Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:37:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pojeo ga medved!  (Pročitano 15042 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Sve one glumce, a? Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 192
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Sto se mene tice, moze! Najvazniji u svemu je The Bug Guy, iliti Grissom. Bez njega nista ne vredi. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 
sto mi je dete starije to sve teze i teze dozivljavam ovakve dogadjaje...
nije mi bitno da li se ubio...da li ga je nesto pojelo...da li je bio pijan.....bitno mi je da je mladi covek sa 22 otisao kao da ga nije ni bilo  Smile


zato.....ne vidim nacina da se nasa deca sacuvaju ...sta god da im od pocetka usadis u mozak pod dejstvom alkohola ispari  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bastra od boga data!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 529
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
21.vek ,deca su inventivna, pronalaze nove nacine zabave a moguce je i da je u pitanju kriminalna delatnost...u svakom slucaju..strava je pred vratima, decu ne treba pustati da izlaze u kasnim satima, povecati brojno stanje policije, uvesti cipove na licnim kartama, dovesti sudiju Dreda, promeniti vlast....
IP sačuvana
social share
Bastra od Boga data!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Jeziv događaj u beogradskom zoo-vrtu
Telo mladića u kavezu sa medvedima
Autor: Mariota Vlaisavljević, Tanjug | 20.08.2007 - 20:05

BEOGRAD - Čuvari Beo- gradskog zoološkog vrta juče rano ujutru pronašli su u kavezu tibetanskih medveda ogrličara beživotno telo Branka Jovanovića (23) iz Beograda. Nesrećnom mladiću je bila povređena lobanja, a lice, stomak i stopala su mu bili izgriženi.
Po kavezu je bila razbacana garderoba, koja nije bila mnogo poderana, dva mobilna telefona i novčanik sa dokumentima. Čuvari su pronašli i kamenice i prazne limenke piva. Nesrećni mladić je verovatno pao u kavez između 5.30 i 7 sati ujutru sa bedema visokog oko pet metara pravo u kavez sa životinjama. Prema rečima čuvara, mladić je bio nag. Međutim, još nije poznato kako se odigrala nesreća i da li je Branko bio sam. Istraga će pokazati da li je reč o nesrećnom slučaju ili je mladića neko gurnuo u kavez. Poznato je jedino da je na zidu, sa koga je pao, pronađen još jedan mobilni telefon. Istraga treba da utvrdi i da li je Branko Jovanović preminuo odmah posle pada ili su ga usmrtili medvedi.
Čuvari, kao i Vuk Bojović, direktor Zoološkog vrta, obilazili su životinje u tom periodu, ali nisu primetili ništa neuobičajeno.
- Obišao sam muflone, jelene, foke, bebi vrt i nisam gledao medvede. Da se nešto događalo, ostale životinje bi reagovale i čula bi se rika. U 7 sati, kada su došli dnevni čuvari, otišao sam do kaveza s medvedima i zatekao stravičan prizor! Još mi je pred očima. Majka ga je verovatno čekala na doručku. Imali smo ranije neke incidente, ali nikada ovako nešto - ispričao je za „Blic“ Vuk Bojović.
Neposredno posle dojave o tragediji na mesto nesreće došli su policajaci, lekari i sudski istražitelj. Imali su problema da izvuku telo mladića, jer su ga medvedi odvukli u pregradni deo u koji se životinje obično smeštaju kada im hranitelji unose obroke.
- Imali smo sto muka da ih oteramo. Vikali smo, ali niko nije smeo da im priđe. Iskoristili smo nepažnju mužjaka dok se nešto prepirao sa ženkom i smestili smo ih u pregradni kavez - objasnio je Bojović.
Inače, tibetanski medvedi spadaju u manje vrste. Najkrupniji mužjak može da ima do 150 kilograma. U prirodi su, u principu, pitomi.
- Oni su svaštojedi. Najčešće jedu hranu biljnog porekla, ribu, ali u ovakvoj situaciji su podivljali. Medved je medved. Njegova priroda je nepredvidiva. To što su oni bili sa nama kao mali ne znači da će sada uvek tretirati ljude kao prijatelje - rekao je Bojović.
Maša i Miša su pre deset godina, kao bebe, došli u Beogradski zoološki vrt. Beogradu ih je poklonio izvesni vojni komandant Sibirske oblasti. Oni nisu jedine ubice koje stanuju u vrtu. U njemu je nastanjena i slonica iz Belgije koja je u svojoj domovini ubila svog hranitelja, kao i nilski konj koji je nasrnuo na čoveka koji je godinama brinuo o njemu.

