Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 23 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pohvala, sta mislite o pohvali? Kako reagujete na pohvalu? Da li se hvalite?  (Pročitano 26528 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
LG 4X HD
Zavisi.
istina, zavisi.
Kada govoriš o nekome ko ti nije blizak, o nekoj javnoj ličnosti, otkud znam... recimo pričaš o pokojnom ptrijarhu pa kažeš 'bio je skroman čovek' to svakako može da se ubroji u njegove vrline, ali to i nije toliko bitno.
Ono što je bitnije je da nikad nećeš reći "sviđa mi se onaj tip, baš je skroman" ili "osobina koju cenim kod svoje najbolje drugarice je njena skromnost"
Više ćeš voleti da ti je dečko energičan i ambiciozan, a da ti je drugarica duhovita i inteligentna.
Skromnost je možda lepa osobina ali nije ni korisna ni praktična, niti će te zbog nje ljudi više voleti ni poštovati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Skromnost je možda lepa osobina ali nije ni korisna ni praktična

I korisna je, a vala i prakticna ukoliko se recimo radi novcanim izdacima... da se razumemo, u ovom momentu ne mislim na stedljive osobe... ma znas ti sta htedoh reci, tebi bar ne mora da se crta. Kazu... "bio je skroman, skromno je ziveo... zadovoljavao se onim sto ima, to je negovao i cuvao... i nikako nije tezio da otme od onoga ko ima vise i bolje od njega..." ... pa kazu... "skroman, gotovo nevidljiv, a toliko mocan u ophodjenju sa ljudima i zivotom uopste..." itd itd itd Niako to ne moze biti mana... moze da bude kamicak spoticanja npr. u gradjenju karijere jer grlati vecito dolaze do izrazaja, ali veoma brzo i utihnu... mada i to se da srediti.

niti će te zbog nje ljudi više voleti ni poštovati.

istinski skromna osoba uopste ne tezi da "prikaze" tu svoju skromnost (to rade one druge osobe koje vec navedoh u ranijim postovima, pa da se ne ponavljam)... te samim tim ne teze ni ka tome da je ljudi zbog te osobine vole ili postuju... kao sto rekoh, neke skromnosti su urodjene od malih nogu... kasnije su to samo pokusaji ali bez uspeha.



Edit:

Više ćeš voleti da ti je dečko energičan i ambiciozan, a da ti je drugarica duhovita i inteligentna.

Naravno da volim sto je i energican i ambiciozan... ali bez obzira na to u njemu postoji doza skromnosti koju ja obozavam.
Naravno da volim i svoju drugaricu koja jeste i duhovita i inteligentna, ali je istovremeno i skromna u nekim segmentima, sto ja veoma postujem.

Nije skroman covek = nevidljivi covek... skromnost se ipak ogleda u razlicitim segmentima.
« Poslednja izmena: 11. Mar 2010, 20:13:22 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 
Pa cekaj, zasto neko ko je energican i ambiciozan i duhovit i inteligentan ne moze u isto vreme biti skroman? Aj' sad da ne pricamo o nekoj skromnosti jednog askete, ali ono, uobicajena skromnost. Nisu skromnost i njena suprotnost vezani samo za odsustvo ili prisustvo hvale, to je citav jedan odnos koji osoba ima prema sebi  i drugima...Ljudi koji su skloni preteranom hvaljenju i samoljublju su uglavnom strasno egocentricni i svaka druga im je ''ja''  i uvek su oni u pitanju ili ono sto su oni uradili i ono u cemu su dobri. Nema neke povratne informacije od njih, oni nikad nece reci ''e ti''. Znam par takvih ljudi i to je uzasno dosadno i zamorno, ako hocu neki monolog da slusam, otici cu u pozoriste ili cu da citam knjigu.
Poenta je da skromnost nije mozda osobina koja ce nam biti presudna, ali svakako ce biti veliki plus kod nekoga, isto kao sto ta preterana egocentricnost i hvalisanje mogu biti ogroman minus koliko god zbog neceg drugog postovali neku osobu.

