenje: odakle ti?
Malovicka je nesto pocela pa stala. zasto? Pa rece drug Ivica: nemo da gu diras u moje sudije i tuzioce, jerbo pada vlada a i tvoja guza. Pa sela pored Tadije i pita: jaooo sta cu? A Boris ce: izdrzi jos malo, nije ti od sapuna. Smile Smile Smile

Sve je ovo lepo sto si ti napisao ali barem kod nas ne odrzivo. Jer ko god se popne gore vise i ne silazi. Mi smo osudjeni na taj zacarani krug.
Da li ti ikada palo na pamet, da to ne moze, ne zbog 'Sorosa', vec zato sto je rulja, nepismena, sebicna i alava.
Da nema osecaj odgovornosti prema samoj sebi, a tek prema potomstvu jos manje.
Tu i takvu rulju, kojoj se tepa 'naaaarod', stvara drutveni sistem sa jedne strane i bradata udba, kojoj se tepa 'Crkva' sa druge strane.
Mozda si gledao Kum III. Tamo ima jedna scena koja me je fascinirala. Buduci Papa, Jovan Pavle Prvi (kojeg su odmah ubili), uzima komad sljunka, iz vode, razbija ga i kaze: stolecima tece voda preko ovog kamena a ni kap da prodre. Stolecima propovedamo Hriscanstvo a ni kap od Hrista u ljudima.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 82
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Кршење закона има везе и са преступништвом. Грађанска непослушност може бити и не извршавања грађанских дужности и обавеза.

Znam gledao sam ali brate posteno receno. Ja ne kazem da si ti ne posten ili kako vec. Evo uzmi primer. Prosecan covek zaradjuje u vrh glave 500e. Sto nije normalno za zivot ( da ne poiminjem one sto imaju mnogo manje) e sada, on dodje u priliku da uzme koliko mu je potrebno da obezbedi i unuke ako treba. MIslim da je nas narod davno lepo rekao da lopova cini prilika. Tako je oduvek bilo. Ja ne kazem da neko ne bi odoleo tome i da niko ne bi ostao posten. Ali uvek ce postojati ljudi koji ce iskoristiti priliku. I ne bih rekao da nema Hrista u ljudima samo bih rekao da mnogi nisu shvatili poentu.

Ne, zato sto obaveza nije izborna, zato se i zove obaveza. Glasanje se naziva gradjanskom duznoscu ne bi li dobilo na tezini, u moralnom smislu, ali nije obaveza regulisana bilo kojim slovom zakona.
Vidi, bojkot neizlazenjem je jedno a bojkot precrtavanjem listica je drugo.
Dakle to je jedino oruzje koje ja imam, a da ne budem nasilan. da izrazi, svoje nezadovoljstvo.
I to ima svako od nas koji je punoletan. Da se ne varamo. Rulja je svuda pokvarena, do srzi. Ne samo u Srbiji.
Vidis neko pominje 'ustanak'. Padanje glava, svileni carsavi, nove patike ili sta kome a neki Boga mi i 'spomenicu', pa ga posle rani.
Ovaj sistem, je feudalan sa sve naprednom tehnikom koja postoji.
Glasas za partiju, partija odredjuje komesare i komesari jebu majku.
U stvari sto ja kazem: njima mesaju najbolje zenske dok mi mesamo za njih betonjerke.
Problem je sto je taj sistem usao u svaku poru ovog drustva. Jos veci problem je sto se ne skidaju.
Isti mu je qrac dal je vikao: ustashe, koljite sos zardjalu kasiku ili kaze: cemo gi u jeuropu, majke vam ga blesave, ne znate vi sta je to. On je TOP lista.
Dakle druga gradjanska neposlusnot je neplacanje medija. Kada udaris na RTS bude jebeno.
Jer sistem funkcionise tako, da ovi drugi picopevci, kao B92, Pink ili sta ja znam, ne mogu da sistemske vesti pustaju bez aminovanja drzavne TV.
Nivine su postale kurton od informacija, pogledaj Blic, Press itd. Ne mozes ni dupe da brises sa tim vestima, jer ces otrovati svoju cenjenu bulju.
Dakle prvi korak je menjanje izbornog sitema. Oni su svi na vlasti. Nema tu opozicije.
I Toma i Velja i Voja imaju svoj tal u feudima opstina.
Ovaj sistem glasanja dovodi na celu svih struktura, najgore sto moze da postoji u Srpskom narodu.
Dakle izborni sistem da znam ko je moj izabranik, kome on odgovara i tako do vrha da mogu da pokrecem kao jedinka problem. On ce se pojaviti kod mene, kod drugog itd itd i postace akutan.
Druga stavka je opoziv politicara. Tu mogucnost moram da imam.
Hocemo ljude koji ce razgovarati na temu: sta nam valja ciniti da izadjemo iz g*na.
Konkretne diskusije a ne palamudenje, jer sef stranke tako kaze. Ova g*na koji su sefovi stranaka su postali nedodirljivi.
Svi od reda.
Akcija mora da pocne na internetu, recimo jedan forum kao sto je Burek bi mogao da bude pogodan, pa se nadovezu drugi forumi.
Sve se posle nadoveze. I bogacenje: odakle ti?
Malovicka je nesto pocela pa stala. zasto? Pa rece drug Ivica: nemo da gu diras u moje sudije i tuzioce, jerbo pada vlada a i tvoja guza. Pa sela pored Tadije i pita: jaooo sta cu? A Boris ce: izdrzi jos malo, nije ti od sapuna. Smile Smile Smile

