Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pobegla posle osam godina zatočeništva  (Pročitano 9473 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
NATAŠA JE TRUDNA!

Austrijanka koja se pojavila posle osam godina otkako je kidnapovana ne želi da vidi roditelje, a nemački listovi tvrde da čeka dete


Svetski mediji Nataši za intervju i fotografije nude 200.000 evra, majci Brigiti 70.000

BEČ - Austrijanka Nataša Kampuš, koja je pre nekoliko dana, posle osam godina, pobegla iz kuće otmičara na slobodu, navodno je trudna, pišu nemačke novine. Najnovije vesti govore da je Nataša, koja je danas 18-godišnja devojka, trudna sa svojim otmičarem Volfgangom Priklopilom, koji se ubio posle njenog bega.
Ovo piše "Berliner cajtung", a prenosi "Dejli mejl". Nije poznato odakle nemačkim novinarima takva informacija, osim da se radi o "izvoru bliskom Nataši".
Austrijska policija je u nedelju potvrdila da je Nataša bila seksualno zlostavljana, a sama devojčica je preko policije objavila da "tuguje za otmičarem". "Njegova smrt nije bila potrebna", piše u Natašinom pismu. Ona još odbija da razgovara o seksualnom zlostavljanju, ne želeći da kaže da li je bila zlostavljana čak ni doktorima.
Nataša Kampuš oteta je kao desetogodišnja devojčica na putu do škole. Punih osam godina provela je u prostoriji veličine 3 puta 4 metra, potpuno izolovana od spoljnog sveta. Smela je povremeno, ali vrlo malo, da čita i gleda televiziju. Nataša je prebačena na tajno mesto, navodno u jedan od sanatorijuma u austrijskoj pokrajini Gradišće i nema nikakvih kontakata s porodicom i medijima. Čak ni otac Ludvig i majka Brigita, koji inače žive razdvojeno, trenutno ne znaju gde su policajci smestili njihovu ćerku i zbog toga su oštro protestovali.
- Nije li suludo da uopšte ne znam gde mi se nalazi ćerka - rekao je Natašin otac Ludvig. Njegova bivša supruga i Natašina majka Brigita takođe je ljuta što joj je ćerka u izolaciji i traži da joj policija dopusti da je vidi. Ali, Nataša je, prema policijskom saopštenju, zatražila da proteklog vikenda bude sama.
Prema poslednjim informacijama, devojka odbija da vidi roditelje, ali s njima priča telefonom. Policija veruje da je ona pre osam godina pobegla od kuće usred žestoke svađe svojih roditelja, koji su se posle njenog nestanka rastali, kriveći jedno drugo.
U međuvremenu je zanimanje austrijskih i svetskih medija za Natašu dobilo neočekivane razmere. Nataši se za intervju ili fotografisanje nudi i do 200.000 evra. Majci Brigiti ponuđeno je 70.000 evra za razgovor i slike njene ćerke. Majka je ponudu odbila.
(IN.)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
MISTERIJA

Novi detalji vezani za Austrijanku Natašu Kampuš otvaraju niz spekulacija vezanih za njenu otmicu i život u kući otmičara Volfganga Priklopila

Volfgang Priklopil...
Natašin advokat Ginter Harih tvrdi da će legalnim putem zatražiti da Priklopilova kuća od 160 metara kvadratnih i posed u Strashofu pripadne Nataši, zajedno s dva automobila, dve trećine ostavštine njegove majke i 24 odsto preduzeća u kom je radio