Skromnost je možda lepa osobina ali nije ni korisna ni praktična, niti će te zbog nje ljudi više voleti ni poštovati.

Pa zavisi na koga naletis. Neko ce vise ceniti te sto cute i rade dobro svoj posao i ne hvale se na sva usta, neko ce bas takve mrzeti i voleti te ''nebu pod oblake'' tipove. Korisno je samo ono sto nama ide u prilog a sta ce nam ici u prilog mnogo zavisi i od drugih ljudi..A kako nisu svi ljudi isti, tako i ne postoji neka stvar koja je apsolutno korisna ili nekorisna.

Naravno, ne smatram dobrom/lepom ni onu drugu krajnost skromnosti koja prelazi u smusenost, inertnost.

I mislim da temperament osobe nema nikakve veze sa tim,,Odnosno imas gomilu ''vatrenih'' osoba koje nisu hvalisavci, ili jesu malo ali vise naginju ka skromnosti, a imas i gomilu ljudi koji su kao sa Marsa pali pa su arogancija u hladnom pakovanju  Smile


P.S. Moram da napomenem da ove stvari skromnost-neskromnost vidim kao dva ekstrema..Vecina ljudi je po ptrebi i jedno i drugo, samo u nekim doziranim kolicinama i odredjenim trenutcima, po potrebi, sa nekim naginjanjima na jednu ili drugu stranu, ali nista potpuno. To je neka sredina, normalnost, rekla bih.


Nije skroman covek = nevidljivi covek... skromnost se ipak ogleda u razlicitim segmentima.

E pa da, ovo je lepo receno i uglavnom je neka...zabuna sta li da su skromni ljudi takvi.
« Poslednja izmena: 11. Mar 2010, 20:16:55 od osma_putnica »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia 
Nije Smile Jer nije ista kategorija, ja ne kazem da su neskromni glupi ako mislim da im to nije vrlina vec mana, ako ti meni lepo obrazlozis zasto ti mislis da je vrlina i da to lici na nesto necu reci da je glupo vec da se ne slazem.

Edit> da se ispravim, da, preterivanje i nametanje skromnosti je isto tako zamarajuce kao i svako preterivanje.

Ja nisam ni rekla da si ti rekao da su neskromni glupi . Ja kazem da je pristojno biti skroman ali zaista skroman .A vrlo ruzno je praviti se skroman ,radu ubiranja bodova u drustvu ,a zapravo ne biti takav . I ja kao i ti smatram da je skromnost vrlina i da je jako lepo videti skromnog coveka i zenu .Pitanje je samo sta je za koga skromnost ?
Ja evo recimo sebe smatram skromnom osobom ,a tebi moze da deluje obrnuto.

Nije isto - gore je isticanje lazne skormnosti . Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
LG 4X HD
Citat
I korisna je, a vala i prakticna ukoliko se recimo radi novcanim izdacima... da se razumemo, u ovom momentu ne mislim na stedljive osobe... ma znas ti sta htedoh reci, tebi bar ne mora da se crta.
Kapiram, ali i dalje mislim da je bolje biti ambiciozan i sposoban pa onda ne moraš da budeš skroman što se tiče izdataka.
Naravno ako nisi sposoban onda je svakako praktičnije da si skroman. Neskroman a nesposoban, to  može da te dovede u nepriliku.


Citat
istinski skromna osoba uopste ne tezi da "prikaze" tu svoju skromnost (to rade one druge osobe koje vec navedoh u ranijim postovima, pa da se ne ponavljam)... te samim tim ne teze ni ka tome da je ljudi zbog te osobine vole ili postuju... kao sto rekoh, neke skromnosti su urodjene od malih nogu... kasnije su to samo pokusaji ali bez uspeha.
Nije stvar u prikazivanju, nego kad razmislim o ljudima koje volim i cenim. Niko od njih to nije zaslužio svojom skromnošću. Bar meni, mnogo drugih pozitivnih osobina dolazi pre skromnosti. U stvari skromnost se tu i ne kotira uopšte.


