Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 21:09:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 66
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pocetnicka maketa  (Pročitano 68048 puta)
Svakodnevni prolaznik


Resistance is futile

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
Zastava Centar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Motorola L6
@Papalu
E,majstore sad kad ti TO (maketarstvo) uđe u krv,teško ćeš da odustaneš,prestaneš...to je prava zaraza Smile
Hm, da..čuvena prodavnica u Vasinoj, knjige, makete, simboli, nekada "Glasnik RV i PVO"..ne znam da li imaju farbi, u svakom slučaju farbe videh u Tempu,imaju..
Pozz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Evo od mene jedan profil u boji koji obradjuje jedan od ponudjenih aviona. Nisam bas siguran za 100% tacnost ali i samo izvorne fotke nisu bas najjasnije. Sad sam bas umoran ali ujutro cu napisati bas malo vise o ovoj masini. Imam negde i slike aviona na kome je leteo Oskar Rom. Znam da je postigao 99 pobeda i ako se ne varam leteo je na dva Fw190D.

Profil u boji je radjen za potrebe Bureka i maketarskog projekta druga Paplua...  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Fw190D 836017.jpg
(82.27 KB, 1600x669)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Kasno je ali do sada sam radio, pa pogledacete sutra. Prvo da odgovorim:
@Dule.B  jeste zaraza ali prija; u Vasinoj ima nesto boja odmah levo od tezge i to je sve, ima jos nesto ovih maketa 1:72 ali ima i vecih.

@pilot fala druze pilote, sluzimo maketashkom narodu! Smile Fala na podrsci. Waou! profil!!! Smile

A sad evo slika alata, lepka i boja. U istoj radnji (Vasina ulica u Bg) kupih i ovaj komplet (sl.1 i sl.2) kojeg pravi firma "Italeri" (sl.3) bas za maketare. Ovo uradih vise iz fazona da budem u maketarskom ozracenju. Te stvari se mogu nabaviti i posebno, mada cini mi se da je skalpel bas zgodan za ove stvari. Naravno sve je pravljeno u Kini (sl.4), da se ne zavaravamo.
Kupio sam dva lepka (sl.5), neznajuci sta je bolje i zgodnije. Jedan je u tubici - velicine kao oni tipicni super-lepkovi, "plastic cement" (ovaj je verovatno pastozan) isto od firme "Italeri" a drugi u maloj bocici tecni (uoci u tekstu "liquid cement for plastic...") firme "Model Master". (Ja pisem ovde sto vise raznih podataka, jer sve to moze nekoga interesovati). Verujem da ovih firmi koje proizvode alate, lepkove i boje za makete ima isto toliko mnogo kao i proizvodjaca maketa, a verovatno svi rade sve.
Tu je i crno siva boja (sl.6 i sl.7 -uzeo sam dve od raznih proizvodjaca, dosta su jeftine oko 30-40 din), jedna je od firme "Humbrol" (kao lepak koji je nacrtan na kutiji modela), pakovana u minijaturnoj metalnoj kantici. Na poklopcu joj je utisnut broj 112 -pretpostavljam sifra boje, ako neko zna da li je to sifra neka potvrdi. Druga boja je firme "Model Master" (kao gore pomenuti tecni lepak) i nosi naziv i sifru: Panzer Gray FS3076 (ova nula je precrtana- izgleda kao "fi").
Fali razredjivac, cetkica, al nacice se i to. Smile


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

01 Alat 1 s.jpg
(189.11 KB, 768x1024)
02 Alat 2 s.jpg
(332.07 KB, 768x672)
01 Alat 3d s.jpg
(75.45 KB, 441x335)
01 Alat 2d s.jpg
(173.52 KB, 993x423)
05 Lepak s.jpg
(386.98 KB, 900x595)
03 Boje st.jpg
(408.81 KB, 800x625)
04 Boje s.jpg
(407.55 KB, 800x600)
« Poslednja izmena: 08. Dec 2007, 10:39:29 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson C702i

Tu je i crno siva boja (sl.6 i sl.7 -uzeo sam dve od raznih proizvodjaca, dosta su jeftine oko 30-40 din), jedna je od firme "Humbrol" (kao lepak koji je nacrtan na kutiji modela), pakovana u minijaturnoj metalnoj kantici. Na poklopcu joj je utisnut broj 112 -pretpostavljam sifra boje, ako neko zna da li je to sifra neka potvrdi. Druga boja je firme "Model Master" (kao gore pomenuti tecni lepak) i nosi naziv i sifru: Panzer Gray FS3076 (ova nula je precrtana- izgleda koa "fi").
Fali razredjivac, cetkica, al nacice se i to. Smile




