Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pokosio majku i dvoje dece  (Pročitano 5169 puta)
09. Jun 2010, 06:54:15
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N95 8gb
Šest osoba povređeno je juče u 17 sati na uglu Takovske i Svetogorske ulice u centru Beograda kada je posle sudara dva automobila jedno vozilo pokosilo pešake dok su čekali na trotoaru da pređu ulicu. Najteže povrede zadobila je Snežana N. (37), koja je na semaforu stajala sa dve maloletne ćerke i njeno stanje je kritično.



- Žena je primljena na reanimaciju, amputirana joj je desna noga i operisana je. U teškom je stanju i pod stalnim je nadzorom lekara. Njena deca, petogodišnja i dvogodišnja devojčica, zadobile su povrede glave, ali nisu životno ugrožene – kaže za „Blic“ Drago Jovanović, portparol Kliničkog centra Srbije.


U Urgentni centar primljena je i Radmila J. koja je stajala zajednona sa Snežanom N. i njenom decom na trotoaru. Ona je zadobila lakše povrede glave i nije životno ugrožena. Vozač „fijat punta“ Vladan V. (53 )i Nataša P. (38) koja je sedela na prednjem sedištu takođe su zadobili lakše povrede glave i ekstremiteta.




Kako saznajemo, do nesreće je došlo kada su se sudarili „fijat stilo“ kojim je upravljao Nenad A. (27) i „punto“ za čijim volanom je sedeo Vladan V.


- Vozač „stila“ se kretao prema raskrsnici sa Cvijićevom ulicom, dok je „punto“ dolazio iz suprotnog smera. Sudarili su se prednjim delovima, a od siline udara automobil „stilo“ odbačen na pešake koji su stajali na semaforu. Udarac je bio toliko jak da su se na oba automobila otvorili vazdušni jastuci, a pešaci koji su čekali na semaforu popadali su u trenutku - priča jedan od očevidaca nesreće.
Desimir Đ., koji se nalazio u obližnjoj prodavnici, prvi je pritrčao u pomoć povređenima.


- Prvo sam otišao da iz „punta“ izvučem vozača i ženu koja je sedela na prednjem sedištu. Bili su svesni i bez problema sam ih izvukao. Kada sam se okrenuo ugledao sam ženu priklještenu između „stila“ i zida zgrade. Pored nje nalazila su se polomljena kolica, dve uplakane devojčice, kao i još jedna žena. Prišao sam i kada sam video koliko je teško povređena, sledio sam se - priča vidno potreseni Desimir Đ. Za to vreme, iz „fijat“ stila je izašao Nenad A. koji je prema rečima očevidaca bio potpuno van sebe.



Prema rečima očevidaca, prvo je prišao povređenoj majci i jauknuo „Ne znam zašto me je Bog kaznio!“.


- Zatim se okrenuo prema vozaču „punta“ i povikao „Kako si mogao da skreneš ovde levo kad je zabranjeno!“. Bio je potpuno van sebe. Uznemireno je šetao i govorio „Taman mi je krenulo u životu, dobio sam bolju ponudu za posao, evo šta me sad strefilo“ - priča očevidac. Desimir Đ. kaže da je nekoliko minuta nakon nesreće ćerke Snežane N. neko od okupljenih građana odveo u obližnju radnju da ne gledaju majku, dok je on ostao pored nje.


- Bila je svesna, ali nije puno govorila. Nije se žalila na bolove, verovatno je rana bila vruća. Video sam da su joj desna noga i kuk polomljeni. Držao sam joj glavu i nestrpljivo čekao dolazak lekara. Plašio sam se da mi ne umre na rukama. Još mi je u glavi plač njenih devojčica - priča Desimir Đ dok pokazuje na polomljena kolica i krv na trotoaru.


Za nesreću je tada čuo i muž povređene Radmile J.
- Supruga je bila na kafi kod prijateljice sa posla. Zazvonio mi je telefon i čuo sam kako mi histeričnim glasom priča da je automobil udario Snežu i njenu decu na uglu Takovske i Svetogorske ulice. Nisam mogao da verujem, pa to je samo nekoliko metara od njihove kuće. Odmah sam dotrčao i zatekao jeziv prizor. Uništeni automobili, gomila lima i plastike na ulici, a na trotoaru lokve krvi i smrskana dečja kolica. Samo da svi prežive – kaže muž Radmile J.


