Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:18:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Podizuci Hram - Podizemo sebe  (Pročitano 9728 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
I ne samo hramovi daju hladovinu, nego i drvo, bolje bi bilo na mestu hrama graditi jednu oazu sa drvovima i zbunjama,klupovima, kipovima gde moze se igrati sah ili ljubiti , hvatati. Ne mislis ,Zeuse moj?!
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
nisam znao da se klanjaš kipovima,

zlatno tele je uništeno, valjda to na nešto ukazuje ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
Pa ja sam materialista, ne klanjam ja, ni ti ne verujes u Bogu, samo mrzis sebe, i nista vise. Nemoj to raditi? To mora da se boli , dusevno znas. Ne razumes da i jedan materijalista moze korisiti pojmu dusa? Kako je to po tebi?
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 168
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6555
nisam znao da se klanjaš kipovima,

zlatno tele je uništeno, valjda to na nešto ukazuje ?

U cemu je razlika izmedju nekadasnjih paganskih religija i danasnjih religija, prvenstveno hriscanstva? U paganizmu, vernici su trosili ogromna bogatstva gradeci sve i svasta da bi "udovoljili bogovima". Sam si rekao:

pa zar nije lijepo što su kraljevi gradili zadužbine ?

veliki župan Stefan Nemanja je tovare blaga potrošio na Hilandar


Zar to nije isto?  Smile  Bolje te tovare blaga da je dao sirotinji, da imaju hleba da jedu. Pricate o duhovnim vrednostima, a ni sami niste svesni koliko ste vezani za materijalno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
Nema razlika izmedju paganstvo i novi vere Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
nisam znao da se klanjaš kipovima,

zlatno tele je uništeno, valjda to na nešto ukazuje ?

U cemu je razlika izmedju nekadasnjih paganskih religija i danasnjih religija, prvenstveno hriscanstva? U paganizmu, vernici su trosili ogromna bogatstva gradeci sve i svasta da bi "udovoljili bogovima".


Ne moraš da gradiš ništa da bio bio hrišćanin. Ako imaš dobru volju pomoći ćeš da se hram izgradi, ako nemaš novca ili je u pitanju neki drugi razlog nećeš. U Hrišćanstvu je najvažnije izgraditi sebe. Hrišćani vjeruju da će im hram pomoći u tome. Između paganstva i hrišćanstva glavna razlika leži u tome što paganci kipove smatraju ciljem, svrhom; dok je hrišćani vjeruju da im je Hram samo pomoćno sredstvo da bi se primakli Bogu. 



Sam si rekao:
pa zar nije lijepo što su kraljevi gradili zadužbine ?

veliki župan Stefan Nemanja je tovare blaga potrošio na Hilandar


Zar to nije isto?  Smile  Bolje te tovare blaga da je dao sirotinji, da imaju hleba da jedu. Pricate o duhovnim vrednostima, a ni sami niste svesni koliko ste vezani za materijalno.


I sirotinja je davala za hram.

Za hram može dati svako, koliko ko ima. Nemanja je mogao izdjeliti blago sirotinji, ali i to što je hram podigao nije mu ukaljalo obraz. Zašto bi! I zašto je onaj ko sve da za hram vezan za materijalno, kada se upravo odrekao materijalnog u korist hrama.
Zar se oni koji su vezani ne plaše da će to za šta su vezani izgubiti ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
To si ljepo rekao. Kratkotrajna zadovoljstva ljudima pomućuju pamet.


Magic, ne znam kako mi promace vest da si postao asketa i mucenik? (po definiciji, ne kolokvijalno)  Smile Smile Smile

Navodis primer Stefana Nemanje... Da li zaista dobro poznajes lozu Nemanjica?  Smile

Znas li kako je Stefan Nemanja dosao do pretsola? Pobedio svoju bracu.
Inace u svetorodnoj lozi ( svetorodna- imali su 2 sveca, bas taj isti Nemanja i naravno Rastko), tradicija bese vecite zavede i ubistva. Silni Dusan- oceubica, pa setimo se jos i Milutina i Stefana Decanskog.
~Previse glup primer navodis. Ruku na srce, dragi su mi Nemanjici... Sagradili su prelepe manastire, ali ne bih njihove zivote navodila kao primer.

~Zelja za materijalizovanjem mi je gnusna. Pre nekih god. dana dodje mi do ruku  letak na kojem je pisalo- Ko crkvi daruje, Bogu pomaze!

Jad i beda! Posto je letak napisan da bi se pomoglo izgradnji crkve, tj. parohijskog doma. Kada su svestenici postali mera Bozije velicine?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
Da hram je sveto mesto. Nisam ni kazao da nije, al pomisli da uvecavas ponovo jednog dzina ko je vec ne funkcionalno velika. Zasto ne skupljuju novac stvarno , za skolu, hajde da bude verski, al i iz fiziku i matematiku bude svi djak ko izadje super mario?! Da bude nesto sveti i funkcionalno nije jos protivreceno, paradoxalno moguce, al ipak moguce to uraditi. Hram sam nije siguran put do raja, ni na zemlju ni u raju.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 168
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6555
Magic,
         ja ne govorim o ljudima koji su stvarno ljudi od vere, i koji stvarno veruju u sve to sto religija propoveda. Ali cinjenica je da je vrlo mali procenat takvih ljudi. Sad kad bi mi pop dosao u kucu i lepo me zamolio da dam koliko mogu za podizanje hrama, dao bi mu bez razmisljanja. Ne zato sto mislim da ce me to pribliziti bogu, nego zato sto me je covek koji je pravi vernik zamolio. Ali ljudi ne daju pare zato sto su pravi vernici, vec iz straha, da bi okajali neke svoje prethodne grehe, ili neke koje ce tek napraviti.

Uopste ne pricam o samom gradjenju hramova, vec o niskim razlozima iz kojih se to radi... A ti niski razlozi su narocito naglaseni kod nas Srba. Umemo da se setimo boga samo kad ga psujemo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Ali ljudi ne daju pare zato sto su pravi vernici, vec iz straha, da bi okajali neke svoje prethodne grehe, ili neke koje ce tek napraviti.


Upravo tako.  Smile

Mada mi je citava ta koncepcija davanja para svestenicima, toliko mutna...

Odoh u protestantizam. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:18:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.