Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pocinje organizovani odstrel vukova - Srbi opet ubijaju svoje duhove zastitnike?  (Pročitano 5414 puta)
03. Feb 2014, 17:11:36
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Nikad ne biste pogodili koliko košta ustreljena zver!
U lovištima ima dosta vukova, a za lov su najčešće zainteresovani lovci iz inostranstva, posebno iz zemalja u kojima je lov na ovu životinju zabranjen. Tarifa za odstrel vuka 52.500 dinara

  Na Beljanici i Južnom Kučaju, jednom od najvećih lovišta u Srbiji, krenuo je lov na vuka, veoma atraktivan za sve lovce, pre svega, inostrane, iz zemalja u kojima je njegov lov zabranjen. Tarifa za odstrel vuka u lovištu Šumskog gazdinstva “Južni Kučaj” u Despotovcu je 52.500 dinara.


U lovištu Južni Kučaj 4, površine 26.360 hektara, ima oko 55 vukova, a za odstrel je namenjeno pet.

-  Ima dosta vukova na terenu, razmnožili su se. Nekad je bilo trovanja vukova, a sada je to zakonom zabranjeno, jer se time ugrožavaju druge životinje na terenu, jastrebovi, gavranovi, divlje svinje, pa je ostao samo lov. Međutim, nema lovaca kao što ih je nekada bilo, tako da je veliki broj vukova koji prave štetu – izjavio je direktor Šumskog gazdinstva Ranko Šikanja.



Foto: Wikipedia/Gunnar Ries Amphibol

Lovci i stanovnici rudarskih sela Jelovca i Strmostena podno Beljanice su jesenas prijavili da su im vukovi u septembru i oktobru zaklali pet lovačkih kerova, nekoliko kućnih pasa čuvara i ovaca. Vuk je zaštićena životinja u mnogim zemljama u Evropi, a kod nas u Vojvodini lov na njega je zabranjen.

- Kada lovcima iz Evrope, gde je vuk zaštićen, spomenemo da kod nas nije, oni su oduševljeni i prvo pucaju na vuka. Očekujemo dosta lovaca, imamo domaću klijentelu, ali i stranu, pre svega, iz Austrije, Francuske, Finske, Norveške, Mađarske – dodao je Šikanja i dodao da je vuk veoma oprezna životinja i teško ga je odstreliti.

U lovištu Južni Kučaj 4 nalaze se i trajno zaštićene vrste divljači: ris, medved, sivi i orao krstaš, divlji golub.


Foto: Ilustracija / Tanjug

(Telegraf.rs / Tanjug)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
skoro sam se ja pokacio sa jednom budalom i ljudskim oblikom...
na jednom forumu..sa nekim nakaradnim lovcem...
oko vukova.....i uopste oko lova....

zaslosno je sto neko moze da plati 500 evra i da za jbn novac
ubje tako gracioznu i pametnu i velicanstvenu zivotinju.... Smile
nikad mi nije bilo jasno....

ja da dobijem 7 na lotou...
ja bi pola tih para davao drustvima lovackim...
kad god taj neki debeli guzonja kojemu je doslo da malo ubije vuka...
dao bi im duplo novca ...da ga otjeraju... u picku materinu...tamo odakle je dosao
i nek nosi svoju smrdljiivu njusku u neku kancelariju i nek tamo smrdi....
gdje je 30 godina smrdio....jebo li ih otac sve....redom... Smile

na 27 milja hektara ...55 vukova..je malo.....to je u prosjeku 5 solidnih copora.......
s tim sto oni  stalno  migriraju i ne zadrzavaju se bas toliko dugo u nekom lovistu....
pa kod nas mozes naletjeti na vukove  cak iz rumunije....

imali bi problem...da je broj na tu povrsinu 3 puta veci...
ali ni onda ne bi bilo problema..da ih ostave na miru....
i da prestanu njihov teritorij da konstantno uzurpiraju....
sirenjem pasnjaka...drvozlocinom...tj sjecom sume...
viikend naseljima i ostalim pickama maternim...sto je uzasno za pomisliti naprednm svijetu....

