Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 06:08:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pobegao sam ljudožerki s venčanja  (Pročitano 1545 puta)
14. Dec 2008, 07:37:33
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
Beograđanin Viktor Lazić (23) boravio je u 40 zemalja, družio se s piratima i ljudožderima, a planira da se u martu, pošto diplomira prava, otisne na dvogodišnji put oko sveta i obiđe još 90 država



U plemenu ljudoždera na Tajlandu dopala mi se jedna devojka. Mlada, lepa. Iako su kazali da ima 20 godina, mislim da nije imala više od 16. Brčkala se u rečnom plićaku. Prišao sam joj i počeli smo da razgovaramo. Zapravo, sporazumevali smo se kako smo umeli. Uglavnom mimikom. Kada su njeni saplemenici to videli, odlučili su da nas venčaju. Nije prošlo ni pola sata, izveli su nas pred vrača u raskošenim odeždama i obavezali na „večnu ljubav".
Uspeo sam da uzmem svoje stvari i da trčeći stignem do prvog autobusa. Putovanje od 18 sati, koje je usledilo, jedno je od dramatičnijih u mom životu. Razboleo sam se, dobio temperaturu od oko 40 stepeni. Ni danas ne smem da poverujem u to da je moja iznenadna bolest delo vrača koji je na mene bacio magiju. Ali, ako kažem da me je „ozdravio" vrač iz drugog plemena u koje sam stigao napola živ, i to čitajući magijski obred iz knjige plemena moje nesuđene neveste, ideja o dejstvu čini koje su me zamalo ubile i nije bez osnova.

Vodič, ronilac, pisac...

Ovo je samo jedan od događaja o kojima za Press nedelje priča Viktor Lazić, dvadesettrogodišnji apsolvent Pravnog fakulteta u Beogradu ali, po sopstvenom priznanju, i turistički vodič, instruktor ronjenja, bibliofil, poliglota, pisac. Viktor je, kako ističe, do sada obišao 40 zemalja, uglavnom u Aziji i Evropi, prokrstario je Amerikom, a planira da se u martu, nakon diplomiranja, otisne na dvogodišnji put oko sveta i obiđe još 90 država. Krenuće, kaže, na istok i dalje dokle uspe da stigne svojom „ladom nivom".
A odatle brodovima, avionima i ko zna sve čim put Australije, Južne Amerike, pa preko Afrike, nazad kući, u Beograd. A onda planira da u svom gradu otvori književni klub, u kome će posetioci moći da uživaju u njegovoj bogatoj biblioteci, koja trenutno broji više od 21.000 knjiga, većinom donetih s putovanja. To će, kako napominje, biti jedinstvena biblioteka u Evropi, a verovatno i svetu, jer do najvećeg broja tih knjiga, među kojima ima i raritetnih, može se doći jedino odlaskom u zemlje u kojima su napisane.
- Na svoje prvo samostalno putovanje otišao sam kod tetke u Englesku, imao sam svega 14 godina. Tada sam bez pratioca, uz tetkino dopuštenje, putovao tom zemljom. Dopalo mi se. Sa 16 godina sam otišao u Budimpeštu, a na prvo daleko putovanje odlučio sam se kada sam napunio 19 godina. Bio je to Tajland. Svi me pitaju odakle mi novac za put. Najskuplja je avionska karta, za koju mi je, u zavisnosti od pravca, potrebno, oko 500 evra, a sve ostalo nije skupo. Nosim 100 evra i platnu karticu. Spavam u hostelima u kojima prenoćište košta, u našem novcu, ne više od 15 dinara. Toliko mi je potrebno i za obrok u tim dalekim zemljama. Ali, neretko sam, želeći da uštedim novac za kupovinu knjiga, spavao pod vedrim nebom. U vreći za spavanje ili čak bez nje. A jeo sam najraznovrsnija jela, nama potpuno strana. Kada sam bio u Kini, probao sam zmije i neka čudna jela, ali sam ubrzo odustao od toga da se raspitujem šta je u tanjiru - govori Viktor.
Kaže da voli da putuje sam jer njegov dnevni tempo od više od 20 pređenih kilometara, uz svega nekoliko sati sna i hrane koja se mahom svodi na pirinač, malo ko može da isprati. Tako mu je, tvrdi, jednostavnije da se organizuje i poseti što više mesta, a i domoroci su, napominje, otvoreniji prema nekome ko im u pohode dolazi sam.

