Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate  (Pročitano 7782 puta)
24. Jul 2007, 21:58:55
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
 
Radio-televizija Srbije uputila prve tužbe protiv građana

Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate

Beograd - Radiotelevizija Srbije uputila je prve tužbe protiv građana koji ne plaćaju pretplatu. Generalni direktor RTS Aleksandar Tijanić je u prvoj polovini jula izdao nalog Pravnoj službi javnog servisa da počne sa slanjem tužbi, a ovih dana sudske odluke počele su da stižu na adrese građana.
Aleksandar Tijanić izjavio je za Danas da RTS ovim potezom sprovodi zakon i štiti interese "85 odsto građana koji redovno plaćaju pretplatu". Na pitanje po kom principu su određeni građani protiv kojih su pokrenute tužbe, on je odgovorio da je u pitanju "slučajni uzorak".
-Ključni razlog zbog kog sam naložio Pravnoj službi da uputi tužbe, pored obaveze da se poštuje Zakon o radiodifuziji, jeste moja druga obaveza: da zaštitim interese onih ljudi koji plaćanjem pretplate izdržavaju svoj Javni servis - kaže Tijanić.
Redakciji Danasa obratio se juče Dragan Damjanović iz Beograda koji je 20. jula dobio rešenje Četvrtog opštinskog suda da u roku od osam dana plati 5.147 dinara na ime duga za pretplatu, sa zateznom kamatom, kao i 1.370 dinara sudske takse. Ukoliko Damjanović u predviđenom roku ne plati dugovanja biće izvršena plenidba i prodaja njegove pokretne imovine. Damjanović kaže da ne želi da plaća pretplatu i da je to akt građanske neposlušnosti za koji je spreman da odgovara.
- Ne znam šta će da mi zaplene. Najverovatnije televizor, jer ako njih neću da gledam onda da ne gledam ni druge TV stanice. Voleo bih da toj otimačini prisustvuju i generalni direktor RTS i predsednik Upravnog odbora, da ih fotografišem i pokažem javnosti šta se dešava kad neko ne želi da gleda njihovu televiziju - kaže Damjanović.
On ističe da nije zadovoljan programom RTS i da neće plaćati pretplatu sve dok se ne poboljša kvalitet emisija i dok se ne izvrše promene na čelu tog medijskog servisa.
- Serijski program im se sastoji skoro isključivo od repriza, a političke emisije i dnevnici koje prave opasni su za mentalno i fizičko zdravlje. Prestao sam da ih gledam jer sam zaključio da oni nisu javni servis, nisu u službi građana i naših interesa. Ne verujem onome što emituju, a to je slučaj i sa većinom ljudi u mom okruženju - zaključio je on.
Aleksandar Tijanić kaže da je plaćanje pretplate regulisano zakonom, a ne ličnom voljom građana.
- Ne radi se o tome da li vam se sviđa RTS, njegov program ili generalni direktor, posebno jer teško da se ja nekome sviđam. Radi se o tome da li poštujete ili ne poštujete zakon. U 98 odsto evropskih zemalja koje imaju javni medijski servis postoji i pretplata. To je model koji sledimo i, dok se drugačije ne odredi, svi su dužni da plaćaju RTS - poručio je generalni direktor Javnog servisa.
N. Tomić- Danas
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Али важно да се рекламе врте на РТС-у..... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Znate sta me brine u ovoj vesti- sud donese jednostranu prtesudu za sve one koji nisu placali Tv pretplatu. Sudski troskovi su tri-cetiri puta skuplji od samog iznosa neplacene TV pretplate.
To ce biti nevidjena kradja od strane drzave.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 772
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mirino kucence i kostunicina maca  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
 Tijanic postaje gori od svih Slobinih direktora RTS-a !
Pomislio je da mu je ovo privatni javni servis pa moramo daplacamo TV pretplatu.
No ne mozemo da nista uradimo. da nismo svi placali TV pretplatu - od pocetka - ne bi nam mogli nista. Nego opet nam za*eb napravise penzioner. NAjsiromasniji sloj sdrustva istraniran kod komunista da placa daznine placao TV pretplatu i sada cemo mi koji smo se bunili i bojkotovali neplacanjem TV pretplate na*ebati.
Sudski troskovi i takse za drzavu od tih presuda ce biti ogromne- nekoliko puta vece od sume za neplacenu pretplatu.
Opet najava veeeeeeeeeeeeeliiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikeeee eeeee kradje gradjana Srbije.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
kuku lele nisam platio struju vec dva meseca Smile ... sad tek kapiram u kom sam problemu Smile Smile Smile

pozz   Smile
IP sačuvana
social share
jos nisam uspeo da smislim nista gotivno za ovaj forum , tako da ce za sada ovo da bude moj potpis ...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 706
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N80
kuku lele nisam platio struju vec dva meseca Smile ... sad tek kapiram u kom sam problemu Smile Smile Smile

pozz Smile

i za to ima leka...

Promeni strujomer t.j. stavi tzv Mernu grupu. i nema rtv pretplate
IP sačuvana
social share
Кроз ватру и воду дигнуте главе, стазама Победе, Части и Славе!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 772
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 892
Zastava Царевина Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Samsung U900
Нека дођу  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Од Солуна града до Уралских гора,
Од Уралских гора до Тихога мора,
Тканина је једна светиње и славља,
Непрекидни појас светог Православља
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 287
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Apple 
Sta ce tek meni da urade...Od kada je uvedena mesecna pretplata ja sam samo prvi mesec platio Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.