Ubrzo su na mesto nesreće stigli vatrogasci, kao i dve ekipe Hitne pomoći. Uspeli su da Snežanu N. izvuku ispod smrskanog automobila i prevezu je u bolnicu. Treća ekipa zbrinjavala je ostale povređene u nesreći. Vozaču „punta“ i njegovoj saputnici stavljene su čalme na glavu, kao i ženi koja se takođe nalazila na pešačkom prelazu. Lekari su preuzeli i ćerke Snežane N. i njih prevezla u bolnicu.


Policijski uviđaj trajao je dva sata, a za to vreme saobraćaj se odvijao usporeno Takovoskom ulicom.

 

Petoro povređeno i u Boru
BOR - Pet osoba je povređeno u saobraćajnoj nesreći na putu Bor - Zaječar. Četvorogodišnja Mija K., Mirjana J. (53) i Ružica P. (77) zadobile su teške telesne povrede, dok su Saša K. (31) i Marina K.(30) prošli sa lakšim povredama i svi povređeni su van životne opasnosti. Kako saznajemo, usled neprilagođene brzine, Saša K. koji je upravljao „jugom“, nakon što je izgubio kontrolu nad vozilom, sleteo s puta. D. S.

 

Vozač: Nisam kriv
Nenadu A. vozaču „fijat stila“ pozilo je za vreme uviđaja saobraćajne policije. Kako saznajemo, posle urađenog alko testa, on se požalio se da je zadobio jak udarac u glavu i on je prevezen u bolnicu na preglede. Tokom uviđaja, stalno je ponavljao policajcima „Nisam kriv!“, „Punto je hteo da skrene levo, hteo sam da ga izbegnem!“



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N95 8gb
Vrisak žene mi još odzvanja

Beograd - Snežana N. (37), majka dvoje male dece koja je teško povređena prekjuče u saobraćajnoj nesreći na uglu Takovske i Svetogorske ulice, u stabilnom je stanju i van životne opasnosti. Njene ćerke, petogodišnja i dvogodišnja devojčica koje su zadobile lakše povrede, juče su iz Instituta za majku i dete puštene kući gde se o njima brine Snežanina sestra.



Nesreću, u kojoj su povređene još tri osobe, prema prvim podacima sa uviđaja, izazvao je vozač „fijata punto“ Vladan V. (53) koji je iz Takovske ulice nepropisno skrenuo levo u Ilije Garašanina.


- Protiv njega će biti podneta krivična prijava za ugrožavanje bezbednosti saobraćaja, za koje je predviđena zatvorska kazna od jedne do osam godina - kažu u saobraćajnoj policiji.


Očevici kažu da je u momentu kada je Vladan V. skrenuo ulevo, na njega iz suprotnog smera naleteo Nenad A. (27), vozač „fijata stilo“, odbio se od „punta“, a zatim pokosio pešake, koji su na trotoaru čekali da pređu ulicu. Snežana, koja je stajala sa dve ćerkice, stare pet i dve godine i sa dečjim kolicima, u sekundi se našla prignječena između „stila“ i zida zgrade.



- Njoj je u Kliničkom centru amputirana desna noga. Svesna je i komunikativna, i pod stalnim nadzorom u šok sobi, a uskoro će biti prebačena na ortopedsko odeljenje Urgentnog centra - kažu u Kliničkom centru Srbije.


Osim nje i dece, povređena je i Snežanina prijateljica Radmila, koja je uz nju stajala na ulici, kao i vozač „punta“ Vladan V. i suvozač u njegovom automobilu Nataša P. (38). Na mestu nesreće ubrzo su se pojavile ekipe policije, Hitne pomoći i vatrogasci.


- U 17.06 sati smo primili prvu dojavu o nesreći. Neko je pozvao komandni centar i rekao: „Brzo dolazite, deca su ispod kola... sudar“ i spustio slušalicu. Nikad nismo primili takav poziv, a po uspaničenom glasu te osobe bilo nam je jasno da se desilo nešto strašno. Odmah smo pozvali policiju da saznamo lokaciju nesreće i tamo smo bili za četiri minuta. Povređenu Snežanu je već odvezla Hitna pomoć, a njene devojčice su držali okupljeni građani i pokušavali da ih smire. Uzeo sam mlađu devojčicu i uveo je u obližnji salon, gde su je kasnije preuzeli doktori iz Hitne - kaže vatrogasac Zoran Boković.