BEČ - Austrijska policija saopštila je da je juče nastavila ispitivanje Nataše Kampuš, 18-godišnje devojke koja je nedavno uspela da se oslobodi iz kućnog pritvora u kome je bila zatočena punih osam godina pošto je oteta na putu za školu.
Kako je saopšteno, policija želi da sazna detalje otmice, odnosno o prvim danima koje je provela u rukama otmičara Volfganga Priklopila, koji je posle bekstva svoje žrtve izvršio samoubistvo.
Volfgangov kolega Ernst H. izjavio je juče na konferenciji za novinare da je upoznao Natašu Kampuš.
- U julu je Priklopil hteo od mene da kupi prikolicu za svoj automobil. Kada je otvorio vrata vozila, u njemu je sedela jedna devojka koju mi je predstavio kao svoju poznanicu, ali nije rekao njeno ime - ispričao je Ernst H. detalje susreta sa Kampuševom. - Dao sam joj ruku i ona mi je ljubazno rekla "Dobar dan". Na mene je ostavila utisak vesele, srećne osobe. Bio sam veoma iznenađen i nisam mogao da objasnim da li mu je to bila devojka ili samo poznanica. Naravno, nisam tada znao da se radi o otetoj Nataši Kampuš.
Ernst H. je naveo da je Priklopila smatrao normalnom osobom i da nije ni mogao da pretpostavi da je spreman na tako nešto. Takođe je kazao da je bio u kući Priklopila i da mu nikada ništa neobično nije upalo u oči. Istovremeno, on je ispričao i detalje susreta sa Priklopilom u prošlu sredu, na dan Natašinog bekstva iz ralja otmičara.
- Nazvao me je i rekao da se nalazi u trgovinskom centru "Donaucentrum" kod stare pošte i zamolio me da ga pokupim. Kada sam došao po njega, ušao je u auto i vozili smo se do 21. bečkog okruga, gde me je Priklopil zamolio da isključim mobilni da bismo u miru razgovarali - naveo je on. - Bio je veoma uzrujan i ispričao mi je da je pobegao od policijske kontrole pošto je bio pijan. Ja sam pokušao da ga smirim time što sam prešao na razgovor o poslu. Pošto sam stekao utisak da se smirio, mi smo se rastali.
Nataša se trenutno nalazi u izolaciji, okružena advokatima, timom psihijatara i socijalnim radnicima. Njen advokat Ginter Harih tvrdi da će legalnim putem zatražiti da Priklopilova kuća od 160 metara kvadratnih i posed u Strashofu pripadne Nataši, zajedno s dva automobila, dve trećine ostavštine njegove majke i 24 odsto preduzeća u kom je radio.
(AG.)

Milion evra od države

Nataša će od države dobiti gotovo milion evra kompenzacije za osam godina torture i izolacije. U Austriji se trenutno vodi diskusija o pooštravanju kazni za krivično delo otmice i lišavanje slobode. Austrijsko ministarstvo pravosuđa najavilo je da namerava da pooštri kazne za otmicu kao što je ova jer bi otmičar Nataše Kampuš, koji je počinio samoubistvo, dobio samo deset godina zatvora.
Priklopil, koji se u sredu uveče bacio pod voz, bi bio sudski progonjen samo zbog "lišavanja slobode", jer nije tražio otkup posle otmice Nataše.

"Jugoslovenka"

Nemački listovi pišu da su komšije viđale Natašu s Priklopilom tokom tih osam godina kad mu je devojka pomagala u kućnim poslovima, opisujući je kao "uvek prijateljskog izgleda". Priklopil ju je svima predstavljao kao mladu spremačicu iz bivše Jugoslavije.
- Mladu devojku sam često viđao u vrtu. Zajedno su se vozili u njegovom autu, a svaki put bi nam prijateljski mahala - rekao je 66-godišnji Priklopilov komšija Jozef Jantišek, i dodao da mu je komšija objasnio da je mladu Jugoslovenku "pozajmio" od kolege s posla, da mu pomogne u kući.


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Hoce li ovo nekada proci?

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3760
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
BlackBerry 
Sada je najlakse da mediji tracare o njoj... Kako je to jadno...
IP sačuvana
social share
Ко рескира профитира... Србија Србима, Европа Европљанима...
Heart Breaker...

U kafileriji se neprekidno ubijaju psi i to ne agresivni,
već SVI.
Štenci stari mesec, dva, veliki, mali, mešanci i rasni, bez izuzetka, posle sedam dana biće ubijeni injekcijom otrova!
U proseku između 50 do 200 pasa ubiju nedeljno!
Više od 7 000 pasa ubiju godišnje u kafileriji u Beogradu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Alcatel One Touch
...i previse...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
OSAM GODINA U PAKLU!

Austrijanka Nataša Kampuš pred televizijskim kamerama otkrila kako je oteta i šta je preživela u kući Volfganga Priklopila


Natašom Kampuš...