Nebezbedan deo s medvedima
Vuk Bojović kaže da je bezbednost u Zoološkom vrtu odlična, ali da je upravo deo gde borave medvedi u najlošijem stanju. Zid sa spoljne strane vrta je nizak i tu se, prema tvrdnjama zaposlenih, često skupljaju mladi koji napadaju životinje. Vrt, prema njegovim rečima, zbog raznih nerešenih odnosa sa gradskom upravom nema mogućnost da sam popravi taj deo.
- Životinjama je posao da budu divlje. Naše je da čuvamo posetioce. Ali ovo je samo izložba, a naš narod je čudan i svi žele da ih pipnu. Životinje su za gledanje, a ne za iživljavanje - rekao je Bojović.
Bojović ističe da su poslednjih nekoliko dana, zbog „Bir festa“, bile pojačane mere bezbednosti. Na to koliko su neki od posetilaca ove manifestacije, ali i Beogradske tvrđave uopšte, umeli bahato da se ponašaju ukazuje i podatak da je oko bedema i u nekoliko različitih kaveza sa medvedima pronađeno mnoštvo praznih limenki, kao i cigle i prezervativi.

Tragična smrt mladića privukla posetioce
Zoološki vrt je tokom jučerašnjeg dana nesmetano radio, a medvedi Miša i Maša bili su u svom kavezu. Ležali su na vrelom avgustovskom suncu. Mnogi Beograđani, koji su posetili Vrt dobre nade, kada su čuli šta se dogodilo tokom noći, samo su sa još više pažnje posmatrali medvede, tako da se napravila gužva.
Kavez sa medvedima bez krova 72 godine

Direktor beogradskog Zoološkog vrta Vuk Bojović izjavio je jutros, povodom tvrdnji da je nedostatak krova na kavezu sa medvedima uzrok jučerasnje smrti mladića, da krov na tom kavezu ne postoji već 72 godine i da nikada nije bilo problema.
Bojović je, gostujući na RTS-u, rekao da nijedan savremen kavez nema krov, ali su kavezi obezbeđeni žicama.
Bojović je istakao da Zoološki vrt nije u mogućnosti da realizuje postavljanje krova iznad kaveza, pošto se kavez nalazi u delu vrta koji je "rog tvrđave", jer tvrđava ima status spomenika kulture.
Prema njegovim rečima, mrtvog mladića je u kavezu sa medvedima prvi primetio radnik koji je zadužen za taj deo Zoološkog vrta, a posle toga na lice mesta stigla je ekipa hitne pomoći i više policijskih inspektora koji su obavili uviđaj.
"Medvedi su pitome životinje, mi iz njihovih kaveza svakoga dana izvadimo veliki broj cigala kojima ih posetioci gađaju, a sličan problem je prisutan i kod kaveza sa lavovima i tigrovima" upozorio je Bojović. Govoreći o raznim pretpostavkama o mogućim uzrocima smrti mladića, Bojović je ukazao da su medvedi svaštojedi i da u njihovu ishranu nije uvršćeno meso upravo iz razloga njihove agresivnosti.
"Mislim da ovde nema naše krivice..., a takvi događaji se ne mogu sprečiti", kazao je Bojović i dodao je opšte poznato da su životinje, poput medveda i lavova "mašine za ubijanje", ali da ljudi "izazivaju sudbinu".
On tvrdi da od nadležnih organa ne može da dobije saglasnost i novac za popravke u Zoovrtu, što se kasnije uzima kao motiv za napade na njega.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 119
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
strasno..sta reci...nije za Srbiju beer fest Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 
Citat
"Medvedi su pitome životinje, mi iz njihovih kaveza svakoga dana izvadimo veliki broj cigala kojima ih posetioci gađaju, a sličan problem je prisutan i kod kaveza sa lavovima i tigrovima" upozorio je Bojović.


IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10766
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Citat
. Poslednjih dana žalilo mi se obezbeđenje kako noću na zidinama tvrđave ispod kojih su boksovi sa medvedima i lavovima, mladi vode ljubav, a pri tom ne vode računa o svojoj bezbednosti.

Da nije mozda zbog ovoga bio go?!  Smile
Ja mislim da ipak to nije bilo ubistvo, nego je alkohol u ogromnoj kolicini ucinio svoje...

strasno..sta reci...nije za Srbiju beer fest Smile Smile Smile

A zasto?! Beer Fest sa ovim nema nikakve veze, vec ponasanje pojedinca...

Naravno, saucesce porodici nastradalog decka...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
MEDVED RASTRGAO
MLADIĆA
J. PETROVIĆ - V. B. MIKIĆ, 19. avgust 2007