Za to vreme Nenad A., vozač „stila“, bio je u potpunom šoku.
- Krenuo sam ka „Pioniru“. Na raskrsnici sam video kako vozač „punta“ daje znak da skreće, video sam da je sudar neizbežan. Ja sam vozio, negde, između 70 i 80 kilometara na sat - govorio je Nenad policajcima.


Desimir Đ., prodavac u obližnjoj radnji, koji je povređenoj Snežani prvi pritrčao u pomoć, i juče je bio u šoku.



- Celu noć nisam mogao da zaspim. Stalno su mi kroz glavu prolazili stravičan zvuk kočenja i vrisak žene i dece. Ležala je na zemlji i ja sam odmah pritrčao. Držao sam Snežaninu glavu i samo molio Boga da dođe Hitna pomoć. Plašio sam se da mi ne umre. Jadne njene devojčice, šta su preživele tako male - priča Desimir.


Tragovi udesa na uglu Takovske i Svetogorske i juče su bili vidljivi, a komšije ne mogu da veruju da je stravična nesreća Snežanu zadesila na nekoliko desetina metara od kuće.



U dvorištu zgrade gde Snežana živi u Ulici majora Ilića njena sestra juče se igrala sa malim devojčicama koje su puštene iz Instituta za majku i dete gde su im konstatovane lakše povrede glave i ruku. Ipak, niko u njenoj porodici nije mogao bilo šta da kaže.


- Razumite nas, teško nam je i ne želimo ništa da pričamo. Sve je već napisano - rekao je jedan od Snežaninih rođaka.

 
KAKO SE ODIGRALA SAOBRAĆAJNA NESREĆA

 

Prema prvim podacima istrage, saobraćajnu nesreću u kojoj je povređeno šest osoba izazvao je vozač „fijata punto“ Vladan V. (53) nepropisnim skretanjem iz Svetogorske u Ulicu Ilije Garašanina. Izjave očevidaca ukazuju kako se dogodila nesreća:



1. Vozač „punta“ kretao se Takovskom ulicom u pravcu ka Glavnoj pošti.
2. Vozač „stila“ kretao se Takovskom ulicom iz pravca Pošte ka Cvijićevoj ulici.
3. Vozač „punta“ pokušao je da skrene levo iz Takovske u Ulicu Ilije Gara­šanina.
4. U tom momentu na njega je naleteo „stilo“.
5. Od siline udara „fijat stilo“ odbačen je na trotoar i udario pešake koji su čekali da pređu ulicu.
6. Povređeni su Snežana N. (37), njeno dvoje dece, prijateljica Radmila, kao i vozač i suvozač „punta“, Vladan V. i Nataša P. (38).

7. Vozač „fijata stilo“ Nenad A. je nekoliko minuta nakon nesreće izjavio da je „vozio između 70 i 80 kilometara na sat“.

6. Na mestu nesreće ubrzo su se pojavili policajci, vatrogasci i četiri vozila Hitne pomoći, koji su povređene prebacili u bolnicu.

 

Vozaču „punta” preti do osam godina zatvora
- Vozačima koji se kreću Takovskom ulicom ka zgradi Glavne pošte zabranjeno je skretanje levo u Ilije Garašanina. Znak na raskrsnici pokazuje obavezan smer kretanja za ova vozila pravo (ka Pošti) i desno (u Svetogorsku ulicu).
- Prema odredbama zakona o bezbednosti u saobraćaju, dozvoljena brzina u naseljenom mestu je 50 kilometara na čas.
- Vozaču „punta“ može da preti od godinu do osam godina zatvora.

