Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pljačkaš bežeći bacao hiljadarke po bolnici  (Pročitano 413 puta)
04. Okt 2011, 17:38:27
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 14.0.835.187
mob
Apple iPhone SE 2020
RAZBOJNIŠTVO ZASTAVNIKA U PENZIJI
Pljačkaš bežeći bacao hiljadarke po bolnici

B. Janačković    | 04. 10. 2011. - 00:02h | Foto: B.J.    | Komentara: 80
NIŠ - Policija je uhapsila penzionisanog zastavnika Vojske Srbije Nenada J. (38) iz Suvog Dola zbog sumnje da je preteći oružjem opljačkao blagajnu Kliničkog centra u Nišu. Pri pokušaju da umakne s plenom od oko 247.000 dinara, razbojnik je bežeći po krugu bolnice bacao novac, ali je uprkos tome pronađen uhvaćen. Ovaj do sada nezabeležen slučaj razbojništva desio se u petak posle podne, a osumnjičenom je nakon saslušanja kod istražnog sudije Višeg suda u Nišu određen jednomesečni pritvor.

Blagajna Kliničkog centra se nalazi odmah na ulazu u krug bolnice, pored kućice u kojoj su portiri. No, to razbojnika nije uplašilo da se ušeta sa pištoljem koji je izvadio iz torbe.

- Izašao sam oko 17 časova nakratko da se osvežim, vratio se u kancelariju i počeo da popunjavam neka dokumenta. Video sam kroz prozor da dolazi neki čovek. Očekivao sam da će da mi da račun, ali sam u njegovim rukama ugledao pištolj. Viknuo je: „Otvaraj kasu!“ Pokušao sam da ga smirim pitanjem: „Pa nećeš valjda da me ubiješ zbog neke siće.“ A on mi je odgovorio: „Neću da te ubijem, nego ću da ti pucam u noge.“ Izvadio sam oko 300.000 dinara, koliko je bilo u sefu, i stavio ih na sto. Novčanice su se rasule, a on je zgrabio oko 270.000 dinara i istrčao - priča blagajnik Milan Rakić (53).
On se odmah dao u trk za razbojnikom vičući „pljačka, pljačka“.

- Krenuo je da beži u pravcu Higijenskog zavoda, a ja za njim. Trčao sam za razbojnikom i vikao „stoj, pucaću“, iako nisam imao oružje. Novčanice su mu ispadale iz ruku ili ih je bacao misleći da ćemo prestati da ga jurimo. Jedan kolega sa kardiohirurgije je pritrčao i sakupljao novac. Pristigao je još jedan momak iz obezbeđenja, ali i on nije bio naoružan. Razbojnik se sakrio u blizini Higijenskog kada je dotrčao još jedan kolega iz obezbeđenja koji je imao oružje. Ubrzo je došla i interventna jedinica policije koja ga je pronašla i privela. Rekli su mi kasnije da je kod sebe imao još jedan pištolj, valjda gasni - priča hrabri blagajnik, koji se toliko uznemirio da je zbog povišenog pritiska završio na karidologiji.
 
Priznaje da će ovaj događaj slaviti kao novi rođendan. Direktor Kliničkog centra Niš dr Borislav Kamenov kaže da se ovakav slučaj do sada nije desio u KC Niš i da je najveći deo novca, osim oko 4.000 dinara, pronađen i vraćen.

-To je blagajna na kojoj pacijenti plaćaju participaciju ili trškove lečenja ukoliko nemaju overene zdravstvene knjižice, tekuće pare koje se kada se prikupe odnesu u banku. Vraćene su skoro sve pare koje su pronađene kod njega i koje su skupljene iz kruga KC nakon što ih je bacao, osim 4.000 dinara. Šokirani smo ovim što se desilo, mislim da je poslednje što neko može da uradi da krade iz bolnice, iz crkve i sa groblja - kaže dr Kamenov.

Opljačkao dve pošte, menjačnicu i banku
Uhapšeni Nenad J, koji se, kako nam je potvrđeno u Višem sudu, nalazio u invalidskoj penziji, sumnjiči se da je od 19.maja do 28. avgusta uz pretnju pištoljem opljačkao i ekspozituru PTT-a na Vizantijskom bulevaru i ulici Višegradskoj u Nišu, u menjačnicu „Genezis“ na Bulevaru Nemanjića i Agrobanku u Nišu, u ulici Milenka Hadžića, odakle je odneo ukupno 770.433 dinara. Kod osumnjičenog su nakon hapšenja pronađena još dva pištolja sa dvadeset metaka, a u njegovoj kući pronađen je još jedan pištolj.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
kao na filmu  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.