Za razredjivac kupi obican u farbari e sad uljani ili nitro to je vec tvoj izbor u principu nitro je finiji ali uljani je bezbedniji (u smislu ako preteras nece nagristi plastiku) ja licno preferiram White Spirit kosta oko 200din u farbari a traje jako dugo.Sto se cetkica tice imao si ih kad si vec bio u vasinoj prekoputa u platou u kartograferiji ili pogledaj u slikarskim radnjama (imas jednu radnju u narodnog fronta kad od balkanske krenes ka zelenjaku sa desne strane,cene su sasvim pristojne).
Pitanje sta te je kostalo 30-40 din
Boja koju si uzeo je pun pogodak,koristice ti i kod messerschmitta...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
A sad akcija! Smile
Sta ce nas covek negp odma' "cvikcangle" pa udri (sl.1). Prvo sam resio da odrezem coveculjka (pilota; ljudi koliko je to sitno!!!) i klestima sam odrezao jednu stranu (treba biti pazljiv jer klesta hoce da klize lagano, kako se stezu, pa se moze desiti da prerezu tamo gde netreba -u ovom slucaju po stopalu figurice. Zato sam bio veoma, veoma oprezan. Ne treba zuriti!). Na uvecanju (sl.2) moze se fino videti visak plastike (a) na drugom stopalu (prvo je vezano sa ramom i tu sam rezao klestima) nastao pri livenju. Drugu stranu figurice gde je ona preko glave vezana za ram, sam odlomio laganim (!) kretanjem gore dole dok veza nije sama pukla (sl.3) Ovo ciniti polako da se ne bi deformisao deo figure blizu veze i oprezno da se ne osteti neki susedni deo (sl.4) kao na pr. tanjusna cev topa koja viri iz krila aviona (b) udaljena ovde ni 5mm od prsta. Veza mora da se deformise dalje od povrsine dela kojeg odvajamo. Meni je ispalo ok pa sam visak koji je sada ostao na glavi figurice uklonio skalpelom (sl.5).
Potom sam presao na odrezivanje sedista pilota i to sam uradio skalpelom (sl.6). Sa skalpelom takodje treba biti oprezan - ne pritiskati jako, jer ako odleti moze da osteti ostale delove. Bolje vise laganih pokreta poput testerisanja.
Sada sam uzeo turpijicu (veoma slici onoj za nokte) i prvo grubo pa fino obradio figuricu (sl.7 i sl.Smile. Moram priznati da sam jedva video i da sam morao raditi toliko lagane pokrete, gotovo da onako ovlas prelazim preko odredjenih mesta: vrh glave i desno stopalo (gde su bili ostaci veze sa ramom), zatim duz bocnih strana figurice gde je bio vidljiv sav od kalupa (u vidu ispupcene linije - ovde sam odmah uvideo potrebu veoma malih, sitnih turpija i lupe) i unutrasnje strane nogu. Stopala sam posebno obradio jer su imala mali visak plastike uokolo. Dok sam ovo radio kroz glavu mi je proletalo bojadisanje ovog coveculjka -kako sa svim detaljima, koje boje...?
Obrada sedista je bila mnogo laksa i tu ova turpija radi posao (ima dve strane grubu i finiju, ova finija u ovoj fazi zavrsava posao). Jos sam u nedoumici da li da ismirglam dve okruglaste povrsine na sedistu (strelice na sl.9), jer cini mi se da se one mogu videti kroz kabinu, a nesto sumnjam da su to tragovi od livenja. Ako neko zna nek pomaga.
To je bilo to, a sledi trup. Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