eh sta bi neki dali...da imaju takvu prirodu kao mi.----

i tako ih i tjeraju  da se povlace..sve dublje i dublje...s jednog kraja na drugi..i naravno da onda nalete na cobane i njihove jbn ovce...

otjeraju ih gdje nema divljaci.....kojom bi se hranili....

zato i napadaju seljacke jbn ovce i ostala sranja....
koja su ljudima preca od necega tako velicanstvenog.-...
kao sto je vuk...

u hrvatskoj je strogo zabranjen lov na njega....i zasticen je kao i medjed....

olos pa eto...jebali bi se za pare....a kamoli ubili takvu  zivotinju....
« Poslednja izmena: 03. Feb 2014, 17:46:35 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Nokia 
Prelepe zivotinje, medjutim ako su se nakotile toliko da nas ugrozavaju, treba i ubiti.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Citat
i tako ih i tjeraju  da se povlace..sve dublje i dublje...s jednog kraja na drugi..i naravno da onda nalete na cobane i njihove jbn ovce...
Bice da je to razlog...jesi nekad video "cobanina" kako mu je poklao "jebene ovce" kako kroz suze prica da je ostao bez icega....svuda gde su u blizini sela i predstavljaju pretnju pobiti skotove!
« Poslednja izmena: 03. Feb 2014, 18:33:20 od sergio ramos »
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
ma kakvo ugrozavanje..vuk bjezi od covjeka ...na tri kilometra osjeti miris covjeka....
kad naidje na stopu covjeka...tu vise nikad ne prodje...

drugo su vukovi u pravoj divljini kanade i aljaske...i sjevernim evropskim hladnim  zemljama...
koji se nikad sreli sa covjekom nisu...ti jesu opasni... Smile

a ovo nase...pa nijedan nas vuk nema tezinu vecu od 55 kg..moj lesi ima toliko... Smile
uzmem ga za cupu iza vrata i na iznad guzice....i podignem od zemlje...iznad glave....i prtresem... Smile
voli on to.... Smile posto on nije bas normalan cuko... Smile

i kad ga spustim... trci i skace i laje ko malo dijete.... ko da se rodio ponovo...Smile

kakav vuk.-..od 50 kilograma.... otkinuo bi mu glavu rukama...kad bi doslo do toga..on ili ja.... Smile
i to moze vecina muskaraca odraslih koji se petljau i motaju  po sumi da uradi.... Smile

to su oprezne zivuljke..ne zele da imaju nista sa covjkom....znaju oni ko su ljudi.... Smile

a aljaski vuk ili kanadski sivi...naraste i preko  80 kg...  Smile
e to je problem...kad imas ispred sebe zivotinju metar visoku i na njoj 80 kg misica....i zube od 5 cm....
kojiam drobi lobanju ili butnu koscuru....u jednom potezu... Smile

a ovi seru oko tog ugrozavanja...cisto zbog para...
da mogu organizovati negdje kotlicijadu i okrenuti prase i nalokati se..na neki datum bitan za udruzenje...
pa fora... vuk ugrozava.... Smile

i ljudi ugrozavaju vuka,...

jbg oni su tu i pre nas bili ....mi smo uljezi...na njihovom terenu.... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
moram vako... u novoj poruci....Smile

inace nemam sta da pricam sa covjekom koji kaze da treba iskorjeniti jednu tako bitnu kariku u ocuvanju planete
zbog toga sto su jedinke te vrste ubile nekom seljaku nekoliko ovaca..
i tako nanjeti stetu citavom prostoru....
i omoguciti da se glodavci namnoze i svinje i ostale stetocine
 i da rasire zarazu i da nanesu stetu i ostaloj  plemenitoj  divljaci....

stocine koje ce napraviti 1000 x vecu stetu....nego vukovi...da ih ima tri puta vise nego sto ih ima...

