Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 01:36:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Podela Kosova i Bosne - Montgomeri  (Pročitano 20396 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46917
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ako se vec bude djelila sveta srpska zemlja onda treba podjeliti citav region.



« Poslednja izmena: 15. Jun 2009, 15:56:18 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.00
mob
BlackBerry bold
Citat
ma ti ne citas sta ja pisem, ja pisem o sukobu - prvom sukobu - a ne o starcevicu i slicnima njemu.

Сваки сукоб има позадину и узрок... Далеко да је Пуниша био почетак... Пре тога имаш преко 50 година исконске мржње скотова према Србима само зато што су Срби...
И још се није нашао усташа да ми објасни ту мржњу...  Smile
koliko sam ja do sada istrazivao ta mrznja datira duboko u proslost, ali stvar je neshvatljiva iz razloga sto bar ja nisam naisao na razlog koji je izazvao takvo ponasanje kod hrvata.
najlogicniju i napriblizniju teoriju koja objasnjava tu mrznju nasao sam na forumu b92 o psiholosko bioloskoj osnovi hrvata.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
koliko sam ja do sada istrazivao ta mrznja datira duboko u proslost, ali stvar je neshvatljiva iz razloga sto bar ja nisam naisao na razlog koji je izazvao takvo ponasanje kod hrvata.
najlogicniju i napriblizniju teoriju koja objasnjava tu mrznju nasao sam na forumu b92 o psiholosko bioloskoj osnovi hrvata.

Веруј ми и ја сам копао али ништа...
Не знам тачно одакле Старчевићу то у глави али изгледа да је кренуло и пре њега...
Нема ничега што су Срби могли урадити да заслуже такве мисли очева хрватских...
Чак ни ове интернет усташе немају оправдање већ им историја креће од Пунише...

Него дај линк до те теорије молим те...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 795
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Lako mu je da se sad pravi pametan ..... kad cu ionako proglasiti nezavisnost RS ... A Kosovo cu uzeti u celini ..... 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0
mob
SonyEricsson k850i
Galbrajt: Republika Srpska je nastala genocidom!      
14.06.2009. 13:49
Image
Republika Srpska je nastala genocidom i ne smije joj se dozvoliti pravo na samopredjeljenje, odnosno otcjepljenje. Ovo je stav koji je američki diplomata Piter Galbrajt saopćio preko lista „Njujork tajms". To je zapravo njegov odgovor Vilijamu Montgomeriju, bivšem američkom ambasadoru u Hrvatskoj i Srbiji. On je prošle sedmice u „Njujork tajmsu" objavio tekst u kojem se zalaže da se Republici Srpskoj odobri pravo na referendum o otcjepljenju od Bosne i Hercegovine. Taj Montgomerijev stav izazvao je burna reagovanja u američkoj i uopće međunarodnoj javnosti da bi se sve utišalo nakon obrazloženja da se radi o njegovom privatnom mišljenju i stavu. Inače, on je u penziji i sa suprugom Lin živi u Cavtatu. Bavi se privatnim biznisom, a nedavno je postao suvlasnik jedne beogradske zaštitarske agencije, prenosi San.

Galbrajt, koji je bio Klintonov ambasador u Hrvatskoj, svojim odgovorom bivšem kolegi Montgomeriju, zapravo je samo ponovio ono što neprestano tvrdi i dokazuje.

- Područje na kojem je danas Republika Srpska nije bilo naseljeno isključivo Srbima. Genocidom je RS postala srpsko područje i zbog toga joj nikada ne treba dati pravo na samopredjeljenje, jer bi se time priznao genocid. Dejtonski sporazum treba preoblikovati kako bi se postigao viši stepen ujedinjenja Bosne i Hercegovine i Amerikanci treba da završe taj posao - stav je Pitera Galbrajta.

ovo si postavio bar dva puta do sada.
ujedno, teza da je rs nastala genocidom je idiotska. to bi znacili do su srbi pobili sve muslimane koji su ziveli u tom delu i proglasili republiku.
prvo, ako su nastradali ljudi sve sto je muslimani imali od naroda u rs, glupo je tvrditi da rs bez tih zrtava ne bi postojala. jer po tom broju vidi se da ste manjina u tom delu.
drugo, republika srpska je nastala dejtonskim sporazumom u reziji bila klintona, tako da mozes da kacis jos milion izjava i ambasadora i diplomatskog osoblja to nece promeniti tu cinjenicu niti ce uticati na nju.