07 Odsec Coveculjka 1a  s.jpg
(350.18 KB, 1024x768)
07 Odsec Coveculjka 1ad  st.jpg
(313.03 KB, 800x838)
08 Odsec Coveculjka 2 s.jpg
(191.33 KB, 1024x768)
08 Odsec Coveculjka 2d st.jpg
(217.28 KB, 600x653)
10 SkidSuvisPlast Glava 1d sc.jpg
(139.65 KB, 700x325)
09 Odsecanje sedista 1d s.jpg
(297.41 KB, 800x650)
11 SkidSuvisPlast Glava 2d s.jpg
(269.96 KB, 750x726)
12 SkidSuvisPlast Stopala 1d s.jpg
(342.24 KB, 750x738)
13 Sediste i pilot d sc.jpg
(218.08 KB, 600x421)
« Poslednja izmena: 08. Dec 2007, 03:27:59 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Bravo Papalu, da znas da sam se preznojio dok sam citao kako si skidao coveculjka, kao da sam ga i sam skidao u tom trenutku, hvala za ovo iscrpno izvestavanje, samo nastavi! Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Da znas i ja sam se preznojavao, ali kada sam odsecao delove trupa, vec je bilo lakse. Smile
Poucen iskustvom, sada sam to uradio skalpelom, lagano. Delovi trupa imaju dosta viskova plastike na sebi (sl.1, sl.2 i sl.3 - skalpel je okrenut kao strelica u pravcu tih viskova, na trecoj slici se slabo vidi ali je bilo toga duz ivice table sa instrumentima, te uokolo kabine). To sam resio pazljivim radom skalpelom pa posle turpijanjem (sl.4 i sl.5). Ova turpija je malo nezgrapna za ovaj posao (sl.6) ali nekako sam uspeo. Mozda ce trebati pod lupom sve to pogledati pa onda eventualno doterati lepim smirglama da to bute uredno i jednoliko.
Desna polovina trupa (sl.7) pored viska plastike (c) ima i jednu tackastu, ali ne malu, udubinu (d) koja je verovatno greska u livenju. To ce morati da se gituje.
Usuvo sam spojio trup, sediste i coveculjka (sl.8, sl.9, sl.10 i sl11. -gumica lagano drzi sve na okupu) i mislim se da li da sada turpijam ivice spojeva ili kada ih zalepim. Naime, tesko je proceniti precizno pre nego sto se strane spoje. I na repu ima jos sitnih delova povrsina za smirglanje. No dovde sam stigao i posto sam bas zaglavio (sda je 04:57), odoh da padnem u nesvest.
Pozdrav i hvala svima  Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

13 Trup visak plastike 1 s.jpg
(388.48 KB, 1024x768)
14 Trup visak plastike 2 s.jpg
(363.2 KB, 1024x768)
14 Trup visak plastike 3d s.jpg
(110.07 KB, 500x337)
15 Trup SkidViska Plast 1d sc.jpg
(122.82 KB, 388x550)
15 Trup SkidViska Plast 2 s.jpg
(371.63 KB, 1024x612)
15 Trup SkidViska Plast 2d s.jpg
(116.23 KB, 500x479)
16 Trup visak plastike 4d st.jpg
(223.54 KB, 1024x354)
17 Privr Spoj Trup 1 s.jpg
(233.54 KB, 1024x312)
18 Privr Spoj Trup 2 s.jpg
(254.84 KB, 345x1024)
19 Privr Spoj Trup 3 s.jpg
(382.04 KB, 1024x768)
20 Privr Spoj Trup 4 s.jpg
(539 KB, 833x1024)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Znas sta- ti si rodjen za autora maketarskih clanaka!!!  Smile A osim toga- zaboravio si da obojis unutrasnjost aviona. Oboji ga u tamno sivu sto si kupio. Piloti na Fw190 su u kasnoj fazi rata leteli u skroz koznim letackim uniformama tako da znas da nadjes neku tanmu boju za to. U dodatku evo jedan zip sa vise detalja o bojenju aviona odozdo. To sto si ti radio je odozdo delimicno plavo al najvecim delom srebrno i srednje sivo.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
w4.zip (1079.22 KB)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
HTC HD2
 Smile Smile bravo Papalu samo rokaj  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Znas sta- ti si rodjen za autora maketarskih clanaka!!! Smile A osim toga- zaboravio si da obojis unutrasnjost aviona. Oboji ga u tamno sivu sto si kupio. Piloti na Fw190 su u kasnoj fazi rata leteli u skroz koznim letackim uniformama tako da znas da nadjes neku tanmu boju za to. U dodatku evo jedan zip sa vise detalja o bojenju aviona odozdo. To sto si ti radio je odozdo delimicno plavo al najvecim delom srebrno i srednje sivo.
Ok, znaci li to da cela dva dela koji cine trup obojim iznutra tamno sivo + sdiste pilota ili samo deo gde je kabina? Smile Figurici cu morati da obratim posebnu paznju stose tice bojenja, a ono za maketarske clanke -eto meni, mozda, zanimacije u "penziji" Smile
Hvala na zip-u Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 66
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 21:09:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.98 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.