Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:48:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Plata  (Pročitano 3219 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
@nikolapfc

Ja imam gotovo identicno iskustvo. Radio sam skoro dve godine u jednoj firmi, bio prijavljen i sve i posle godinu dana poceli su da umesto cele plate isplacuju pola plate mesecno. Napustio sam posao i evo posle skoro dve godine i dalje mi nisu isplatili 4 plate.
Kada sam napustio firmu bili su mi duzni 6 plata, neposredno posle napustanja 2 sam dobio i od tada, znaci nekih godinu i po dana nije bilo nikakve uplate. Ja sam vise puta razmisljao da tuzim firmu, ali onda sam se raspitivao kod nekih radnika koji su vec tuzili firmu pre mnogo godina, posto ta firma ni devedesetih nije isplacivala zarade.
Sudjenje ce trajati najmanje 7-8 godina, mnogi radnici imaju pravnosnaznu presudu gde pise da je firma duzna da u roku od 15 dana isplati ceo iznos sa sve kamatom. I pored te presude firma i dalje ne vraca svoje dugove. Zvuci stvarno neverovatno, ja licno nisam verovao da tako moze da se radi ali to je ziva istina. Tako da ako hoces da tuzis da znas sta te ceka.
Sto je najgore ni ti ni ja nismo jedini, vecina ljudi koja radi u privatnom sektoru danas u Srbiji ne prima redovno platu. A kod nasih firmi je praksa da kada neko napusti posao da na njega potpuno zaborave. U smislu ko ga jebe ako mu se ne svidja neka nas tuzi.

Jedino sto mi nekad dodje da uzmem motku i da odem i prebijem direktora i da zapalim firmu. To su takva govna neopevana da ih treba samo tuci, a jos vece govno od njih je ova raspala bedna drzava koji im dozvoljava da se tako ponasaju i koja ima sudove koji 10 godina donose jednu pisljivu presudi i jos na kraju te presude niko ne postuje.
« Poslednja izmena: 26. Apr 2011, 15:16:09 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Qtek 小米
Никола брате гробаре, типуј тог буржуја, па кад наши дођу на власт ми ћемо да ударимо национализацију ... ево ја ти обећавам Siemens-ов комбиновани фрижидер и то још пун, вреди као три твојих потраживања за неисплаћеним зарадама.  Smile

Е сад ако верујеш у демократију, онда ти предлажем правну помоћ у општини у којој живиш, јер завршиће ти посао јефтиније од адвоката. А још паметније је да сам напишеш тужбу, односно да видиш форму текста тужбе неког радника који је већ покренуо радни спор.
Дакле покрећеш парничну тужбу из радних односа.

п.с. на таксу ћеш бацити пола плате.  Smile
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Гробари Нови БеГе

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4919
Zastava Blokovi batice...
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia 5800 express mus
Ma nije problem to sto kasni plata,razumem ja to,ne bih se bunio da ali da DOBIJEM platu posle par dana.
Ovako prodje 2 meseca pa mi uplate 1/3 plate simbolicno,i onda kad ih pitas posle par dana kad ce ostalo ispada da je to bezobrazluk zar nije bilo pre par dana  Smile
Hvala u svakom slucaju,videcu sta cu.
Ovih dana idem kod vlasnika,meni advokati ne trebaju  Smile Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Ma nije problem to sto kasni plata,razumem ja to,ne bih se bunio da ali da DOBIJEM platu posle par dana.

teshka situacija , ali napravio si greshku shto si uopshte radio bez plate toliko dugo . trebalo je da se pobunish vec prvog dana kad ti je plata kasnila . sa stokom nema drugog reshenja - oni tvrdo , ti josh tvrdje  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46917
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Често пријављивање се ради из доста важних разлога за послодавца. Али то што не исплаћују плате је тешки безобразлук.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Гробари Нови БеГе

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4919
Zastava Blokovi batice...
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia 5800 express mus
Zanimljiva situacija danas.
Pre neki dan sam poslao mail pod naslovom "zahtev-opomena".
Napisao sam kako nista nisam dobijao,itd,i da nisam dobio obracun,koliki je dug.Onako posle prestanka rada receno mi je 140 000din.I sad kad sam dobio danas papire vidim da su uracunali prevoz i "hranu" tako da ispada 161 000din,i ovako mi duguju plate,jos hteli me zakinu za 20 000.Bruka.
Jos mi se ulizuju tipa,mozes da tuzis,al gubis vreme,dobices pare ovako brze,proces dugo traje
Al kad mi je rekla,naravno ti mozes da tuzis  Smile tako smesno mi je bilo.
I sad ispade da ce mi isplacivati "sto pre" i to simbolicno po 10 000,pa kad zavrsimo,kao nema se.
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma

Црвене сијају звезде, само једној гаси се сјај...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42971
Zastava Краљево
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
A nisi jos sa motkom otisao ? Smile
IP sačuvana
social share
Како ти се звао отац? -Хусеин. Његов отац? -Кемал. Чији је Кемал? -Шефкин. Даље? -Шефик Ибров, Ибро Рушидов, Рушид Екрем, Муслија, Адем и Алија! Даље? -Нема даље! -Нема даље, последњи је Алија! Ко је родио Алију? -Одкуд знам, опет неки Хусеин, Кемал! -Није. -Него ко? -Њега су родили Цвјета и Спасоје Југовић. А ако кренеш назад сретаћеш само оваква имена: Вељко, Милош, Душан, Видак, Војак...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Гробари Нови БеГе

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4919
Zastava Blokovi batice...
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia 5800 express mus
Ahaha pa izgleda cu morati,posaljem mail pre mesec dana,nesto tipa "Kako vas nije sramota,kada mislite da me isplatite,bla bla" ova mi danas kaze nemoj da saljes preteca pisma molim te  Smile Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma

Црвене сијају звезде, само једној гаси се сјај...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42971
Zastava Краљево
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
Brate, nema leba od toga, nikada se na lepo sa bagrom nije moglo, tako da ili motka ili bataljuj to, ili cekaj 5+ godina na presudu.
IP sačuvana
social share
Како ти се звао отац? -Хусеин. Његов отац? -Кемал. Чији је Кемал? -Шефкин. Даље? -Шефик Ибров, Ибро Рушидов, Рушид Екрем, Муслија, Адем и Алија! Даље? -Нема даље! -Нема даље, последњи је Алија! Ко је родио Алију? -Одкуд знам, опет неки Хусеин, Кемал! -Није. -Него ко? -Њега су родили Цвјета и Спасоје Југовић. А ако кренеш назад сретаћеш само оваква имена: Вељко, Милош, Душан, Видак, Војак...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
ako tuzis dobijas i zateznu kamatu.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:48:45
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: rzzo Plata

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.