pokusajte da urusite dejtonski sporazum, ili cete imati nezavisnu rs ili cete izazvati rat kojim ce se rs osamostaliti.

pa genocid ne mora imati za cilj ubistvo cjelokupnog jednog naroda, bitna je namjera, koju je sud u Hagu i dokazao...istina, na podrucju rs bosnjaka i hrvata je prema zadnjem zvanicnom popisu iz 91 bilo oko 50 %, danas ih je oko 5%...dakle ljudi su sistamatski otjerani iz svojih kuca i svoje zemlje, imas bezbroj masovnih grobnica u rs-u kao dokaz koji ide u prilog toj pocetnoj konstataciji...pazi ovo neku noc slusam dnevnik rtrs...dramatican glas voditeljke, vijest kaze otkrivena masovna grobnica u sijekovcu kod dervenete : nasli 3 vojnika VRS sa sljemovima i u uniformi  Smile
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Galbrajt: Republika Srpska je nastala genocidom!      
14.06.2009. 13:49
Image
Republika Srpska je nastala genocidom i ne smije joj se dozvoliti pravo na samopredjeljenje, odnosno otcjepljenje. Ovo je stav koji je američki diplomata Piter Galbrajt saopćio preko lista „Njujork tajms". To je zapravo njegov odgovor Vilijamu Montgomeriju, bivšem američkom ambasadoru u Hrvatskoj i Srbiji. On je prošle sedmice u „Njujork tajmsu" objavio tekst u kojem se zalaže da se Republici Srpskoj odobri pravo na referendum o otcjepljenju od Bosne i Hercegovine. Taj Montgomerijev stav izazvao je burna reagovanja u američkoj i uopće međunarodnoj javnosti da bi se sve utišalo nakon obrazloženja da se radi o njegovom privatnom mišljenju i stavu. Inače, on je u penziji i sa suprugom Lin živi u Cavtatu. Bavi se privatnim biznisom, a nedavno je postao suvlasnik jedne beogradske zaštitarske agencije, prenosi San.

Galbrajt, koji je bio Klintonov ambasador u Hrvatskoj, svojim odgovorom bivšem kolegi Montgomeriju, zapravo je samo ponovio ono što neprestano tvrdi i dokazuje.

- Područje na kojem je danas Republika Srpska nije bilo naseljeno isključivo Srbima. Genocidom je RS postala srpsko područje i zbog toga joj nikada ne treba dati pravo na samopredjeljenje, jer bi se time priznao genocid. Dejtonski sporazum treba preoblikovati kako bi se postigao viši stepen ujedinjenja Bosne i Hercegovine i Amerikanci treba da završe taj posao - stav je Pitera Galbrajta.

ovo si postavio bar dva puta do sada.
ujedno, teza da je rs nastala genocidom je idiotska. to bi znacili do su srbi pobili sve muslimane koji su ziveli u tom delu i proglasili republiku.
prvo, ako su nastradali ljudi sve sto je muslimani imali od naroda u rs, glupo je tvrditi da rs bez tih zrtava ne bi postojala. jer po tom broju vidi se da ste manjina u tom delu.
drugo, republika srpska je nastala dejtonskim sporazumom u reziji bila klintona, tako da mozes da kacis jos milion izjava i ambasadora i diplomatskog osoblja to nece promeniti tu cinjenicu niti ce uticati na nju.

pokusajte da urusite dejtonski sporazum, ili cete imati nezavisnu rs ili cete izazvati rat kojim ce se rs osamostaliti.

pa genocid ne mora imati za cilj ubistvo cjelokupnog jednog naroda, bitna je namjera, koju je sud u Hagu i dokazao...istina, na podrucju rs bosnjaka i hrvata je prema zadnjem zvanicnom popisu iz 91 bilo oko 50 %, danas ih je oko 5%...dakle ljudi su sistamatski otjerani iz svojih kuca i svoje zemlje, imas bezbroj masovnih grobnica u rs-u kao dokaz koji ide u prilog toj pocetnoj konstataciji...pazi ovo neku noc slusam dnevnik rtrs...dramatican glas voditeljke, vijest kaze otkrivena masovna grobnica u sijekovcu kod dervenete : nasli 3 vojnika VRS sa sljemovima i u uniformi  Smile



potpuno je upravu srpska strana kaze eto ubili su u logoru 2 vojnika Smiley zlocin nad srpskim civilima HeHe ... ili tako nasli grobnicu i u njoj muskarci u uniformama vojnim a oni kazu civili a cjela RS je pokrivena grobnicama civila djece zena muslimana bosnjaka vecinom.. istorija ce pokazati ako ona ne pokaze valja nam mrijeti pa ce bog presuditi ko je sta radio i ko je ubijao civile..