RASKOMADANO telo Branka Jovanovića (22) pronađeno je u nedelju rano ujutru u kavezu tajlandskih medveda beogradskog Zoološkog vrta. Nesrećnog mladića prvi su uočili radnici koji su pozvali Hitnu pomoć i policiju. Međutim, lekari su mogli samo da konstatuju smrt.
Kako smo nezvanično saznali, Jovanović je u kavez upao sa zidina tvrđave, ali zasada policiji nije poznato da li se mladić okliznuo ili ga je neko gurnuo. U početku niko od zaposlenih nije primetio ništa čudno.
- Kao i svakog dana, stigao sam pre šest časova u Zoološki vrt, obišao sam ga i sve je bilo u redu - rekao nam je Vuk Bojović, direktor Zoo-vrta. - Mužjak tajlandskog medveda bio je ispred pomoćnog kaveza, dok je ženka ležala malo dalje. Delovali su mi smireno.
Samo nekoliko minuta kasnije, u Bojovićevu kancelariju dotrčao je radnik obezbeđenja i rekao mu da je kod medveda primetio delove ljudskog tela.
- Prizor je bio stravičan, ceo život ću ga pamtiti - dodaje, vidno potresen, Bojović. - Pored raskomadanog tela ležao je medved, nije puštao nikoga od nas da mu priđe. Toliko je bio razjaren da je, čak, nasrtao i na svoju ženku. Na svu sreću, uspeli smo da ga obuzdamo i omogućimo policiji da obavi uviđaj.
U kakvim je mukama umro nesrećni mladić, pokazuje prizor u kavezu tajlandskih medveda. Telo unakaženo, životinja je odgrizla nogu i ruku, rasparala glavu i utrobu. Na mestu gde je Jovanović pao pronađena su dokumenta i dva mobilna telefona, pa je ubrzo otkriven njegov indetitet.
- U kavezu smo pronašli i gomilu limenki od piva i cigle, pa sumnjamo da su medvedi bili provocirani i gađani - navodi Bojović. - Inače, tajlandski medvedi su svaštojedi i navikli su da im hranu bacamo, pa su, verovatno, tako doživeli i pad ovog nesrećnog mladića.
Otežavajuća okolnost jeste i to što se ove životinje međusobno bore za plen, pa je mužjak nastradalog prisvojio kao lovinu. Odvukao ga je u pomoćni kavez, nekoliko metara od mesta pada, i tu ga rastrgao.
Policiju, ali i obezbeđenje "Bir festa" koji se održava na Kalemegdanu, zbunilo je "nepostojanje" očevidaca ove nesreće, iako je čitave noći unaokolo bilo na stotine posetilaca festivala piva. Neuobičajeno je i da niko od dežurnih radnika Zoološkog vrta nije čuo zapomaganje mladića ili krike životinja.
OPKLADE

DA mnogi ne shvataju koliko životinje, naročito medvedi i lavovi, u Zoološkom vrtu mogu biti opasni, najbolje pokazuju opklade mladih poslednjih dana. Reč je o testiranju hrabrosti - uskakanju u kaveze sa tvrđave. Onaj koji prvi uskoči dobija novac. Tako su dvojica mladića u petak uveče sa zidina Kalemegdana pokušali da uskoče u kavez sa belim medvedima. Srećom, od te sulude namere odvratio ih je drug.

FESTIVAL BUKE

POPULARNI "Bir fest", koji se svake godine održava na Kalemegdanu, pored dobre svirke i provoda ozbiljno remeti mir životinja u Zoološkom vrtu.
- Od četvrtka imamo problem sa životinjama, jer ih buka razdražuje, zbog čeka postaju nervozne i agresivne - žali se Bojović. - U kavezima pronalazimo gomilu đubreta koje posetioci "Bir festa" bacaju među životinje. Poslednjih dana žalilo mi se obezbeđenje kako noću na zidinama tvrđave ispod kojih su boksovi sa medvedima i lavovima, mladi vode ljubav, a pri tom ne vode računa o svojoj bezbednosti.

KAČAMAK PRE MESA

U KAVEZU u kom je pronađen Branko Jovanović stanuje par tajlandskih medveda koje zovu Miša i Maša. Njih je pre deset godina iz Rusije doveo Vuk Bojović. Inače, ove životinje su po dolasku bile pitome, ali uslovi u kojima žive pospešili su njihovu agresivnost.
Prema rečima Bojovića, oni nisu hranjeni mesom, niti im se ono nalazi na jelovniku.
- Povremeno ih hranimo ribom, ali na glavnom meniju su im kačamak i hleb - dodao je on.

UBIJEN?

PREMA nezvaničnim informacijama "Novosti", Branko Jovanović (22) pronađen je u kavezu bez odeće. Ova činjenica izaziva sumnju kod policije da je mladić, možda, gurnut ili ubijen. U prilog tome su i njegovi mobilni telefoni i dokumenta, pronađeni pored tela.
- Čudno je i da su životinje pojele garderobu, jer su pojedini delovi tela ostali čitavi, a ni na njima nema nikakvih tragova odeće - kaže naš izvor, blizak istrazi, koji je želeo da ostane anoniman.
Sumnju da je ipak reč o ubistvu podgreva i činjenica da bi bacanjem u kavez mogli da se prikriju tragovi, jer je medved u stanju da potpuno iskasapi žrtvu.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Vidim... B92 vec trazi isterivanje medveda jer su oni krivi sto se vode svojim prirodnim instiktima... Smile

I Bojevica na lomacu... tog zlog ciku sto nece da prica sa njima... Smiley

Naravno, Zavod za zastitu spomenika prebacuje krivicu na druge... jer.. boze moj... to nije njihov posao... zastita beogradske tvrdjave...

BTW. Rekose da je telo izgrizeno, a ne raskomadano...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:37:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.