Međutim, Viktor ističe da se nikada nije osetio usamljenim, naprotiv, upoznavao je ljude, sklapao prijateljstva. Često se i zaljubljivao i zbog toga nailazio i na probleme. Kada se posvađao sa svojom devojkom u Novosibirsku, otišao je iz njenog stana i noć proveo u sobi bez prozora na minus 55 stepeni. Više puta su ga opljačkali, usred Londona ga je napala grupa maloletnika, a na Sumatri su ga pirati učili kako se prepadaju i pljačkaju brodovi.

Na Tajlandu je bio u gradu u kome majmuni žive zajedno s ljudima, ali su se, izgleda, prilično odmomaćili pa je praćka za odbranu, koju je i Viktor koristio, valjda jedini način za održavanje te čudne kohabitacije. U istoj zemlji je posetio grad u kome ima 75.000 stanovnika, a 90.000 krokodila, dok je na Tibetu prisustvovao morbidnom običaju - nebeskoj sahrani.

- Pošto im je zemlja kamenita, prinuđeni su da svoje pokojnike iseku na komade, zatim uvaljaju u brašno i delove preminulog bace pticama. Kada sam ih pitao zašto to čine, odgovorili su mi da ih time zavaravaju da ne pomisle da je u pitanju ljudsko meso jer bi, u suprotnom, nakon što bi ga probale, počele da napadaju ljude - kaže Viktor.

U džungli plaču za Titom


Većina ljudi s kojima se susretao na putovanjima, priča Viktor, nije čula za Srbiju, ali se mnogi prisete o kojoj zemlji se radi kada spomene Jugoslaviju ili Tita.
- Jednog osamdesetogodišnjeg pripadnika plemena koje živi u džungli zanimalo je odakle sam. Ništa mu nije značilo ime naše zemlje, ali, kada sam pomenuo Tita, čovek se trgao i setio našeg bivšeg predsednika. Ali, pošto sam mu saopštio da je Broz umro, rastužio se i počeo da plače - kaže Viktor.











Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 525.2
mob
Nokia Neka stara nokia
au...
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Svaka mu čast gde je sve stigo.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
MacOS X
Browser
Mozilla (KHTML,
mob
Samsung Galaxy Nexus
lik mi je komshija ... zhivi u gajbi do mene !!! car je Smiley
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 525.2
mob
Nokia Neka stara nokia
lik mi je komshija ... zhivi u gajbi do mene !!! car je Smiley
1) cestitam na 7000 postu  Smile
2)stvarno? i,sta kaze...kako se proveo sa ljudozderima?
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Impossible Is Nothing

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2917
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
hehe zanimljivo je to  Smile
IP sačuvana
social share
Na svetu nista lepse,ne moze da postoji,nego sto je nasa ljubav prema Crno-beloj boji !!!
Ponos Srbije
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Qtek 小米
Ала ће овај да буде добар адвокат кад овако масно лаже као пас.   Smile
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


radimo sta ne volimo da kupimo sta nam ne treba

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 28121
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson AINO U10
treba imati samo volje a nacina uvek ima
Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
potpis obrisan po preporuci par skorpija
______________________________ ___________________
Stvari imaju onoliku vaznost koliku im mi damo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Aj em d best!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2800
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung ZM60
nemam reci ... samo napred ...
IP sačuvana
social share
Ich tu dir weh....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1862
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6600
Napred i chuvaj se ... Smile
ljudozderke svuda postoje Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 06:08:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.