ali napisat cu jos nesto i necu vise... Smile

Citat
i tako ih i tjeraju  da se povlace..sve dublje i dublje...s jednog kraja na drugi..i naravno da onda nalete na cobane i njihove jbn ovce...
Bice da je to razlog...jesi nekad video "cobanina" kako mu je poklao "jebene ovce" kako kroz suz

.e prica da je ostao bez icega....svuda gde su u blizini sela i predstavljaju pretnju pobiti skotove!
Citat

pusti to kraju ...to su price za malu djecu..
ja ipak imamskoro 40 godina...i nisam dijete od svoje 16 godine.i od tada jedem svoj kruh.... Smile

ja sam bio skoro na svakoj bitnijoj planini u bivsoj jugi..
gdje je bilo vukova....i medjeda...

i sa izvidjacima i sa nekim drugim drustvima..i sa roditeljima...i sa lovcima...
nije me to posebno zanimalo..ali i jeste...volio sam djeda slusati i druziti se s njime....

svi u porodici muskarci su lovci ...i ja sam clan lovackog udruzenja...  Smile
ali ne nosim pusku u lov....niti idem u lov..
ali clanarinu redovno izmirujem.... Smile Smile

sa 6 godna sam s djedom hodao po sumi.... Smile

znam ja dobro koliko to vukovi ubijaju ovce...i nanose stetu....i onda kada ih je bilo 10x vise nego danas...

a znam kolika je steta bila kada na nekom predjelu iskorjene vuka..
pa kad se namnoze glodavci...svinje..i ostale stetocine...
pa zaharaju bolestine i kad im usjeve sve sjebu...
pa nemaju mrvu kruha preko zime pojesti...
pa opet drzava kriva....

a seljaci samo ubijaju sve sto...njima steti..

oni bi da ih se sta pita sve pobili...

nemoj molim te njihove ..seljacke politike ....pun mi je kurac ...... i njih i njihove price i politike Smile
kao  i strucnjaka  koji nisu dvaput u sumi bili za svoga zivota....

sto coban ne obezbjedi...prostor...
dobije on podsticaj.... koji mu drzava daje za to...sto ne obezbjedi prostor...
nego pare potrose na svasta nesto....i pusti ovce u planinu da deru sve redom..do kamena...

a i uglavnom,...kad se to desi...da vukovi rusvaj naprave...
dobiju svaku marku odstete.... Smile
iako im vuk ubje 5 ovaca a oni pobiju jos 35 ovaca,...
i misle da ce to napaltiti od drzave...
ko da veterinar ne zna sta je ugriz a sta izbodeno nozem...ili vilama... Smile
seljacka politika.... Smile

sve je to bagra...ogoljavaju planine i unistavaju ih s tim jebenim ovcama i kozurinama...

i ljekovito bilje i endemicne vrste i svasta nesto..sto odrzava samu zemlju zdravom...
bez toga nema zivota... Smile

na vlasicu su od 90tih pa na ovamo nekoliko vrsta biljnih iskorjenile te jbn ovce....

ostaje pustos iza tog cobanskog olosa..

palnini treba 5 godina da se oporavi od jednog pohoda tih ovcurina...
sto ih pustaju mimo svoje zemlje i igraju se nomada po planinama...

za tako nesto u svajcarskoj se dobijaju visegodisnje  robije...razapnu te na pravni krst..doslovno receno... Smile

samo kod  nas je preca ovca cobanska...(koju drzava svejedno plati)
nego zivotinja koja ti sumu i planinu odrzava u zivotu...i sprecava i zarazu i sirenje svih bolestina....
i regulise stetocine...

nije priroda dzaba vuka stvorila... Smile
on ima vecu ulogu na  planeti u ocuvanju iste...nego covjek.... Smile

pusti me..matereti...kraju..sa tom  cobanskom tv demagogijom...i dramatikom i suzama..njihovim.... Smile
jebo im ja mater u picku....i njima  i njihovoim ovcama..

