Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 31 32 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Почела хапшења националиста у Србији  (Pročitano 32535 puta)
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
SonyEricsson k530i
to nije smjesno...podrzavam i ja pedere

Од почетка си ми био сумњив...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0
mob
SonyEricsson k850i
to nije smjesno...podrzavam i ja pedere

Од почетка си ми био сумњив...



to ne znaci da sam peder, ali poznajem neke koji to jesu, kao ti npr  Smile
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
SonyEricsson k530i
to nije smjesno...podrzavam i ja pedere

Од почетка си ми био сумњив...


to ne znaci da sam peder, ali poznajem neke koji to jesu, kao ti npr  Smile

У је,једним потезом си ме вратио у пети разред,још од тада нисам чуо овако добре форе  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0
mob
SonyEricsson k850i
Srbija ponovo u devedesetim?

Beograd - neredi ultradesničara

02.10.2009
Branka Mihajlović

Ako država zaista hoće da se oslobodi nasilja, onda su hapšenja i zabrane samo prvi korak, a drugi, ozbiljniji i teži, je defašizacija Srbije
Predsednik Srbije Boris Tadić u četvrtak je, odajući poštu preminulom francuskom navijaču Brisu Tatonu, uz ostalo rekao da je nasilje danas u Srbiji u direktnoj vezi sa nasiljem i zločinima u devedesetim godinama, te da treba prekinuti taj kontinuitet.


Dan nakon te izjave, ministar inostranih poslova Vuk Jeremić je za Radio Slobodna Evropa rekao:

„Mislim da je u poslednjih nekoliko dana, država, a najviše državni rukovodoci, su vrlo jasno iznesli svoj stav i pokazali šta misle o bilo kakvom obliku nasilja i diskriminacije. To je stvar koja treba biti najžešće osuđena i kažnjena. To je nešto što će država nastaviti da radi.“

Juče je predsednik Srbije, odajući počast ubijenom Brisu Tatonu, rekao i da nas nasilje vodi direktno u fašizam. Etnolog Ivan Čolović, međutim, kaže:

„To bi moglo biti prihvaćeno. Međutim, mislim da bi bilo tačnije da se kaže obrnuto – fašizam nas je doveo do nasilja.“

Fašističke ideje se nesmetano šire

Boris Tadić je najdirektnije povezao nasilje u devedesetim i nasilje u sadašnjoj Srbiji.

“Vidim neprekinutu nit između nasilja koje se dešavalo devedesetih godina, između zverskih zločina na prostoru bivše Jugoslavije, podrške štrajkovima jedinici za specijalne operacije, političkom jeziku koji je proizvodio bes nad takozvanim izdajnicima, stalnim traganjem za neprijateljima u društvu”, rekao je predsednik prlikom odavanja pošte Brisu Tatonu.

Tadić ni ovog puta, međutim, nije direktnije rekao šta je potrebno učiniti kako bi se napravio diskontinuitet u odnosu na vrednosni sistem u devedesetim godinama.

Mi smo tragom te izjave pitali našeg sagovornika etnologa Ivana Čolovića koji se u svojim knjigama, između ostalog bavio fenomenom nasilja sportskih navijača, kako načiniti diskontinuitet naspram devedesetih?

„Trebalo bi pre svega identifikovati ne samo ove nasilničke grupe i organizacije što radi policija. To je u redu, to treba pozdraviti. Nego nasilničke, odnosno fašističke ideje. To je već manje evidentno da će biti učinjeno i da postoji politička volja da se tako nešto radi. Jer, niz primera pokazuje da se ovde te fašističke ideje, nesmetano šire i da to na žalost po pravilu rade ljudi pripadnici političke, kulturne, pa i crkvene elite.“

Čolović iznosi i jedan konkretan primer:

„Nedavno sam pročitao izjavu jednog visokog uglednika Srpske pravoslavne crkve koji je rekao da bi Srbija danas trebalo da se ugleda na Republiku Srpsku. To je rekao ovako – na jednovernu i jednokrvnu RS. Reč jednokrvna Republika Srpska nedvosmisleno ukazuje na rasističku ideologiju! Tu bi se očekivalo da će bar ministar vera nešto da kaže tim povodom i da reaguje i kaže da se radi o fašističkoj izjavi. Naravno, ništa se nije delilo i to se događa i sa mnogim drugim sličnim izjavama gde vidite da te ideje koje su u Srbiji pre 20 godina bile prisutne sada dobijaju sve više pravo građanstva. Mi sada živimo u vremenu kada se ta ideologija nasilja i fašizma nesmetano razvija i populariše sa najviših mesta“, objašnjava Čolović.