Citat
Pa cekaj, zasto neko ko je energican i ambiciozan i duhovit i inteligentan ne moze u isto vreme biti skroman? Aj' sad da ne pricamo o nekoj skromnosti jednog askete, ali ono, uobicajena skromnost. Nisu skromnost i njena suprotnost vezani samo za odsustvo ili prisustvo hvale, to je citav jedan odnos koji osoba ima prema sebi  i drugima...Ljudi koji su skloni preteranom hvaljenju i samoljublju su uglavnom strasno egocentricni i svaka druga im je ''ja''  i uvek su oni u pitanju ili ono sto su oni uradili i ono u cemu su dobri. Nema neke povratne informacije od njih, oni nikad nece reci ''e ti''. Znam par takvih ljudi i to je uzasno dosadno i zamorno, ako hocu neki monolog da slusam, otici cu u pozoriste ili cu da citam knjigu.
Poenta je da skromnost nije mozda osobina koja ce nam biti presudna, ali svakako ce biti veliki plus kod nekoga, isto kao sto ta preterana egocentricnost i hvalisanje mogu biti ogroman minus koliko god zbog neceg drugog postovali neku osobu.
Ja baš i govorim o skromnosti van konteksta hvaljenja sebe. Ambicioznost i skromnost nikako ne idu zajedno.
Skroman čovek će se zadovoljiti malim, neće se truditi da napreduje jer je zadovoljan onim što je već postignuto.
Neće ispuniti u potpunosti svoj potencijal.
Ambiciozan će uvek gurati napred.
Ne govorim o tome da ambiciozan mora da se hvali na sva usta, može i da ćuti, ali će da grebe i da grize želeći bolje i više. Ja to više cenim od "ma dobro je meni, dosta mi je i ovo"


Citat
Naravno, ne smatram dobrom/lepom ni onu drugu krajnost skromnosti koja prelazi u smusenost, inertnost.
Nijedna ni druga krajnost nisu dobre, ali kada se govori o strani na koju se naginje , da se tako izrazim, bolje je da bude ambiciozan nego skroman. Pa makar to značilo da će biti sklon da se hvali, ali naravno da ne mora ambiciozan čovek obavezno da bude i hvalisavac.
A sa druge strane onaj koji je ambiciozan može samo da se folira da je skroman.
Jer ti ako želiš više znači da smatraš da vrediš više i da si više i zaslužio a onda se teško možeš nazvati skromnim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 
Mislim da ta dva pojma nisu nuzno i uvek povezana, jer opet - imas isto tako mnogo ljudi koji grizu, grebu, streme ka visem cilju i ''ambiciozni su'' a i oni sami znaju da za to nisu sposobni i da za to nisu dovoljno dobri, ali eto...Da li misle da ce ih ukenjati pa hoce da pokusaju ili sta vec.

Istom tom logikom moze da se kaze i da skroman covek ne mora biti onaj koji je u fazonu ''ma ok sam ovde gde jesam''. Mozda i skromni ljudi grizu i sutiraju se i streme vise, ali mi to ne vidimo zato sto smatramo da skromnost ide sa zadovoljavanjem oko malih stvari?

U svakom slucaju, mislim da ovde ljudima ocigledno nije problem oko samih osobina, vec oko toga kako se one ispoljavaju...Mene ne nerviraju ambicioznost i neskromnost i hvalisavost, vec odredjeni nacini na koji se oni ispoljavaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Citat
I korisna je, a vala i prakticna ukoliko se recimo radi novcanim izdacima... da se razumemo, u ovom momentu ne mislim na stedljive osobe... ma znas ti sta htedoh reci, tebi bar ne mora da se crta.
Kapiram, ali i dalje mislim da je bolje biti ambiciozan i sposoban pa onda ne moraš da budeš skroman što se tiče izdataka.
Naravno ako nisi sposoban onda je svakako praktičnije da si skroman. Neskroman a nesposoban, to  može da te dovede u nepriliku.