sve bi ja  ovce pobio i nahrano vukove.... Smile Smile Smile
salim se naravno... Smile

ali bi dero kaznama cobane za unistavanje planine i njenog bogatstva....
to kad se unisti kurac moj ces disati vazduh zdrav....
a to ej sve povezano u prirodi i ona jedna travka ima znacajnu ulogu....
samo mi se ne da objasnjavati... Smile

 Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Citat
.svuda gde su u blizini sela i predstavljaju pretnju pobiti skotove

Citat
inace nemam sta da pricam sa covjekom koji kaze da treba iskorjeniti jednu tako bitnu kariku u ocuvanju planete
Evo ti pa sam vidi sta sam rekao i da li sam rekao ovo sto ti kazes...za ove teorije o ovcama i seljacima,za coveka koji kaze da zna sta je planina su u najmanju ruku cudne,ali dobro...kazes da obezbede prostor,kako se to obezbedjuje prostor voleo bi da mi kazes...kazes da dobijaju svaku marku odstete(posto si napisao marku verovatno si iz RS)moguce tamo,ovde nije bas tako...kazes da unistavaju endemske vrste,pa je li treba nepismeni seljak da cuva endemske vrste ili drzava sa svojim sluzbama i naravno adekvatnim kaznama...i kao sto ti rece da nemas sta da pricas sa mnom na pocetku (naravno neopravdano jer nisam rekao to sto tvrdis),ja cu tebi reci da nemam mnogo sta da pricam sa covekom koji o  vuku prica sa divljenjem,a seljacima kao poslednjoj stoci,i da mi nije ni najmanje jednostavno da citam ove tvoje,najblaze receno bezobrazne i nepristojne opise ljudi koji zive i rade u jako teskim zivotnim uslovima,i koji su zaboravljeni od svih,a da ti ne odgovorim na adekvatan nacin,ali iz postovanja prema godinama ipak si stariji,necu,prema tome,ziv ti meni bio jos 50 godina,ali nemam ni ja 15,a nisam ni rodjen na Maldivima nego vrlo dobro poznajem i planine i cobane,a bogami i vukove...pozdrav...
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Prelepe zivotinje, medjutim ako su se nakotile toliko da nas ugrozavaju, treba i ubiti.
Ма накотили се маму им, прије си требао десет дана да га тражиш по шуми, данас само пет.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
mob
Apple iPhone SE 2020
Zabranjen lov na vuka na Zlatiboru jer nema tri čuvara
 Tanjug | 28. 02. 2014. - 13:52h  | 


Zlatibor - Uprava za šume Ministarstva poljoprivrede donela je rešenje o zabrani lova na vuka, koji je trebalo da se održi sutra, 1. marta, u okviru 32. Sabora lovaca na Zlatiboru, potvrdio je Tanjugu zamenik predsednika Lovačkog uduženja "Zlatibor", Jovan Pavlović.


- Uoči svečanog otvaranja stigla je zabrana u kojoj se kao razlog navodi da nemamo tri čuvara koji su po zakonu obavezni na površini od 57 hektara na kojoj se lovi vuk na Zlatiboru. Taj uslov ne ispunjava 80 odsto lovačkih udruženja u Srbiji zbog nedostatka materijalnih sredstava. Mi imamo dva čuvara sa punim i jednog sa pola radnog vremena - kaže za Tanjug Pavlović.




 On naglašava da će Sabor, koji je okupio oko 1.000 lovaca, biti održan, i da su u toku takmičenja u svim streljačkim disciplinama.
   

- Sutra u lov na vuka jedino idemo bez oružja. Lovićemo fotoaparatima i družićemo se.To će biti jedan vid našeg protesta - kaže Pavlović.


 Organizatori tradicionalne lovno-turističke manifestacije Sabor lovaca su opština Čajetina,Turistička organizacija Zlatibor, Kulturno sportski centar Čajetina i Lovačko udruženje Zlatibor, pod pokroviteljstvom Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede I šumarstva.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.117
mob
Samsung GT-S7580
Citat
Sutra u lov na vuka jedino idemo bez oružja. Lovićemo fotoaparatima i družićemo se.

Гуд лак.  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.