Sve je ovo lepo sto si ti napisao ali barem kod nas ne odrzivo. Jer ko god se popne gore vise i ne silazi. Mi smo osudjeni na taj zacarani krug.
Da li ti ikada palo na pamet, da to ne moze, ne zbog 'Sorosa', vec zato sto je rulja, nepismena, sebicna i alava.
Da nema osecaj odgovornosti prema samoj sebi, a tek prema potomstvu jos manje.
Tu i takvu rulju, kojoj se tepa 'naaaarod', stvara drutveni sistem sa jedne strane i bradata udba, kojoj se tepa 'Crkva' sa druge strane.
Mozda si gledao Kum III. Tamo ima jedna scena koja me je fascinirala. Buduci Papa, Jovan Pavle Prvi (kojeg su odmah ubili), uzima komad sljunka, iz vode, razbija ga i kaze: stolecima tece voda preko ovog kamena a ni kap da prodre. Stolecima propovedamo Hriscanstvo a ni kap od Hrista u ljudima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Nokia 
Objava rata duvanskom dimu

11. novembar 2010. | 07:18 | Izvor: B92
Beograd -- Trećina građana Srbije od danas ne može da puši na radnom mestu jer je počela primena Zakona o zaštiti stanovništva od izloženosti duvanskom dimu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=11&dd=11&nav_category=12&nav_id=471501
-----------------
 Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 6230
Objava rata duvanskom dimu

11. novembar 2010. | 07:18 | Izvor: B92
Beograd -- Trećina građana Srbije od danas ne može da puši na radnom mestu jer je počela primena Zakona o zaštiti stanovništva od izloženosti duvanskom dimu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=11&dd=11&nav_category=12&nav_id=471501
-----------------
 Smile
ja sam pusac, ali nalazim da je to u redu.ne mora nikoga da primoravam da bude pasivan pusac.
Imao sam jednog radnika, jedini nepusac medju nama. Gusio se jadnik, ali nije smeo da protestuje.
Jednom kad se delio topli obrok (u novcu), tehnicar koji je delio pare, dao mu je umanjeno za jedan boks Drine. Kad je pitao zasto? Ovaj mu je rekao: casti ljude, bre, sedis ovde i pusis dzaba. Red je da nas castis. Smile Smile Smile
I sta bi za gradjansku neposlusnost? Ovo ne spada u to.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Sony xperia
A nije li licemerno imati fabriku duvana kraj guze, a ovamo zabranjivati ? Zasto se jednostavno ne zatvore fabrike ? Ali lovaaaa.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 6230
A nije li licemerno imati fabriku duvana kraj guze, a ovamo zabranjivati ? Zasto se jednostavno ne zatvore fabrike ? Ali lovaaaa.  Smile
Srbija ima 2 miliona pusaca. Jedan evro dnevno je 2 mil. da? Puta 365? Skoro milijarda evra godisnje. Iliti 730 miliona. pa hajde odrekni se fabrika. Mozes misliti kad je Schwarzi propusio za milion dolara po popusenoj cigareti?  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Sony xperia
Citat
Mozes misliti kad je Schwarzi propusio za milion dolara po popusenoj cigareti?
Nije valjda ? E svasta. Hvala za ovaj info matori.  Smile
« Poslednja izmena: 11. Nov 2010, 19:28:12 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 6230
Citat
Mozes misliti kad je Schwarzi propusio za milion dolara po popusenoj cigareti?
Nije valjda ? E svasta. Hvala za ovaj info matori.  Smile
Sta nisi znao? Jos i objasnjava kako njemu licno prija posle rucka, pospesuje varenje itd.
Rastura nacista Amere po svim pitanjima. Jos ih i zajebeva da su poluiskrivljena nacija.
Kada ga je Reagan uzeo za savetnika za sport. Obecao da ce ispraviti Amerikance. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Sony xperia
Hahahaha  Smile majko moja. Nisam znao  Smile Ajoooj svakakvih nas ima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 05. Maj 2024, 04:01:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.