Defašizacija je dugotrajan proces

Da li je vlast spremna da se ozbiljno i dosledno distancira od vrednosnog sistema 90-ih, ne prilagođavajući se glasačima, već pokušavajući da promeni njihove stavove inficirane dugogodišnjom nacionalističkom, ratno huškačkom i ksenofobičnom politikom. Može li se to postići mlakom, udvoričkom pa i nacionalističkom politikom u 2000-im?

Ivan Čolović kaže da, ako država zaista hoće da se oslobodi nasilja, onda su hapšenja i zabrane samo prvi korak, onaj drugi ozbiljniji i tezi, jeste proces defašizacije Srbije. E, tu treba isprobati političku volju za raskid sa devedesetim, jer:

„Svaka defašizacija se ovde odmah predstavlja kao neki nasrtaj iz inostranstva na ono što mi jesmo na našu slavnu tradiciju, svetinje i vrednosti. Te, svaki takav kritički duh koji bi hteo da tu fašističku tradiciju i ekstremno desničarsku dovede u pitanje, dolazi u opasnost da bude predstavljen kao izdajnik i stranac koji nam natura nešto tuđe“, kaže Ivan Čolović.

Dakle, potrebno je veliko i temeljno spremanje Srbije kako bi se ona postidela opevanih heroja iz devedesetih i nazvala ih pravim imenom.

Novih poruka sa državnih adresa, iz medija, od profesora, od javnih ličnosti, onakvih kakve očekuje profesor Čolović, još nema. Da li su se predsedniku Tadiću samo otele prejake reči ili je nagovešteno nešto novo. Profesor Čolović:

„Ako, da budemo optimisti za ovu priliku, zamislimo da će se ta jaka politička volja, da se pristupi tome da se u Srbiji taj mit nasilja prekine, onda bi stvarno imalo šta da se radi.“

jel gore lijepo pise defasizacija srbije ?
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
LG Frizider
 Smile Tocilo je za ovog doktor nauka..............ajde sad ja da iskopam neki tekst gde tebe neko oslovljava sa "kreten", znaci i ja mogu da napisem "evo lepo pise da si kreten", je l to ispravno tumacenje?

hint: suprotno od nije Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0
mob
SonyEricsson k850i
Smile Tocilo je za ovog doktor nauka..............ajde sad ja da iskopam neki tekst gde tebe neko oslovljava sa "kreten", znaci i ja mogu da napisem "evo lepo pise da si kreten", je l to ispravno tumacenje?

hint: suprotno od nije Smile

nisam ja to napisao, nego neko ko zivi sa vama i takav rezon i vidjenje srbije danas se povlaci iz teksta u tekst, od autora do autora, sve vise i vise, mozda ti nisi svjestan da si fasista, ali nisi ti kriv, nego oni koji su ti nametnuli takve poglede...
« Poslednja izmena: 03. Okt 2009, 19:08:57 od inzko80 »
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
LG Frizider
Oces ja da citiram nekoga ko zivi sa vama, ko se krece po Federaciji pa onda da pricamo?  Smile Mozda ti ne znas da si glup al nisi ti kriv, takav si se rodio  Smile
« Poslednja izmena: 03. Okt 2009, 19:32:32 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
SonyEricsson k530i
Smile Tocilo je za ovog doktor nauka..............ajde sad ja da iskopam neki tekst gde tebe neko oslovljava sa "kreten", znaci i ja mogu da napisem "evo lepo pise da si kreten", je l to ispravno tumacenje?

hint: suprotno od nije Smile

 mozda ti nisi svjestan da si fasista, ali nisi ti kriv, nego oni koji su ti nametnuli takve poglede...

Можда ти ниси свестан да си Србин,али ниси ти крив, него они који су ти наметнули такве погледе... Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mene zanima, sta rade hrvati i bosanci ovde ?! zasto pate od tog kompleksa pa u svemu traze Srbe ?!
kako mene npr zabole bas za njih ?! aman toliko mi je svejedno, mogu svi da se poubijaju, ja bih procitao vest i presao na bitnije stvari...npr "vic dana" ili horoskop...

Sta dakle vi bosanci sada radite na temi "Почела хапшења националиста у Србији " ?!
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Citat
to ne znaci da sam peder
Nisi ti peder  Smile Ti si pederčina  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 31 32 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.