BEČ - Televizija ORF prva je napravila intervju s Austrijankom Natašom Kampuš, koja je nedavno pobegla od otmičara posle osam godina zatočeništva. Nataša je s puno emocija govorila o osmogodišnjoj traumi kroz koju je prošla. Tokom razgovora je često držala zatvorene oči jer još nije naviknuta na jako svetlo.
Njen otmičar Volfgang Priklopil ju je kao 10-godišnjakinju oteo na putu od škole, a Nataša je opisala šta se događalo na dan otmice.
- Nije istina ono što pišu mediji - da me mama tukla. Bar ne tako kako se piše. Bila sam ljuta na nju i krenula sam u školu. Još na kućnom pragu sam razmišljala o nečemu što mi je majka jednom kazala: "Nikad ne smeš nigde da odeš ljut na nekoga jer će se nešto dogoditi." Ali, ja sam ipak otišla. Kad sam došla do druge ulice, videla sam Priklopila kako stoji pored automobila. Kad sam prolazila, on me je zgrabio, nisam mogla ni da pisnem.
- Kad me je uvukao u auto, rekao je da mi se neće ništa dogoditi ako radim šta mi kaže. Nekoliko minuta kasnije rekao je da je to otmica i da će tražiti novac od mojih roditelja. Smestio me je u sobu u kojoj nije bilo svetla. Bila sam u mraku. Plakala sam jer sam se osećala bespomoćno. Posle šest meseci pustio me je prvi put u kuću, mogla sam da se operem u kupatilu. Tek posle dve godine doneo mi je radio, stalno sam slušala vesti - rekla je Nataša.
- Pitala sam ga zašto je izabrao baš mene, a on mi je odgovorio da sam mu se svidela i da me je želeo. Nikada nisam znala koliko je sati, jer prostorija u kojoj sam bila nije imala prozore. Kada mi je doneo doručak, hleb i salamu, znala sam da je jutro - tvrdi 18-godišnjakinja.
Otmičar ju je lagao da je od roditelja tražio otkupninu od 13 miliona šilinga, ali da oni nisu želeli da je plate.
- Kazao je da je on jedini čovek kome je stalo do mene i da ćemo zauvek ostati zajedno.
Iako nije smela da gleda informativne emisije, iz časopisa je saznala da je rat u Iraku. Nameštaj za sobu izabrala je sama. Posle četiri godine zajedničkog života, Nataša je odlučila da otmičara zove Volfi, a kao 14-godišnjakinja počela je da kuva. Mesecima pre bega Nataša mu je govorila da ne može više tako da živi i da će pokušati da pobegne. Ali, bila je zabrinuta zbog njegove majke koju je smatrala dobrom osobom, koja nije znala drugo lice svog sina.
- Sada mi je jako žao njegove majke. Znala sam da će moj beg biti njegova smrtna presuda - rekla je Nataša.
Dodala je da je Prikopila "grizla savest" zbog otmice. Svaki časopis koji joj je dao, a počeo je da ih joj donosi dve godine posle otmice, pregledao je tražeći njene skrivene poruke.
- Postojalo je mnogo osoba kojima sam pokušala da dam neki znak. Najgore je bilo kad me je prodavac u prodavnici pitao može li da mi pomogne, a ja sam se bojala jer je Priklopil rekao da će ubiti i mene i druge ako se nešto otkrije. Ne možete zamisliti kako je to kad nekoga gledate u oči i tražite pomoć pogledom, a istovremeno se smešite i pravite se da je sve u redu - kaže Nataša, kojoj smetaju napisi u medijima, a najviše fotografije njene tamnice.
- To je bila moja soba, to je moja privatnost i niko nema pravo da proviruje tamo - rekla je.
O planovima za budućnost kaže da bi želela da maturira i upiše studije, ali još ne zna koje. Možda napiše knjigu o onome što joj se desilo i postane glumica.
(AG.)

Nije bila jedina?!