 

Vozač „punta“ lakše povređen
Vozač „fijata punto“ Vladan V. (53) i njegov suvozač Nataša P. (38) preksinoć su primljeni u Urgentni centar, gde su im konstatovane lakše povrede glave.
- Nataša je zadržana na neurohirurškom odeljenju, a Vladan i Snežanina prijateljica Radmila su isto veče pušteni na kućno lečenje - kažu u Kliničkom centru Srbije.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N95 8gb
Stanje teško povređene Beograđanke stabilno

Stanje zdravlja S. N. (37), koja je juče teško povređena u saobraćajnoj nesreći u centru Beogradu dok je stajala sa svoje dvoje male dece na pešačkom prelazu, je stabilno i nije u životnoj opasnosti, rečeno je danas Tanjugu u Medija centru Kliničkog centra Srbije.



S. N. je svesna, komunikativna i trenutno se nalazi u prostoriji "Šok B", a biće prebačena na ortopedsko odeljenje Urgentnog centra, objasnili su u tom centru.
 

"Teško povređenoj ženi je amputirana noga", rekao je sinoć Tanjugu portparol KlCS Srbije Drago Jovanović, navodeći da je njeno stanje stabilno, ali da ne može da daje dugoročne prognoze i da je tom prilikom bilo i lakše povređenih, među kojima su i njeno dvoje male dece.
 

Deca su prebačena u Institut za majku i dete, a od ostalih povređenih u toj nesreći jedna ženska osoba N. P. (38) je zadržana na neurohirurškom odeljenju, dok su tri lica već otpuštena kući, rekli su u Medija centru Kliničkog centra Srbije.



Saobraćajna nesreća se dogodila u ponedeljak oko 17 časova, kada je "fijat stilo", koji je vozio Takovskom ulicom iz pravca Bulevara kralja Aleksandra, udario u "fijat punto", koji je iz Takovske ulice nameravao nedozvoljeno da skrene u Ulicu Ilije Garašanina.


U pokušaju da izbegne direktan sudar vozač "fijata stilo" skrenuo je udesno i odbivši se od "punta", uleteo na trotoar i teško povredio majku, koja je sa dvoje dece stajala kod pešačkog prelaza.





Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
jezivo ..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Cafe-team

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 173
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.55
mob
Apple iPhone 4
I uvek oni sto izazovu takvu nesrecu njima ne bude nista, a nevini stradaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 
strasno...Bog cuva decu ...
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Grad je pun bahatih vozaca koji ne postuju nikakva pravila i ponasaju se van svake logike, ali policija ne kaznjava takve prekrsaje, cak i kad se desavaju na ocigled policajaca. Policajci se ne trude da kaznjavaju one koji prave drske i namerno iz bahatosti nacinjene prekrsaje, vec uvek idu linijom manjeg otpora i kazne vozaca nekog starog jugica zato sto nije upalio svetla ili vozi pet kilometara preko ogranicenja.
Valjda bi trebalo da kaznjavaju prvo one koji prave najvece i najdrskije prekrsaje, koji ugrozavaju druge ucesnike u saobracaju, a ne one koje je najlakse uhvatiti. Takav nacin kaznjavanja nema preventivni karakter, jer vozac se ne oseca krivim,nego da prosto nije imao srece toga dana.
A kad se desi ovakva stravicna tragedija, onda je kasno.
Dva dana se u medijima dize prasina, a posle sve po starom, policajci u zbunje pored puta, na nekom potpuno beznacajnom mestu i love radarom, dok bahati vozaci u besnim kolima jure pesake po pesackim prelazim, preticu preko pune linije, prolaze na crveno svetlo, i jos pride sve vreme drze mobilni telefon u ruci. Pesaci hodaju i voze rolere po biciklistickim stazama, a vozaci skutera divljaju i po pesackim i po biciklistickim stazama i niko da ih ni opomene, a kamoli kazni i tako do nove tragedije.
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
jezivo ..
...


inace,kolko sam razumeo,ipak su obojca krivi...?  Smile
ovaj u Puntu sto je pokusavao tu da skrene levo(a kolko se secam,tu jeste zabranjeno),a ovaj u Stilu sto je vozio ko ludak.
i stvarno,ko sto rece Boris,krivcima nista,a neduzni u bolnicu...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
dvoje male dece, a ona ostade bez noge...
mozda joj drzava i da neku pomoc.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Nokia 



Sva sam se najezila ,zivot moze da se u trenutku promeni
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.