A ako bi RS se odvojila ja stvarno ne znam onda ima li ikakve pravde ljudi protjerani i pobijeni i sada im priznati RS samo bi se stavio u polozaj onih sto su im pobijeni ili u dijaspori protjerani.. mislim da ce biti jos jedan rat jos gori Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.00
mob
BlackBerry bold
Citat
koliko sam ja do sada istrazivao ta mrznja datira duboko u proslost, ali stvar je neshvatljiva iz razloga sto bar ja nisam naisao na razlog koji je izazvao takvo ponasanje kod hrvata.
najlogicniju i napriblizniju teoriju koja objasnjava tu mrznju nasao sam na forumu b92 o psiholosko bioloskoj osnovi hrvata.

Веруј ми и ја сам копао али ништа...
Не знам тачно одакле Старчевићу то у глави али изгледа да је кренуло и пре њега...
Нема ничега што су Срби могли урадити да заслуже такве мисли очева хрватских...
Чак ни ове интернет усташе немају оправдање већ им историја креће од Пунише...

Него дај линк до те теорије молим те...
cim ga nadjem posalcu ti na pp.
a sto sam do sada uspeo da nadjem kada je suva istorija u pitanju, mrznja seze jos u vreme pune snage austrougarske, dok su hrvati imali svoje jedinice u njihovoj vojsci.
za njih je bilo karakteristicno da su bili beskrupolozni ratnici koji gde god da su poslani (gusenje ustanka pre svega) ostavljali za sobom pustos i leseve. zbog sklonosti ka takvim vidom ratovanja vrlo su bili cenjeni (npr. gasenje ustanka kod milana cini mi se) jer su uzasi koji su pravili ostale civile su primoravali na pokornost zbog velikog straha. mada su ih njihove austrijske vojskovodje osudjivali jer u pravoj borbi nisu bili od narucite koristi, cesto su izbegavali naredjenja i odlazili sa bojista vodeci bitku na svoj nacin. tu sam negde u kratkim crtama pohvatao i sukobe sa srbima koji su se cesto nalazili na suprostavljenoj strani.


halile,
cim su deca i zene pustene to znaci da nema ni govora o genocidu nad narodom. to je vasa bolesna zelja da prikazete nesto kao genocid.
to je ratni zlocin ubijanja zarobljenih i civila.
sto se tice statistike to je zestoka glupost. pa ljudi su otisli sto u inostranstvo, sto u musl. hrvat. federaciju. mnogi su prebegli jos u vreme rata sto je i prirodno, svako ide svom jatu. ista prica se desava sa srbima u vasem delu, sem sarajeva gde su zadrzani silom. samo na onoj novoj vasoj deponiji je pobijeno ko zna koliko srba.
mozete da se busate koliko hocete, sem novog rata necete dobiti nista drugo. samo morate da povedete racuna o cinjenici da je ono govno milosevic mrtav, tako da ce vam se ovog puta stvarno olupati pi*kica!

tajanstveni, ne seri!
« Poslednja izmena: 16. Jun 2009, 17:37:14 od Kamaro24 »
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
genocid ne mora imati za cilj ubistvo cjelokupnog jednog naroda, bitna je namjera
хахахахахахах не мора циљ, мора намера хахахахахахаха како си ти пуко то је за дивљење!


А овај тајанствени опет моралише. Ало муџахид, јес ти блесав, сенилан, ил ти ноге смрде? Имаш ли представу шта су твоји радили у том рату?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
Сваки сукоб има позадину и узрок... Далеко да је Пуниша био почетак... Пре тога имаш преко 50 година исконске мржње скотова према Србима само зато што су Срби...
И још се није нашао усташа да ми објасни ту мржњу... 

a zasto je ubijen Radic!? i zasto ti mrzis hrvate?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Радић је убио просто јер је био љигаво говедо провокаторско и јер се нашао довољно глуп и нагао Црногорац да га смакне...
Није то битно. Битно је да та мржња сеже много пре Радића!

А ја не мрзим Хрвате...
Само сматрам да их је сопствена историја дефинисала као народ (у страну глупу причу како се људи не цене по народу већ по особинама) и да су осуђени да буду оно што су били 41-45 заувек... Значи никад више са њима јер је њихова мржња према нама ирационална и неизмерна...

Сматрам да се никада неће променити и да ће  мржња према Србима трајати заувек... Толико!
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 01:36:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.