Najnovija otkrića u istrazi izazvala su sumnju da 18-godišnja Nataša nije bila jedina žrtva Volfganga Priklopila.
Naime, zamračeni podrum u kome je Nataša kao 10-godišnjakinja bila zarobljena od 2. marta 1998. godine izgrađen je otprilike pet godina pre nego što je devojka oteta.
Pretragom Priklopilove kuće takođe je otkriveno da je u otmičarevom krevetu nedavno spavala još jedna osoba, i policija traga za njom. Otmičareva kuća prepuna je istražitelja koji prekopavaju vrt njegove kuće, pregledaju njegove knjige, video-zapise i ostale lične stvari.

Beg iz kuće

Nataša tvrdi da se u prethodne dve nedelje normalno i dosta jednostavno prilagodila na slobodu, kao i da nema nikakvih problema u komunikaciji i životu s drugim ljudima.
Beg iz kuće, prema njenim rečima, bio je "potpuno spontan". Pošto se našla pred vratima, odlučila je da preskoči preko vrta i odjurila do susedne kuće, jer je videla da je neko blizu otvorenog prozora.

Vrtoglavica zbog gladi

Nataša kaže da se u zatvorenom prostoru gde je provodila mnogo vremena osećala "kao u inkubatoru".
- Hvatala me je vrtoglavica i maglio mi se vid, što je verovatno bilo posledica stalnog nedostatka hrane.
Nataša je u intervjuu rekla da je često bila gladna, pa bi zato želela u budućnosti da se bavi humanitarnim radom i pomoći gladnima, kao i nestalima.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
GROZNA MAJKA
Pijana Brigita Sirni često je tukla ćerku Natašu Kampuš i dugo se družila sa njenim otmičarem

Brigita se redovno viđala sa Priklopilom u baru

Otmičar je i majstorisao u Brigitinoj radnji

BEČ - Nakon što je advokat Nataše Kampuš prošle nedelje iznenadio bečke medije priznanjem da je ona u februaru ove godine bila na skijanju u Donjoj Austriji zajedno sa svojim otmičarem Volfgangom Priklopilom, austrijsku javnost sada potresaju i javno iznete tvrdnje da je Natašina majka Brigita Sirni dobro poznavala otmičara njene ćerke!
Prema izjavama Anelize Glazer, komšinice Natašine majke, nemačkom časopisu "Štern", Brigita Sirni navodno se redovno družila s Priklopilom u jednom baru u 22. okrugu Beča, a prema istim navodima viđeni su zajedno nekoliko nedelja pre nego što je Priklopil 2. marta 1998. oteo Natašu na njenom putu do škole.
- Ja sam uverena da su se Sirni i Priklopil poznavali. Kada su 23. oktobra mediji objavili Priklopilovu sliku, odmah sam ga prepoznala kao poznanika moje komšinice - rekla je Anelize Glazer, koja je Brigitu Sirni opisala kao "lošu majku" koja je u "alkoholisanom stanju često tukla svoje dete".
Dok su se na osnovi Glazerinih izjava zahuktale i spekulacije o tome da je Priklopil čak obavljao i električne radove u prodavnici koju je u to vreme imala Sirni, policijski inspektori izjavili su da se ove izjave Anelize Glazer date medijima ne poklapaju sa iskazom koji je dala policiji.
- Gospođa Glazer je svedok i ispitivali smo je nekoliko puta, ali ona nama tako nešto nikad nije rekla. Poznate su nam, doduše, tvrdnje da su se Priklopil i Natašina majka poznavali, ali za to zasad ne postoji potvrda - rekao je Gerhard Lang, jedan od portparola Savezne kancelarije za suzbijanje kriminala.
Brigita Sirni oštro je odbacila optužbe svoje komšinice, naglašavajući da i dalje odbija svaki kontakt s novinarima. Ona je od medija zatražila zaštitu svoje privatnosti.
Komšinica Anelize Glazer ispričala je za "Štern" da je Priklopila, kad je u novinama videla njegovu sliku, prepoznala kao poznanika svoje komšinice Brigite koja se s njim družila i dve nedelje pre nego što joj je oteo ćerku.
Nataša Kampuš, 18-godišnja devojka čija je potresna priča o 3.097 dana zatočeništva u podrumu Priklopilove kuće šokirala svetsku javnost, i dalje se nalazi u Bečkoj opštoj bolnici pod budnim okom psihoterapeuta.
(AG.)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.