Nismo se razumeli oko izdataka, nisam mislila da je neko stedljiv jer nije dovoljno ambiciozan i sposoban da zaradi i sebi priusti skuplje "okruzenje". Poznajem nekoliko osoba prilicno sposobnih i ambicioznih, novca imaju i vise nego sto bi im trebao za (lazni) sjaj i raskos... ali nisu rasipnici, razumes?


Tvrdim da (ne)sposobnost nema veze sa skromnoscu.

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
LG 4X HD
Citat
Mislim da ta dva pojma nisu nuzno i uvek povezana, jer opet - imas isto tako mnogo ljudi koji grizu, grebu, streme ka visem cilju i ''ambiciozni su'' a i oni sami znaju da za to nisu sposobni i da za to nisu dovoljno dobri, ali eto...Da li misle da ce ih ukenjati pa hoce da pokusaju ili sta vec.
U principu nije bitno da li si sposoban ili nisi, ni da li si svestan toga ili nisi. Bitno je da želiš više. Po meni to automatski znači da nisi skroman.


Citat
ali mi to ne vidimo zato sto smatramo da skromnost ide sa zadovoljavanjem oko malih stvari?
Pa zar skromnost nije upravo to, zadovoljavanje malim?
Ja baš to podrazumevam pod skromnošću.

Citat
Nismo se razumeli oko izdataka, nisam mislila da je neko stedljiv jer nije dovoljno ambiciozan i sposoban da zaradi i sebi priusti skuplje "okruzenje". Poznajem nekoliko osoba prilicno sposobnih i ambicioznih, novca imaju i vise nego sto bi im trebao za (lazni) sjaj i raskos... ali nisu rasipnici, razumes?
Onda je to što neko može sebi da pokrije razne izdatke ali ne želi  stvar ličnog izbora,  pa onda se ne može povezati sa praktičnom tj. korisnom stranom skromnosti.
To  jeste korisno i praktično u nekom generalnom smislu , ali ne u smislu da je to posledica skromnosti, već je to stvar afiniteta.
To što neko ne želi da rasipa novac na neki lažni sjaj i raskoš još uvek ne znači da je skroman.

Mogu da se poslužim sobom kao primerom, ja nisam rasipnik ( iako i ne mogu da priuštim bogzna kakav raskoš sve i da hoću ) ali definitivno nisam ni skroman. Nisam skroman po stavu, nezavisno od raskoša  koje mogu ili ne mogu da sebi priuštim.

Slažem se da skromnost ne mora da ima nikakve veze sa sposobnostima ali mislim da ima sa ispunjavanjem svojih potencijala.
Ako imamo dve osobe sa podjednakim sposobnostima, jedna ambiciozna a druga skromna,  ona ambicioznija će, čvrsto sam ubeđen, postići više od one skromne.


edit:
Sad kad pročitam šta sam gore napisao, čak i meni je malo konfuzno  Smile 
Nije mi baš pošlo za rukom da tok misli pretočim u smislene rečenice, ali šta je tu je , ko će sad prepravljati  Smile
« Poslednja izmena: 12. Mar 2010, 00:14:18 od arlekin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Skromnost nije vrlina.

Zavisi.

 Smile

Citat
Masis poentu o cemu pricamo, ako sa nekim pricam i on od 10 recenica 9 izgovori ja car ja ovo ja jeogovna tog coveka ne mogu da postujem jer on nije moj sagovornik vec mu ja dodjem samo kao publika, recital hvalospeva. E to je  i d i o t s k i.
Smile

Now we are playin'

Citat
U nekoj zesce glupoj i iskljucivoj knjizi.
Niiice.

Vidim da sam dosta propustio  Smile
Dobro je kad imate nekog da vas zameni  Smile

Citat
kad malo razmislim mozda je u pitanju neki magazin tipa joy ili tako nekako ...
Hahhahaahhaahah. Odlicno  Smile
Jbg skromni ljudi ne kupuju njihovo goddamn garbage  Smile

Vidim da su Oblacak i Vanyo odradili moj deo.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 23 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.